Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam nowych kt88 lub odpowiednikow


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Moze pamietacie z innego mojego tematu ze szukalem lampy do trzech tysiecy, ale bylo ciezko wyrwac cos dobrego w tych pieniadzach. Postanowilem wiec zwiekszyc budzet i kupic cos uzywanego. Padlo na Cayin a-88t ktory w tym momencie gra na kt88 Psvane HiFi.

Jest calkiem fajnie, ale wiadomo jak sie juz ma ta lampe to warto sie pobawic w wymiane lamp a nawet miec kilka na zapas. Szukam wiec nowych lamp kt88 lub ich odpowiednikow, najlepiej czegos z obecnej produkcji. Chcialbym kupic cos solidnego, trwalego o dobrym brzmieniu w miare prszystepnej cenie.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cortes napisał:

Tung-sol 6550.

Dokładnie. I o ile sobie przypominam z dyskusji w Klubie Cayin sprawdzają się doskonale w Twoim modelu wzmacniacza.

Sam gram na 6550 T-s ale w innym wzmacniaczu - dobre lampy za rozsądną cenę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuje za wszystkim za podpowiedzi.

Mam jeszcze pytanko odnosnie lamp sterujacych i przedwzmacniacza, chcialbym tez zeby byly nowe. No i na koniec jakies konkretne zrodlo gdzie bede sie mogl zaopatrzyc w taki zestaw. Chodzi mi o to zeby kupic prawdziwa, dobrze dobrana kwadre. 

Jeszcze jedno pytanie, czy te male lampy tez musza byc dobrane jako matched?

9 hours ago, cortes said:

Tung-sol 6550.

Jaki typ tych lamp? Na ebayu jest tego troche ale roznia sie nazwami i cena oczywiscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Uchatek napisał:

No i na koniec jakies konkretne zrodlo gdzie bede sie mogl zaopatrzyc w taki zestaw. Chodzi mi o to zeby kupic prawdziwa, dobrze dobrana kwadre. 

Typ lamp, to właśnie 6550 występujące jako pełnoprawny zamiennik KT88. Pewny sklep w Polsce to np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Uchatek napisał:

Jaki typ tych lamp? Na ebayu jest tego troche ale roznia sie nazwami i cena oczywiscie.

To są dokładnie te lampy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja jestem z nich zadowolony w przypadku Cayina a55tp. Bardzo fajne lampy w  dobrej cenie. Równo grające. Gdzieś w klubie Cayina znajdziesz moje porównanie do KT88 Gold Lion i KT88-Z Treasure. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. A co z tymi czterema malymi. Patrzylem wlasnie przed chwila i siedzi tam Tung Sol i Sylvania. Czy to dobre lampy czy tez wymienic?

42 minutes ago, Silver_85 said:

To są dokładnie te lampy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja jestem z nich zadowolony w przypadku Cayina a55tp. Bardzo fajne lampy w  dobrej cenie. Równo grające. Gdzieś w klubie Cayina znajdziesz moje porównanie do KT88 Gold Lion i KT88-Z Treasure. 

Fajnie, dzieki. A wiesz moze w ktora strone pojdzie brzmienie po wymianie obecnych Psvane? Miales okazje ich posluchac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lampy kupuję w sklepie Hornet9 i mogę polecić także to źródło jako sprawdzone i pewne. Poszukałbym jednak lamp NOS. Warto bo pod względem brzmienia dalece przewyższają lampy współcześnie produkowane (co do zasady bo wyjątki czasem się zdarzają)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, piotrek7 said:

Ja lampy kupuję w sklepie Hornet9 i mogę polecić także to źródło jako sprawdzone i pewne. Poszukałbym jednak lamp NOS. Warto bo pod względem brzmienia dalece przewyższają lampy współcześnie produkowane (co do zasady bo wyjątki czasem się zdarzają)

Ale nie wiem czy jestem w stanie zaufac komus kto sprzedaje NOSy. Zawsze jest jakies ryzyko. Nowa to jednak nowa lampa.

