Skocz do zawartości
IGNORED

PI2AES nakładka do Rassberry Pi


gustwao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, m4tech said:

Wygląda na to, że ten dac prawdopodobnie dzięki nowemu czipowi AKM wymiata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Według tej recenzji zjada topowe Matrixy na topowych Sabre na śniadanie ? a to już coś...

To małe pudełko jedzie już do mnie ? myślałem że to będzie przejściowy dac, a kto wie czy nie zagości na dłużej jeśli taki znakomity jak piszą...

Jak będziesz go miał u siebie to zrób proszę sesję rozbieraną, jestem bardzo ciekawy co tam do środka dali mam nadzieję że będą lepsze OPA (niż LME 49720) oraz może pomyśleli o gniazdach do nich dip8. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

56 minut temu, paul klacska napisał:

? Ja chyba poczekam na wersję  z mqa.

to może potrwać równie dobrze pół roku ?  

Mam mqa w roon, jakbym miał drugie rozwinięcie w dacu to czemu nie, nie pogardziłbym, ale nie jest to dla mnie jakiś decydujący argument. :)) do tego nie ma tego mqa nadal jakoś zbyt wiele, miłym zaskoczeniem był Peter Gabriel w mqa, oby takich było więcej

 

3 minuty temu, gustwao napisał:

Jak będziesz go miał u siebie to zrób proszę sesję rozbieraną, jestem bardzo ciekawy co tam do środka dali mam nadzieję że będą lepsze OPA (niż LME 49720) oraz może pomyśleli o gniazdach do nich dip8. 

w tej recenzji co wcześniej dałem link jest dokładnie opisana budowa - cytuję: "Wzmacniacze operacyjne DIP8 zostały zastąpione wzmacniaczami operacyjnymi SOIC" 

do tego najnowszy AKM na spdifie i najnowszy Xmos na USB

 

fotki masz tu, ja bym takich ładnych nie zrobił ? :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a tu pomiary na ASR:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

9 minut temu, MrSalieri napisał:

A to tak można rozkręcać nowy sprzęt?  Chyba nie za bardzo ?

mam podobne podejście, wszystko można znaleźć w sieci, szybciej i bezpieczniej

 

z tej recenzji to jedno zdanie bardzo dobrze do mnie przemawia:

" Kiedy powstaje źródło dźwięku, masz proste cele: uczyń go tak rozdzielczym, jak to możliwe i brzmienie tak realistycznie, jak to możliwe"

mam wrażenie, że ten recenzent wie o co chodzi, a przynajmniej ja czuję te kwestę dokładnie tak samo jak on ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MrSalieri napisał:

Posłuchaj i daj znać.  Mój DAC jest na AKM także lubię takie granie. 

Avizo na poniedziałek, później 300h wygrzewania... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem jak wygląda od środka, ale się wysilili ?. Na pokładzie 3x lme49720 oraz 4x 1612. Masaka jeszcze bez gniazd, aby łatwo można było te syfy zamienić na coś pożądnego. Więcej roboty będzie przy zmianie, ale da się zrobić. 

Sam ak4499 często nie wystarcza, ale wiem, że dobra implementacja jest tak samo ważna jak zastosowany układ w DAC. 

Mam nadzieję ze ten topping lepiej gra niż wygląda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, gustwao napisał:

Więcej roboty będzie przy zmianie, ale da się zrobić. 

wiara w moc DIY czyni cuda,

czy może mamy do czynienia z jakimś uznanym konstruktorem przetworników i zasilaczy?,  jeśli tak mógłbyś się przedstawić?

Ekipa profesjonalistów walczy miesiącami z projektem, a tu masz kolega @gustwao rzuci okiem i wszystko jasne ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, m4tech napisał:

Avizo na poniedziałek, później 300h wygrzewania... ? 

Aha czyli kupiłeś?  W Polsce nie ma dystrybucji aby wypożyczyć? 

