Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do 700zl


kutasko12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Szukam DAC'a do 700zl. Biore pod uwage dwa modele:

Znany i polecany Cambridge Audio DAC Magic 100

Oehlbach XXL DAC Ultra

 

Zalezy mi na poprawieniu jakosci audio, slucham przewaznie hiphopu, muzyki w ktorej glowny nacisk kladzie sie na bass. Ktory z tych dwoch DACow bedzie lepszy? A moze cos innego w tej cenie?  Moze byc uzywany. Posiadalem juz Pioneera N50 jako DAC i byl okej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC Magic 100 stawia raczej na górne restry. Bas jesr szybki i raczej krótki skąpy. Jak zależy Ci na odchudzeniu basu i dodania powietrza i wysokich to dobry kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na Cambridge Audio DacMagic 100 lub iFi Audio Zen DAC. IFi już wjechało do Polski, w przyszłym tygodniu realizujemy zamówienia.

Zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, Q21 said:

Spójrz na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  lub 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . IFi już wjechało do Polski, w przyszłym tygodniu realizujemy zamówienia.

Zapraszam na odsłuchy.

 

Hej ? Dziekuje.. Jak na razie wszystko przemawia do mnie za dacmagic 100. Mam jeszcze jedno pytanie, bo widze, ze udzielaliscie duzo rad na ten temat.. Czy warto do dacmagica zainwestowac w dodatkowy zasilacz? tomanek niestety to koszt 400zl, ale jesli warto, to moge zainwestowac i miec na przyszlosc. myslalem rowniez o jakims tanszym zasilaczu stabilizowanym z chin, duzo osob poleca ten oto:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zostane wysmiany gdy powiem do czego szukam tego DAC'a, bo wielu uwaza te kolumny za generatory halasu i nic wiecej, ale dla mnie brzmia niesamowicie, maja piekny mocny i czysty dzwiek. Nie mam za duzego porownania, bo wczesniej posiadalem jedynie kolumny Tonsil, najpierw Altus 110, nastepnie Perfect 150. Wczesniej uzywalem w tym zestawie Pioneera N50K jako DAC i brzmialo to okej. Gdzies czytalem, ze ten pioneer mial dobry dac, dlatego mam nadzieje, ze dacmagic bedzie gral tak samo, lub troszke lepiej. Pioneera sprzedalem i bylem zmuszony sluchac przez chwile muzyki przy uzyciu wyjscia sluchawkowego w Raspberry Pi 4B. To jest dramat, bardzo zle to brzmi i czuc ogromna roznice, nawet jak na takich "niejakosciowych, estradowych" kolumnach.

 

Moj zestaw:

Kolumny Cerwin Vega XLS215

Koncowka mocy Advance Acoustic MAA406

Przedwzmacniacz DIY klon Accuphase E408

RCA - DIY na przewodzie Reds Music + Wtyki Nakamichi

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kutasko12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie Dacmagic plus Tomanek możesz mieć Nostromo Wolf. Raczej będzie to wyższy poziom, a później możesz dokupić zasilacz i konwerter usb. Ewentualnie, jeśli potrzebujesz na już usb, to masz Hypnos lub 5h. Made in Poland.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Miałem Cambridge dac magic 100 jako mój pierwszy dac,było ok.Byłem zadowolony ponieważ faktycznie wniósł dużo,wzmacniacz z którym go połączyłem to Cambridge topaz sr10v2.

Po paru miesiącach z czystej ciekawości kupiłem Cambridge dac magic (model przed dac magic plus)różnica była dla mnie słyszalna więc dac magic 100 został "wyeliminowany".Polecam sie zainteresować sie tym daciem pomimo tego ze jest to duzo starszy model.Nie wiem jak z dostępnością tego dac na polskim rynku ale wydaje mi się że cena nie powinna być wyższa niż 500-800 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kutasko12 napisał:

 

Hej ? Dziekuje.. Jak na razie wszystko przemawia do mnie za dacmagic 100. Mam jeszcze jedno pytanie, bo widze, ze udzielaliscie duzo rad na ten temat.. Czy warto do dacmagica zainwestowac w dodatkowy zasilacz? tomanek niestety to koszt 400zl, ale jesli warto, to moge zainwestowac i miec na przyszlosc. myslalem rowniez o jakims tanszym zasilaczu stabilizowanym z chin, duzo osob poleca ten oto:

https://pl.aliexpress.com/item/32823623404.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.55414094R3aZ2L

 

Zostane wysmiany gdy powiem do czego szukam tego DAC'a, bo wielu uwaza te kolumny za generatory halasu i nic wiecej, ale dla mnie brzmia niesamowicie, maja piekny mocny i czysty dzwiek. Nie mam za duzego porownania, bo wczesniej posiadalem jedynie kolumny Tonsil, najpierw Altus 110, nastepnie Perfect 150. Wczesniej uzywalem w tym zestawie Pioneera N50K jako DAC i brzmialo to okej. Gdzies czytalem, ze ten pioneer mial dobry dac, dlatego mam nadzieje, ze dacmagic bedzie gral tak samo, lub troszke lepiej. Pioneera sprzedalem i bylem zmuszony sluchac przez chwile muzyki przy uzyciu wyjscia sluchawkowego w Raspberry Pi 4B. To jest dramat, bardzo zle to brzmi i czuc ogromna roznice, nawet jak na takich "niejakosciowych, estradowych" kolumnach.