Niezbyt duzy wybor w tym sklepie. Brak Gold Likn na ktore prawdopodobnie sie zdecyduje. Chcialbym lampy trwale/bezawaryjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOS - lampy, które wyprodukowano przed laty. Trafiły do magazynu, gdzie były składowane do chwili obecnej. Nigdy nie były używane. Ostatnio kupiłem 4 dobrane lampki z 66r. Wspaniały dźwięk, już na starcie zdeklasowały pod każdym względem "kultowe" Gold Lion. Idealnie ciche, zero brumienia czy innego przydźwięku. A poza tym sprzedawca udziela rękojmi (kłania się kodeks cywilny). Co więc jest złego w NOSkach?

Wiesz co? Jednak nie daj się przekonać. Zostanie więcej dla mnie tych wspaniałych staroci ?

 

LAMPY SĄ JAK WINO. IM STARSZE, TYM LEPSZE.

TO NIESTETY JEST PRAWDA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, piotrek7 said:

NOS - lampy, które wyprodukowano przed laty. Trafiły do magazynu, gdzie były składowane do chwili obecnej. Nigdy nie były używane. Ostatnio kupiłem 4 dobrane lampki z 66r. Wspaniały dźwięk, już na starcie zdeklasowały pod każdym względem "kultowe" Gold Lion. Idealnie ciche, zero brumienia czy innego przydźwięku. A poza tym sprzedawca udziela rękojmi (kłania się kodeks cywilny). Co więc jest złego w NOSkach?

Wiesz co? Jednak nie daj się przekonać. Zostanie więcej dla mnie tych wspaniałych staroci ?

 

LAMPY SĄ JAK WINO. IM STARSZE, TYM LEPSZE.

TO NIESTETY JEST PRAWDA

Spoko. Ja sie poprostu na tym nie znam. Nie widze u nich NOSow kt88 a z nowych sa tylko Chuangang.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto napisać maila i zapytać. Może znajdzie coś naprawdę ciekawego w dobrej cenie. W przywoływanym wcześniej sklepie lampyelektronowe.pl w stałej ofercie też nie ma wielu ciekawych lamp. Po bezpośrednim kontakcie okazuje się, że nawet jakieś NOS-y mogą wygrzebać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Uchatek napisał:

Ale nie wiem czy jestem w stanie zaufac komus kto sprzedaje NOSy. Zawsze jest jakies ryzyko. Nowa to jednak nowa lampa.

Widzę że nie masz dużego doświadczenia z lampami.

Ryzyko to jest z nowymi lampami, trwałość większości lamp ze współczesnej produkcji jest słaba lub bardzo słaba.

Lampy ze starej produkcji NOS to najlepsze lampy jakie tylko mogą być i to nie tylko pod względem jakości, trwałości ale i brzmienia. 

Oczywiście warunkiem zakupu lamp NOS jest to, żeby były prawdziwie NOS a nie zajechane egzemplarze które nieraz oszuści sprzedają jako NOS. Oczywiście używane lampy z dawnej produkcji, jeżeli trzymają parametry nie są wypracowane, również są OK i w większości przypadków będą znacznie lepsze, niż nowe ze współczesnej produkcji. 

Problem jest w tym że lampy KT88 w stanie nos są praktycznie nie osiągalne a jeśli już to będą kosztowały majątek.       

2 godziny temu, Uchatek napisał:

Spoko. Ja sie poprostu na tym nie znam. Nie widze u nich NOSow kt88 a z nowych sa tylko Chuangang.

Szkoda czasu na szukanie KT88 NOS, pozostają w tym przypadku lampy ze współczesnej produkcji.

Własnie z tego powodu sprzedałem wzmacniacz na KT88 z powodu braku lamp NOS

Najlepiej skontaktuj się ze sklepem lampy elektronowe, poproś o poradę i coś dobierzesz. KT88 Chuangang grają bardzo dobrze, jednak trwałość, była bardzo słaba, nie wiem jak obecnie, może się poprawili.       