Parametry,  kość i cena jak najbardziej dobrze rokują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MrSalieri napisał:

Aha czyli kupiłeś?  W Polsce nie ma dystrybucji aby wypożyczyć? 

tak kupiłem we Francji, w Polsce będzie za jakiś czas w Q21 prawdopodobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, m4tech said:

wiara w moc DIY czyni cuda,

czy może mamy do czynienia z jakimś uznanym konstruktorem przetworników i zasilaczy?,  jeśli tak mógłbyś się przedstawić?

Ekipa profesjonalistów walczy miesiącami z projektem, a tu masz kolega @gustwao rzuci okiem i wszystko jasne ? 

Powiem tak to żadna filozofia ocenić te OPA. Na tym forum tona osób przerobiła większość dostępnych z nich. I wszyscy którzy choć raz w życiu słuchali jakieś przyzwoite wzmacniacze dyskretne to powiedzą to samo.

Dziwię się ze producent tego nie przewiduje i ma problem z zamontowaniem najzwyklejszych gniazd. Ale zasada jest ta sama to ma być ciut lepsze niż większość daców z Chin tych bardziej rozpoznawalnych. 

Co innego jakby się troszkę wysilili wsadził coś z górnej półki krzemowych maleństw. A tak większość nowych klientów nawet nie wie ile traci słuchając to co miał chińczyk pod ręką. 

Jak mi nie wierzysz to sprawdź na dowolnie innym sprzęcie, gdzie można bez problemu wymieniać opampy, kiedy przyjdzie tylko ochota. 

Wiadomo inna będzie sygnatura, ale szybko zobaczysz o czym piszę. 

I nie ma się co spinać to ani ja, ani Ty nie produkujesz, a tym bardziej nikt z nas tego nie słuchał. Próbujemy tylko wymieniać się informacjami i opiniami do tego to forum chyba służy? 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gustwao napisał:

Wiadomo inna będzie sygnatura, ale szybko zobaczysz o czym piszę. 

 

1 godzinę temu, gustwao napisał:

I nie ma się co spinać to ani ja, ani Ty nie produkujesz, a tym bardziej nikt z nas tego nie słuchał. Próbujemy tylko wymieniać się informacjami i opiniami do tego to forum chyba służy? 


Sygnatura i nie koszerne op-ampy... taak wiem audiofilizm,

 

Może zróbmy inaczej, jeśli tak krytykujesz tego daka (na marginesie nie słysząc jak gra,) to pokaż mi teraz na rynku nowy DAC w podobnej cenie do D90, który ma to wszystko i jeszcze na wyjściu układ dyskretny, bo może coś przegapiłem... ? 

 

Taki Gustard X26, którego właściwie prawie kupiłbym gdyby nie to że grzeją się te Sabre ES9038 niemiłosiernie, kosztuje ponad 5k

 

Spokojnie porównam tego D90 przynajmniej w pamięci (2 lata słuchania) do Younga MkII, który zdaje się był na koszernych elementach dyskretnych to się dowiem co jest co. ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
lit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4tech nie wiedziałem że takim jesteś jego fanem. Czy ja mówiłem że to zły DAC w tym przedziale cenowym, nie. Wymiana OPA w tz. budżetowych dacach to najszybszy i najprostszy upgrade. I szkoda że w tym akurat takiego czegoś producent nie przewidział i wlutowal na stałe OPA zamiast wpakować na stoliku.

Od razu po wymianie przeskok przynajmniej klasę wyżej bez problemu i małym kosztem. W ogóle nie zrozumiałeś mojej intencji. 

Co do porównania z innymi, zanim nie przeslucham, nie wypowiadam się, bo o czym. Czy produkt x jest ładniejszy od y lub z. Bez sensu chyba sam przyznasz. Znam sygnaturę AK4497 i AK4495 (AK4499 to najnowsze dziecko, mało kto miał okazję poznać bliżej) podoba mi się jednak ze względu na nie możliwość wymiany opamp ów dużo traci taki DAC w moich oczach, zwlasza że to nie jest wysoka półka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gustwao napisał:

Od razu po wymianie przeskok przynajmniej klasę wyżej bez problemu i małym kosztem. W ogóle nie zrozumiałeś mojej intencji. 

a jak to porównujesz? masz zawsze dwa daki i przełączasz? ? 

