Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat miedzy Tannoy m3 a Dali 450


Rafal Krzeminski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć 

postanowiłem wymienić swój zestaw i wymieniam marantza p45 na Pioneer NC-50DAB (coraz częściej słucham muzyki z sieci i dysków) 

chciałem wymienić swoje głośniki Celestony F3 i wybór padl na tannoy m3 albo dali 450 

muzyka jakiej słucham to głównie rock 

co wybrac ?

 

pozdrawiam 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 450 to kolumny zdecydowanie wyższej klasy od Tannoyów M3. 
Przy zakupie trzeba baczzną uwagę zwracać na stan techniczny i oryginalność głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony również polecam Dali 450. W Rocku się bardzo dobrze sprawują, zresztą i  nie tylko. Są dość uniwersalne.

Szukaj od pierwszych/drugich właścicieli w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Da się jak najbardziej, ja kupiłem swoje do drugiego systemu od pierwszego właściciela, a znajomemu udało się zakupić od drugiego właściciela nawet z pełnym udokumentowaniem i pudłami. Szukaj gdzieś w swojej okolicy. Ważne , aby nie były "kombinowane".

Tylko raczej pełnego ich potencjału nie usłyszysz z tym urządzeniem Pioneer'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Passion22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zatem dali A czy macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę? 2 ogłoszenia jakie znalazłem są niestety w Brzesku a to trochę daleko z zabrza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rafal Krzeminski napisał:

Ok zatem dali A czy macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę? 2 ogłoszenia jakie znalazłem są niestety w Brzesku a to trochę daleko z zabrza

Zakupy u Pana Grzegorza z Brzeska mogę polecić z czystym sumieniem. Kupiłem u niego swoje DALI 870 Evidence i jestem bardzo bardzo zadowolony. Nie masz znowu tak daleko - A4 będziesz w max 2 godzinki. Ceny jak zawsze możesz spróbować negocjować. Z tych które ma w ofercie wolałbym dołożyć do tych ciut droższych bo widać że są w dużo lepszym stanie i mają maskownice w komplecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Rafal Krzeminski napisał:

ogłoszenia jakie znalazłem są niestety w Brzesku a to trochę daleko z zabrza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
Nie było ofert kupna. Zapytaj. ~100 kilometrów to nie tragedia.

 

4 minuty temu, costa brava napisał:

dali 470 evidence w podobnych cenach a to juz pół półki wyżej

Nie bardzo. To ta sama półka, jest to po prostu następca 450. Nie są nic lepsze, co najwyżej inne, a moim osobistym zdaniem gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 hour ago, McGyver said:

Nie bardzo. To ta sama półka, jest to po prostu następca 450. Nie są nic lepsze, co najwyżej inne, a moim osobistym zdaniem gorsze.

Potwierdzam.

To żadne pół półki wyżej. Miałem w jednym czasie Dali 450 i 470 bo strasznie się napaliłem na te drugie. No i odsłuch szybko zweryfikował co i jak i zostały Dali 450 , które w mojej opinii zagrały po prostu lepiej.

Dali 470 tak jak napisał mój przedmówca to następcy Dali 450 z serii Red , gdzie zaraz po wprowadzeniu ich do sprzedaży ni stąd ni zowąd ceny poszybowały w górę, jak to w audio ? Były droższe, ale w mojej opinii na pewno nie lepsze. Wręcz przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Passion22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Passion22 napisał:

 

Tylko raczej pełnego ich potencjału nie usłyszysz z tym urządzeniem Pioneer'a.

Zamieniłbyś to na inny zestaw w okolicy 2000 (bo tyle kosztuje uzywany w bd stanie) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Jak sprawdzić czy głośniki nie były grzebane. Chodzi o ten konkretny model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafal Krzeminski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Rafal Krzeminski napisał:

Mam jeszcze pytanie. Jak sprawdzić czy głośniki nie były grzebane. Chodzi o ten konkretny model

Tutaj masz fajny poradnik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Generalnie pooglądaj czy śruby na obudowach nie mają jakichś znaków (zdarty lakier, obrobienia itp.) co mogłoby świadczyć o tym że były wcześniej otwierane. Reszta w artykule z linku.

