Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon do 2000 zł


jacckowski

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, vade napisał:

On jest jedyny w swojej klasie, bo reszta jest dużo nad nim. I po co polecacie tego grata ludziom skoro podsumowaniem jest twoje ostatnie zdanie. Rozumiem, że taka praca, trzeba złapać klienta. Ale złe wieści szybko się rozchodzą. Gorzej z opiniami na wszej stronie, bo przyjmujecie tylko pozytywne opinie negatywne nie sa publikowane.  To że ładnie wygląda to prawda. Ale z muzyką to on nie ma nic wspólnego.  Taki łapacz kurzu za 2 tysie wydający dźwięki. 

Sorry, ale co Pan ma Ci w sklepie powiedzieć? Że nie stać Cię na porządny gramofon? Ten Teac to faktycznie MOŻE być niezły gramofon w tym budżecie na tle innych nowych... Ale co z tego, jak to konstrukcyjnie gorsze klocki niż gramofony z rynku wtórnego za 300-400zł.  

Każdy jest mądry jak przychodzi do zakupu modelu, który sobie 'upatrzył'. Ludzie czytają recenzje, które popierają ich decyzje, albo piszą na forach CZY TO DOBRY WYBÓR licząc na potwierdzenie swojego wyboru .bo im sięcoś akurat spodobało.  Za każdym razem trąbię : NIE, NOWY GRAMOFON W TYM BUDŻECIE TO PORAŻKA. Ale ludzie i tak kupują i niektórzy są nawet zadowoleni. 

W celu zlokalizowania przyczyn słabego grania fajnie byłoby też, abyś wspomniał jaki masz preamp, wkładkę bo gramofon to tylko mała część całego toru. 

2 godziny temu, witek_z napisał:

AUDIO-TECHNICA AT-LP120-USB już wygra a Audio-Technica AT-LP1240-USB rozgniecie go na miazgę.

ale po co obniżać i tak niski poziom tej zakładki takimi postami?

Godzinę temu, vade napisał:

jakie wygórowane wymagania? Jak za coś płacisz 2k  i ktoś kto reklamuje się jako znawca dźwięku   i  Ci mówi,że towar jest wart tej ceny. No to myślisz sobie no może zagra nie jak 2k, ale przynajmniej jak 1,5k , a ten szrot gra jak za góra pięć stów i jeszcze nie ma możliwości zwrotu. no to to już jest robienie ludzi w człona.  

A do jakiegoś sprzętu za 500zł porównywałeś , że tak mówisz? Masz jakiś koncept co z nowych gramofonów 'przebiłoby' tego Teaca?  Ten Thorens z jaką był wkładką? na jakim preampie?

2 godziny temu, bolo_senor napisał:

Jeżeli ktoś miał wcześniej gramofon w latach świetności winylu , lub z jakiś vintage-owym miał styczność , to do głowy mu na pewno nie przyjdzie , że ten skok technologiczny z lat 80 tych do dzisiejszych który się niby dokonał , jest tak mały. W końcu za coś te 2k są.

Ale przecież w tych 2k ma zarobić producent, dystrybutor, a klient najlepiej dostać jeszcze jakiś rabat, a od całości trzeba jeszcze odprowadzić podatek, no zejdźcie ludzie na ziemię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, vade napisał:

Panowie to może jakaś porada jak z tego nieudanego nabytku wykrzesać odrobinę życia,

porób zdjęcia z wszystkich stron i załóż nowy wątek. 

15 minut temu, julius-6 napisał:

Ale przecież w tych 2k ma zarobić producent, dystrybutor, a klient najlepiej dostać jeszcze jakiś rabat, a od całości trzeba jeszcze odprowadzić podatek, no zejdźcie ludzie na ziemię..

tak zarobić - to jest słowo klucz . Dużo i szybko , bo moda szybko może minąć. 

ile kosztuje "producenta" ten gramofon po kosztach , 200 , 300 złotych max. A jakby 20zł kosztował to bym się nie zdziwił.

23 minuty temu, julius-6 napisał:

A do jakiegoś sprzętu za 500zł porównywałeś , że tak mówisz? Masz jakiś koncept co z nowych gramofonów 'przebiłoby' tego Teaca?  Ten Thorens z jaką był wkładką? na jakim preampie?

@julius-6 wiesz jak jest tymi nowymi gramofonami , nie jedź po koledze , bo każdy mądry po szkodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik na zewnątrz

42 minuty temu, julius-6 napisał:

ale po co obniżać i tak niski poziom tej zakładki takimi postami?

jakimi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julius-6 napisał:

A do jakiegoś sprzętu za 500zł porównywałeś , że tak mówisz? Masz jakiś koncept co z nowych gramofonów 'przebiłoby' tego Teaca?  Ten Thorens z jaką był wkładką? na jakim preampie?

Thorens Audio Technica AT95E,   Teac  AT-VM95E preampy fabrycznie zamontowane, no i ten który mama we wzmacniaczu.

Właśnie trochę za mało poczytałem, może poszedłem trochę na skróty udając się do tego sklepu i po rozmowie ze sprzedawcą wyszedłem z gramofonem. Ja myśląc, że mam odczynienia z profesjonalistą przedstawiłem swoje oczekiwania i kwotę którą mógłbym przeznaczyć tj.ok.2500 pln. Pan od razu  zaproponował tn3b określając go jako najlepszy w tej kwocie. Super ramie, dobra wkładka ,cichy silnik ( silnik lekko słychać szczególnie przy starcie ,  ale jak jest cisza w pokoju i włączony jest gramofon tak na wolnych obrotach bez muzyki to też go delikatnie słychać) itd. W odsłuchu miał mieć fajny bas wyraziste wokale no i ładne soprany. Ogólnie miał grać energetycznie, żywo po prostu cieszyć ucho. rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W sobotę idę do kolegi, który kupił Rege P2 to gramofon za 1900 i ponoć super gra, no ale to dowiemy sie dopiero w sobotę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vade napisał:

Thorens Audio Technica AT95E,   Teac  AT-VM95E preampy fabrycznie zamontowane, no i ten który mama we wzmacniaczu.

Właśnie trochę za mało poczytałem, może poszedłem trochę na skróty udając się do tego sklepu i po rozmowie ze sprzedawcą wyszedłem z gramofonem. Ja myśląc, że mam odczynienia z profesjonalistą przedstawiłem swoje oczekiwania i kwotę którą mógłbym przeznaczyć tj.ok.2500 pln. Pan od razu  zaproponował tn3b określając go jako najlepszy w tej kwocie. Super ramie, dobra wkładka ,cichy silnik ( silnik lekko słychać szczególnie przy starcie ,  ale jak jest cisza w pokoju i włączony jest gramofon tak na wolnych obrotach bez muzyki to też go delikatnie słychać) itd. W odsłuchu miał mieć fajny bas wyraziste wokale no i ładne soprany. Ogólnie miał grać energetycznie, żywo po prostu cieszyć ucho. rzeczywistość okazała się zupełnie inna. 

Spróbuj wypożyczyć jakiś zewnętrzny preamp i wyłaczyć wbudowany, to na 95% wąskie gardło. Możesz tam i 2m bronze zapakować, a będzie grało zapewne słabo dopóki tego nie przeskoczysz.
Sama wkładka też doopy nie urywa, ale powinna jako tako grać. 

Prace gramofonu słychać w głosnikach, czy słychać jak się obraca talerz np. metr od niego. Tzn obie wersje są niedorzeczne , no ale... 

Sprzedawca sprzedaje to co ma na stanie i w dystrybucji i to jest jego praca, na tym zarabia, jego pracą nie jest robienie analizy rynku za Ciebie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julius-6 napisał:

2m bronze zapakować

może reda najpierw , bronz to trochę przerost formy nad treścią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zewnętrznym preampie i na pewno spróbuje a silnik słychać przy obracającym się  talerzu  nie w glośnikach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdziłbym kabel do pre riaa , bo duża pojemność może być przyczyną wybijającej się góry. Czym krócej tym lepiej. Na początek może być melodika na stosunkowo niską pojemność , potem szukał bym nowego pre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecenie jakiegoś gramofonu to polecenie a każdy z nas wie jak to wszystko funkcjonuje i jaki był problem żeby wcześniej umówić się i przetestować jak gra. Nie można w ciemno powiedzieć komuś że ten gramofon będzie dla ciebie najlepszy tak jak z kolumnami i elektronika. Każdy ma inny gust i wymagania odnośnie sprzętu a odsłuch weryfikuje je.

Wybrałeś gramofon z polecenia i teraz wylewasz swoje żale na forum jak to nie jesteś zadowolony ^^

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu pytać, czytać nasze forum, ze zrozumieniem i uważnie, i stosować się do porad. A jeżeli ktoś robi po swojemu i ufa tym "specjalistom" w sklepach, no to niech ma pretensje do siebie tylko...

Piszę to bez satysfakcji i naprawdę współczuję koledze #vade. Nic przyjemnego, wywalić kasę u mieć w domu takie coś, co nie cieszy i tylko frustrację powoduje ?

Idą święta, branża na teraz używanie i trzeba bardzo uważać na ich sztuczki. Wszak nikt nie wywiesi w sklepie ostrzeżenia, mogliśmy tutaj przeczytać. Taki przypływ szczerości jak w poście nr 12 - tylko na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bolo_senor napisał:

może reda najpierw , bronz to trochę przerost formy nad treścią.

przecież jaja sobie z bronzem robię, at95 to przecież liga 2m red plus minus.

7 godzin temu, bolo_senor napisał:

najpierw sprawdziłbym kabel do pre riaa , bo duża pojemność może być przyczyną wybijającej się góry. Czym krócej tym lepiej. Na początek może być melodika na stosunkowo niską pojemność , potem szukał bym nowego pre

Przecież kolega pisał, ze mu góra znikła, a nie wybija się...

8 godzin temu, vade napisał:

Ogólnie miał grać energetycznie, żywo po prostu cieszyć ucho. rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W sobotę idę do kolegi, który kupił Rege P2 to gramofon za 1900 i ponoć super gra, no ale to dowiemy sie dopiero w sobotę. 

Jestem szalenie ciekawy metodologii tego testu. 
Generalnie Twój Teac wygląda porządniej, przynajmniej nie musisz zdejmować talerza, żeby zmienić obroty. Zapłaciłeś również za gówniany wbudowany preamp. Kolega na 99% ma lepszy preamp, a do tego nie ma portu USB, za który również zaplaciłeś. Rzekłbym, że Twój Teac ma potencjał żeby normalnie grać.  Wkładkę też masz lepszą, bo Rega Carbon montowana w P1 to to samo co AT91, ty masz model wyżej AT95. 

Wg mnie winyl to 35% wkładka, 35% preamp, a 30% to gramofon z ramieniem. Oczywiście to takie uproszczenie, ale ma zobrazować mniej więcej ile musiałbyś wydać, żeby wyposażyć ten gramofon w adekwatne 'cenowo' peryferia (bo to nie tylko jego wina , że nie gra) 

AT 95 to wartość ok 150zł, Twój preamp gra obstawiam w ciemno na poziomie 50zł. Także teraz wypadałoby zainwestować przynajmniej 800zł w zewnetrzny preamp (np. Schiiit Mani, Iskra), który możesz juz wypożyczyć i sam ocenić - Następnie z czasem wymienić wkładkę na coś typu 2m blue i wtedy masz realną szansę, że usłyszysz dużo więcej niż z kompaktu w podobnej cenie. Jestem prawie pewien że będzie to nieźle grać, ale no z 1,5k musisz jeszcze w tą zabawę włozyć, przynajmniej jak mówisz będzie to jakos wyglądać. Jeżeli masz zamiar testować preampy za 200-300zł to lepiej od razu całość sprzedaj. 

Winyl nie jest tani, jedna płyta potrafi kosztować więcej niż wartość Twojej wkładki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię:  jakbym na jeden ze swoich gramofonów powiesił AT 95E i do tego przepuścił sygnał przez ten preamp to też by nie zagrał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soomi napisał:

Polecenie jakiegoś gramofonu to polecenie a każdy z nas wie jak to wszystko funkcjonuje i jaki był problem żeby wcześniej umówić się i przetestować jak gra

A no taki, że nie w każdym salonie chcą podłączać gramofony, bo sie niby igła zużywa 

13 minut temu, julius-6 napisał:

Jestem szalenie ciekawy metodologii tego testu. 
Generalnie Twój Teac wygląda porządniej, przynajmniej nie musisz zdejmować talerza, żeby zmienić obroty. Zapłaciłeś również za gówniany wbudowany preamp. Kolega na 99% ma lepszy preamp, a do tego nie ma portu USB, za który również zaplaciłeś. Rzekłbym, że Twój Teac ma potencjał żeby normalnie grać.  Wkładkę też masz lepszą, bo Rega Carbon montowana w P1 to to samo co AT91, ty masz model wyżej AT95. 

To nie będzie test bo swojego gramofonu ze sobą nie zabiorę. Po prostu ogólne wrażenia odsłuchowe, zeby to miało sens to On by musiał przyjechać z Rega do mnie, na co pewnie go namówię. Zmiana paska to do singli, a mam ich dwa tka że..., USB kompletnie mi nie potrzebne nawet nie zwracałem na to uwagi, no ale było. Rega P2 chyba nie ma preampa?  Ja po w przyszłym tygodniu postaram sie coś wypożyczyć coś w granicach 7 - 8 stówek możne to coś da. Z wkładką to ryzyko bo nikt nie przyjmie używanej, a cena spora.  ale na początek preamp. 

Czy ortofon 2M red cos by zmienił? Czy trzeba przeskoczyć od razu na blue?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, vade napisał:

A no taki, że nie w każdym salonie chcą podłączać gramofony, bo sie niby igła zużywa 

 

No to takie salony omijać z daleka. Rozumiem, że nie mogą sobie pozwolić na wieszanie wkłądek za 5k i zużywanie ich dla 'ciekawskich' ale wkładki klasy AT95e  to nie ma co żałować....

26 minut temu, vade napisał:

Zmiana paska to do singli, a mam ich dwa tka że

Do Singli i płyt 45 z tego co kojarze, a takie się trafiają - szczególnie w przypadku lepszych, 2LP wydań.

26 minut temu, vade napisał:

Rega P2 chyba nie ma preampa?

Chyba nie i obstawiam że cokolwiek on ma jest po prostu lepsze duzo od tego co masz Ty.

27 minut temu, vade napisał:

To nie będzie test bo swojego gramofonu ze sobą nie zabiorę. Po prostu ogólne wrażenia odsłuchowe, zeby to miało sens to On by musiał przyjechać z Rega do mnie, na co pewnie go namówię

Zgadza się, nie wiem więc, czy jest sens się wkurzać - tj to że u niego zagra nie znaczy, ze Twój gramofon u niego nei zagrałby podobnie. 

Zorientuj się czy ten wbudowany preamp da się w ogole wyłączyć / pominąć. Bo jak będą grały 2 to już w ogole najgorzej. 

28 minut temu, vade napisał:

Czy ortofon 2M red cos by zmienił? Czy trzeba przeskoczyć od razu na blue?

Ręki nie dam sobie uciąć, ale to nie wkładka jest wąskim gardłem. na Red bym nie zmieniał chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julius-6 napisał:

Chyba nie i obstawiam że cokolwiek on ma jest po prostu lepsze duzo od tego co masz Ty

Podpięte ma pod Yamaha 803d. Myślę, że preamp w tej 803-jce też nie jest najwyższych lotów, choć może? Ja Teaca mam wpiętego w Audiolaba 8300.

Godzinę temu, julius-6 napisał:

Zorientuj się czy ten wbudowany preamp da się w ogole wyłączyć / pominąć. Bo jak będą grały 2 to już w ogole najgorzej.

Wyłączyć się da bo jest z tyłu przełącznik, pytanie tylko czy te pstrykacz całkowicie odłącza preampa czy coś jeszcze po drodze się dzieje, bo coś musi wpływać na ten dźwięk tak degradująco. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zgadywanka - ani z jednym. ani z drugim nie miałem styczności. Wypożycz jakieś inne Phono pre i sprawdź, może faktycznie 'tylko' wkładka jest do upgradeu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julius-6 napisał:

przecież jaja sobie z bronzem robię, at95 to przecież liga 2m red plus minus.

ostatnio co raz ktoś z bronzem wyskakiwał , myślałem , że z rozpędu wpisałeś :) , red ma trochę inną manierę grania niż at95 , środek wydaje się bardziej wyeksponowany.

 

2 godziny temu, julius-6 napisał:

Ręki nie dam sobie uciąć, ale to nie wkładka jest wąskim gardłem. na Red bym nie zmieniał chyba.

najlepiej to byłoby pożyczyć do testów , ale jak nie można  to minimalizowałbym koszty. Kupił jakiegoś używanego reda a igłę potem na blue zmienił.

 

3 godziny temu, julius-6 napisał:

Przecież kolega pisał, ze mu góra znikła, a nie wybija się...

Masz najpierw górkę a potem spadek ostry. To chyba wiesz.

 

 

 

@vade a jakiś szablon dali do ustawiania wkładki , bo może tu jest problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli salon nie chce podłączyć gramofonu to idziesz do innego i trzeba mieć na uwadze że to podstawa i jak już inni wspominali żeby wymienić wkładkę na wyższy model bądź zmienić markę. Kolejną rzeczą jest to że lepiej zastosować osobny przedwzmacniacz niż ten wbudowany w teacu i 803. I może się okazać że gramofon nie jest taki zły ale wymaga oczywiście dodatkowego wkładu finansowego, którego nie zakładałeś kupując go za 2k. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vade napisał:

nie w każdym salonie chcą podłączać gramofony, bo sie niby igła zużywa

To bardzo proszę o podanie nazwy i lokalizacji tego specjalistycznego salonu, abyśmy mogli go omijać szerokim łukiem. To chyba mają jakąś dyżurną wkładkę??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bolo_senor napisał:

Masz najpierw górkę a potem spadek ostry. To chyba wiesz.

najbardziej brakuje dźwięku talerzy, dzwonków, rożnych przeszkadzajek,   ostrej gitary, akustyczna zresztą też brzmi pudłowato  to całe tło jest wygaszone, żeby coś tam się pojawiło trzeba grac dosyć głośno, a jak zaczyna się zciszać to wszystko traci energię wygaszają się w/w dźwięki wokalom brakuje tchu jak by gdzieś odeszły zresztą one zawsze są drugoplanowe i na końcu zostaje dudninie basu przez które coś tam chce się przebić, ale ten gramofon to wszystko dławi. Nie wiem jak to inaczej opisać. dodam,że płyty mam z różną muzyką, wydania raczej dobre, zarówno nowe jak i te które były wydawane w złotej epoce winylu.  

 

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

a jakiś szablon dali do ustawiania wkładki , bo może tu jest problem

żadnego szablonu nie było ja tez nic nie grzebałem ustawiłem jak producent zaleca jedynie wagę od kolegi pożyczyłem do sprawdzenia nacisku i czy jest różnica miedzy zalecanym 2 a  np.1,8g i tak szczerze to nie słyszę różnicy  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vade napisał:

najbardziej brakuje dźwięku talerzy, dzwonków, rożnych przeszkadzajek,   ostrej gitary, akustyczna zresztą też brzmi pudłowato

kable inne sprawdzałeś tt  -> pre ?

Do tego co piszesz , ostry szlif igły byłby na miejscu.

Godzinę temu, vade napisał:

i na końcu zostaje dudninie basu przez które coś tam chce się przebić,

to nie w naturze at95 coś chyba w pre podrasowali.

Godzinę temu, vade napisał:

ustawiłem jak producent zaleca

a jak zaleca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bolo_senor napisał:

kable inne sprawdzałeś tt  -> pre ?

Tak sprawdziłem, te fabryczne wymieniłem na Wireworld Oasis 8 takie miałem w domu . Uziemiającego użyłem fabrycznego.

52 minuty temu, bolo_senor napisał:

Do tego co piszesz , ostry szlif igły byłby na miejscu.

jakiś konkretny model. producent?

52 minuty temu, bolo_senor napisał:

to nie w naturze at95 coś chyba w pre podrasowali.

tak jak wspominałem , głuchy coś manipulował

 

52 minuty temu, bolo_senor napisał:

a jak zaleca ?

talerz, pasek, przykręcić headshella ustawić wagę i wio rozkoszować się muzyką, wkładka , igła ustawiona przez producenta 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, vade napisał:

talerz, pasek, przykręcić headshella ustawić wagę i wio rozkoszować się muzyką, wkładka , igła ustawiona przez producenta 

ja pi...... , czyli jak wkładkę chcesz zmienić to do serwisu masz oddać  ? Obawiam się , że ta wkładka może być w ogóle nie ustawiona.

a dane odnośnie ramienia są jakieś, typu efektywna masa . przesięg i reszta ?

55 minut temu, vade napisał:

te fabryczne wymieniłem na Wireworld Oasis 8 takie miałem w domu 

jak długi ten ww ?

 

57 minut temu, vade napisał:

tak jak wspominałem , głuchy coś manipulował

jak manipulował , to można i odmanipulować ?

Godzinę temu, vade napisał:

jakiś konkretny model. producent?

z czasem. Na razie spróbujmy jak najniższym kosztem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem wzrokiem i refleksja... Salony omijam w gramofonowych zakupach- efekt oferta/odsłuch/doświadczenia. Chcesz dobry gramofon w tym budżecie - postaw na klasyk Victora w automacie. Mam wraz z innym w domu i po latach poszukiwań mam wreszcie spokój. W dodatku dostojny wygląd upiększa salon i podnosi poziom toterancji kobiety w zakupach nowych płyt ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bolo_senor napisał:

a pi...... , czyli jak wkładkę chcesz zmienić to do serwisu masz oddać  ? Obawiam się , że ta wkładka może być w ogóle nie ustawiona.

a dane odnośnie ramienia są jakieś, typu efektywna masa . przesięg i reszta ?

no tez sie zastanawiałem co z wymiana ? na YT są różngo rodzaju poradniki, może skorzystać?

 

11 godzin temu, bolo_senor napisał:

jak długi ten ww ?

1m

11 godzin temu, bolo_senor napisał:

jak manipulował , to można i odmanipulować

jak?

 

11 godzin temu, bolo_senor napisał:

Na razie spróbujmy jak najniższym kosztem. 

po niedzieli zaopatrzę się w taki szablon do sprawdzania ustawień wkładki

11 godzin temu, bolo_senor napisał:

a dane odnośnie ramienia są jakieś, typu efektywna masa . przesięg i reszta

"Ramię TN-3B wykorzystuje łożyska ostrzowe. W przeciwieństwie do ramion z konwencjonalnymi łożyskami, każdy delikatny ruch pionowy zastosowanego tutaj ramienia pomaga dostarczać dynamiczniejszy dźwięk o doskonałej rozdzielczości. Samo ramię ma kształt litery S i wyposażone jest w uniwersalną główkę, umożliwiając szybką i łatwą wymianę wkładki lub całej główki. Ramię obsługuje szeroką gamę wkładek o masie od 14 do 23 g. Statycznie zbalansowane ramię wyposażone jest w przeciwwagę umożliwiającą precyzyjne wyregulowanie nacisku igły. Ponadto projektanci zastosowali mechanizm anti-skatingu pozwalający na dokładne ustawienie siły nacisku, dzięki czemu wkładka perfekcyjnie odtwarza każdą płytę. Gramofon dostarczany jest wraz z preinstalowaną wkładką MM Audio-Technica AT-VM95E z igłą ze szlifem eliptycznym."

trochę mnie dziwi waga wkładek 14 - 23 g? to takiego ortofona co ma 7,2g nie można założyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, vade napisał:

waga wkładek 14 - 23 g

bo to gramofon do Spu ortofona zapewne ( żarcik producenta )

Jednym słowem poza bełkotem marketingowym nie wiemy nic  ?

 

2 godziny temu, vade napisał:

po niedzieli zaopatrzę się w taki szablon do sprawdzania ustawień wkładki

ha ha ... a jaki ? Niema tak łatwo.

Zmierz z tolerancją do 0,5mm  odległość od środka szpindla do środka obrotu ramienia i środka obrotu ramienia o końca igły , to spróbuje ci  dobrać szablon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda sensu interesować się nowym sprzętem, lepiej kupić jakiś używany vintage ? do 2000 zł masz spoory wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 22:42, julius-6 napisał:

Czy tylko mnie irytuje, że ponad połowa nowych gramofonów wygląda jak klasyczny technics, a w rzeczywistości jest tylko marną imitacją?  

 

Nie ma znaczenia jakiej muzyki słuchasz jeżeli poruszasz się w budżecie 2000zł na sprzęt nowy. Lepszy gramofon dostaniesz za 500zł używany (np Dual 455), chociaż to dopiero minimum przyzwoitosci. 

Co do ścisłości to pamiętajmy że tylko Reloop przez lata produkował "Technicsy", usprawniał i modyfikował. Nie interesyje mnie to za bardzo, nie znam dokładnie sprawy klonów Technicsa, ale pamiętam że przez lata był tylko Reloop, dopiero wraz z powrotem czarnych placków zarówno Pioneer, Yamaha, Audio Technica i wielu innych producentów wprowadziło do oferty właśnie klony Technicsa.

W paru salonach porównywałem kilka modeli Yamahy czy Audio Techniki i tu Reloop wychodził zwycięzko, zresztą na AS był kilkukrotnie wystawiany z bardzo dobrym efektem.

Natomiast co do złota, to chyba gdzie jak gdzie ale w gramofonach to tylko złoto itp. Mam na mysli oczywiście modele za 100kzł wzwyż.

Nawet taki złoty Technics w tej chwili to najmniej 15kzł, a za rok czy dwa cena spokojnie dojdzie do 20kzł.

Zresztą w sprzęcie zudio to tylko złoto- gniazda, koszyki czy loga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Audroc napisał:

Reloop przez lata produkował "Technicsy", usprawniał i modyfikował.

Nic nie usprawniał i nic nie modyfikował. Wszystkie kopie Technicsa SL-1200 mk2-5 mają z oryginałem wspólny tylko wygląd. Miałem kilka Technicsów, w tym jednego nowego z pudełka i jednego po całkowitej renowacji, to są cudnie wykonane maszyny. Niezniszczalne. Reloopy, AT i inne, które widziałem to szajs, na który szkoda pieniędzy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem wogóle Twojej wypowiedzi. Ja też miałem Technicsa, tyle że oczywiście że był gorszy od Reloopa, o czym często mozna przeczytać na forum. Jakieś 10 lat temu nowego Technicsa można było kupić za 2500zł, więc nawet droższy od Reloopa nie był. 

Nie wiem jak wygląda sprawa z obecnie produkowanym Technicsem, ceny poszybowały to fakt i jest p[oza moimi zainteresowaniami finansowymi, może za parę lat jak się pojawi na rynku wtórnym.

Inna sprawa to kasa i to jaka cenę osiągnie Reloop Gold za 10-20 lat. To juz ryzyko, ale biorąc pod uwagę ultraniską cenę zakupu modelu 7000GLD to faktycznie mozna zaryzykowac. Wiekszość producentów wskakuje do pociągu z napędem bezpośrednim, więc coś w tym jest. Ja na samą mysl o paskowcu dostaję drgawek, tyle się w życiu tego nasłuchałem...

Ale przyznaję że kilka lat temu złoty Technics wisiał na aukcjach z 4kzł, dzisiaj to kilkanascie tysiecy- zysk lepszy jak na dziełach sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.