Skocz do zawartości
IGNORED

PI2AES nakładka do Rassberry Pi


gustwao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, awek napisał:

Mam pytanie czy jako tymczasowy zasilacz do pi2aes można wykorzystać zasilacz od laptopa 19V/4,74A?

Myślę że da radę, razem z maliną 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z czystością prądu w takim zasilaczu ;) ja narazie tylko płytke zamówiłem na aliexpres bo na reszte brak funduszy

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ja dostałem info o nadaniu w dniu dzisiejszym... 

Orientujecie się ile to moze isc do Polski przy tej przesylce za 15 dolców? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, lausiv napisał:

No dobra ja dostałem info o nadaniu w dniu dzisiejszym... 

Orientujecie się ile to moze isc do Polski przy tej przesylce za 15 dolców? 

Lepiej pytaj sie, na ile utkwi w urzedzie celnym przed swietami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mr.Jones napisał:

Lepiej pytaj sie, na ile utkwi w urzedzie celnym przed swietami ?

A to ponizej 150 eur to nie powinno byc cla chyba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te transformator Talema 70061K bedzie dobry do Sigmy11 do zasilanai USBridgeSig. ?

Rozumiem ze zasilanie Sigmy bedzie rownolegle 2x9V, a nie szeregowo 2x9V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ktore modele transformatorowTalemy sa dla 'audio' dedykowane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr.Jones napisał:

Te transformator Talema 70061K bedzie dobry do Sigmy11 do zasilanai USBridgeSig. ?

Rozumiem ze zasilanie Sigmy bedzie rownolegle 2x9V, a nie szeregowo 2x9V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ktore modele transformatorowTalemy sa dla 'audio' dedykowane ?

Do sigma11 pod usbridge wystarczy Ci 8V 0.5A. 

Najlepiej poszukaj z redukcją indukcji, ekranem elektromagnetycznym i cały zalany. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8VAC będzie za mało. Po wyprostowaniu masz ok. 11,2V minus spadek na diodach ok. 1,5V i robi się 8,7V. Minimalna różnica to 6,5V. 9VAC może wystarczyć, ale przy zapasie mocy.

0,5A tez mało. Zasilacz dedykowany do USBridge ma 3A, realny pobór to ok. 600-800mA. Bezpieczne trafo to 15VA, lepiej 25VA lub więcej.

Ta Telema będzie OK, odczepy wtórne równolegle, uważaj na podłączenie pierwotnego na 230V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pwit1: Z tego co widze to trafa 2x 9V sa zalecane do Sigmy majacej na wyjsciu 5V,  2x12V beda mocno grzaly tranzystory i radiatory oryginalne nie wytrzymaja odprowadzac ciepla. Patrzac na katalog to przy 2x9V - 15VA lub 25VA wchodzi w gre, roznica cenowa niewielka a w obudowe wejdzie 25VA wiec chyba taki wezme.

@gustwao : wszystko rozumiem ale moze bys podal jakis konkretny model tego wg. Ciebie odpowiedniego modelu Telmy dla audio /kod lini modelu/, przeszukalem katalogi ich i nie widze aby cos specjalnie dla audio bylo przeznaczone.

Czy moze te chinskie R-Core transformatory brac pod uwage ? Tylko ile tam miedzi jest faktycznie i jak widze opisy to na zdjeciu ekranowane sa z zewnatrz, a otrzymywane sztuki nie maja tego ekranowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pwit1 napisał:

8VAC będzie za mało. Po wyprostowaniu masz ok. 11,2V minus spadek na diodach ok. 1,5V i robi się 8,7V. Minimalna różnica to 6,5V. 9VAC może wystarczyć, ale przy zapasie mocy.

0,5A tez mało. Zasilacz dedykowany do USBridge ma 3A, realny pobór to ok. 600-800mA. Bezpieczne trafo to 15VA, lepiej 25VA lub więcej.

