Skocz do zawartości
IGNORED

Wątpliwości


KwasCoNiePamietaHasla

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejne wątpliwości czy wzmaczniacz, który kupiłem jest w pełni sprawny i nikt w nim nic nie wymieniał. Dla tych co nie wiedzą to kupilem uzywaną yamahe 596, i oprucz tego że kopie lekko prądem, zauważyłem że głośniki szumią, nawet jak zadne wejscie dzwieku nie jest podpięte, szum jest słyszalny z 20cm od głośnika, przy zakręconej głośności i do ok 60cm od głośnika, przy głośności na max. Do tego jeśli podepne jakieś źrudło dzwięku i dam w wzmaczniaczu na inne źrudło niż teraz gra i dam głośność na max to oprucz szumu słychać ten dzwięk ( około z 70cm). Do tego mam pytanie, bo ta yamaha ma wyjscia na 2 pary głośników czy to normalne że w jednej patrze dzwięk jest minimalnie lepszej jakości niż w drugiej. ( w B jest lepszy niż w A, w A jest jakby mniej przejzysty, jakby wiecej basu miał, ale bez wsłuchania bym do tego nie doszedł ). Gościu jak sprawdzałęm wzmaczniacz, to podłanczał mi głośniki do B. Może jestem przewrażliwiony, a może nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopanie prądem - złe bez cienia wątpliwości. Jeśli to nie brak uziemienia (podobno w blokach go nie ma) to niezbyt miło. Szum - raczej norma w budżetówce. Słyszalność dźwięku przy wybranym innym źródle - pewnie pole magnetyczne ze względu na bliskość wejść RCA.

 

Inny dźwięk w lewej i prawej - miałem ten sam problem i tutaj bardzo wiele zależy od pokoju, wytłumienia, strony na której śpisz i ogólnego przewrażliwienia. Przez pewien czas nawet wydawało mi się, że lewa gra głośniej - okazało się, że talerze w muzyce rockowej są często bardziej po prawej ;) Tu bym był ostrożny z winienem wzmacniacza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, więc troche jestem przewrażliwiony. A to nie chodzi że lewa prawa, tylko wyjscie na jedną pare głośników i wejscie na drugą pare

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem jeden głośnik do coś mi nie grało jak podłączyłęm do A, jakoś słabo było, wię podłączyłem jeden głośnik do A i jeden do B i w jeden chcwili wyłączylem głośnik jeden i włączyłem drugi, żeby sprawdzić czy mi sie to tylko tak nei wydaje, to potem tak zrobiłęm jak 2 głośniki były podłączone do tego samego wyjści na głośniki i nie było widać rużnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zawsze musze zjesc jakies słowo albo coś źle napisać, to ta dyslekcja. Skopuje i poprawie moj wpis:

podłączyłem głośniki z B do A, no i jakoś sie pogorszyła, więc podłączyłem jeden głośnik do A i jeden do B i w jeden chwili wyłączylem głośnik jeden i włączyłem drugi, żeby sprawdzić czy mi sie to tylko tak niei wydaje, to potem tak zrobiłem jak 2 głośniki były podłączone do tego samego wyjścia na głośniki i nie było widać rużnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.