Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe do niedużego pokoju 12m2


Bo0m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mam to szcęście, że akurat tam gdzie siedzę mam "ten punkt, sweet point"? Ponieważ przysuwając się do kolumn, bas ginie a siadając opierając się o ścianę, bas się za bardzo wybudza. Natomiast siedząc na kanapie z głową trochę odsuniętą od ściany i z ustawieniem kolumn te 30, 40cm od ściany przeciwległej bas chyba znajduje tez swój środek :)

Zaczynają mnie interesować Buchartd S300 mkII. Słucham recenzji mną YouTube i różni goście mówią, że brzmią jak większe paczki, dźwięk jest dociążony, schodzą na prawdę nisko. Dalej, radzą sobie w niedużych pomieszczeniach, nie muszą stać metr od ściany. Opisują je jako łatwe i przyjemne do słuchania, co można robić godzinami bez zmęczenia, wybaczają więcej nie są wymagające dla wzmacniacza. Głębokość tych kolumn to bodajże 33cm, więc budową przypominają małe subwooferki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Silver_85 napisał:

Osobiście dopisałbym do listy Gato FM-8, Studio 16Hz Canto One NEW. Znam dobrze Canto Grandy, ale nie wiem czy nie będą za duże na 12m2 podobnie jak Buchardty S300. Ciężko bez odsłuchu w danym pomieszczeniu zdecydować. 

 

18 godzin temu, Adam 38 napisał:

Nie zagrają dobrze w 12m2, akurat taki metraż posiadam i słuchałem CG oraz CG signature. Canto One New to może być idealny wybór.

 

15 godzin temu, Tal napisał:

Trudno znaleźć bardziej audiofilskie monitory w założonym budżecie niż moje SA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pamiętać jednak należy, że potrzebują co najmniej 100W wzmacniacza.

 

7 godzin temu, Kukawa napisał:

To ja polecę Ci takie oto małe monitorki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Koledzy powyżej bardzo dobrze Tobie radzą. Moim zdaniem Buchardt 300 są da duże i nie sprawdzą się w 12m2 Tym bardziej, że będziesz chciał słuchać nie tylko cicho. Oczywiście wypożyczaj i testuj, bo to najlepsze co może być aby się przekonać.
Nie uważam abyś przy takich Gato FM-8 miał braki basu, wypełnienia na takim metrażu. Testowałem je na 20m2 i było miodzio. Są gęste, wypełnione, przestrzenne z dużą dawką szczegółów (zaskoczenie murowane).

YB m1 oraz SA Pandion 2 są na bardzo dobrych przetwornikach i też będzie na nich jak należy.
 

Miłych testów i ostatecznego znalezienia "spełnienia" muzycznego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, muzaman napisał:

Moim zdaniem Buchardt 300 są da duże i nie sprawdzą się w 12m2

Ale wcale nie jest to przesądzone. Tu dużo zależy od wzmacniacza. Jeśli będzie potrafił je w pełni wysterować, zagrają tak jak trzeba. Na pewno nie będą zbyt duże. Z gównianym wzmacniaczem dźwięk faktycznie będzie się rozjeżdżał i buczał. Niemniej tak jak zostało to już wielokrotnie powiedziane. Aby mieć pewność, trzeba samemu sprawdzić.W audio nie ma prawd objawionych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Kolumny Gato to wydatek 6 tysięcy złotych + podstawki. Ja natomiast chce przeznaczyć maksymalnie 5 tysięcy wraz ze standami, także nie ten budżet. Oczywiście doceniam zaangażowanie w temat

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Ale wcale nie jest to przesądzone. Tu dużo zależy od wzmacniacza. Jeśli będzie potrafił je w pełni wysterować, zagrają tak jak trzeba. Na pewno nie będą zbyt duże. Z gównianym wzmacniaczem dźwięk faktycznie będzie się rozjeżdżał i buczał. Niemniej tak jak zostało to już wielokrotnie powiedziane. Aby mieć pewność, trzeba samemu sprawdzić.W audio nie ma prawd objawionych.

Dokładnie tak jak piszesz. Trzeba wypożyczyć i samemu się przekonać tak jak pisałem też. Natomiast według mnie Buchardt ma trochę "zanzaczony" ten bas i osobiście mam obawy czy się w 12m2 sprawdzi. Tym bardziej, że sam producent przewiduje je do większych pomieszczeń. Musowo je sprawdzić i to już musi zrobić kolega. Ja nie mówie nie. ?