Ta Telema będzie OK, odczepy wtórne równolegle, uważaj na podłączenie pierwotnego na 230V.

8V to wystarczający napięcie do nakładki, która pracuje na 5V. Dla sigmy spadek 3v spokojnie starcza, aż nawet za dużo. Mniej będą grzały się mosfety. 

Sam mam jeden na 9v a drugi na 8V. Ten drugi jest lepszy bardziej dopasowany. 

Myślę że myślisz sigma22 z sigma11. 

Co do usbridge signature to masz rację potrzebuję 5v 3A. Myślałem o digione signature ona jest mało żerna tylko 5v 100mA. 

@Mr.Jones tu coś znajdziesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Można zrobić również na zamówienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2020 o 15:57, gustwao napisał:

Tranzystory oryginalne vishay, trafo telma for audio.) 

Miałem s11 w wielu wersjach obecną wymianta wszystko. 

 Ja sie pytalem o ten cud techniki Telema  Audio ? , co do portalu toroidy i ich produktow dla audio to sa rozne opinie co do ich 'wlasciwosci audio'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, gustwao napisał:

8V to wystarczający napięcie do nakładki, która pracuje na 5V. Dla sigmy spadek 3v spokojnie starcza, aż nawet za dużo. Mniej będą grzały się mosfety. 

Ja właśnie planuje mojego S11 zrobić na 5 V i uspokoiłeś mnie bo mam trafo 8V z innego projektu. Chińczyk straszy , że minimum 6,5 V a najlepiej 10 V więcej na zasilaniu niż na wyjściu. Też mi się to wydawało za dużo.

Części już zamówione oczywiście starałem się o najlepsze jakie było można zamówić . Wiem że polecałeś te średnie Kaisei a co myślisz zamiast nich dać NICHICON KZ MUSE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Robsonik napisał:

Ja właśnie planuje mojego S11 zęści już zamówione oczywiście starałem się o najlepsze jakie było można zamówić . Wiem że polecałeś te średnie Kaisei a co myślisz zamiast nich dać NICHICON KZ MUSE ?

Od biedy, mogą być. Ale szału nie będzie weź kaisei na 25v jeśli sigma będzie na wyjściu miała 5v DC (trafo 8-9v). Wtedy otworzysz oczy, nawet jeden. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt przewiduję dla 5v DC, trafo na 9v. Ja sprawdziłem i 8V trafo również świetnie sobie radzi. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać większe I zrobić sobie mały piekarnik ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Ci jakos to chodzi na takim napieciu wejsciowym, ale pozniej dalej urzadzenie zasilane bedzie niestabilne.

Troche zaczynam traktowac Twoje wywody tutaj jako wymysly domowego konstruktora teoretyka.

Masz tutaj punkty pomiarowe referencyjnego projektu AMB dla wyjsciowego napiecia 5V i tak na wejsciu jest 16V a na wyjsciu nieobciazonym 5,113V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chinczyki tez nie stosuja tak niskich napiec wejsciowych o jakich wspominasz a mowia o ± 5VDC dual 9V oder 18VCT.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestabilną to masz głowę ?, Zbuduj sobie Sigmę11 i sprawdź, nie przynudzaj już teoretyku. 

Może to otworzy oczy. Zobacz co AMB zaleca dla 5v. Trafo 9v lub dual. U mnie oraz u kolegi również działa bez problemu na 8v.

W tej sigmie nie ma żadnych regulatorów tylko tranzystory i diody tak dla przypomnienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wierze w dokument z punktami pomiarowymi z strony AMB, niz tabelke transformatorow na ich stronie - dwa gotowe zasilacze oparte o ten projekt maja wlasnie wieksze napiecie wejsciowe. Na ich stronie jest mowa o spadku o 7V od napiecia wejsciowego a jakie chcemy uzyskac na wyjsciu.

