Skocz do zawartości
IGNORED

X-TONE Musical Fidelity--Wasze Opinie


italus

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zaciągnąć opini na temat nietypwego urzadzenia jakim jest Regulator Barwy Dźwięku X - TONE ( Musical Fidelity ) Liczę że pośród użytkownikow forum znajdą się osoby posiadające takowe urządzenie i chcące podzielić się uwagami na jego temat ( jakie ma plusy , jakie minusy , jak się sprawuje w różnych systemach ) Jest to dosyć nietypowe urządzenie będące ostatnią deską ratunku dla bardzo kiepsko brzmiących i zrealizowanych płyt , datego też licze na pomoc Forum we wskazaniu miesjsca ewentualnego zakupu tegoż jakby nie było Prosiaczka X - TONE !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Tone to nie jest prosiaczek. Prosiaczek to bufor lampowy oznaczany X-10. Jego liczne klony i interpretacje krążą po allegro i ogólnie są dosyć popularne.

 

Natomiast X-Tone to equalizer i to w dodatku jednej z najdroższych firm na świecie - nie zdziwiłbym się gdyby nikt z forumowiczów tego nie słuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fv - dzięki za wyjaśnienie , wiem doskonale że X10-D to bufor lampowy rozpoznawany najczęściej jako Prosiaczek , chociaż jeśli się nie myle to PROSIACZEK jest to nazwa ogólnikowa dla urządzeń seri X ( Musical Fidelity ) ze względu na ich kształt zewnętrzny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cię skłania do wetknięcia w tor regulatora barwy? Słuchałem go u dystrybutora bardzo dawno. Wtedy była eksplozja prosiaczków. Regulator jest bardzo przyzwoity, ale trzeba naprawdę chcieć inwestować w dodatkowy element toru plus kable-dobre kable. Ja uznałem to za bezsens. Jeśli mam kiepsko zrealizowane płyty, to trudno. Najczęściej są to stare nagrania rokowe i taki ich urok. Zresztą słuchałem teraz starych i niszowych nagrań roka lat 60-70 na SET-cie zrealizowanym na tzw "diabłach". Było całkiem całkiem i bez regulatora. Więc może tędy droga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor określenia "prosiaczek" ośwadczam, że opisuje ono całą oryginalną serię produktów X, a nie tylko X-10D :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuja mnie opinie na temat X - TONE ( Musical Fidelity ) zalety , wady oraz ewentualne podpowiedzi i wskazania miejsc gdzie moge szukać takowego urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wad jest kilka:

1) potrzebujesz kilka nowych kabelków

2) wydłużasz drogę sygnału

3) ustrojstwo jest prawie niedostępne i mało kto o nim słyszał

4) czy na pewno go potrzebujesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio

Myślę że moge zaryzykować kupując powyższe urządzenie X-TONE pod warunkiem że będe je w stanie namierzyć i dokonać zakupu ( z drugiej ręki rzecz jasna ) za jakieś rozsądne pieniądze ! Wtedy przekonam się osobiście jak ono sprawdzi się w moim systemie. Brzmienie to oczywiście rzecz gustu i upodobań !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcie poglądowe , może jednak ktoś ze sentymentu coś chociaż na pisze na powyższy temat ?

[obrazekLUKASZ-247991_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcie poglądowe , może jednak ktoś ze sentymentu coś chociaż na pisze na powyższy temat ?

[obrazekLUKASZ-247993_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio

nie uparłem się na nic , poprostu proszę Forum o opinie na powyższy temat , gdybym jednak miał z nim kontakt zapewne nie zadawałbym pytań na temat X-TONE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Mam cię, Elebroth! To ty odpowiadasz za Prosiaki??!! Bardzo oryginalne, nigdzie chyba na świecie nie miały takiego określenia. A może się mylę? Piglets to niezłe słowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa -> określenia prosiaczek po raz pierwszy użyłem w recenzji X-10D w Audio w 1997. Recenzja (którą odgrzebałem u siebie na dysku w kompie) zaczynała sie tymi oto słowami skierowanymi do Andrzeja Kisiela:

 

"Szanowny Panie Nadredaktorze.

 

Jeżeli zabije Pan Prosiaczka (czyt. wykreśli go z artykułu) to ja zabiję Pana."

 

Nadredaktor określenia nie wykreślił, a prosiaczek na stałe wszedł do audiofilskiego słownika.

 

Na marginesie to byłem również autorem określenia redaktora naczelnego jako "nadredaktor", które jest teraz również dość często używane :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, ze tak po swinsku, ale chyba goscie ze stereophile juz w 96' ukuli to okreslenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Elberoth, mam nadzieje, ze sie nie obrazisz :-)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Not at all !

 

Ja tylko przyznaję sie do wprowadzenia słowa do naszego słownika, bowiem, jak napisałem w rzeczonej recenzji, angielskie określenie piglet zostało ukute prze MF:

 

"Firma Musical Fidelity żartobliwie nazywa swoje urządzenie „prosiaczkiem” (ang. piglet) i w najbliższym czasie planuje rozmnożenie swojego stadka o identycznie wyglądający przetworcik C/A z filtrem HDCD, lampowy wzmacniacz słuchawkowy, przedwzmacniacz gramofonowy oraz przedwzmacniacz liniowy."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> italus

Jak nie miałeś z nim kontaktu to czemu tak usilnie chciałbyś mieć ? ;-) To zwyczajny regulator barwy ;-) Poza tym jest trudno osiągalny ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio

poszukuje własnie tego modelu , poniewaz chciałbym poeksperymentować z dźwiękiem bardzo kiepskich realizacji płyt które posiadam ( sprawić aby odrobinke lepiej zabrzmiały - ponieważ rzecz jasna że mój wmacniacz nie posiada takowych regulacji ) Musical Fidelity X-Tone dlatego iż na dzisiaj posiadam już X-10D oraz X-PSU także X-TONE będzie stanowil jakiś kolejny element kompletu ! Nie ukrywam że poszukuje również przetwornika C/A X-24K którego w dobrych pieniążkach także chętnie bym zakupił !! Dlatego też nie mając wcześniej fizycznego kontaktu z X-TONE Musicala proszę raz jeszcze Forum o jakieś opinie ewentualnie sugestie związane z powyższym regulatorem barwy X-TONE !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X - TONE Musical Fidelity czy faktyczne nikt nie miał z nim styczności ?? Brak opini potwierdza chyba ten fakt - pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.