Teraz, Bo0m napisał:

Dziękuję za opinie. Kolumny Gato to wydatek 6 tysięcy złotych + podstawki. Ja natomiast chce przeznaczyć maksymalnie 5 tysięcy wraz ze standami, także nie ten budżet. Oczywiście doceniam zaangażowanie w temat

?

Gato Audio FM-8 to wydatek 4290 PLN za parę. Dodatkowo Audio-on od siebie jeszcze zniżkę dorzuci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

6K PLN z haczykiem to za większe monitory FM-15, których nie polecam do 12m2 - wiem coś o tym bo je posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bo0m napisał:

Rzeczywiście para. Ciekawe bo w archiwum Top HiFi widnieje cena 3999 / sztuka. ?

TopHifi jak nie zmieni ceny to sobie z nimi zostanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bo0m napisał:

Ponieważ przysuwając się do kolumn, bas ginie a siadając opierając się o ścianę, bas się za bardzo wybudza. Natomiast siedząc na kanapie z głową trochę odsuniętą od ściany i z ustawieniem kolumn te 30, 40cm od ściany przeciwległej bas chyba znajduje tez swój środek :)

To są naturalne zjawiska akustyczne w zamkniętych pomieszczeniach.

Znajdź ten sweet point, zadbaj o dobre ustawienie i akustykę, a będzie dobrze na tyle, że da się jakoś posłuchać. Bez szału, ale zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa ? Myślę, że właśnie mi się poszczęściło, bo miejsce gdzie siedzę ma bas ani podbity ani płaski. Później mogę nim manipulować przystawiając/odsuwając kolumny od ściany ?

Aktualnie chciałbym posłuchać u siebie małych kolumn Gato Audio FM-8 ?

Recenzje, opinie są pochlebne. Zwraca się uwagę na bardzo dobry bas i piękną scenę stereo. Myślę, że takie małe paczki mogłyby rozwinąć skrzydła i fajnie zagrać w moim małym pomieszczeniu. 

Oczywiście nie kupię nic na ślepo, więc w grę wchodzi wyłącznie odsłuch w moim pokoju ?

btw. Planuję również wrzucić absorbery pt80 za kolumny, które oferują różne sklepy. Obawiałem się, że jeśli śpię w tym pokoju to może nienajlepszy pomysł ze względu na pylenie. Natomiast sklepy aktualnie sprzedają panele zabezpieczone różną włókniną i chyba nie ma się czego obawiać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Monitor Audio ? Ja mam Monitor Audio Silver 100 w dużo  większym pomieszczeniu i gitary, wokale, wybrzmiewają na nich naprawdę dobrze. Brałem je właśnie głównie ze względu na 8" niskotonowe, bardzo miękkie, z dużym skokiem. Wprawdzie akustyka mojego pokoju jeszcze leży, ale gdy zabrałem je na odsłuch do salonu by wybrać wzmacniacz to obsługa była nimi miło zaskoczona. W podobnym budżecie była by także seria Gold 50. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto byłoby ich posłuchać u siebie. To kolumny z pochlebnymi recenzjami. Chociaż... Praktycznie każda recenzja, która czytam o kolumnach jest pochlebna ?

Marzeniem byłoby wypożyczyć za niewielką kaucją z 5 różnych par głośników i protestować z tydzień ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci powiem...u mnie one grają w prawie 40m², na takie pomieszczenie muszę je wspomagać subem. Niestety brak planowania audio na etapie budowy domu się zemscil i mam miejsce w salonie tylko na podstawki.

W mniejszym salonie odsłuchowym dawały sobie radę lepiej.

Ale rozważ inną operacje: bierzesz pod pachę swój wzmacniacz i muzykę i umawiasz się w jakimś większym salonie na odsłuch. Świeżych z kartonów nawet nie odsluchuj, dopiero po około 10h grania zaczęły się otwierać, po około 2 kolejnych dniach w pełni się ukształtowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Może wypozycz sobie polskie BMN. 

Zagłębiam się w wątek Klubu, jestem na 14 stronie i coraz bardziej się nimi interesuję. Jestem z Bydgoszczy, więc nie powinno być problemu z wypożyczeniem.

Najważniejsze pytanie które się nasuwa to który model najlepiej by się sprawdził?

12m2, jestem basolunny, swoje preferencje myślę, dość dokładnie rozpisalem. Ważny jest miły, mruczący, kontrolowany bas. No i niskie zejscie... Wyczuwalna gitara basowa, fortepian, no i tak bardzo poszukiwane przeze mnie pulsująca na basie stopa perkusyjna! PUNCHY! ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bo0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, wolę jednak wypożyczyć bo w różnych pomieszczeniach pracują inaczej. Myślę o S2 II, lub S 3 II. Nie mam pojęcia jak się zachowają w takim małym pokoju. Może S1? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15m i stoja nie korzystnie, bo na długiej ścianie i bas mimo to jest bardzo poprawny. Myślę że do 12m może lepiej coś z serii 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Moi drodzy, mały update.