To czy jestem tego daka fanem to się jeszcze okaże, na razie postanowiłem postawić na urządzenie , które na liście ASR w pomiarach zniekształceń i szumu , czyli THD-N na 220 daków wypadł wręcz doskonale, zostawił w tyle i to wyraźnie szereg uznanych przetworników takich jak Qutest, RME-ADI, Auralic Vega ...

ale nie twierdzę, być może to błąd, to się okaże

5 minut temu, gustwao napisał:

Znam sygnaturę AK4497 i AK4495 podoba mi się jednak ze względu na nie możliwość wymiany opamp ów dużo traci taki DAC w moich oczach

Dobrze napisałaś, że w oczach ?  i do tego Twoich, coraz bardziej strawne są te Twoje wpisy ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, m4tech said:

a jak to porównujesz? masz zawsze dwa daki i przełączasz? ? 

To czy jestem tego daka fanem to się jeszcze okaże, na razie postanowiłem postawić na urządzenie , które na liście ASR w pomiarach zniekształceń i szumu , czyli THD-N na 220 daków wypadł wręcz doskonale, zostawił w tyle i to wyraźnie szereg uznanych przetworników takich jak Qutest, RME-ADI, Auralic Vega ...

ale nie twierdzę, być może to błąd, to się okaże

Dobrze napisałaś, że w oczach ?  i do tego Twoich, coraz bardziej strawne są te Twoje wpisy ? 

 

Rozmawa o niczym, proszę czytać ze zrozumieniem . ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gustwao

Napisz lepiej jak po czasie się sprawuje PI2AES ?

Wygrzane to na pewno już więc jakieś spostrzeżenia co do grania na pewno już masz. Na chłodno można teraz opisać granko, porównać do czegos popularnego do rpi4.. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, szczypior88 said:

@gustwao

Napisz lepiej jak po czasie się sprawuje PI2AES ?

Wygrzane to na pewno już więc jakieś spostrzeżenia co do grania na pewno już masz. Na chłodno można teraz opisać granko, porównać do czegos popularnego do rpi4.. ?

Cóż mogę więcej napisać, wszystko już wcześniej opisane. Gra to świetnie, wszystko jest co powinno. Po czasie jest troszkę więcej czarnego tła. Przekaz bardzo szczegółowy, grający z werwą.

Do maliny 4 to bez przesady nie ma co porównywać. Nie ten poziom. 

Teraz bardziej koncentruje się na przetworniku bo widzę, że tu jest spore pole do popisu. Ostatnio miałem okazję posłuchać chwilę, maliny z PI2AES podłączonej do Lampizatora Golden Atlantic. Wiedziałem, że będzie lepiej, ale żaby aż tak. Oczywiście że to inna półka cenowa i tyle nie mam zamiaru wydać na przetworniki, ale uświadomiłem sobie ze nakładką bardzo dokładnie i szczegółowo odtwarza pliki i przekazuje je dalej. 

Ludzie myślą, że wystarczy jak przetwornik będzie miał małe zniekształceń i szumu w pomiarach to już styka. Nic bardziej mylnego jest to ważny aspekt, ale nie najważniejszy. Wymieniając jedne elementy na dużo lepsze, szumy i zniekształcenia pozostaną na tym samym poziomie. Sygnatur dźwięku windowana jest bardzo do góry. Innymi słowy trzeba osobiście posłuchać, a później kupić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gustwao napisał:

proszę czytać ze zrozumieniem .

....żeby lepiej zrozumieć twoje wpisy zajrzałem w profil i... ? ZASKOCZKA to mało powiedziane

Kolego różnimy się totalnie, i ja się z tego cieszę, bo ja doskonale wiem, że z gówna bata nie się nie ukręci i wyżej nerek nie podskoczy,

a tobie do szczęścia potrzeba tylko gniazdek w bele gównie, żeby móc sobie GRZEBOLOGIĘ DIY zastosować i być szczęśliwym

i tego szczęścia Ci życzę, ....tylko spuść z tego tonu ala GURU techniki audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @m4tech nic tutaj mądrego nie napisałeś, a mnie ciągle atakujesz? O co Ci wogole chodzi człowieku. Jak się nie podoba to zabierz zabawki i przenieś się do innego wątku. Tam może odkryjesz nowa wenę pisania głupot.

