Jump to content
gustwao

PI2AES nakładka do Rassberry Pi

Recommended Posts

@tatramocne skoro dziala przy 12V to chyba masz starsza wersje tej nakladki? Bo najnowsza oficjalnie wymaga 24V, a Micheal mowil, ze minimum trzeba okolo 15V.

Edited by jsp
  • Like 1

As long as it boots up reliably there is no issue orsonic difference. The main reason we switched initially was because a small number of units did not boot at 10.8 volts, which was the low limit that we had for a 12 volt supply (+/- 10%). So if you had a 12 volt supply that was a bit on the low side it might not work. Thus we decided to switch the recommendation to 24 volts because that was the next most common value after 12.

Tak mi odpowiedział gdy zapytałem czy lepiej zmienić na 24V zasilanie czy zostać przy 12

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

xavian
20 godzin temu, tatramocne napisał:

Ja narazie zasilam z 12V akumulatora kwasowego , wkrótce myślę złożę sobie Sigme żeby porównać jak to gra przy 24V. Zmierzylem przed chwilą ile Pi2aes z Rpi 3b+ bierze prądu od startu do puszczenia muzy i wyszło mi maksymalnie 500mA

P.S. zasilam przez Pi2aes , nie osobno

Podłącz jeszcze dysk HDD do maliny po usb i wtedy sprawdź. 

Jednak u mnie na jednym zasilaczu mam trafo 2.75A i jak startuje malinka to cały czas pokazuje mi na ekranie tv że za mały jest natężenie prądu. Co chwila Linux pokazuje swój numerek, kod o słabym natężeniu. Później jak chodzi jest ok. Kiedyś podłączyłem trafo 2A. To zdążało się się że w trakcie zmiany piosenki wybieranej. Volumio zwieszało się. 

Na drugim zasilaczu mam trafo 4A i tam jak startuje i pracuje jest ok, zero komunikatów dużo szybciej startuje system na tym zasilaczu. 

Dodam mam malinkę 4.

18 godzin temu, tatramocne napisał:

As long as it boots up reliably there is no issue orsonic difference. The main reason we switched initially was because a small number of units did not boot at 10.8 volts, which was the low limit that we had for a 12 volt supply (+/- 10%). So if you had a 12 volt supply that was a bit on the low side it might not work. Thus we decided to switch the recommendation to 24 volts because that was the next most common value after 12.

Tak mi odpowiedział gdy zapytałem czy lepiej zmienić na 24V zasilanie czy zostać przy 12

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Sciemna strasznie ten Michael. Jak z nim rozmawiałem ponad rok temu to powiedział mi że kolejne nakładki PI2AES będą pracować na 24v, aby zunifikować jego inne oferowane urządzenia np. DAC, Który pracuje na 24v. 

Dlatego zmienił i nakładkę na 24v. Chociaż ta starsza wersja z powodzeniem gra na 12V, 24v, 36v jeśli tak (sprawdzałem dział) to mógł zostawić minimalny prąd 12v.

Myślę że chodziło również o zalilacze jakie sprzedaje. Wcześniej kilka rodzaji miał, teraz jeden 24v. 

Edited by gustwao
  • Like 2

Witam

Jestem zainteresowany zakupem zasilacza do pi2aes na aliexpress:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odstrasza mnie koszt wysyłki wynoszący praktycznie równowartość samego zasilacza. Jesli znalazły by się inne osoby chetne do zakupu, koszt wysyłki był by dużo nizszy przy zamówieniu zbiorczym.

13 minut temu, awek napisał:

Odstrasza mnie koszt wysyłki wynoszący praktycznie równowartość samego zasilacza. Jesli znalazły by się inne osoby chetne do zakupu, koszt wysyłki był by dużo nizszy przy zamówieniu zbiorczym.

Nie opłaca się robić zamówień zbiorczych z Chin, bo przy większych paczkach prawie na pewno to ovatują i stracisz więcej niż byś zyskał. 
Poszukaj takiego zasilacza z tańszą wysyłką. Np: 

Hidden Content

Nie działają mi PM. Kontakt na maila (w moim profilu).

W dniu 24.11.2020 o 18:24, gustwao napisał:

@ksiezyc same drobne części kupuje głównie w mouser oraz na ebay. Kondensatory i rezystory w hificollective. 

Zaczynam zabierać się za kompletowanie podzespołów. Widzę, że łatwo nie będzie.

@gustwao podpowiesz na które elementy zwrócić szczególnie uwagę a które mogą być w standardzie?

