Jump to content
hank

Arcam AVR 390

Recommended Posts

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów słuchał tego sprzętu?

Chce jednak zmienić moje RZ830 bo po przesiadce z CA650R nie jestem do końca zadowolony.W oko wpadł mi właśnie AVR 390 bo na obecną chwile cena atrakcyjna ze względu na nowe modele.

Obsłuży mi on surround-y 4 ohm?

Pozdrawiam

To na pewno bardzo dobra zmiana, pod względem jakości dźwięku duży przeskok do przodu. Urządzenie bez problemu obsłuży kolumny 4 omowe.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Dziekuje .Jestem zdecydowany na Arcama.Umówie sie na odsłuch.

RZ830 na sprzedaż jak by ktoś był zainteresowany:)

Pozdrawiam

Zależy ile omów rzeczywiście mają tamte kolumny;)

Arcam w instrukcji podaje że tylko 850 może napędzać kolumny 4omowe.

Osobiście mam AVR400, który też teoretycznie nie powinien obsługiwać kolumn 4 omowych, ale moje kolumny nie schodzą poniżej 4 omów. Więc gdy twoje satelity na pewno mają impedancję 4 on albo wyżej, to problemu raczej nie będzie. Gdy kolumny mają impedancję poniżej 4om, to sprawdziłbym przed zakupem czy da rady.

A nie szkoda tego AVR390 na surroundy? Trochę marnotrawstwo jak dla mnie... No chyba że pod określeniem surroundy rozumiesz coś innego niż głośniki efektowe.

Panasonic pt-at 6000; Cambridge CXU + Arcam FMJ P7; Paradigm Monitor 9 v7 + Center 3 v7 + Mini Monitor v5 + sub Rubicon RA12

28 minut temu, qbakos napisał:

A nie szkoda tego AVR390 na surroundy

Co rozumiesz pod tym stwierdzeniem?

Nie wydaje mi sie aby koncowka na frontach Rotela ujmowala jakosci caĺemu  systemowi.

Pozdrawiam:)

Edited by hank

Nie chodzi, że ujmuje, tylko że surrorundy grają tak mało, że napędzi je byle wzmacniacz, a Ty tu pakujesz Arcama... nie mówię że to źle, można i tak. A co ma napędzać centralnego?

Panasonic pt-at 6000; Cambridge CXU + Arcam FMJ P7; Paradigm Monitor 9 v7 + Center 3 v7 + Mini Monitor v5 + sub Rubicon RA12

W moim pytaniu chodziło mi o to czy Arcam obsłuży mi głośniki 4 ohm czy nie będzie problemu z wyłączaniem się amplitunera pod obciążeniem a z racji ze na frontach mam końcówke to problem  głośników frontowych 4 ohm nie występuje.Dlatego pisałem o głośnikach efektowych.

A centralnego nie używam w moim systemie.

Edited by hank

Tak jak pisałem na PRIV obsłuży bez problemu i nie jest to marnotrawstwo bo o brzmieniu wzmacniacza decyduje przede wszystkim pre-amp, a ten w Arcami jest nieporównywalnie lepszy niż w Onkyo. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forowiczów 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje