Skocz do zawartości
IGNORED

Perełki ze stajni Harmonia Mundi...


przemas_astro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

 

wymieniona w tytule wytwórnia jest jedną z najlepszych w branży muzyki klasycznej. Mam z ich repertuaru dwie megagenialne pozycje: Antonio Vivaldi - Stabbat Mater (Andreas Scholl, Chiara Banchini) oraq W.A. Mozart - Requiem. Czy możecie coś polecić jeszcze z ich przebogatej kolekcji?

 

Przemas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zeszłorocznych nagrań "wesele figara" (le nozze di figaro) mozarta w interpretacji rene jacobsa. generalnie ta wytwórnia ma masę swietnych i co roku wypuszcza mnóstwo perełek. zobacz naprzykład dokonania gentelmana o dźwięcznym nazwisku junghanel.

jeśli lubisz stabat mater z schollem to koniecznie posłuchaj pasji janowej bacha pod dyrekcja herreweghe'a - nagranie z 2001 roku (hmc 901748.49). wiele osób twierdzi, ze to "drewniane nagranie", ja je uwielbiam - na nim tez usłyszysz scholla, marka padmore, sibylle rubens, michela volle. przesłuchaj czy ci sie podoba. herreweghe nagrał tez wczesniej pasje sw jana bacha ( i tez dla HM) więc zwróc uwage co masz w ręku.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chcąc mnożyć wątków, pozwolę sobie dopisać się do powyższego. Niedawno spotkałem na warszawskiej Ochocie sklep firmowy wydawnictwa Harmonia Mundi. Jak na firmowy sklep przystało duży wybór płyt tego wydawnictwa plus trochę jazzu wydanego przez dystrybuowane przez Harmonia Mundi labele. Ceny płyt nie najniższe.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji polecam ortofoto mapę z miejskiej strony m.st. Warszawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Trzeba zainstalować plug-in'a Autodesku i cieszyć się zdjęciami lotniczymi stolicy z maja 2005 roku.

Inkryminowany fragment poniżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę kupione w sklepie HM perełki muzyki dawnej:

 

El Cant De La Sybilla - Monserat Figureas / Jordi Saval i druga płyta El Cant De La Sybilla Mallorca, Valencia (Auvidis)

Russian Church Music - Slavyanka, (HMU 907098),

Ensaladas - Hesperion XX Jordi Savall, (Astree)

Missa Cantilena, Mala Punica (Erato)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasja Janowa z Herreweghe'm jest rewelacyjna, pod każdym względem. Jedynie S. Rubens troche przesadziła w w jednej z arii (nr9 CD1- jakieś agresywne strasznie).

A z płyt HM ostatnio znakomite: Jacobus de Kerle "Da pacem domine" - Huelgas Ensamble/Paul van Nevel.

Poza tym praktycznie nie ma tam słabych pozycji. Wszystko z Cantus Colln i z Herreweghe'm nadaje się do słuchania na okrągło. Polecam w szczególności D. Buxtehude "Cantates Sacrees"(Cantus Colln). Znakomite są też produkcje Akademie fur Alte Music.

Harmonia Mundi to moja ulubiona "stajnia", obok Alpha'y i AliaVox'u Savalla.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maka, 3 Kwi 2006, 00:01

>Z tym warszawskim sklepem Harmonia Mundi to był niestety żart Prima Aprilisowy.

Ale sie dałem podpuścić :-) Nie spojrzałem na datę Twojego wpisu. Nawest napisy na szybie są po francusku.

Pozostaje pomarzyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione płyty z HM to:

A. Caldara - Maddalena ai piedi di Christo - Jacobs, Scholl, Kiehr, Fink, Turk. (Andreas jak zwykle fenomenalny. Przepiękne arie. Doskonale wyważone brzmienie instrumentow.)

 

G.F. Handel - Deutsche Arien - D. Roschmann, Akademie fur Alte Musik (słucham tego kilka razy w tygodniu)

 

D. Buxtehude - Membra Jesu Nostri - ponownie Jacobs, Scholl i społka (bodajże najlepsze nagranie tego dzieła!! Ciekaw jestem jak wykonał je Cantus Colln na swej nowej płycie... ;-/

 

A. Franchomme - Le violoncelle virtuose - Roel Dieltiens Ensemble (rzadko nagrywane dziełka na wiolonczele przecudnej urody. Po prostu cud-miód-malina!!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barocco

 

Czy płytka: D. Buxtehude - Membra Jesu Nostri - wyszła w taniej serii HM: Musique d'Aboard?

