Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny DIY na szerokopasmowcu Audio Nirvana 10 Clasic.


Kris_54701
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyną personalną krótką wskazówką jest moja absolutna niezgodność z podpisem @daris666

"Zero krzemu w torze, to grać nie może ?"

Wyzbyłem się tego z dobrym skutkiem.

Nie wiem czy kostkę DAC R2R można traktować jako krzem, bo przecież elementami wykonawczymi są rezystory, ale uważam że krzem to największe zło świata audio, zaraz po zwrotnicach. Oczywiście wszystko zależy od gustu, ale nie wrócę do tranzystorów. Oczywiście lampy teoretycznie mają dużo gorsze parametry, a jednak nie tylko ja w tym temacie jestem przekonany, że są nie do zastąpienia. Piszę o tym tylko dlatego, żeby odróżnić teorię, parametry, pomiary od nadzwyklejszego słuchania muzyki.

Praktyka dowodzi, że nie wszystko co idealne na papierze brzmi najlepiej i nie wszystko co z założenia ma wiele wad nie może zagrać fenomenalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą kość dac mam krzemową ( niestety ? ).

Same lampy mają dość dobre parametry ale często pracują w nieodpowiednich układach, we wzmacniaczach ze słabymi transformatorami wyjściowymi lub też nieodpowiednimi kolumnami. Dlatego uważam, że najważniejszy jest pomiar i właściwe jego wyniki, potem audiofilska otoczka. 

Aaaa Kris, chyba nie zrozumiałeś to taki podpis "na wspak" ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak skomentujesz, czy uzasadnisz różnice brzmienia poszczególnych lamp tego samego typu. Czasem różnią się tylko datą produkcji, a każda brzmi inaczej. Na pewno w jakimś bardzo skomplikowanym układzie pomiarowym dałoby się wykryć różnice natury technicznej, ale z podstawowych parametrów tego nie można odczytać.

To samo tyczy się układów DAC. Ta sama zasada działania, a jednak zupełnie inne brzmienia w zależności od kości. Kondensatory foliowe, rezystory. Niektórzy nawet sieciówki słyszą.

Jest zawsze na topie wątek o kablach zasilających. Czy przyznasz, że cały ten rynek kablowy to oszustwo? Czy ma różnic po za prawem ohma w kablach sieciowych? W końcu chodzi tylko o przesłanie mocy w dowolnej wręcz formie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kris_54701 napisał:

A jak skomentujesz, czy uzasadnisz różnice brzmienia poszczególnych lamp tego samego typu. Czasem różnią się tylko datą produkcji, a każda brzmi inaczej. Na pewno w jakimś bardzo skomplikowanym układzie pomiarowym dałoby się wykryć różnice natury technicznej, ale z podstawowych parametrów tego nie można odczytać.

Montażem elektrod, ich wykonaniem, kształtem. Pamiętaj, że lampy należy też mierzyć, bo nawet w obrębie jednej serii jednego rocznika potrafią mieć niezłe rozrzuty. 

Teraz, Kris_54701 napisał:

Jest zawsze na topie wątek o kablach zasilających. Czy przyznasz, że cały ten rynek kablowy to oszustwo? Czy ma różnic po za prawem ohma w kablach sieciowych? W końcu chodzi tylko o przesłanie mocy w dowolnej wręcz formie.

Czy to oszustwo? Raczej nie, bo jeżeli klient słyszy i jest w stanie zapłacić umowną sumę to gdzie tu oszustwo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę słyszy? Żadna chyba istniejącą aparatura pomiarowa nie jest w stanie zdiagnozować różnic pomiędzy kablami, mających wpływ na cokolwiek znajdującym się za prawidłowo wykonanym zasilaczem. Mało tego, nowoczesne zasilanie impulsowe stosowane ostatnio też w sprzęcie audio, uniemożliwia wręcz przedostanie się czegokolwiek na stronę DC, a jedynym elementem mogącym coś zmienić w prądzie jest sam zasilacz. Mimo tego audiofile na takim sprzęcie słyszą sieciówki. 

A czy oszustwem jest, z zamkniętymi oczami delektowanie się pełnopasmowym głośnikiem Audio Nirvana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kris_54701 napisał:

 

A czy oszustwem jest, z zamkniętymi oczami delektowanie się pełnopasmowym głośnikiem Audio Nirvana?