Dziś dowiedziałem się, że np mamy rezystory metalizowane :), he he zapowiada się fajna zabawa. Podoba się :)

12 godzin temu, McGyver napisał:

Nie opłaca się robić zamówień zbiorczych z Chin, bo przy większych paczkach prawie na pewno to ovatują i stracisz więcej niż byś zyskał. 
Poszukaj takiego zasilacza z tańszą wysyłką. Np: 

Hidden Content

Dzięki za informacje z vatem. Zapomniałem napisać że zasilacz miałby również zasilić malinę + HDD, dlatego obawiam się że zasilacz który wskazałeś powyżej może być za słaby ( DC-24V/1,25a maks.). 

1 godzinę temu, awek napisał:

Dzięki za informacje z vatem. Zapomniałem napisać że zasilacz miałby również zasilić malinę + HDD, dlatego obawiam się że zasilacz który wskazałeś powyżej może być za słaby ( DC-24V/1,25a maks.). 

Na zasilacz nie żałuj kasy, odwdzieczy się z naddatkiem tu masz podróbę Sigmy 24v 3.3A . Wyjdzie z przesyłką około 700 zł jednka to już jest coś bardziej koszernego jak to mówią Ci z pejsami 😉. Nie będziesz żałował. A w przyszłości zawsze możesz podmienić niektóre elementy tej zacnej Sigmy. 

Oczywiscie możesz kupić coś tańszego za połowę tej ceny jednak to nie będzie to. Zasilanie dobrej nakładki jest tak samo ważne jak kupienie jej. 

Hidden Content

2 godziny temu, gustwao napisał:

Na zasilacz nie żałuj kasy, odwdzieczy się z naddatkiem tu masz podróbę Sigmy 24v 3.3A . Wyjdzie z przesyłką około 700 zł jednka to już jest coś bardziej koszernego jak to mówią Ci z pejsami 😉. Nie będziesz żałował. A w przyszłości zawsze możesz podmienić niektóre elementy tej zacnej Sigmy. 

Oczywiscie możesz kupić coś tańszego za połowę tej ceny jednak to nie będzie to. Zasilanie dobrej nakładki jest tak samo ważne jak kupienie jej. 

Hidden Content

W ofercie powyżej brak napięcia 24v, jest jedynie 7,24V --- 3.3A, czy przy 24V natężenie prądu nie będzie zbyt niskie na zasilenie maliny,nakładki i HDD?

39 minut temu, awek napisał:

W ofercie powyżej brak napięcia 24v, jest jedynie 7,24V --- 3.3A, czy przy 24V natężenie prądu nie będzie zbyt niskie na zasilenie maliny,nakładki i HDD?

A co to jest 😉

Screenshot_20201127_123601.jpg

• Like 1

46 minut temu, gustwao napisał:

A co to jest 😉

Screenshot_20201127_123601.jpg

A to przepraszam na tel. nie wyświetliły mi się te dane 😛

• Like 1

Ślęczę nad skompletowaniem części do zasilacza sigma 11.

Trochę mam ogarnięte przy okazji zamawiania płytki drukowanej w AMB, sporo też jest dostępne na RS (

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Zblokowałem się na następujących elementach:

- rezystor 2W 5% metal-oxide resistor 0.47Ω  - dostępny na MOUSER ale wysyłka droga 😞 , można znaleźć gdzieś w Polsce?

- kondensatory Nichikon będą ok ? wygodnie bo dostępne w sklepie RS.

- kondensatory Kaisei będą dużo lepsze od  Nichikon ? te można kupić w HiFicollective

- szukalem Mundorfów ale nie ma o takich parametrach jak w schemacie tzn: 2200µF 50V; 100µF 63V; 470µF 63V

- które trafo i gdzie kupić dla 24V , ma być wersja audio? okazuje się, że na toroidach jest tego sporo.

@gustwao liczę na pomoc Twoją i doświadczenie :)

Zastanawiam się czy nie stworzyć osobnego wątku w DIY , żeby tutaj nie zaśmiecać. Niby zasilacz do Pi2aes ale możne być wykorzystany w innych projektach

Małymi krokami do przodu.

@ksiezycTa oryginalna płyta jest trochę inna, Chińczycy ją lekko przerobili. Wolę chińską, ale nie ma tego złego. 

Wszystkie rezystory i kondy kupisz w hificollective 

Z dużych tylko mlytic, ze średnich i mniejszych kaisei (Nichicony przy kaisei to jak maluch przy Ferrari) . Inne sobie odpuść. Zrób sobie na wypasie nie będziesz żałował. rezystor 2W 5% metal-oxide resistor 0.47Ω, Kup mundorfa jest dostępny również tam. 

Odezwij się na priv to pogadamy. 

Edited by gustwao
  • Like 1