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie generalizujmy, nie wszystkie NOSy są takie ech i ach. Czasem też potrafią paść, choć są rzeczywiście nosami. Taki urok lamp - jest ryzyko jest zabawa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2019 o 22:16, Uchatek napisał:

Fajnie, dzieki. A wiesz moze w ktora strone pojdzie brzmienie po wymianie obecnych Psvane? Miales okazje ich posluchac?

Niestety nie miałem okazji posłuchać Psvane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze mówią, do lamp mocy, jakimi są KT, nie ma sensu kupować lamp typu NOS... a na pewno nie do wzmacniacza klasy budżetowej. Tutaj w zupełności wystarczą lampy rosyjskie z bieżącej produkcji KT-88 lub 6650 (Tung-Sol, E-H, Sovtek, a najlepiej Gold Lion). Chińskich nie polecam, wszystko produkuje Shuguang i ostatnio ma problemy z jakością.

Proponuję kontakt ze sklepem z Kielc, za 100 zł można wypożyczyć kilka setów lamp celem sprawdzenia w swoim wzmacniaczu. Jeśli będzie ok i zechcesz któreś u nich zakupić, to kaucja zostanie odliczona od ceny nowych lamp.

Inna sprawa jest z lampami w stopniu sterującym. Tutaj brzmieniowo NOS-y bezapelacyjnie są najlepsze. Jeśli kupisz w sprawdzonym sklepie, masz rękojmię sprzedawcy. Jakość tych lamp jest bardzo dobra, podobnie trwałość, ale uwaga: mówię o prawdziwych lampach NOS i renomowanych sklepach, które tanie nie są. Można próbować z lampami używanymi, lecz to już jest loteria i nigdy nie wiesz, na co trafisz. Nowe chińskie lampy - podobnie jak wyżej, wszystko produkuje Shuguang, niezależnie od namalowanej na bańce nazwy handlowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze współczesnej produkcji za najlepsze (lub jedne z najlepszych) uznawane są te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale tu robi się drogo. Dlatego określenie ich przystępności (a tym samym opłacalności zakupu) jest sprawą bardzo indywidualną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Łukasz_62438 napisał:

Jakość tych lamp jest bardzo dobra, podobnie trwałość, ale uwaga: mówię o prawdziwych lampach NOS i renomowanych sklepach, które tanie nie są.

Nie koniecznie tylko w sklepie można kupić pewne lampy, sporo osób ma czasem pokaźne zapasy lamp NOS, trzeba pytać, na pewno taniej niż w sklepie, można kupić. 

Jeśli chodzi o używane, to lampa lampie nie równa, są lampy które pracowały niewiele, czasem kilka lub kilkanaście, czy nawet kilkaset godzin, takie lampy są jak najbardziej OK, jeśli tylko trzymają parametry. Poza tym niektóre lampy typu Special quality mają bardzo długą żywotność, wiele tysięcy godzin pracy, nie robi na nich wrażenia. 

   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Roman_66094 said:

Nie koniecznie tylko w sklepie można kupić pewne lampy, sporo osób ma czasem pokaźne zapasy lamp NOS, trzeba pytać, na pewno taniej niż w sklepie, można kupić. 

Jeśli chodzi o używane, to lampa lampie nie równa, są lampy które pracowały niewiele, czasem kilka lub kilkanaście, czy nawet kilkaset godzin, takie lampy są jak najbardziej OK, jeśli tylko trzymają parametry. Poza tym niektóre lampy typu Special quality mają bardzo długą żywotność, wiele tysięcy godzin pracy, nie robi na nich wrażenia. 

   

Tak. Ale jak tu zaufac komus kto sprzedaje uzywane lampy? Nigdy nie wiadomo ile tak naprawde godzin na nich zostalo.

Ja podjalem decyzje i kupuje Gold Lion. Nie jestem w stanie zaryzykowac w tym momencie uzywek czy NOSow. Jest to moja druga lampa i nie chce sie zrazic tak jak za pierwszym razem. Duzo czasu uplynelo zanim ponownie kupilem wzmacniacz lampowy a i tak ulubiony tranzystor trzymam na wszelki wypadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc. Zdecydowalem sie na Gold Lion, jak dotra to podziele sie wrazeniami i postaram sie zrobic porownanie do obecnie grajacych Psvane HiFi.