Napisale Ci ze pewnie Ci dziala i pewnie macie te 5V na wyjsciu, ale jak to dziala to tego nie jestem pewien czy stabilnie bedzie zasilac USBrigde tak aby wszystko funkcjonowalo bez problemu i wieszania sie. I nie tylko Ja Ci zwracam uwage ze to co podajesz to niekoniecznie zadziala bezproblemowo.

Pierdzielisz jakies frazesy o czesciach bez podawania konkretow tak jak tutaj o transformatorze pytam sie o Telme a podajesz mi jakies polskie wynalazki z Toroidow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mr.Jones napisał:

Bardziej wierze w dokument z punktami pomiarowymi z strony AMB, niz tabelke transformatorow na ich stronie - dwa gotowe zasilacze oparte o ten projekt maja wlasnie wieksze napiecie wejsciowe. Na ich stronie jest mowa o spadku o 7V od napiecia wejsciowego a jakie chcemy uzyskac na wyjsciu.

Napisale Ci ze pewnie Ci dziala i pewnie macie te 5V na wyjsciu, ale jak to dziala to tego nie jestem pewien czy stabilnie bedzie zasilac USBrigde tak aby wszystko funkcjonowalo bez problemu i wieszania sie. I nie tylko Ja Ci zwracam uwage ze to co podajesz to niekoniecznie zadziala bezproblemowo.

Pierdzielisz jakies frazesy o czesciach bez podawania konkretow tak jak tutaj o transformatorze pytam sie o Telme a podajesz mi jakies polskie wynalazki z Toroidow.

 

Cały czas mylisz sigme22 gdzie spadek musi być około 6-7v, ta strona pierwotnie odnosi się właśnie do tego zasilacza. A sigma11 to wersja uproszczona. I ona nie ma takich wymagan. Więc nie kombinuj już więcej proszę. Warto doczytać takie informacje. 

Ja przerobiłem kilka tych zasilaczy i coś tam wiem, zdobyłem jakieś doświadczenie. Ty nie złożyłeś ani jednej a się produkujesz i własne flustracje wyładowujesz. 

Ja sam musiałem wszystko poszukać sam, złożyć, przetestować. Wymienić dziesiątki jak nie setki części tylko w tym zasilaczu. 

Dostajesz wskazówki co i jak, wystarczy tylko troszkę czasu poświęcić, aby doczytać. Poszukać np.innych źródeł traf for audio, wysłać maila z zapytaniem. Inni użytkownicy się starają i miło jest nieraz takim osobom pomóc. Bo sami od siebie coś wymagają. Rozumiesz. 

Jak nie czujesz się na siłach to kup sobie gotowca i po temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mr.Jones napisał:

Bardziej wierze w dokument z punktami pomiarowymi z strony AMB, niz tabelke transformatorow na ich stronie

Tabelka jest podana przez projektanta tego układu, jak dla mnie źródło wiarygodne i zamierzam się nim kierować. Myślę, że w przypadku wątpliwości można napisać do Mike'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksiezyc: ale schemat pomiarowy z punktami pomiarowymi przed uruchomieniem tez jest podany przez projektanta tego zasilacza !!! Co ma Mike do tego zasilacza ?

@gustwao: przestan przekrecac fakty :

sigma11 : For other output voltages, a rule of thumb for this PSU is that approximately 7V drop should be maintained across the pass MOSFETs under load. This allows for the 2V Vgs of the MOSFETs plus about 5V of headroom to allow for line voltage fluctuations. Using the 24V output as an example, the pre-regulator voltage should be 31V. Accounting for a couple of volts drop across the rectifier diodes, that figure goes up to 33V. The transformer voltage should be 0.707 times that of the rectified DC voltage, so 33V * 0.707 ~= 23V. Thus, a 24V or dual 12V transformer should work well. The appropriate VA rating of the transformer depends on the intended load. The recommended transformer ratings for a M³ or Millett Hybrid headphone amplifier is 15VA or 25VA. For a PPA headphone amplifier, a 15VA transformer is sufficient.

