Skocz do zawartości
IGNORED

Denon avr 1912+ jakie kolumny


Paweł Dabal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Czytałem forum, czym wiecej czytam ty mniej wiem . Posiadam Denon avr 1912 i myślę co lepsze zestaw Dali : 2 x Concept 6+2 x Concept 1+ Concept Central (za 1,8k) czy 5.0 TONSIL Maestro II 180  (za 1,9)czy Tannoy m4 (za 1,3k) . Słucham 70% muzyka lata 80~90 i 30% kino domowe. Pokój 30m2 otwaty na kuchnie. Muzyka słuchana raczej cicho ,średnio.Chciałbym aby było coś więcej słychać bez rozkręcania głośności w wysokie wartosci. Jestem wychowany na Altusach , Altonach i mam sentyment do Tonsilu, chociaż dużo ludzi twierdzi ,że to było badziewie do wspołczesnej technologi.Jest jeszcze kwestia ewentualnych napraw do maestro jest wszystko do dali i tannoy  nie wiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym że zdecydowanie Tannoy M4 zamiast Dali i Tonsil, ale 1300 to trochę drogo (chyba że idealny stan). Jeszcze lepiej jak poszukasz Tannoy R3, tu masz więcej jakości i wyrazistości na górze a cena pewnie będzie niewiele wyższa. Do nich dokupisz bez problemu center i tylne, dźwięk lepszej klasy.  Center do R3 (RC bodajże) gra dużym pełnym dźwiękiem, zastanawiałem się nawet kiedyś czy nie złożyć "podstawkowego" zestawu stereo z dwóch takich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsiejsze to będą Polki T50. W granicach 2000zł, ale basik mają najlepszy, a jak kiedyś wymienisz zwrotnice to oho-ho. A nawet i lepiej. Zestawy głośników do kina 5.0 w tym budżecie to zawsze duży kompromis i warto o tym pamiętać - jeśli chciałbyś coś lepiej to możesz pomyśleć o stereo 

https://sklep.rms.pl/polk-audio-t531-t50-t30-t15-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w przypadku Tonsila, to nie ma się czym zbytnio chwalić. Jak chcesz wspierać polskie marki audio, to zobacz chociażby markę Pylon. My tego nie mamy ? Z innych producentów zachodnich, jak Dali czy inne, części są produkowane długo po zaprzestaniu produkcji danego modelu kolumn. Z drugiej strony, co ma się zepsuć w kolumnie? Trochę w tej branży siedzę i jeśli już ktoś reklamuje kolumnę, to po grubo zakrapianej imprezie ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

  Z drugiej strony, co ma się zepsuć w kolumnie? 

Zawieszenie memebramy, cewka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Chyba najlepsiejsze to będą Polki T50. W granicach 2000zł, ale basik mają najlepszy, a jak kiedyś wymienisz zwrotnice to oho-ho. A nawet i lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  w tym budżecie to zawsze duży kompromis i warto o tym pamiętać - jeśli chciałbyś coś lepiej to możesz pomyśleć o stereo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może jedne z lepszych tanich nowych zestawów 5.0 w cenie do 2k, do używek nie ma co ich porównywać bo to nie ten poziom. W tej cenie zakup nowego zestawu nie ma sensu bo wybór żaden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nowych. Jestem zwolennikiem starszego, używanego. 

20 godzin temu, don111 napisał:

zdecydowanie Tannoy M4 zamiast Dali i Tonsil,

Rzeczywiscie jest duża różnica , którą usłyszy zwykły zjadacz chleba?. R3 są słabo dostępne na rynku, moze będzie lepiej po świętach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Paweł Dabal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie często małe różnice w dźwięku, powodują duże różnice w przyjemności ze słuchania. M4 są naprawdę dobre, muzykalne, R3 jeszcze lepsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2019 o 00:43, Paweł Dabal napisał:

Witam . Czytałem forum, czym wiecej czytam ty mniej wiem . Posiadam Denon avr 1912 i myślę co lepsze zestaw Dali : 2 x Concept 6+2 x Concept 1+ Concept Central (za 1,8k) czy 5.0 TONSIL Maestro II 180  (za 1,9)czy Tannoy m4 (za 1,3k) . Słucham 70% muzyka lata 80~90 i 30% kino domowe. Pokój 30m2 otwaty na kuchnie. Muzyka słuchana raczej cicho ,średnio.Chciałbym aby było coś więcej słychać bez rozkręcania głośności w wysokie wartosci. Jestem wychowany na Altusach , Altonach i mam sentyment do Tonsilu, chociaż dużo ludzi twierdzi ,że to było badziewie do wspołczesnej technologi.Jest jeszcze kwestia ewentualnych napraw do maestro jest wszystko do dali i tannoy  nie wiem. 

Z Maestro raczej rezygnuje pozostały  Tannoy m4 i   Dali Concept 6 i trochę  poczytałem JBL  e 80 . Co proponujecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zmienił mi się denon  na avr 2113. Nadal szukam kolumn pozostały Dali Concept 6 , Tannoy M4 a może M5 (troszkę większe powinny być lepsze). Sporo osób posiada Denony , które współpracują z Dali i Tannoy. Każdy mówi ,że jego pracują zadowalajaco i innych nie chcą.Może trzeba spojrzec na nie okiem kobiety i kupić te ładniejsze. Napiszcie coś ciekawego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Paweł Dabal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali grają bardziej lekkim, szczegółowym dźwiękiem (przy cichym słuchaniu może być nieco lepiej), a Tannoy cieplejszym, lepiej wypełnionym, bas będzie na pewno lepszy w Tannoy. Jakbym miał wybierać to tylko Tannoy, a jeśli szukałbym brzmienia w stylu Dali to lepiej poszukać innych używek np Dali 400 lub 450 albo ... znowu Tannoy tylko Revolution R (takie połączenie ciepła i przejrzystości) lub DC6T (najbardziej szczegółowe). 

Widziałem gdzieś zestaw do kina Tannoy V4 , poniżej 2 tys. za zestaw 5.0 to też bardzo dobra oferta. Choć osobiście wolę jednak serię M i R, ale V do kina nie jest zła a w muzyce gra trochę ... właśnie V-ką :)) Czyli lekko wyostrzona góra i wzmocniony miękki bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem , że Tannoy V producentem są chiny nie UK czy Hungary. Seria V takze sporo tansza i pewnie te cechy mają dość duży wpływ na jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.