Skocz do zawartości
IGNORED

PI2AES nakładka do Rassberry Pi


gustwao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy jak dokonać zamówienia na te nakładke? Jak realizowana jest płatność? Poprowadzi mnie ktoś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczypior88Wejść na stronę złożyć zamówienie zapłacić kartą lub paypal i czekać około 4 tygodnie. To wszystko. Zresztą podobnie jak w innych sklepach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, obecnie gram na Maline 3 + HiFiBerry Digi+ Pro i rozważam przesiadkę na PI2AES .

Mam pytania:

- czy do tej samej Maliny wraz z  PI2AES można też podłączyć DAC - 502DAC? Czy wtedy transport szedłby bezpośrednio z PI2AES do DAC czy trzeba podłączyć kablami?

- czy  PI2AES będzie lepiej chodzić na Malinie 3 czy 4 ry?

Dzięki za pomoc.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że będzie ten DAC współpracował, jednka lepiej zapytaj autora Michael Kelly z pi2design.

To nowy produkt i waro zapytać, ba nawet trzeba. Ja nie korzystam z takiego DACa. Wolę lepsze rozwiązania. Jednka jeśli chodzi o cenę do jakości to trudno będzie znaleźć coś podobnego. 

PI2AES będzie chodził tak samo na malinie 3 jak i 4. Bez znaczenia.

Jednka malina 4 szybciej obsługuje samo oprogramowanie które ma załadowane do karty SD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio trochę eksperymentowałem z zasilaczami do nakładki, ta nakladka jak również digione signature świetnie reaguje na to co podepniemy do nich. I powiem szczerze, gra tak dobrze jak dobry jest zasilacz.

Uprzedzam od razu elektronicy teoretycy, mogą mieć odmienne zdanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gustwao napisał:

Ostatnio trochę eksperymentowałem z zasilaczami do nakładki, ta nakladka jak również digione signature świetnie reaguje na to co podepniemy do nich. I powiem szczerze, gra tak dobrze jak dobry jest zasilacz.

Uprzedzam od razu elektronicy teoretycy, mogą mieć odmienne zdanie. 

Elektronicy teoretycy niech się bujają.

Ja osobiście mam na chacie 3 zasilacze. Mialem u siebie na test Sranti i przy klonie Sigmy 11 wypadł blaaaado. 

Bardzo wszystkich zachęcam do dorwania zasilacza Sigma 11 lub jego pochodnych. Gustwao mi go polecił i gra obłędnie. Dzwiek jest świeży, spójny, bardzo szybki, bez grama ostrości. Mega przyjemne granie z nakładką Digione 1.2

Planuje zająć się tuningiem tego zasilacza jak teoche zdrowotnie się dźwignę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szczypior88 napisał:

Planuje zająć się tuningiem tego zasilacza jak teoche zdrowotnie się dźwignę 

To szybkiego powrotu do zdrowia życzę , jak będziesz zainteresowany modem tego zasilacza to się odezwij. 

Zrobiłem sobie drugi s11 na pełnym wypasie z samych zachodnich najlepszych części. To co usłyszałem przerosło moje wszelkie oczekiwania. Czegoś takiego nie słyszałem. Do tego czasu nawet nie zdawałem sobie sprawę, że zasilacz do nakładki jest tak ważna sprawą. Dźwięk jakby to napisać, wybuchł ? z kolumn.

Tam drzemią niesamowite rezerwy. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, gustwao napisał:

To szybkiego powrotu do zdrowia życzę , jak będziesz zainteresowany modem tego zasilacza to się odezwij. 

Zrobiłem sobie drugi s11 na pełnym wypasie z samych zachodnich najlepszych części. To co usłyszałem przerosło moje wszelkie oczekiwania. Czegoś takiego nie słyszałem. Do tego czasu nawet nie zdawałem sobie sprawę, że zasilacz do nakładki jest tak ważna sprawą. Dźwięk jakby to napisać, wybuchł ? z kolumn.

Tam drzemią niesamowite rezerwy. 

 

 

Mundorf 2x10000uF czekają w szufladzie już od paru tygodni. Postanowiłem od nich zacząć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szczypior88 napisał:

Mundorf 2x10000uF czekają w szufladzie już od paru tygodni. Postanowiłem od nich zacząć ?

Trochę duże tam powinny być 2x 2200uf lub jedną sztuką 4700uf. Chyba że masz inną wersję s11, jest ich kilka. Jednak mlytic to dopiero początek. Warto tam zainwestować każdą złotówkę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, gustwao napisał:

Trochę duże tam powinny być 2x 2200uf lub jedną sztuką 4700uf. Chyba że masz inną wersję s11, jest ich kilka. Jednak mlytic to dopiero początek. Warto tam zainwestować każdą złotówkę. 

Ja mam wersję 2x10000uf Novera kondy.