sigma22: For other output voltages, a rule of thumb for this PSU is that approximately 8V-9V drop should be maintained across the pass MOSFETs under load. This allows for the 4V Vgs of the MOSFETs plus about 5V of headroom to allow for line voltage fluctuations. Using the ±15V output as an example, the pre-regulator voltage should be 24V. Accounting for a couple of volts drop across the rectifier diodes, that figure goes up to 26V. The transformer voltage should be 0.707 times that of the rectified DC voltage, so 26V * 0.707 ~= 18V. Thus, a dual 18V or a 36VCT transformer should work well.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mr.Jones napisał:

@ksiezyc: ale schemat pomiarowy z punktami pomiarowymi przed uruchomieniem tez jest podany przez projektanta tego zasilacza !!! Co ma Mike do tego zasilacza ?

Sorki, pomieszałem mam dwa tematy równolegle. Chodziło mi o Ti Kan . Jak masz wątpliwości to przecież możesz dopytać się bezpośrednio lub na forum . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . U źródła będzie najlepsza weryfikacja. Jak widać są rozbieżności na stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr.Jones napisał:

@gustwao: przestan przekrecac fakty :

sigma11 : For other output voltages, a rule of thumb for this PSU is that approximately 7V drop should be maintained across the pass MOSFETs under load. This allows for the 2V Vgs of the MOSFETs plus about 5V of headroom to allow for line voltage fluctuations. Using the 24V output as an example, the pre-regulator voltage should be 31V. Accounting for a couple of volts drop across the rectifier diodes, that figure goes up to 33V. The transformer voltage should be 0.707 times that of the rectified DC voltage, so 33V * 0.707 ~= 23V. Thus, a 24V or dual 12V transformer should work well. The appropriate VA rating of the transformer depends on the intended load. The recommended transformer ratings for a M³ or Millett Hybrid headphone amplifier is 15VA or 25VA. For a PPA headphone amplifier, a 15VA transformer is sufficient.

Ostatni raz odpisuje bo nawet policzyć nic nie umiesz tylko trolujesz. Zaznaczam, odpisuje ostatni raz na zaczepkę bo na matematyce w podstawówce nie uważałeś. Wstyd ?

Dla Sigmy11. 

A Fakt jest następujący trafo 9v *0,707=6,363v spory naddatek. 

A teraz trafo 8v*0,707= 5,656 v w sam raz do ustawienia DC =5,1V

Matematyki nie oszukasz, nawet nie wiem jakbyś się starał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem informację, że nakładka została wysłana 5-go :) . Druga dobra to, że przyszła jedna partia części do zasilacza zamówionych w mouser. Reszta części leci razem z płytkami PCB. Z opisu wynika, że paczka gdzieś w "Transition" jest. Sprawdzałem na mapie, nigdzie nie ma Transition ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 23:29, gustwao napisał:

8V to wystarczający napięcie do nakładki, która pracuje na 5V. Dla sigmy spadek 3v spokojnie starcza, aż nawet za dużo. Mniej będą grzały się mosfety. 

Sam mam jeden na 9v a drugi na 8V. Ten drugi jest lepszy bardziej dopasowany. 

Myślę że myślisz sigma22 z sigma11. 

Co do usbridge signature to masz rację potrzebuję 5v 3A. Myślałem o digione signature ona jest mało żerna tylko 5v 100mA. 

@Mr.Jones tu coś znajdziesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Można zrobić również na zamówienie. 

No trochę nie,... przynajmniej wg strony AMB ; )))

Mnożnik 0,707 to odwrócony współczynnik 1,41 VDC do VAC po wyprostowaniu. Od tej wartości autor zaleca min 7VDC zapasu względem napięcia na wyjściu (i to w przedstawionym przykładzie po spadku na diodach).

Układ przy niewielkim prądzie i napięciu pójdzie na 3V różnicy, a nawet mniej.