 

A. Franchomme - Le violoncelle virtuose - Roel Dieltiens Ensemble (rzadko nagrywane dziełka na wiolonczele przecudnej urody. Po prostu cud-miód-malina!!) - racja, kupiłem z Twojej rekomendacji, potwierdzam bardzo ciekawe nagranie

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ta płyta perhaps?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

part II:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>barocco

Cantus Colln z Buxtehude'm jest na znakomitym poziomie pod każdym względem. Nie słyszałem Jacobsa, ale Konrad J. jest bardzo ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam... To te płyty!! Te płytke z ariami niemieckimi widziałem kiedyś w EMPiKu w Warszawie za 29 zł... Warto sie upewnić, czy aby nie jest w obnizonej cenie :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje najnowsze odkrycie:

 

Giuseppe Antonio Brescianello (ca. 1690-1758)

 

Concerti, Sinfonie, Ouverture

 

La Cetra Barockorchester Basel

David Plantier, dir.

Vaclav Luks, dir.

 

...Giuseppe was born around 1690 in Firenze, (Florence), and died in 1758 in Stuttgart. Virtually nothing is known of Giuseppe until 1715 when he went to Munich as a viola player in the service of court chapel. A short time afterwards, he went to Stuttgart where he remained for the rest of his career...

 

...He invigorated musical life in Stuttgart. His contemporaries praised his chamber works. The music of Brescianello shows great sense of melody, profound harmonic imagination combined with strong rhythmic element so typical to Italian school of the time. However Brescianello was able to adopt features of French and German music as well....

 

Niewiele wiadomo o życiu Brescianello, jednak muzyka zawarta na prezentowanej płycie HM świadczy o jego wielkim kunszcie kompozytorskim. Płytę otwiera symfonia F-dur na dwoje skrzypiec, altówkę i basso continuo - muzyka pełna wigoru i optymistycznego nastroju... W kolejnych utworach zmienia się skład instrumentów koncertujących: obój, fagot, altówka. Doskonałe wykonanie zespołu La Cetra Barockorchester Basel (pierwszy raz o nich słyszę). Mowiąc krótko: płyta co najmniej piękna i godna polecenia!

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy ktoś miał już okazję zapoznać się z nowym Jacobsem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Trzy wielkie PERŁY tego roku:

Mozart Fantasias & Rondos Richard Egarr HMU 907387

BEETHOVEN. Sonatas for piano and violin Op.23 & Op.30 no.2 Andreas Staier i Daniel Sepec HMC 901919

Schubert Sonata "Arpeggione" Jean-Guihen Queyras i Alexandre Tharaud HMC901930

 

Najlepsze płyty mijającego roku!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5723-100001566 1170307027_thumb.jpg

post-5723-100001567 1170307025_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jakoś dawno nie kupowałam niczego z wytwórni HM.

Za to ostatnio trafiłam na bardzo udane wydawnictwo tej firmy. Premiera - luty 2010. Cantus Colln i muzyka Matthiasa Weckmanna. Piękna muzyka, po niemiecku surowa w charakterze. No i Cantus Colln. Na pewno nie muszę rekomendować sympatykom niemieckiego baroku, tego zespołu od strony wykonawczej.

W paczce z Multikulti dostałam też płytę-sampler z nowościami Harmonia Mundi. Może jeszcze coś ciekawego tam odkryję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Mesjasza Heandla pod Jakobsem. Jednakże obecnie zdecydowanie najwyżej cenię nagranie Dunedin Consort and Players pod Butt wydane przez Linn Records. Nawet powaliło interpretację Hogwooda, które tak bardzo mi się podobało. Naprawdę rewelacja i pod względem technicznym ale i artystycznym a to rzatkość!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zn21

Miło mi, że po kilku latach, ktoś wreszcie odpowiedział na moje pytanie ;-))). Tego Jacobsa w końcu nie kupiłam. Nie spodobał mi się. A Twojej "rzatkości" nie znam, choć sporo wersji Mesjasza już wysłuchałam. Może trzeba będzie gdzieś poszukać.

Pozdrawiam. Broya także :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.