Oczywiście że nie, życzę Tobie dźwiękowej euforii :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja życzę wszystkim spotkania ucho w ucho z tym głośnikiem AN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AudioAddicted napisał:

Ilość nie ma żadnego znaczenia Darku. Ważna jest tylko i wyłącznie własna satysfakcja. Zawsze.
Dopóki tego nie zrozumiesz, będziesz patrzał na innych przez pryzmat doświadczeń, odsłuchów, spędzonego czasu, skilla. A zapominasz o jednym - jedni poszukują swojego brzmienia całe życie, inni odnajdują pożądane wartości znacznie szybciej. Każdemu życzę by odnalazł to, do czego dąży jak najmniejszym kosztem finansowym i czasowym. I należy pamiętać - pieniądz i cena w tym przypadku może okazać się najmniejszym priorytetem..

a że mi sie cieplutko zrobiło, bo zgadzam się z kazdym słowem

dodałbym jeszcze zyczenia by zabawa w to hobby zawsze przynosila radochę a nigdy nie była powodem do zmartwień

tym bardziej biznesowych ? ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, daris666 napisał:

Kupiłem Opla Calibrę, jest najlepszy bo najlepiej mi się nim jeździ. Uważam, że w porównaniu do innych samochodów ten lepiej wchodzi w zakręty i ma najlepsze przyśpieszenie, a jak przyjechał mój znajmy i go przewiozłem to dwa dni był w szoku ?

Kto nigdy nie czuł euforii w jakimkolwiek aspekcie życia, niech pierwszy rzuci kamień...
I tu właśnie widzę problem - na czyjąś euforię reagujesz w sposób, że łatwo idzie wyczuć drwinę. Jeden woli blondynki, inny brunetki, a jeszcze ktoś czarne. Tak bardzo boli gdy widać że świata poza swoim wyborem nie widzi?

 

5 godzin temu, daris666 napisał:

A teraz do rzeczy. Niech sobie każdy szuka i znajduje co chce, jak chce i gdzie chce ? Natomiast forum służy do wymiany poglądów. Kris otworzył, temat każdy ma prawo się w nim wypowiedzieć. A, że temat ciekawy przez to że autor interesująco go prowadzi, to w nim pisze. Nie wypatruj w tym krytyki produktów AN bo nie o to chodzi, w sumie podejrzewam że Kris ma umiejętności do prowadzenia tematów różnych innych produktów w podobnie iterujący sposób.  Takie życie ?

Nie piszę o krytyce jakichkolwiek produktów. Reszta jak wyżej ?

 

5 godzin temu, daris666 napisał:

Wpis o posłudze pod butem prezesa nie skomentuje, to niski poziom prowokacji. Nie ciągnij tego nigdy. Bez sensu takie personalne przytyki. 

Może to brzmi jak prowokacja - natomiast to tylko moje odczucie poparte obserwacją. Byłbym szczęśliwy gdybym się mylił.
Natomiast jak sam zauważyłeś powyżej, Forum służy do wymiany poglądów. I tak - niestety jest to mój pogląd, i uwierz mi że nie osąd ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, AudioAddicted napisał:

Kto nigdy nie czuł euforii w jakimkolwiek aspekcie życia, niech pierwszy rzuci kamień...
I tu właśnie widzę problem - na czyjąś euforię reagujesz w sposób, że łatwo idzie wyczuć drwinę. Jeden woli blondynki, inny brunetki, a jeszcze ktoś czarne. Tak bardzo boli gdy widać że świata poza swoim wyborem nie widzi?

 

 

To chyba nie ja stwierdziłem bezsens budowania zestawów wielodrożnych oraz stosowania zwrotnic. To nie ja upierałem się, że nie trzeba filtrowania do głośnika AN. Zresztą Ty też się kiedyś upierałeś, że filtr jest zbędny, pamiętasz?

Nie jest problemem kogoś euforia, to pozytywne. Problemem jest krytyka wszystkiego co nie jest AN. 

39 minut temu, AudioAddicted napisał:

Może to brzmi jak prowokacja - natomiast to tylko moje odczucie poparte obserwacją. Byłbym szczęśliwy gdybym się mylił.
Natomiast jak sam zauważyłeś powyżej, Forum służy do wymiany poglądów. I tak - niestety jest to mój pogląd, i uwierz mi że nie osąd ?