Klonik z ALI ? W szufladzie leży jeszcze wersja z lepszymi Nichiconami 2x4700uF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gustwao @szczypior88 zasilacie osobno nakladke i Pi czy wszystko za jednym zamachem? Czy mozna gdzies kupic gotowy zasilacz, o ktorym mowicie? Jakie inne zasilacze testowaliscie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jsp napisał:

@gustwao @szczypior88 zasilacie osobno nakladke i Pi czy wszystko za jednym zamachem? Czy mozna gdzies kupic gotowy zasilacz, o ktorym mowicie? Jakie inne zasilacze testowaliscie?

Ja mam nakładke digione 1.2. I zasilam wszystko przez rpi 4.

Testowalem 2 zasilacze liniowe na Lt1083, zasilacz prosty na lm338, shanti i tego sigma. Sigma gniecie wszystkie moim zdaniem i w moim systemie. 

Można kupic gotowca na aliexpress ale tam są zwykle diody zamiast szybkich. Nie wiem na ile to zmienia granie bo nie testowalem. 

Jak wcześniej wspomniałem będę w swoim wymieniać kondensatory zasilające na Mundorfa i może jeszcze trafo na Rcore. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jsp napisał:

@gustwao @szczypior88 zasilacie osobno nakladke i Pi czy wszystko za jednym zamachem? Czy mozna gdzies kupic gotowy zasilacz, o ktorym mowicie? Jakie inne zasilacze testowaliscie?

Też miałem kilka zasilaczy chińskich, Tomanka, s22 oraz inne wynalzaki. 

S11 w wersji "podstawowej " "gra" najlepiej i przyzwoicie. W wersji zrobionej na "full" gra wybitnie naprawdę wybitnie. Ale w takiej wersji nie jest tani. 

(u mnie duży mundorf mlytic, reszta kaisei, mniejsze kondy są również bardzo ważne, wpakowalem oczywiście najlepsze jakie testowałem. Rezystory tantalowe jest ich mało więc warto dać,oj warto. Mundorf zbicznikowany Rike, to już wisienki na torcie. Diody i Tranzystory oryginalne vishay, trafo telma for audio.) 

Miałem s11 w wielu wersjach obecną wymianta wszystko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gustwao nie odpowiedziales na moje zasadnicze pytania. Zasilasz sama nakladke czy osobno nakladke i maline? Mozna gdzies kupic gotowa wersje zasilacza, a ktorym mowisz? Nie bardzo mam czas i checi zeby bawic sie w diy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, jsp napisał:

@gustwao nie odpowiedziales na moje zasadnicze pytania. Zasilasz sama nakladke czy osobno nakladke i maline? Mozna gdzies kupic gotowa wersje zasilacza, a ktorym mowisz? Nie bardzo mam czas i checi zeby bawic sie w diy.

639,18 zł | GZLOZONE Hi-end niski poziom hałasu R-transformator rdzeniowy DC zasilaczem DC15V 4.5A L12-49

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczypior88 pi2aes w najnowszej wersji wymaga 24 V. Myslisz, ze ten, ktory wyslales bedzie lepszy niz np. tomanek albo nostromo?

@gustwao jakiego typu zmiany odnotowales po wymianie impulsowego meanwell na liniowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jsp napisał:

@szczypior88 pi2aes w najnowszej wersji wymaga 24 V. Myslisz, ze ten, ktory wyslales bedzie lepszy niz np. tomanek albo nostromo?

@gustwao jakiego typu zmiany odnotowales po wymianie impulsowego meanwell na liniowy?

Wysłalem akurt taki jaki był pod ręką. Można zagadać z Chinczykiem i bez problemu ogarną wersję na 24V.

Ewentualnie poszukać takiego już na 24V.

Myślę, że Tomanka zje bo też miałem go u siebie. Nostromo nie miałem więc się nie wypowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jsp napisał:

@gustwao nie odpowiedziales na moje zasadnicze pytania. Zasilasz sama nakladke czy osobno nakladke i maline? Mozna gdzies kupic gotowa wersje zasilacza, a ktorym mowisz? Nie bardzo mam czas i checi zeby bawic sie w diy.

Jeśli masz nakładkę pi2aes to wystarczy jeden zasilacz 24v. On zasila nakładkę a nakładka malinę. Chińskie na początek są dobre i są lepsze niż Tomanek. Takie możesz kupić gotowe złożone, kompletne na aliexpress. 

Jednak jak chcesz lepiej to polecam s11,  w wersji chińskiej również dostępne na Ali... Jedak tylko złożona sama Pytka trzeba dokupić trafo i obudowę podłączyć i ustawić wyjście DC 24v. Będzie lepiej niż shanti. 

Ale jak chcesz zrobić "Ferrari " (ja mam taką wersję) to trzeba od początku do końca s11 złożyć samemu, z produktów bardo dobrych. Taka wersja różni się w kilku elementach jak gotowo złożone s11 na Ali. Same płytki są dostępne nie tylko na Ali ale również na ebay. Wszystko zależy czy umiesz lutować i odpowiednio podłączyć trafo i ustawić napięcie na wyjściu DC. 

4 godziny temu, jsp napisał:

@szczypior88

@gustwao jakiego typu zmiany odnotowales po wymianie impulsowego meanwell na liniowy?