Pewnie ktoś z forum kto je miał podpowie coś dodatkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Rafal Krzeminski said:

Zamieniłbyś to na inny zestaw w okolicy 2000 (bo tyle kosztuje uzywany w bd stanie) 

W okolicy 2k jeśli chodzi o używane wzmacniacze stereo można już kupić bardzo fajne modele jak:

1. Roksan Caspian Mk2

2. Roksan Kandy K2

3. Naim 5i-2

4. Densen B 100

5. Rotel Rc 972 + Rb 980

Każdy oczywiście zagra inaczej, ale to już zależy od kwestii gustu/preferencji. Oczywiście są to czyste wzmacniacze bez dodatkowych ficzerów jak Usb, Wifi, BT.

Jeśli chodzi o odtwarzanie z dysków, z sieci to byś musiał dokupić osobno jakiś streamer, chyba , że masz laptopa to można byłoby pomyśleć o jakimś Dac'u.

Oczywiście to by wygenerowało trochę dodatkowe koszty ale jakość dźwięku byłaby nieporównywalnie lepsza do tego kombajna Pioneer'a co wytypowałeś.

6 hours ago, Rafal Krzeminski said:

Mam jeszcze pytanie. Jak sprawdzić czy głośniki nie były grzebane. Chodzi o ten konkretny model

W oryginale w środku siedzą głośniki Vifa M17Wh oraz Seas 25 TFC/G-DA. Okablowanie od zwrotnicy do głośników Vifa to Cordial II. Więc tym sposobem można sprawdzić czy chociaż inne głośniki nie siedzą i czy przy okablowaniu ktoś nie kombinował.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Passion22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Passion22 napisał:

W okolicy 2k jeśli chodzi o używane wzmacniacze stereo można już kupić bardzo fajne modele jak:

1. Roksan Caspian Mk2

2. Roksan Kandy K2

3. Naim 5i-2

4. Densen B 100

5. Rotel Rc 972 + Rb 980

Każdy oczywiście zagra inaczej, ale to już zależy od kwestii gustu/preferencji. Oczywiście są to czyste wzmacniacze bez dodatkowych ficzerów jak Usb, Wifi, BT.

Jeśli chodzi o odtwarzanie z dysków, z sieci to byś musiał dokupić osobno jakiś streamer, chyba , że masz laptopa to można byłoby pomyśleć o jakimś Dac'u.

 

 

 

Czyli można by zrobić taki zestaw. Dali 450 plus wzmacniacz dać {jeśli są} i podpiąć np tablet? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rafal Krzeminski napisał:

Dali 450 plus wzmacniacz dać {jeśli są} i podpiąć np tablet? 

A po polsku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z DAC do którego podepnie tablet jako odtwarzacz muzyki z sieci 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafal Krzeminski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzmak będzie miał wejście USB współpracujące z Androidem, to działać będzie. Ale na cud jakość to bym się nie nastawiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałem wszystkim podziękować za rady za wbite kliny w głowę i takie tam:)

po namieszaniu mi w głowie zmianila mi sie koncepcja i wymieniłem wszystko co miałem 

trochę jeżdżenia słuchania i wybrałem zestaw 

Rotel RB 981

Rotel RC 971

Dalli 450

 

wczoraj jak włączyłem to miałem gęsia skórkę wiem ze ze zestawy lepsze droższe ale ten komplet gra bardzo fajnie 

jeszcze raz dzięki wielki 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Rafal Krzeminski napisał:

wybrałem zestaw 

Rotel RB 981

Rotel RC 971

Dalli 450

A z czego to gra? 
Źródło jest bardzo ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2019 o 19:12, McGyver napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
Nie było ofert kupna. Zapytaj. ~100 kilometrów to nie tragedia.

