Jump to content
Hajasz

Kolumny do ciężkiej muzy

Recommended Posts

Cześć.

Szukam kolumn pod wzmacniacz Technics A700 MK3, które nadają się do metalu i wszelakich ciężkich brzmień.

Dysponuję budżetem rzędu ok 2000 więc zdaję sobie sprawę, że wybór się mocno ogranicza. Mogą być nowe albo używane.

Pokój to 16m2 o wymiarach 4x4. Co nieco się dowiadywałem i przewija się nazwa Tannoy M2.

Jak uważacie to dobry wybór czy macie inne typy.

znam ten wzmacniacz dość dobrze, bo rodzice go mają i powiem szczerze, że masy i drivu to mu ewidentnie brakuje. Może lepiej byłoby to sprzedać i poszukać coś bardziej dociążonego na dole, jak chociażby NAD...

• Like 2

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

15 godzin temu, Hajasz napisał:

Szukam kolumn pod wzmacniacz Technics A700 MK3, które nadają się do metalu i wszelakich ciężkich brzmień.

Sprawdź ofertę polskiego STX.

Infinity to może być dobry kierunek, ale wzmacniacz raczej do wymiany - na rotela albo yamahę. Też słucham metalu i mocnego rocka. Nie wiem jak te modele Infinity wymienione przez poprzednika, ale powszechnie wiadomo, że stare  Infinity tobardzo wymagające kolumny, prądożerne.

Yamaha CX-800, Yamaha MX-70, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, okablowanie: AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue

Panowie wiem, że to wzmacniacz, któremu wiele brakuje ale mi chodzi o słuchanie muzy dla siebie a nie dla wszystkich wokoło. Lubię głośno ale bez przesady. Co powiecie o tych tannoy m2 nadają się? 

6 godzin temu, cortes napisał:

Sprawdź ofertę polskiego STX.

Jaki konkretnie model polecasz? 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

albo licytacja; może być jednak trudna:

Hidden Content

poza tym w Twoim budżecie znajdzie się miejsce na wzmacniacz np:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

... i zamiast IV RP jest PRL II

2 godziny temu, Hajasz napisał:

Nie pytaj, to trol, który zarejestrował się na Forum tylko po to, by polecać STX. Nie sugeruję nawet, że STX są do d..., bo ich po prostu nie znam.

Co powiecie o tych tannoy m2 nadają się? 

Słuchałem kiedyś metalu na m1. Co powiedzieć? Na ma dołu, nie ma góry, nie ma środka. Nie ma nic. Jest za to totalna równowaga wszystkiego. Co w metalu ważne, to nic nie zlewa się w jeden wielki jazgot. Nigdy nie słyszałem m2, ale jak tylko będę miał okazję, to się do nich przymierzę.

• Like 1

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

W salonie: foobar2000, pcm2704, Onkyo A-5VL i Monitor Audio MR4; w sypialni: Onkyo CS-545; do filmów: Sony HT-IS100

(...) Co powiecie o tych tannoy m2 nadają się?

Nadają się, ale do doom/sludge metalu 😄 

Nie rozumiem, dlaczego interesujesz się M2 skoro do wydania masz 2k?

"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

16 minut temu, Tal napisał:

Nie rozumiem, dlaczego interesujesz się M2 skoro do wydania masz 2k?

Sporo ludzi mi akurat poleca te kolumny. Nie jestem żadnym audiofilem a chcę tylko aby głośniki nie były nastawione tylko na basy albo soprany. Chodzi oto aby dźwięk był jak najbardziej naturalny. Do tej pory miałem jakąś tam mini wieżę razem z kolumnami, która grała. Teraz otrzymałem komplet segmentów Technics i chcę dobrać kolumny do tego. Budżet też nie chodzi o to aby wydać w całości jak jest możliwość kupienia czegoś dobrego w przystępnej cenie. Dlatego zarejestrowałem się tu na forum licząc na waszą fachową pomoc i jakieś polecanki, z których uda mi się wybrać coś fajnego.

30 minut temu, Hajasz napisał:

(...) Chodzi oto aby dźwięk był jak najbardziej naturalny (...) jak jest możliwość kupienia czegoś dobrego w przystępnej cenie (...) licząc na waszą fachową pomoc i jakieś polecanki, z których uda mi się wybrać coś fajnego.

Jeśli chcesz coś naprawdę fajnego i przy okazji bardzo rozwojowego to rozważ monitory Xaviana, którego urok polega na bardzo kulturalnym i dojrzałym dźwięku. Jedynym warunkiem dla osiągnięcia zaskakujących efektów jest po prostu dobrej jakości wzmacniacz oraz źródło dźwięku.

