Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon do 2000 zł


jacckowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, rozglądam się za gramofonem, który w końcu pozwoli mi wyjąć z szafy wszystkie winyle (stare i nowe) i da mi trochę radochy.

Sprzęt jaki posiadam w tej chwili to Yamaha R-N602 + Dali Zensor 3. Póki co z poleceń zaznajomiłem się z opisami Pro-Ject Debut Carbon Esprit oraz Rega P1, ale absolutnie nie fiksuję się na żadne z tych rozwiązań.

Jestem świrem różnorodności więc odpalę czarne płyty Neila Younga, polski noise rock (Ewa Braun), eksperymentalny hip hop (Syny), ale też klasykę (Schubert, Bach). Zamierzam dokupić trochę amerykańskiego rapu i ulubione jazzowe krążki, także rozpiętość ogromna. Polecicie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jacckowski napisał:

Hej, rozglądam się za gramofonem, który w końcu pozwoli mi wyjąć z szafy wszystkie winyle (stare i nowe) i da mi trochę radochy.

Sprzęt jaki posiadam w tej chwili to Yamaha R-N602 + Dali Zensor 3. Póki co z poleceń zaznajomiłem się z opisami Pro-Ject Debut Carbon Esprit oraz Rega P1, ale absolutnie nie fiksuję się na żadne z tych rozwiązań.

Jestem świrem różnorodności więc odpalę czarne płyty Neila Younga, polski noise rock (Ewa Braun), eksperymentalny hip hop (Syny), ale też klasykę (Schubert, Bach). Zamierzam dokupić trochę amerykańskiego rapu i ulubione jazzowe krążki, także rozpiętość ogromna. Polecicie coś?

Witaj,

ja bym dopisał do listy jeszcze Teac TN-3, czyli następce cenionych modeli TN-300 i TN-350. Świetna jakość wykonania, wkładka Audio-Technica AT-VM95E. 


Wpadnij do nas posłuchać ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

następce cenionych modeli TN-300 i TN-350

cenionych oczywiście przez sprzedawców , wręcz kultowych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Gdybyś wybierał pomiędzy P-J a Regą to zwróć uwagę, że jeśli chodzi o P-J to tylko wersje bodajże SB posiadają przełącznik obrotów. Pozostałe P-J jak i Regi tego nie mają. A czasem się przydaje, nie potrzeba wtedy ściągać talerza i ręcznie przekładać paska na 45rpm.

Chyba też w wersji P-J Essential wystarczy tylko przełożyć pasek bez konieczności ściągania talerza bo ten pasek w tych wersjach chodzi na zewnątrz i po talerzu.

P-J i Regi to dość porównywalne produkty. Bardzo podobne w budowie i posiadają lekkie ramiona, które nie za bardzo pasują do większości wkładek. Ale można też dobrać bardzo ładnie grającą wkładkę, tak, że wybór nie jest niemożliwy na lekkie ramię.

Wszystko też zależy czego oczekujesz. Czy chcesz mieć wbudowany preamp i np. BT (to fajnie wygląda i ma dość pozytywne opinie Akai BT500).

Natomiast, jeśli chcesz coś z vintage to tylko używany. Marek jest dość dużo do wyboru. Są gramofony paskowe, DD, w pełni manualne, półautomatyczne, w pełni automaty. Ale tak jak napisałem ... zależy co oczekujesz, jaką masz resztę grającego sprzętu. No i do używanego gramofonu raczej dodatkowo trzeba będzie zainwestować w dodatkowy preamp. Choć w wersji nowego gramofonu bez wbudowanego pre, to też takowy trzeba dokupić. Rozsądne wersje to takie na początek są od ok. 600-700 wzwyż.

Potrzeba więcej detali aby Ci w czymś doradzić. Jest tu na forum dużo kolegów fachowców, może nawet z takim samym sprzętem jak Twój i wtedy będzie łatwiej coś doradzić ...

Pozdrowionka,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki przeoczyłem Twoją Yamahę i Dali. Twoje ampli i głośniki to raczej rozwiązania z nowych technologi i gdybym był na twoim miejscu to raczej bym się składniał za czymś z nowszej półki. Taki np. Thorens TD 206 w wersji czerwonej, białej lub makassar ładnie by się komponował z czarnym ampli i czarnymi Dali a i na dźwięk byś raczej nie narzekał. Taki Thorens jest trochę droższy bo zależy którą wersję się kupuje ale można w sklepie też ponegocjować tym bardziej, że teraz jest dużo wyprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś solidniejszego, co pogra przez lata ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Audroc napisał:

A może coś solidniejszego, co pogra przez lata ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy tylko mnie irytuje, że ponad połowa nowych gramofonów wygląda jak klasyczny technics, a w rzeczywistości jest tylko marną imitacją?  

 

7 godzin temu, jacckowski napisał:

Jestem świrem różnorodności więc odpalę czarne płyty Neila Younga, polski noise rock (Ewa Braun), eksperymentalny hip hop (Syny), ale też klasykę (Schubert, Bach). Zamierzam dokupić trochę amerykańskiego rapu i ulubione jazzowe krążki, także rozpiętość ogromna. Polecicie coś?

Nie ma znaczenia jakiej muzyki słuchasz jeżeli poruszasz się w budżecie 2000zł na sprzęt nowy. Lepszy gramofon dostaniesz za 500zł używany (np Dual 455), chociaż to dopiero minimum przyzwoitosci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A może coś solidniejszego, co pogra przez lata ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Ostatni miesiąc miałem podobny wybór i ostatecznie po przeczytaniu dziesiątek stron, testów i opinii zakupiłem przy okazji czarnego piątku Reloopa 7000.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bezlitosna Niusia napisał:

To i złote Relopy dla Cyganów robią???

Prawdziwych cyganów już nie ma.

Ten to na rynek rosyjski , bo do złotych zębów pasuje.

 

A wracając do tematu to do tej Y to nie ma co wydziwiać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, bolo_senor napisał:

cenionych oczywiście przez sprzedawców , wręcz kultowych ?

cenionych w swojej cenie oczywiście. Co Twoim zdaniem jest nie tak z tym modelem? Słuchałeś? Porównywałeś z innymi w podobnych cenach?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Co Twoim zdaniem jest nie tak z tym modelem?

źle mnie zrozumiałeś , wszędzie są już te teac-i i mimo ach-ów i och-ów ze strony branży , jakoś kupujący nie bardzo przyłączają się do tego całego zachwytu. 

A moja opinia jest taka , że jakby ten tt kosztował do tysiąca to byłby ok , a tak to trochę lichwą mi śmierdzi ( zresztą tak jak PJ )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

źle mnie zrozumiałeś , wszędzie są już te teac-i i mimo ach-ów i och-ów ze strony branży , jakoś kupujący nie bardzo przyłączają się do tego całego zachwytu. 

A moja opinia jest taka , że jakby ten tt kosztował do tysiąca to byłby ok , a tak to trochę lichwą mi śmierdzi ( zresztą tak jak PJ )

co zatem Twoim zdaniem jest godne polecenia do 2k? Mamy jeszcze w ofercie moim zdaniem najlepszy w takich pieniądzach Audio-Technica LP5. Cena niecałe 1500, reszta na lepszą wkładkę. Tylko to nie wygląda i dopiero w tej cenie się super sprzedaje. Ogólnie w kwocie ok 2k to kupują ludzie oczami i ma być ładnie, a więc ten Teac się sprzedaje dobrze.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

co zatem Twoim zdaniem jest godne polecenia do 2k?

Słowo honoru nie wiem co z nowych tt można by polecić w tej kwocie , zdaje się gramofon nie rakieta , a ceny ma kosmiczne za materiały archaiczne . 

Czasem to wam handlowcom nawet współczuje , bo to wam się dostaje za chamskie oszczędności (nijak mające się do ceny) "producentów" w sprzęcie za tysiące złotych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bolo_senor napisał:

Słowo honoru nie wiem co z nowych tt można by polecić w tej kwocie , zdaje się gramofon nie rakieta , a ceny ma kosmiczne za materiały archaiczne . 

Czasem to wam handlowcom nawet współczuje , bo to wam się dostaje za chamskie oszczędności (nijak mające się do ceny) "producentów" w sprzęcie za tysiące złotych. 

to nie oszczędności, to inflacja i dotyka każdej branży, nie tylko audio

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

cenionych w swojej cenie oczywiście. Co Twoim zdaniem jest nie tak z tym modelem? Słuchałeś? Porównywałeś z innymi w podobnych cenach?

No to ja napiszę bo tak się składa,że kupiłem tego Teac-a tn-3b w jednym z waszych salonów. Sprzedawca zachwalał co to miało nie być ochy i achy. Inne gramofony stojące obok  w tym przedziale cenowym nie dorastają mu do pięt. A okazało się , że tak jak napisałem w innym temacie lepiej kupić średniej klasy odtwarzacz CD i słuchać płyt z targu taniej wyjdzie no i może ciekawiej. Bo gramofon gra słabo dźwięk jest jak zza kotary, soprany przygaszone wokale gdzieś na trzecim planie. Ogólnie taki zamulony, zdławiony, brak energii, brak muzykalności. Ja nikomu bym go nie polecił i nie polecę. podejrzewam,że po prostu sprzedaż musi być i dlatego tak go zachwalacie. Ale to takie moje zdanie. Dodam,że gramofon jest dobrze ustawiony. Wkładka,igła waga itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, vade napisał:

No to ja napiszę bo tak się składa,że kupiłem tego Teac-a tn-3b w jednym z waszych salonów. Sprzedawca zachwalał co to miało nie być ochy i achy. Inne gramofony stojące obok  w tym przedziale cenowym nie dorastają mu do pięt. A okazało się , że tak jak napisałem w innym temacie lepiej kupić średniej klasy odtwarzacz CD i słuchać płyt z targu taniej wyjdzie no i może ciekawiej. Bo gramofon gra słabo dźwięk jest jak zza kotary, soprany przygaszone wokale gdzieś na trzecim planie. Ogólnie taki zamulony, zdławiony. Ja nikomu bym go nie polecił i nie polecę. podejrzewam,że po prostu sprzedaż musi być i dlatego tak go zachwalacie. Ale to takie moje zdanie. Dodam,że gramofon jest dobrze ustawiony. Wkładka,igła waga itd.

a co oczekiwałeś od budżetowego gramofonu? Trzeba było porównać z innymi w podobnych cenach i samemu ocenić.  W swojej klasie jest jak najbardziej ok. To, że CD podstawowy za 1000 PLN gra lepiej to inna kwestia. Niestety za dobry gramofon trzeba zapłacić sporo więcej niż za przyzwoity odtwarzacz CD. Ja to się dziwię. kto kupuje te wszystkie plastikowe gramofony, ? to jest dopiero dramat ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a co oczekiwałeś od budżetowego gramofonu? Trzeba było porównać z innymi w podobnych cenach i samemu ocenić.  W swojej klasie jest jak najbardziej ok. To, że CD podstawowy za 1000 PLN gra lepiej to inna kwestia. Niestety za dobry gramofon trzeba zapłacić sporo więcej niż za przyzwoity odtwarzacz CD. Ja to się dziwię. kto kupuje te wszystkie plastikowe gramofony, ? to jest dopiero dramat ?

On jest jedyny w swojej klasie, bo reszta jest dużo nad nim. I po co polecacie tego grata ludziom skoro podsumowaniem jest twoje ostatnie zdanie. Rozumiem, że taka praca, trzeba złapać klienta. Ale złe wieści szybko się rozchodzą. Gorzej z opiniami na wszej stronie, bo przyjmujecie tylko pozytywne opinie negatywne nie sa publikowane.  To że ładnie wygląda to prawda. Ale z muzyką to on nie ma nic wspólnego.  Taki łapacz kurzu za 2 tysie wydający dźwięki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałem, klient chce kupić gramofon do 2 tys złotych. Poleć coś lepszego jak jesteś taki mądry. Każdy ma jakiś określony budżet i chce go jak najlepiej wykorzystać. Można w takiej kwocie zrobić jeszcze gorzej. 
Powiedz mu w takim razie, że ma kupić za 5 tysięcy, bo niżej nic nie ma sensu. Od razu dopytaj jaki ma wzmacniacz i kolumny, bo może się okazać, że będzie musiał nerki obie sprzedać, żeby było dobrze według Ciebie. 

Nie każdy musi jeździć od razu Porsche, żeby było mu dobrze.

 


Miłego ?