Kolega tam kupował również swoje kolumny Dali. W porządku facet, ma spory wybór i można u niego dokonać odsłuchu różnych zestawów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Rafal Krzeminski said:

... wybrałem zestaw 

Rotel RB 981

Rotel RC 971

Dalli 450

wczoraj jak włączyłem to miałem gęsia skórkę wiem ze ze zestawy lepsze droższe ale ten komplet gra bardzo fajnie 

jeszcze raz dzięki wielki 

No i elegancko. Gratulacje dobrego wyboru. Najważniejsze aby była radość i przyjemność z odsłuchów. Czasem można wydać sporą kasę na sprzęt, a jak jest źle dobrany to i radość z odsłuchu marna. Dobrze, że słuchasz porad i kierujesz się własnym słuchem co nie jest takie oczywiste.

Ps. A czasem to nie jest Rotel Rc 972? Na olx widziałem nie dawno właśnie taki set: Rotel Rc 972 + Rb 981 w dobrych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Passion22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Passion22 napisał:

 

Ps. A czasem to nie jest Rotel Rc 972? Na olx widziałem nie dawno właśnie taki set: Rotel Rc 972 + Rb 981 w dobrych pieniądzach.

Tak to ta oferta udało się trochę utargowac. Co do źródła to narazie zostaje komp i CD Sony, teraz przyjdzie pora na dopasowanie cd. Puki co ładnie zagrał Nad. Ale jako ciekawostka. Testując różne zestawy nosilem że sobą 2 płyty, jedna był akustyczny koncert który znam dokładnie z DVD. I coś co dotarło do mnie później to fakt że zestaw stereo potrafi dokładnie zagrać miejsca w których muzycy znajdują się na scenie. Kiedy coś oglądasz to widzisz ze kawałek zaczyna gitara akustyczna z prawej potem bas z lewej itd. Słuchając płyty CD słuchać to też dokładnie na 2 głośnikach. Suma sumarum na bardzo długo jak nie na zawsze wyleczylem się z opcji 5.1?

Stereo rules?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przedwzmacniacz Rotel Rc 972 jest lepszy od Rc 971 i właśnie ten pierwszy jest lepiej dopasowany do końcówki Rb 981. Więc fajnie , że masz tego Rc 972.  Tak na marginesie w przyszłości jak będziesz chciał podnieść jakość dźwięku oczko wyżej to możesz zapolować na przedwzmacniacz Rotel Rc 990 Bx. Zarówno ten model jak i Rc 995 to były topowe pre Rotela w latach 90 {nie licząc serii Michi}.  Uzyskasz więszką kulturę grania, lepszą separację,więcej detali.

Jaki to model odtwarzacza Cd Sony posiadasz?

Na jakim modelu Cd Nad testowałeś?

Moja propozycja to póki co osłuchaj się z setem. Zobacz co ewentualnie chciałbyś poprawić, skorygować w dźwięku. Wtedy będzie łatwiej dobrać Cd pod Twoje upodobania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Passion22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2019 o 13:02, Passion22 napisał:

 

Jaki to model odtwarzacza Cd Sony posiadasz?

Na jakim modelu Cd Nad testowałeś?

Moja propozycja to póki co osłuchaj się z setem. Zobacz co ewentualnie chciałbyś poprawić, skorygować w dźwięku. Wtedy będzie łatwiej dobrać Cd pod Twoje upodobania.

 

To był Nad c542 a ja mam Sony dvpn 5300. 

A co do preferencji to kiedyś podkrecalem zawsze wysokie i niskie tony. Do czasu kiedy zacząłem grać na gitarze i akustycznej i elektrycznej. Wtedy brakowało mi środka na takim ustawieniu. Kiedy słyszysz gitarę i wiesz jak gra to od zestawu chcesz tego samego bo masz w głowie to brzmienie. 

I właśnie środka najbardziej oczekuje bo tam chyba dzieje się najwięcej. 

Do takiego zestawy jaki polecacie cd? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.