Właśnie przesluchałem comfortably numb Pink Floydów. Przy zamkniętych oczach mam wrażenie, że ścianę przede mną tworzą wielkie, ogromne głośniki... Dzwięk unosi się do góry i na boki. Słyszę nad sufitem jakieś przyjemne cykanie instrumentu. Gitara przecina powietrze, głos wokalisty na środku płynie ze spokojem. Bas wibruje i mruczy tworząc gęsty zaczyn. Całość jest dociążona i wypromieniowuje z rozmachem przed siebie.

Buchardt S300 ? pięknie dziękuję za sugestię ?

Standy dopiero zamówione, kolumny grają może z 3 godziny... Nie wyobrażam sobie nawet jak one muszą brzmieć w dużym pokoju zaadaptowanym akustycznie ?

Pozdrawiam serdecznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2019 o 10:45, Bo0m napisał:

Zagłębiam się w wątek Klubu, jestem na 14 stronie i coraz bardziej się nimi interesuję. Jestem z Bydgoszczy, więc nie powinno być problemu z wypożyczeniem.

Najważniejsze pytanie które się nasuwa to który model najlepiej by się sprawdził?

12m2, jestem basolunny, swoje preferencje myślę, dość dokładnie rozpisalem. Ważny jest miły, mruczący, kontrolowany bas. No i niskie zejscie... Wyczuwalna gitara basowa, fortepian, no i tak bardzo poszukiwane przeze mnie pulsująca na basie stopa perkusyjna! PUNCHY! ??

I na co się zdecydowałeś?

Aaaa już widzę. Buchardt. Z Bydgoszczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Bydgoszcz ?

Kurczę, przy zamkniętych oczach mam wrażenie, że nie stoją przed mną średniej wielkości monitory tylko wielkie kolumny, takie które widać często na całej ścianie u Japończyków ?

Czasami mam też złudzenie, że jestem na jakiejś dużej hali koncertowej i siedzę w fotelu przed sceną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bo0m napisał:

Tak, Bydgoszcz ?

Kurczę, przy zamkniętych oczach mam wrażenie, że nie stoją przed mną średniej wielkości monitory tylko wielkie kolumny, takie które widać często na całej ścianie u Japończyków ?

Czasami mam też złudzenie, że jestem na jakiejś dużej hali koncertowej i siedzę w fotelu przed sceną ?

Ja również. Mogłeś pisać prędzej to byś u mnie posłuchał Gato ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, muzaman napisał:

Ja również. Mogłeś pisać prędzej to byś u mnie posłuchał Gato ?

A widzisz, nie zorientowałem się.

Natomiast w tym momencie jestem mega zadowolony. Przy niektórych numerach Rage against The Machinę, przy gałce na godzinie 10:00, przenoszę się na koncert pod scenę ? Kolumny nie wygrzane, a standy dopiero będą. Czasami brak mi słów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2019 o 18:40, Bo0m napisał:

Witam serdecznie forumowiczów.

Stoję aktualnie przed decyzją zmiany kolumn. 

W moim pokoju, który ma 12m2 aktualnie grają kolumny Dali Zensor 5. Napędza je Audiolab 8200a. Źródło stanowi Tidal HiFi, obsługiwany przez Yamahę WXAD10. Sprzęt jest u mnie od koło 6 lat.

Odkąd pamiętam, najwięcej uwagi przywiązywałem do basu. Zdarzyło się nawet, że Głośniki grały z subwooferem Tel T5 na tak małym metrażu (sic!). W pewnym momencie nastąpił mały przełom, ponieważ ktoś mnie uświadomił, że nie tędy droga. Po pierwsze - szukam basu tam, gdzie go nie ma. 

Rzeczywiście - subwoofer powodował buczenie, gdyż starałem się uzyskać dobry bas na słabo zrealizowanych płytach. Od razu nadmienię, że słucham głównie muzyki gitarowej. Oczywiście, nie ograniczam się do jednego gatunku. Czasami lubię posłuchać trochę Chemical brothers, Daft Punk, czy jakiegoś dobrego reggae, czy rapu. Natomiast muzyka którą słucham w zdecydowanej większości to takie kapele jak Led Zeppelin, Pink Floyd, Rolling Stones, czasami coś cięższego - Metallica, Red hot chilli peppers etc. 