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Edited by Tal

"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

9 godzin temu, Hajasz napisał:

Sporo ludzi mi akurat poleca te kolumny. Nie jestem żadnym audiofilem a chcę tylko aby głośniki nie były nastawione tylko na basy albo soprany. Chodzi oto aby dźwięk był jak najbardziej naturalny. Do tej pory miałem jakąś tam mini wieżę razem z kolumnami, która grała. Teraz otrzymałem komplet segmentów Technics i chcę dobrać kolumny do tego. Budżet też nie chodzi o to aby wydać w całości jak jest możliwość kupienia czegoś dobrego w przystępnej cenie. Dlatego zarejestrowałem się tu na forum licząc na waszą fachową pomoc i jakieś polecanki, z których uda mi się wybrać coś fajnego.

No ok podałeś klimaty jakie słuchasz, może teraz przedstawisz czego tak na prawdę oczekujesz o do tych kolumn, jakiego brzmienia? 🙂
Pozdrawiam.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Najlepszą drogą są kolumny aktywne. Charakteryzują się dużo większą dynamiką niż jakiekolwiek kombo podstawki+wzmak. Nic nie spalisz, masz gwarancję, oszczędzasz przestrzeń. W niskim budżecie to absolutnie najlepsza droga

https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-powered-r-41pm-eu-r41pmeu-kolumny-podstawkowe-aktywne-z-bluetooth-2-szt

https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-powered-r-51pm-eua-r51pmeua-kolumny-podstawkowe-aktywne-z-bluetooth-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forowiczów 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

14 godzin temu, Hajasz napisał:

Słuchałem osobiście Electrino 500 które przekraczają Twój budżet, ale jak się skontaktujesz z producentem, to coś sensownego doradzi. Dopytać możesz jeszcze w klubie STXa.

12 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie pytaj, to trol, który zarejestrował się na Forum tylko po to, by polecać STX. Nie sugeruję nawet, że STX są do d..., bo ich po prostu nie znam.

Nie mierz innych swoją miarą...

Godzinę temu, cortes napisał:

Nie mierz innych swoją miarą...

PRZEPRASZAM, pomyliłem Cię z kimś innym.

• Like 1

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

W salonie: foobar2000, pcm2704, Onkyo A-5VL i Monitor Audio MR4; w sypialni: Onkyo CS-545; do filmów: Sony HT-IS100

W dniu 1.12.2019 o 22:08, Hajasz napisał:

weź takie co majo metalową kopułkę i ważą dużo, znaczy, ciężkie są, będzie gites, tylko wzmacniacz ma małą masę, ciężko będzie.

• Sad 1

Wysłane z mojego M3 POWER przy użyciu Taczki

21 minut temu, kazik-t napisał:

weź takie co majo metalową kopułkę i ważą dużo, znaczy, ciężkie są, będzie gites, tylko wzmacniacz ma małą masę, ciężko będzie.

Od dziś do sklepu audio chodzimy z wagą...

15 godzin temu, Hajasz napisał:

Nie jestem żadnym audiofilem a chcę tylko aby głośniki nie były nastawione tylko na basy albo soprany. Chodzi oto aby dźwięk był jak najbardziej naturalny.

W takim razie M2 to dobry wybór. Xavian również.

Panowie a co powiecie o STX F-200n

Czy nadają się pod mój wzmacniacz? Pisałem do firmy to odpisali, że oczywiście, jak najbardziej ale wolę Was zapytać o opinię.

Niski model, uszkodzona obudowa, okleina najgorsza z możliwych i zniszczona - ja bym za 400zł ich nie kupił. 

Nowe tannoy za 1kz można dostać a nie takie starocie uszkodzone jeszcze. 

1 godzinę temu, Piotrek111 napisał:

Niski model, uszkodzona obudowa, okleina najgorsza z możliwych i zniszczona - ja bym za 400zł ich nie kupił. 

Nowe tannoy za 1kz można dostać a nie takie starocie uszkodzone jeszcze. 

słuchałeś? są w świetnym stanie, nie wiem tylko czy powłoka nie starta z membran głośników deko. zastanów się co piszesz. niech no jakiś tanoy im podskoczy nawet do 2kz, może więcej...

Touch the sound of Silence

21 godzin temu, dekoracja napisał:

Kurde słuchasz metalu a chcesz delikatnie grające kolumny... paradoks?

Dlatego kulturalnie pytam czy ktoś miał z nimi styczność. Do tej pory miałem mini wieżę z kolumnami w komplecie więc kupno samych kolumn to dla mnie nowość. Wiem już, że mój wzmacniacz szału nie robi więc pytam się jakie kolumny szukać aby pograły z tym wzmacniaczem. Co ciekawe wiele opinii od ludzi słuchających metalu wskazuje albo właśnie Tannoy M2 albo te STX'y z uwagi na mój wzmacniacz.