 

Moj zestaw:

Kolumny Cerwin Vega XLS215

Koncowka mocy Advance Acoustic MAA406

Przedwzmacniacz DIY klon Accuphase E408

RCA - DIY na przewodzie Reds Music + Wtyki Nakamichi

 

 

 

Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w zewnętrzny zasilacz do DacMagic 100, lepiej te pieniądze przeznaczyć w lepszy DAC. Natomiast najpewniejszą sprawą będzie po prostu posłuchania przetwornika w Twoim systemie. Zapraszam do zamówienia urządzenia, jeszcze mamy ofertę Black Friday. A jeśli nie spodoba Ci się, zawsze możesz go w ciągu 14 dnia wrócić.

Zapraszam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w zewnętrzny zasilacz do DacMagic 100, lepiej te pieniądze przeznaczyć w lepszy DAC.

Zgadzam się z przedmówcą. Koszt sensownego zasilacza to zwykle co najmniej 300zł. Lepiej dołożyć i szukać DACa za ~1000zł. Proponuję rozglądać się na przykład za Advance Acoustic MDX600, Atoll DAC100, DAC200, Musi Hall DAC15, DAC25, czy MUSICAL FIDELITY A3-24 DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dacmagica z modem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dźwięk po modyfikacji jest zrównoważony , przy okazji poprawione zostały niebieskie diody , gdyż fabryczne ~9msc wytrzymały i jedna zaczęła migać ?

Ale nawet seryjny jest dobry do tańszych wzmacniaczy / amplitunerów tranzystorowych , łagodzi zbyt mocne doły , dorzuca góry tworząc lepszą scenę , rok temu q21 miał je na BF poniżej 500zł , i za tyle jest to mega opłacalny zakup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, DeviLeq said:

wych , łagodzi zbyt mocne doły , dorzuca góry tworząc lepszą scenę , rok temu q21 miał je na BF poniżej 500zł , i za tyle jest to m

Właśnie kupiłem prawie nówkę za 420zł ? Zobaczymy jak się sprawdzi.. Kolumny posiadają po 2x 15" woofery, zobaczymy jak będzie się miało to łagodniejsze niższe pasmo do tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na system, który masz i faktycznie, źródło mocno niedoinwestowane. Powinieneś kiedyś wypożyczyć DAC za 3000zł i sprawdzić. Można się zdziwić

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plumkania , na początek będzie ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez matoole

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ?

DAC dziś dotarł, jestem po godzinnym odsłuchu. Czuć ogromną różnicę względem wyjścia słuchawkowego w laptopie oraz Raspberry Pi. Dźwięk dużo czystszy, klarowny. Żaden ze mnie audiofil, bliżej mi do osoby słuchającej muzyki gdzie się da i najgłośniej jak się da, ale słuchając piosenki z gitarą każde pociągnięcie struny znalazło swoje odpowiednie miejsce, gdzie wcześniej "zlewało" się w jedną całość. Mam też wrażenie, że wokal w piosenkach "Wysunął" się na pierwszy plan, zostawiając podkład muzyczny delikatnie za sobą. Ciężko to opisać, ale jest to jak najbardziej pozytywny dla mnie efekt, podoba mi się. Co do basu o który tak się obawiałem, mam wrażenie, że przy cichym odsłuchu mogłoby go być odrobinę więcej, ale myślę, że to kwestia kolumn, które po prostu nie są stworzone do cichego grania. Przy słuchaniu na normalnej lub dużej głośności jest naprawdę dobrze. Dotychczas myślałem, że za kontrolę basu odpowiada głównie wzmacniacz i jego "zapas energii", ale na tym DAC'u czuć tak jakby bas był dużo bardziej kontrolowany, jakby go ktoś trzymał na smyczy i puszczał kiedy trzeba, na ile trzeba. Opis śmieszny jak do urządzenia za niecałe 500zł, ale naprawdę robi robotę. Wydaje mi się, że gra lepiej niż mój poprzedni Pioneer N50. Na ten moment myślę, że odpuszczę sobie jakiekolwiek modyfikacje tego daca takie jak zworki zamisat kondensatorów, tym bardziej, że DAC ma 3 miesiące więc jest na gwarancji. 

 

Jeśli ktoś nie ma wielkiego doświadczenia z tego typu urządzeniami, to na pewno będzie zadowolony. Ja jestem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kutasko12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.