Pytanie, czy optymalnie. Lepiej dać większe trafo i mieć te dylematy z głowy. 7VDC różnicy to przy zasilaniu USBridge jakieś 5W do odprowadzenia na dwóch mosfetach. Nie jest to wielkie wyzwanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, pwit1 napisał:

No trochę nie,... przynajmniej wg strony AMB ; )))

Mnożnik 0,707 to odwrócony współczynnik 1,41 VDC do VAC po wyprostowaniu. Od tej wartości autor zaleca min 7VDC zapasu względem napięcia na wyjściu (i to w przedstawionym przykładzie po spadku na diodach).

Na dodatek zależy też od wielkości obciążenia i związanego z nim spadku napięcia na trafie. Przy niskich napięciach większą rolę też zaczyna odgrywać napięcie przewodzenia diód prostowniczych, inne dla zwykłych a inne dla szybkich. 

Im wieksze prądy tym większe napięcia tętnień na wejściu i związany z tym chwilowe obniżenia napięcia...

Mosfety jak i układ sterujący potzrebują te kilka woltów do prawidłowego działania. Jak dla mnie te 8 woltów jest może być nieco za mało do uzykania pełnych możliwości filtrujących tego układu. Trzeba by to było pomierzyć na oscyloskopie pod róznymi obciążeniami itd...

Trafa bywają rózne. jedni producenci dają spory naddatek napięcia bez obciążenia a drudzy nie. 

temat nie jest zawsze do końca jednoznaczny,  dlatego zykle dla bezpieczeństwa daje się odpowiednie zapasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pwit1 @jar1 Wszystkie trafia jakie miałem i testowałem, a było ich trochę mają spory nadatek - zawsze jak mierzyłem trafo 9v było tak naprawdę 10v. To samo dotyczy 8V. Najgorsze z testowanych miło 8.7v a najlepsze 9,1v

Większe trafia to jeszcze większe różnice na plus. Kiedyś dorwałem jakieś trafo 12v z USA to miło aż 14.5v. 

Więc spokojnie dadzą radę, jednak nie stoi na przeszkodzie dawać większe. Według własnego upodobania. Nie każdy lubi mieć piecyk na radiatorach ?

7VDC różnicy dla Sigmy11 to bardzo dużo.  Czyli 5v plus 7 to 12v. Mega piec. Polecam sprawdzić fizycznie, praktycznie i wtedy skorygować trafo. Jednka często to spory dodatkowy wydatek później. Jeśli byłoby inaczej to producent nie zalecałby np. trafo około 9v dla 5v tylko 12v.  A 12v dla 9vdc itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, gustwao napisał:

@Pwit1 @jar1 Wszystkie trafia jakie miałem i testowałem, a było ich trochę mają spory nadatek - zawsze jak mierzyłem trafo 9v było tak naprawdę 10v. To samo dotyczy 8V. Najgorsze z testowanych miło 8.7v a najlepsze 9,1v

Jak zamawiam np. w toroidach to, jak chcę 10V, to jest praktycznie jest 10V. ? Ale zawsze zamawiam przewymiarowane w stosunku do potrzebnego prądu. Także spadek mam niewielki na napięciu. 

Sporoo zależy od prądu obciążenia, Inaczej to będzie dla 100mA a inaczej 1A i więcej , trzeba sprawdzać i zmierzyć.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gustwao: jak bajkopisarz widze znajdujesz zawsze jakies wyjscie ze masz racje ?, wynalazles swojego 'grala' i zycze powodzenia w sprzedawaniu go zauroczonym Twoja bajka uzytkownikom. Ja widze jednak ze jestes naciagaczem poprostu wmawiajac komus ze ta Twoja koncepcja pozwoli im dogonic tego kroliczka, a moze nalezalo by zastosowac zgodny z schematami transformator aby nie bylo potrzeby wydawac kase na te topowe HiFi elementy i 'trafa for audio'. Raczej bym sie zastanowic czy nie ma bledu wlasnie w logice konstrukcji tego DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.