Trudno na to odpowiedzieć bo to za duża różnica w jakości. Tanie rozwiązanie liniowe jest już lepsze. Bardzo dobre zasilacze liniowe mają jeszcze większą przewagę nie tylko nad zasilaczami chińskimi, czy tak chwalonymi typu shanti. Więc impulsowy to najgorsze rozwiązanie z możliwych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ali pod hasłem sigma11 są dwie płytki PCB, za 7$ i 3,99$, są też całe zestawy za 25$. Podpowiecie które elementy należy wymienić na lepsze i jakie to są te lepsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, newpeter napisał:

Na Ali pod hasłem sigma11 są dwie płytki PCB, za 7$ i 3,99$, są też całe zestawy za 25$. Podpowiecie które elementy należy wymienić na lepsze i jakie to są te lepsze ?

A ja Ci powiem tak, trzeba wszystko wymienić, bo tam sama chińszczyzna jeśli chcesz mieć bardzo dobrze. Jeśli nie to kup gotowy zestaw jak koledzy. 

Jeśli wybierzesz pierwszą opcje to trzeba wymienić mosfety i diody mur820 na vishay lub semiconductor. Największy kondensator na mlytic mundorf (jak kolega wspomniał) jednka ważniejsze od niego są te mniejsze to one wydobywają szczegóły i szczególiki. Te średnie polecam dać przynajmniej jeden kaisei bardzo dużo wnosi (ja mam wszystkie średnie). A te malutkie 220pf najlepiej wymienić na Amtrans itd. Rezystory też odgrywają swoją rolę w końcowym efekcie. 

Płytkę najlepiej kupić tą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja wersja jest bardzo podrasowana, mam specjalne jeszcze małe diody oraz świetne rezystor, a wisienką na torcie jest zbocznikowanie mundorfa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie te porównania S11 do Shanti to również na bazie pomiarów czy tylko samozachwyt po wykonanym samodzielnie DIY ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Panowie te porównania S11 do Shanti to również na bazie pomiarów czy tylko samozachwyt po wykonanym samodzielnie DIY ?

Pomiarów nie robiłem. Dla mnie shanti gralo ostro i sucho. Po prostu. Nie wpasowalo się w system. Odchudzalo bardzo granie, takie techniczne i sztuczne bardzo było. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Pomiarów nie robiłem. Dla mnie shanti gralo ostro i sucho. Po prostu. Nie wpasowalo się w system. Odchudzalo bardzo granie, takie techniczne i sztuczne bardzo było. 

 

U mnie z digione sig.Shanti  nie gra ostro .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grało za chudo i momentami ostrawo. Każdy ma inne preferencje i system?

Spójność grania, barwa, swiezosc tej Sigmy jest niesamowita. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

@szczypior88Czy porównywałeś może Allo DigiOne 1.2 z pi2aes? Zdaje się, że grasz na tej allo.

Ja mam obecnie Raspberry Pi4 z nakładką HifiBerry Digi + Pro i jestem przed wyborem między Allo DigiOne Signature i pi2aes. Ewentualnie może starczyłaby Allo DigiOne 1.2.

@gustwaoCzy na zasilaczu impulsowym meanwell, tym ze strony Pi2aes Designe, nakładka Pi2aes prezentuje już porównywalny poziom, co DigiOne Signature z zasilaniem za około 500-700 zł, np Shanti? Pi2aes zainteresował mnie szczególnie dlatego, że według recenzji nie wymaga super zasilania. Jednak okazuje się, tak jak piszecie, że gra dużo lepiej jak się mu takie zapewni. Wtedy nie wiem, czy nie lepiej jednak pójść w DigiOne Sig. bo cenowo wyjdzie już podobnie, a nie będę musiał sprowadzać z USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, karfied napisał:

Cześć.

@szczypior88Czy porównywałeś może Allo DigiOne 1.2 z pi2aes? Zdaje się, że grasz na tej allo.

Ja mam obecnie Raspberry Pi4 z nakładką HifiBerry Digi + Pro i jestem przed wyborem między Allo DigiOne Signature i pi2aes. Ewentualnie może starczyłaby Allo DigiOne 1.2.

@gustwaoCzy na zasilaczu impulsowym meanwell, tym ze strony Pi2aes Designe, nakładka Pi2aes prezentuje już porównywalny poziom, co DigiOne Signature z zasilaniem za około 500-700 zł, np Shanti? Pi2aes zainteresował mnie szczególnie dlatego, że według recenzji nie wymaga super zasilania. Jednak okazuje się, tak jak piszecie, że gra dużo lepiej jak się mu takie zapewni. Wtedy nie wiem, czy nie lepiej jednak pójść w DigiOne Sig. bo cenowo wyjdzie już podobnie, a nie będę musiał sprowadzać z USA.

Ja bym wziął bez dwóch zdań pi2aes. Nie miałem co prawda tej nakładki ale słuchałem u kolegi który miał digione 1.2. I teraz ma pi2aes. 

Inna bajka. Barwa, przestrzeń, bas. Inna jakość zupełnie. Polecam Pi2aes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.