Jak nie rozumiesz idei diy to po co zaczynasz cokolwiek pisać. 

Coraz więcej jest osób takich, aby obrażać wszystkich i wszystko jak się z czymś nie zgadzają. Trochę pokory i dobrego wychowania. A w tym przypadku tylko agresja. Ja nie zamierzam Cię więcej karmić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, bartoszek32 napisał:

Czy ta nakladka wymaga maliny?

Skoro jest nakładką to chyba na coś czyli malinę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dobrze napisałaś, że w oczach   i do tego Twoich, coraz bardziej strawne są te Twoje wpisy  

 

A ja proponuję jednak słuchać i nie kierować się listą parametrów, bo d70 w porównaniu do chorda qutesta w odsłuchu ma się nijak. Tak samo smsl d1. Dopóki się nie posłucha to wszystkie recenzje handlowe są nic warte. A producent stosuje dane opa, czy kondensatory ze względu kosztowych. Standardowo cena komponentów w produkcji nie przekracza 20% ceny końcowej. Dlatego każdy próbuje się plasować w określonym segmencie rynku oceniając potencjał tego rynku. I fakt możliwości prostej wymiany opa jest dużą zaletą i nie wiąże się przy rozsądnych producentach z utratą gwarancji, bo przelutowanie napewno tak.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Cóż mogę więcej napisać, wszystko już wcześniej opisane. Gra to świetnie, wszystko jest co powinno. Po czasie jest troszkę więcej czarnego tła. Przekaz bardzo szczegółowy, grający z werwą.
Do maliny 4 to bez przesady nie ma co porównywać. Nie ten poziom. 
Teraz bardziej koncentruje się na przetworniku bo widzę, że tu jest spore pole do popisu. Ostatnio miałem okazję posłuchać chwilę, maliny z PI2AES podłączonej do Lampizatora Golden Atlantic. Wiedziałem, że będzie lepiej, ale żaby aż tak. Oczywiście że to inna półka cenowa i tyle nie mam zamiaru wydać na przetworniki, ale uświadomiłem sobie ze nakładką bardzo dokładnie i szczegółowo odtwarza pliki i przekazuje je dalej. 
Ludzie myślą, że wystarczy jak przetwornik będzie miał małe zniekształceń i szumu w pomiarach to już styka. Nic bardziej mylnego jest to ważny aspekt, ale nie najważniejszy. Wymieniając jedne elementy na dużo lepsze, szumy i zniekształcenia pozostaną na tym samym poziomie. Sygnatur dźwięku windowana jest bardzo do góry. Innymi słowy trzeba osobiście posłuchać, a później kupić. 
Lampizator też zaczynał od diy. A teraz ładnie wyplasował swoje produkty. Jak chcesz mieć coś porównywalnego do grania dac-a lampizatora to spróbój porozmawiać z kolegą Seyv. Jego diy, jeszcze, kosztuje rozsądne pieniądze i gra już na zbliżonym poziomie co lampizatora podstawowe modele. Może mi się uda jeszcze w lutym porównać z Maitnerem dac m-2 to coś napiszę. Seyv był na audioshov 2019 opiekunem pokoju diy 410 w JS i prezentował swoje produkty.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 25.01.2020 o 09:06, RobG1974 napisał:

A ja proponuję jednak słuchać i nie kierować się listą parametrów, bo d70 w porównaniu do chorda qutesta w odsłuchu ma się nijak. Tak samo smsl d1

Cześć. Mógłbyś napisać co miałeś na myśli w tym co podkreśliłem, bo zastanawiam się nad zmianą DACa? Czy jest przepaść w ogólnej jakości dźwięku czy raczej spora różnica w sygnaturze/charakterze grania? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.12.2019 o 15:53, gustwao napisał:

@Nordmen Może być przyzwoity impulsowy (na razie u mnie tak gra) lub najtańszy liniowy. (możesz połączyć z maliną zasilanie, ale ten zasilacz musi mieć przynajmniej 3,5-4A na wyjściu DC. Wystarczy jedno wyjście ) 

Witam,

W końcu, po ponad trzymiesięcznej podróży wygląda, że PI2AES trafi do mnie. Chciałbym prosić o radę dotyczącą zasilenia nakładki z maliną. Długo szukałem i nie znalazłem w nie za dużych pieniądzach zasilacza liniowego. Z drugiej strony pisano także tutaj, że ta nakładka nie jest jakoś szczególnie wybredna odnośnie zasilania, więc zacząłem się rozglądać za impulsowymi (pomyślałem o czymś montowanym na szynie DIN). Chciałbym z pośrednictwem PI2AES zasilić także samą malinę (3B+), bez podłączonych dysków, tylko karta microSD i odtwarzanie z zasobów sieciowych (Tidal, NAS). Jakie parametry powinien mieć zasilacz 24V? Często przewija się cytowana wyżej wartość 3,5-4A - ale to przy 24W daje prawie 100W (a sam zasilacz też ma jakąś swoją sprawność)??? Nie znam się na elektronice/elektryce i nie wiem, jak zachodzi proces stabilizacji na AES - czy przy zmniejszaniu napięcia (24 -> 5 V) wartość natężenia prądu się nie zmienia? Czyli przy zasilaniu maliny (powiedzmy 2,5A) - następuje strata mocy (na ciepło, na samym AES) rzędu 2,5x24 - 2,5x5 = 60 - 12,5 = około 50 W??? Toż to niezły mały piecyk.

Czy mógłby ktoś doradzić, czym można zasilić PI2AES razem z maliną (bez dysków) za jakieś nie gigantyczne pieniądze i jaką moc (lub amperarz) powinien mieć taki 24V-oltowy zasilacz? Ze względu na cenę skłaniam się (póki co) jednak ku rozwiązaniu z zasilaczem impulsowym).

Z góry dziękuję za pomoc,
Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, kris_jag said:

Witam,

W końcu, po ponad trzymiesięcznej podróży wygląda, że PI2AES trafi do mnie. Chciałbym prosić o radę dotyczącą zasilenia nakładki z maliną. Długo szukałem i nie znalazłem w nie za dużych pieniądzach zasilacza liniowego. Z drugiej strony pisano także tutaj, że ta nakładka nie jest jakoś szczególnie wybredna odnośnie zasilania, więc zacząłem się rozglądać za impulsowymi (pomyślałem o czymś montowanym na szynie DIN). Chciałbym z pośrednictwem PI2AES zasilić także samą malinę (3B+), bez podłączonych dysków, tylko karta microSD i odtwarzanie z zasobów sieciowych (Tidal, NAS). Jakie parametry powinien mieć zasilacz 24V? Często przewija się cytowana wyżej wartość 3,5-4A - ale to przy 24W daje prawie 100W (a sam zasilacz też ma jakąś swoją sprawność)??? Nie znam się na elektronice/elektryce i nie wiem, jak zachodzi proces stabilizacji na AES - czy przy zmniejszaniu napięcia (24 -> 5 V) wartość natężenia prądu się nie zmienia? Czyli przy zasilaniu maliny (powiedzmy 2,5A) - następuje strata mocy (na ciepło, na samym AES) rzędu 2,5x24 - 2,5x5 = 60 - 12,5 = około 50 W??? Toż to niezły mały piecyk.

Czy mógłby ktoś doradzić, czym można zasilić PI2AES razem z maliną (bez dysków) za jakieś nie gigantyczne pieniądze i jaką moc (lub amperarz) powinien mieć taki 24V-oltowy zasilacz? Ze względu na cenę skłaniam się (póki co) jednak ku rozwiązaniu z zasilaczem impulsowym).