 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka za 2 tyś to bez sensu mówić o 5-ciu. Ale ja np. co prawda już po fakcie miałem możliwość posłuchać Thorensa td202, co prawda u was jest za prawie 2500, ale spokojnie można go dostać za 2100 i myślę ,że ta stówa to max gdzie można wybiec z ceną zakupu. I w porównaniu do TN-3b to duży krok do przodu. ten gramofon po prostu gra za więcej niż te dwa tysie , czego kompletnie nie umie TEAC. 

 

I miłego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Powiedz mu w takim razie, że ma kupić za 5 tysięcy, bo niżej nic nie ma sensu. Od razu dopytaj jaki ma wzmacniacz i kolumny, bo może się okazać, że będzie musiał nerki obie sprzedać, żeby było dobrze według Ciebie. 

i po co te nerwy.  O tym pisałem wcześniej , że może zamiast obrywać po głowie , lepiej w ogóle do sklepów nie brać tego typu rzeczy, albo stawiać sprawę jasno i mówić prosto z mostu - bo cena jest taka , że klient może już wymagać. A to że nic nie ma znośnego w tym budżecie to trudno , biznes nie lubi pustki i za jakiś czas coś się pewnie znajdzie. Czego wam i nam życzę.

A nawet może kiedyś jakiemuś producentowi zechce się inżyniera jakiegoś zatrudnić zamiast kolejnego księgowego i przestanie chińszczyznę składać na lakierowanym papierze lub kawałku sklejki. Zobaczymy. 

@vade z doświadczenia wiem , że można dużo poprawić w gramofonie , jak tylko ma jakąś geometrię to trzeba próbować.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gramofon to prostak z niczym tu nie poszalejemy. Rozmawiałem ze sprzedawca, który mi to zachwalił i jak przedstawiłem sprawę zaproponował wkładkę za prawie osiem setek, którą w sumie też trzeba kupić w ciemno i spróbować. Ale jego zdaniem szanse na poprawę są

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu z tego co widzę niektórzy mają zbyt duże wymagania względem budżetu i tu jest największy problem spodziewanie się cudów po gramofonie za 2k gdzie wkładka przeważnie to podstawowy bazowy model ahh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Soomi napisał:

Po prostu z tego co widzę niektórzy mają zbyt duże wymagania względem budżetu

Myślę , że nie.

Jeżeli ktoś miał wcześniej gramofon w latach świetności winylu , lub z jakiś vintage-owym miał styczność , to do głowy mu na pewno nie przyjdzie , że ten skok technologiczny z lat 80 tych do dzisiejszych który się niby dokonał , jest tak mały. W końcu za coś te 2k są.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Poleć coś lepszego jak jesteś taki mądry.

AUDIO-TECHNICA AT-LP120-USB już wygra a Audio-Technica AT-LP1240-USB rozgniecie go na miazgę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, witek_z napisał:

AUDIO-TECHNICA AT-LP120-USB już wygra a Audio-Technica AT-LP1240-USB rozgniecie go na miazgę.

a Audio-Technica AT-LP1240-BT czyli z bluetooth-em to będzie następca i ze smartfona będzie można słuchać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Soomi napisał:

Po prostu z tego co widzę niektórzy mają zbyt duże wymagania względem budżetu i tu jest największy problem spodziewanie się cudów po gramofonie za 2k gdzie wkładka przeważnie to podstawowy bazowy model ahh.

jakie wygórowane wymagania? Jak za coś płacisz 2k  i ktoś kto reklamuje się jako znawca dźwięku   i  Ci mówi,że towar jest wart tej ceny. No to myślisz sobie no może zagra nie jak 2k, ale przynajmniej jak 1,5k , a ten szrot gra jak za góra pięć stów i jeszcze nie ma możliwości zwrotu. no to to już jest robienie ludzi w człona.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bolo_senor napisał:

a Audio-Technica AT-LP1240-BT czyli z bluetooth-em to będzie następca i ze smartfona będzie można słuchać ?

bolo pal licho wodotryski, podłączasz pod zewnętrzny preamp, przy małym sprycie można wodotryski odłączyć od prądu i wio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to może jakaś porada jak z tego nieudanego nabytku wykrzesać odrobinę życia, energii trochę sopranów. Dzisiaj słuchałem płyty gdzie jest nagranie Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You i tam motywem są  dzwoneczki , które  u mnie przestały dzwonić, tzn coś tam słychać, ale takie jak by wygaszone przykryte kocem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.