Jump to content
muda44

Tania i skuteczna platforma DIY

Recommended Posts

14 minut temu, ASURA napisał:

I to za góra 300 zeta?!!!

stolik pod 9- 12 elementów x 300 zeta - dało by się samemu zrobić z dobrej sklejki

IMG_20170401_225617.jpg

Edited by GNAKED
  • Like 1
  • Haha 1

10 minut temu, muda44 napisał:

gramofon którym się chwali gra na już lepszej wkładce za 300zl .

Kupiłem go za grosze i wyremontowalem osobiscie, więc cena taka wyszła. Banaś kamienicę też miał tanio, a Rydzyk Maybacha. 😀

Brzydko jest szpanować stanem posiadania, bo to może być przelotny stan.

13 minut temu, GNAKED napisał:

stolik pod 9- 12 elementów x 300 zeta - dało by się samemu zrobić z dobrej sklejki

IMG_20170401_225617.jpg

Super info dla pozostałych!

A dla estetów ile by to wyszło z jakąś już estetyczną naturalną okleiną (wiem właściwości akustyczne platformy mogą się trochę popsuć) jeśli robi się samemu DIY.

offtopic:

He he fajny DIY 😉 w tyle Festo odkurzacz

Edited by ASURA

1 minutę temu, porlick napisał:

Kupiłem go za grosze i wyremontowalem osobiscie, więc cena taka wyszła. Banaś kamienicę też miał tanio, a Rydzyk Maybacha. 😀

Brzydko jest szpanować stanem posiadania, bo to może być przelotny stan.

Nie chce Ciebie urazić , każdy ma jakieś możliwości finansowe ale po co zaśmiecasz wątki czymś o czym pojęcia nie masz .

Poczytaj , pojedź do kogoś kto ma dobry system , sprawdź , napisz . A może sam spróbuj .Teorie i obliczenia zostaw innym . Sprzęt kupujemy do słuchania muzyki a jak jakiś niedrogi gadżet wpłynie na poprawę jej brzmienia to się tylko cieszyć . 

Takie jak Twoje wpisy zabijają chęci tym co chcą coś " dać " za darmo . Robisz krzywdę innym i sobie .

Po to założyłem ten temat . 60zł które lepiej mi się sprawdziło na sprzęcie tanim i drogim  niż platformy za tysiące . Doceń to .

Modyfikacje sprzętu AUDIO

cóż że się dużo zarabia, ajk wydaje się na kable 100k

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

23 minuty temu, muda44 napisał:

Po to założyłem ten temat . 60zł które lepiej mi się sprawdziło na sprzęcie tanim i drogim  niż platformy za tysiące . Doceń to .

Jak sądzisz- ile by kosztowała płyta kamienna na miękkich, silikonowych nóżkach?

Podpowiem- znajomy dał kamieniarzowi na flaszkę, nóżki kupił za kilkanaście zł. Poleciłem mu do współczesnego, niepełnosprawnego konstrukcyjnie gramofonu, którego producent poskąpił na tłumiących nogach. I TO działa.

A platformy za tysiące, jeśli nie są wykonane zgodnie z zasadami fizyki, też nie będą działały- niezależnie od tego, jakie peany o nich napiszą w audioświerszczykach.

Za tym jak Porlick widać przytoczyłeś z naukowego punktu widzenia FLASZKA najskuteczniej tłumi wszelkie drgania i wibracje.

Dziękujemy🤣

• Haha 1

Wszystko ładnie piękne, ale jak czytam co tam Panowie stawiają i że to wzmacniacz czy DAC stoi sobie i już od podstawki brzmienie lepsze toż to kaliber czystego voodoo jest w audio, jak ten o poprawie obrazu TV przez stolik.

• Like 2

Godzinę temu, ASURA napisał:

Za tym jak Porlick widać przytoczyłeś z naukowego punktu widzenia FLASZKA najskuteczniej tłumi wszelkie drgania i wibracje.

Dziękujemy🤣

Jasne- brak technicznych argumentów na poparcie swojego stanowiska, to zaczynasz dyskredytację w ten sposób? 

W dniu ‎01‎.‎12‎.‎2019 o 18:45, muda44 napisał:

Optymalna ilość warstw 2-3 .
Ilość warstw wpływa na zakres zmian .
Warstwy mają luźno na sobie leżeć . Nie należy ich kleić czy malować ( między warstwami ).

2.jpg

....masz całkowicie racje w tym co napisałeś że ilość warstw ma wpływ.....dziś się o tym przekonałem

dając trzecią warstwę pod CD...dla mnie jest to optymalne....leżą luźno nie klejone/malowane

Cały ten wątek jest dowodem na to, że ludzie płącą nie wiedząc za co.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

8 minut temu, Miroslav1 napisał:

....masz całkowicie racje w tym co napisałeś że ilość warstw ma wpływ.....dziś się o tym przekonałem

dając trzecią warstwę pod CD...dla mnie jest to optymalne....leżą luźno nie klejone/malowane

Spróbuj tak zrobić na granitowym stoliku .

Modyfikacje sprzętu AUDIO

9 minut temu, muda44 napisał:

Spróbuj tak zrobić na granitowym stoliku .

...już mnie się nie chcę tachać tego granitowca....z tego co mam jestem już zadowolony

mam również już wszystkie dechy  pod wzmacniacz - może jutro to ogarnę....teraz trza posłuchać trochę muzyki...

Witam,

nie wiem czy to właściwy temat, ale jestem „nowy” wiec proszę o wyrozumiałość 🙂

czy ktoś z Was używa stolików do audio „uznanych” polskich producentów ? Jakie są Wasze opinie cena/jakość ?
 Dziękuje i pozdrawiam!