Z góry dziękuję za pomoc,
Krzysiek

Oczywiscie bez problemu zasilisz jednym zasilaczem malinkę i nakładkę PI2AES. Na aliexpress jest mnóstwo zasilaczy liniowych w przyzwoitej cenie. Zalilacz powinnen być 24v na 3,5 A. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Albo osobno malinę jakimś nawet impulsowym zasilaczem musi mieć 3.5A i 5v . Będzie taniej. Lub coś takiego do tego trafo około 60-80VA i masz zasiloną malinę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I osobno nakładkę zasilacz 24v max 0,5A. Trafo w takim zasilaczu będzie dużo mniejsze i sam zasilacz będzie tańszy np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lub coś takiego I do tego trafo 50W. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zasilaczy jest masa wystarczy poszukać. Jeśli zailasz jednym zasilaczem malinę i nakładkę 24v 3.5A to tylko podłączasz zasilacz do nakładki. Jeśliś osobno jedno i drugie to musisz wyciągnąć zworkę z nakładki. wtedy nakładka nie podaje prądu 5v na malinę. To wszystko. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @gustwao za linki. Najpierw popróbuję z dwoma osobnymi zasilaczami impulsowymi (właśnie pożyczyłem od kolegi "przemysłowy" 24V), a potem się zastanowię, jak to rozwiązać docelowo.

 

@jsp - zapłaciłem za PI2AES i wysyłkę 163,49 USD (PayPalem). Mi nie naliczyli żadnego cła/VAT-u. Jedyny problem to czas - zamówiłem 5.03, wysłane zostało 20.03, z Frankfurtu do Polski wyleciało 13.04 i paczkę gdzieś wcięło. Urząd celny przy próbie skontaktowania się odsyła do Poczty Polskiej. Infolinia Poczty Polskiej (najpierw rozmowa telefoniczna, później korespondencja) nie mogła paczki zlokalizować, radzili czekać, ewentualnie reklamować (przez nadawcę) w poczcie amerykańskiej. i w końcu kilka dni temu pojawiła się informacja w trackingu, że jest w Polsce i wczoraj do mnie paczka dotarła - prawie cztery miesiące po zakupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że miałeś przygody z paczką, trafiłeś w okres planowirusa. Dlatego gdzieś leżała na poczcie. Ja to samo miałem z innymi przesyłkami które zamówiłem poza Europą w marcu br. Przyszły do mnie tydzień temu. Gdzieś leżały i czekały na lepsze czasy. ?

Dobry zasilacz impulsowy do maliny wystarczy, jednka do nakładki przydałby się jakiś liniowy. Nie musi być najdroższy bo nakładką ma dobre filtry LT3042 one dają niskie szumy itp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris_jag To dobra cena, interesowala mnie wlasnie sprawa vatu/cla. Gole Digione Signature jest dwa razy drozsze, a do tego trzeba jeszcze doliczyc zasilanie. Daj znac jak u Ciebie gra, wyglada na to, ze na ta chwile to najlepsza opcja pod wzgledem cena/jakosc dla maliny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku buduję sobie układ z maliną, nakładką i DAC-iem i nie mogę skończyć. Początkowo miała być w miarę zwykła nakładka (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), za to ze zbajerowanym zasilaniem (równolegle: bateryjne lub przy spadku napięcia automatycznie przełączane na transformator R-core (na 9V) ze stabilizatorem). Wtedy przeczytałem o AES i plany się zmieniły...

Z tamtego niezrealizowanego układu został mi chyba przyzwoity układ stabilizacji na LT1083 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Nie jestem elektronikiem - czy mógłby ktoś polecić jakieś trafo (najlepiej dostępne w Polsce, bo już nie chcę czekać miesiącami) o parametrach umożliwiających podpięcie samego PI2AES lub od razu z maliną, które mógłbym wpiąć na wejście wyżej wspomnianego układu z dwoma LT1083 (albo może trafo z dwoma wyjściami, aby tymi dwoma LT1083 zbić napięcia osobno do 5 i 24V)? Nie wiem, jaki powinien być "zapas" napięcia, aby je "wyprostować" i ustabilizować.

Co do VAT-u (cła od elektroniki chyba się nie nalicza?) - u mnie nie chcieli, ale coś kojarzę, gdzieś czytałem, że komuś kupującemu PI2AES kazali płacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.