Równie dobrze mógłbym stwierdzić ( z obserwacji ) że temat psuje Ci interes, bo jest niewygodny. Zostawmy te domysły nie warto w ten sposób rozmawiać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie pomyślałem o tym. A przecież bez AudioAddicted te głośniki tak dobrze by nie zagrały. Wszyscy wiemy jak tłuką się odbudowy według projektu AN. 

Z drugiej strony jednak sądzę, że ten głośnik nie powinien siedzieć w ukryciu, bo jest swego rodzaju pionierem głośników szerokopasmowych najnowszej generacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, daris666 napisał:

To chyba nie ja stwierdziłem bezsens budowania zestawów wielodrożnych oraz stosowania zwrotnic. To nie ja upierałem się, że nie trzeba filtrowania do głośnika AN. Zresztą Ty też się kiedyś upierałeś, że filtr jest zbędny, pamiętasz?

Nie jest problemem kogoś euforia, to pozytywne. Problemem jest krytyka wszystkiego co nie jest AN. 

I tu właśnie jeśli całe sedno - drwina z tego, że ktoś ma swoje zdanie. To podważanie idei jaką jest Forum.

Tak, nadal uważam, iż jeżeli tylko nadaża się możliwość warto uciec od jakiejkolwiek filtracji. Jednocześnie nie jestem zwolennikiem obudów typu "back horn loaded", gdzie ze względu na naturalne wzmocnienie basu filtracja jest zbędna, zdaję sobie sprawę że w obudowach bardziej konwencjonalnych jest konieczna.

 

52 minuty temu, daris666 napisał:

Równie dobrze mógłbym stwierdzić ( z obserwacji ) że temat psuje Ci interes, bo jest niewygodny.

Każda opinia, bez znaczenia czy pozytywna czy negatywna, o ile poparta empirycznie jest dla mnie budująca.

O interes się nie martwię, bo mam za co żyć i bez niego. Robię po prostu to co kocham i nie ma dla mnie znaczenia czy sprzedam jedną czy sto par.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr nie jest koniecznością, jeśli ma się do dyspozycji equalizer, lub chaciaz analogową regulację bas/treble. Zależnie od gustu, można też słuchać bez filtra. Znajomy (nie)audiofil do dzisiaj twierdzi, że bez żadnej korekty, czysty głośnik gra lepiej. Fizyczny filtr jednak tworzy z tych kolumn bardzo uniwersalny produkt przeznaczony dla każdego i do każdej elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, AudioAddicted napisał:

Pierwsza sprzedana para kolumn firmowana jako AudioAddicted Ltd - AAC250 pogoniła Tannoy Gold Monitor 12",

Taki wpis źle świadczy o Tobie jako branżyście, byli tacy co też gonili i jak to się skończyło. Ciężko jest reklamować produkt nie gnojąc innych producentów?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, AudioAddicted napisał:

 

Tak, nadal uważam, iż jeżeli tylko nadaża się możliwość warto uciec od jakiejkolwiek filtracji.

 

Też jestem tego zdania. Tylko ciężko to zrealizować w zestawach głośnikowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, AudioAddicted napisał:

I tu właśnie jeśli całe sedno - drwina z tego, że ktoś ma swoje zdanie.

A Twój wpis o Tannoy Gold Monitor 12", nie jest drwiną z użytkowników tej marki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć jakiś punkt odniesienia, a najlepiej do znanego produktu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również odnoszę się do własnych kolumn Sansui, które będę musiał kiedyś sprzedać, a jednak nie bronie ich przed krytyką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kazik II napisał:
13 godzin temu, AudioAddicted napisał:

 

Taki wpis źle świadczy o Tobie jako branżyście, byli tacy co też gonili i jak to się skończyło. Ciężko jest reklamować produkt nie gnojąc innych producentów?

 

1 godzinę temu, Kazik II napisał:

A Twój wpis o Tannoy Gold Monitor 12", nie jest drwiną z użytkowników tej marki ?

Dlaczego obwiniasz mnie za czyjś wybór?

Dlaczego nie mogę odnieść się do czegoś z czym było porównane? Codziennie ktoś coś zmienia na rzecz tego co mu się podoba, dlaczego ograniczasz wybór innych osób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam kiedyś parę słów napisałem o nich w wątku o Sansui. I mimo że użytkownicy zachwalają je pod niebiosa, bo i pewne dobre cechy też mają, to jednak nigdy były dla mnie na tyle dobre, by uznać je za ostateczny wybór. 