Pozostaje kwestia czterech malych lampek. Przeczytalem ze za ich pomoca mozna w duzym stopniu modyfikowac dzwiek. Chcialbym osiagnac cieple, przyjemne i barwne brzmienie.

Czym warto sie zainteresowac w tej sytuacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6sn7 i 6sl7. Ale ktore to ktore to nie wiem ?. Zielony jestem w tym temacie ?. Sorry. Wzmacniacz Cayin a-88t

Postaram sie odnalezc instrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2019 o 11:23, Roman_66094 napisał:

Ryzyko to jest z nowymi lampami, trwałość większości lamp ze współczesnej produkcji jest słaba lub bardzo słaba.

Nie zgadzam sie z tobą do końca. Ryzyko zawsze jest.

Natomiast lampy KT88 Electro-Harmonix z nowej produkcji są naprawdę bardzo trwałe. Przy prawidłowej eksploatacji wytrzymują dłuuuugie lata. Do tego grają bardzo przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DAWH napisał:

Nie zgadzam sie z tobą do końca. Ryzyko zawsze jest.

Natomiast lampy KT88 Electro-Harmonix z nowej produkcji są naprawdę bardzo trwałe. Przy prawidłowej eksploatacji wytrzymują dłuuuugie lata. Do tego grają bardzo przyzwoicie.

Tak jak napisał Seyv jest ryzyko jest zabawa. To są lampy, produkt o ograniczonej trwałości i niezawodności. Jednak nie róbmy ludziom wody z mózgu, lampy NOS są o wiele lepszej jakości i ten fakt nie podlega dyskusji, bo jest oczywisty. Tego faktu nie ukrywają także, profesjonalni sprzedawcy lamp. W jednym z opisów dość drogich lamp ze współczesnej produkcji  piszę że oferowana lampa "jest jedną z niewielu lamp z bieżącej produkcji która może konkurować z produktami NOS" Lampy NOS są wyznacznikiem jakości a producenci owszem starają się tworzyć lampy które mogły by z nimi konkurować za co słono każą sobie płacić, jednak różnie im to wychodzi. 

Problem w tym że jest coraz mniej lamp Nos i zasoby cały czas się kurczą.  W przypadku KT88 wyboru praktycznie nie ma i zdani jesteśmy tylko, na lampy z bieżącej produkcji, chyba że ktoś ma do wydania 5-10 tyś to oczywiście NOSy też są osiągalne.   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

https://jacmusic.com/KT88/kt88.htm#KT88

 

>>>>

Nowy czujnik jest teraz właścicielem marki GOLDEN LION i podobnie jak wszystkie lampy z nich pochodzą z tej samej fabryki o nazwie REFLEKTOR. Wszystkie najnowszej produkcji lampy Reflektor wykazują przypadkowe problemy z próżnią, bardziej niż jakakolwiek inna marka lamp, którą znam. NOS Reflektor jest ogólnie dobrej jakości, ale nie tak doskonały jak Svetlana. Jednak nowa produkcja Reflektor, wydaje mi się rozczarowująca. Próżnia może się zgubić, po prostu magazynując nieużywane lampy, po dostawie powstają zwarcia między siatką a katodą, a parametry są ogólnie dość zmienne. Miałem nawet lampy, które były zamontowane w gnieździe z jednym obróconym pinem. Co oznacza, że są testowane przed założeniem gniazda, ale nie później.

ZŁOTY LEW wydaje się identyczną konstrukcją jak ELECTRO HARMONIX, a od ich sprzedaży, szybko się dowiedziałem, wykazują one takie same losowe problemy, jak każda inna marka REFLEKTOR.

Ponieważ skrajna różnica cen nie jest uzasadniona wyłącznie marką, wydają mi się one zbyt drogie. Są więc na tej liście dość niskie z powodu złego stosunku ceny do wydajnośc>>>>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.