Idąc za sugestiami, rzeczywiście uzmysłowiłem sobie, że płyty, gdzie brakuje mi basu są słabo zrealizowane. Odwrotnie natomiast, takie płyty jak albumy Dire Straits brzmią czysto, są dociążone i posiadają bas taki jak lubię, a to wszystko bez subwoofera. 

Co do basu - ciężko mi opisać słowami jaki mi najbardziej odpowiada, ale pierwsze słowa, jakie przychodzą mi na myśl to bas "mrrruczący", sprężysty, soczysty, i z angielskiego "punchy". Nie lubię, gdy bas się całkowicie rozlewa, gdy dominuje calutkue pasmo. Six blade knife Dire Straitsów to dobry przykład tego co mnie kręci. Oprócz mruczącego i kontrolowanego basu, słychać również dociążenie na bicie. Koleją płytą, którą lubię również za realizację to The Clash, London Calling. Jest tam taki utwór, w którym jest gra na fortepianie. Dolne rejestry tego instrumentu wybrzmiewają cudownie. Bas jest znowu mruczący, taki troszkę wibrujący. Starship Troooper Yesów. Tutaj bas pięknie potrafi wibrować, przyjmować różne brzmienia itp. Jeśli chodzi o resztę pasma - góra może być delikatnie zarysowana, ale chciałbym uniknąć ssssyczenia, szkła, piasku itp. Fajnie gdyby całe pasmo było równe, ALE dociążone, substancjalne. Nawet wokal męski może być troszeczkę bardziej dociążony. Oczywiście w granicach rozsądku :). Nie chodzi o to, żeby ugotować kolumny, zalać wszytko buczącym basem itp. nie chcę przesuwać mebli, szklanek okien.... Przy obecnych kolumnach zdarzało się , szczególnie na płycie Tical Methods Mana, że bas było słychać bardzo delikatnie, natomiast trzęsły się rury i cała ściana w sąsiedniej łazience! ? Wiecie co? Jak sięgnę głębiej pamięcią to zawsze mi się podobał bas w dobrym sprzęcie grającym w samochodzie. Wtedy zawsze wyczuwałem to mruczenie, często przy wokalu, i muzyce z radia.

Drugą kwestią jest stopa perkusji. Chciałbym ją czuć. Nie mam ochoty na stopę, która brzmi jak uderzanie w karton... Ma być zwarta, mocno zakreślona i soczysta. 

Pytanie oczywiście, czy taki efekt jest osiągalny na takim metrażu?

Pomyślałem, że pójdę za głosem innych i wymienię kolumny na podstawkowe. Być może dzięki temu bas będzie lepszej jakości? Chciałbym pójść z kolumnami level wyżej jeśli chodzi o scenę, głębię, szerokość, separację itp. więc nie o sam bas się rozchodzi. Dali potrafią zagrać ładnym basem, ale szukam czegoś lepszego. Bardziej konturowego? Pięknie mruczącego, ale potrafiącego zejść po prostu jak najniżej w moim pokoju. Chyba brakuje mi tego w moich kolumnach.

Kolumny nad którymi się zastanawiam to:

- Pylon Diamond monitor, 

- KEF LS50

- Focal Aria 906

Na ten moment, czytając różne opinie, moim faworytem są Focale. Ponoć dobre do rockowego grania, z fajnym dołem i dobrą sceną. Nie są też trudne do wysterowania, ale czy zagrają z Audiolabem?

Pokój jest dość zagracony, kolumny ustawione przy dłuższej ścianie. Stoją około 40cm od ściany. Mam regał z książkami, regał z płytami, kwiata, Kartony, kartoniki, kaloryfer żeberkowy, rolety, firany, pełno dupereli itp. ? przy nowych kolumnach planuję umieścić panele wełniane, bezpośrednio za nimi.

Pytanie co możecie polecić? Czy te kolumny będą dobrze kontrolowane przez mój wzmacniacz? Być może macie jakieś zupełnie inne sugestie? Odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania. Bardzo liczę na waszą pomoc i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Castle Knight 2...to dla Ciebie za niska półka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka, półką, ale mam niewielką nadzieję na klasę zastosowanych głośników w Castlach

w zestawieniu z elementami użytymi w S300; decyduje aplikacja i strojenie, niestety  ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, audioburak napisał:

Półka, półką, ale mam niewielką nadzieję na klasę zastosowanych głośników w Castlach

w zestawieniu z elementami użytymi w S300; decyduje aplikacja i strojenie, niestety  ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystko dostepne masz w Necie...osobiście uważam,że przetworniki są dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.