 

Swego czasu pamiętam czytywałem fachowe recenzje specjalistów w tej dziedzinie i każda z nich jest odniesieniem do jakiegoś tam konkurencyjnego produktu. Gdyby nie punkt odniesienia, nazwałbym kolumny Audio Nirvana ever forever. Najlepsze wszechczasów. W swojej klasie i w brzmieniu jakie prezentują być może i są jednymi z najlepszych. Jeśli jednak ktoś oczekuje 16 Hz, burzenia murów, czy świdrujących wysokich, to musi szukać pomiędzy innymi konstrukcjami. Do muzyki, a zwłaszcza instrumentalnej, akustycznej i każdej w której ważna jest jakość reprodukcji poszczególnych jej elementów, Audio Nirvana jest w sam raz.

Jeszcze tak słowem do Tannoy. Na sąsiednim forum również użytkownik opisuje, że z zadowoleniem zamienił jakieś tam Tannoy starszego modelu, również na koncentryku, na AN 8 cali Classic w obudowie według Davida Dicksa. Po chyba dwóch latach, a przed zakupem moich dziesiątek, pytałem czy ma nadal te kolumny i czy jest z nich zadowolony. Jego odpowiedź pomogła mi podjąć decyzję o zakupie. Dzisiaj potwierdzam słuszność wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kris_54701 napisał:

Również odnoszę się do własnych kolumn Sansui, które będę musiał kiedyś sprzedać, a jednak nie bronie ich przed krytyką. 

Sprzedaj szybko - nie dość że "wadliwe" to jeszcze postarzają wykonawców...

A czy w przypadku głośników AN nie potrzeba korekcji Baffle Step?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja..muzykalnosć jest priorytetem...jak byłem w filharmonii i 2 razy w operze to było...za ostro...zbyt świdrująco..dawno temu ludzie już wymyślili co to znaczy muzykalny przekaz...musi być kameralnie...pianino i wokal....potem lampa ..obojetnie jaka ..i kolumny w domu...srednica najwazniejsza w efekcie koncowym kazdy wróci do średnicy i muzykalnosci ..a technicznie..? tylko faza sie liczy..ostatnio sie znowu przekonałem..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, front247 napisał:

tylko faza sie liczy..ostatnio sie znowu przekonałem..?

Oczywiście, uwielbiam być na fazie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej informacji, gdy dostarczyłem kolumny poprzednich już nie było. Wiem ile kosztowały, ale to bez znaczenia - pieniądze nie grają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden akustyczny instrument nie gra świdrującym, ostrym dźwiękiem. Takie zjawisko w przyrodzie nie występuje, ale można je w łatwy sposób wywołać niskim cięciem głośnika wysokotonowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kris_54701 napisał:

Żaden akustyczny instrument nie gra świdrującym, ostrym dźwiękiem. Takie zjawisko w przyrodzie nie występuje, ale można je w łatwy sposób wywołać niskim cięciem głośnika wysokotonowego.

ale kilkanascie instrumentów nałożonyuch na kupe na siebie już potrafi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie oddają akustykę pomieszczenia i dalsze plany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2020 o 09:21, Kris_54701 napisał:

Żaden akustyczny instrument nie gra świdrującym, ostrym dźwiękiem. Takie zjawisko w przyrodzie nie występuje, ale można je w łatwy sposób wywołać niskim cięciem głośnika wysokotonowego.

Oj, chyba jednak występuje. Przed zarazą byłem na koncercie Jerzego Małka. Otóż trąbka zagrana na żywo, bez tłumika czy innych filtrów, słuchana z odległości ok. 5 metrów na wprost - potrafi zabrzmieć ostrym i świdrującym dźwiękiem, jeśli rzecz jasna taka jest intencja wykonawcy. Więc jeżeli system odtwarzający zanadto te dźwięki wygładzi lub odfiltruje, no to różnicowanie leży i nie odróżnisz już trąbki od skrzydłówki, korneta, etc. (nie mówiąc już o strojach). I analogicznie jest np. w przypadku skrzypiec / altówki, klarnetów, obojów, fagotów... jeśli będziemy wszystko ciąć i filtrować, to wiele niuansów nam umyka i muzyka jest nienaturalna, uśredniona, wszystko brzmi tak samo i nie da się tego słuchać - przynajmniej ja tak mam ?

Dlatego tak lubię głośniki fullrange bez zwrotnicy ? Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.