Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe KD wymiana po latach :)


JaroBot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To moja premiera na forum więc witam wszystkich.  No i wiadomo dopiero przyszedł i już coś chce. 

Jak w temacie przyszedł czas na wymianę kina mającego już dobre 15 lat. Amplituner yamaha i zestaw 5.0 eltax i subwoofer yamahy. 

No i tak sobie założyłem że  3000 zł wystarczy oglądam oferty sklepów mówię trzeba zwiększyć do 4000 oglądam dalej kurcze może być za mało. 

No to poczytam jakieś forum audio tam się znają doradzą no i to był błąd ?

Brakuje mi tu na forum wątku zbiorczego dla takich amatorów jak ja, czyli lista zestawów które warto posłuchać przed zakupem w danym przedziale cenowym.

A więc teraz co bym potrzebował i do czego. Zestawu do filmu 90% 10% muzyka.

Salon 19 m2 kwadrat chyba 4.8mx4m

Założenie zestawu 5.0 bo druga połówka łatwiej przełknie zakup bez subwoofera. Potem załatwię moją połowicę jej bronią ... nie uwierzysz jaka była promocja na ten sprzęt.

Co znalazłem,  to co jest ostatnio promowane na forum czyli:

Amplituner (z zastawu Yamaha RX-V685, Onkyo TX-NR696, AVR-X2600H czy coś z tego poziomu ) + : Indiana line  Indiana line Tesi 561 + 241 + 761 Naciągające trochę budżet no ale cóż...

Czy coś w tym przedziale cenowym (ok 5,6k zł) poleca się  posłuchać. 

I teraz kolejny dylemat odwiedziłem kolegę no i oczywiście musiały tam stać w salonie stereo MA bronze 6 no fajnie to grało i czy warto dokładać ok 1000zł do zestawu

Monitor Audio Bronze 6 + 1 + Center

 

Pozdrawiam

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na czym postawić, to bardziej polecam MA Bronze 2 z prostego powodu:

masz zamiar prędzej czy później dołożyć subwoofer, więc duże fronty nie będą przydatne.

Polecam odsłuch z monitorami w roli frontów.

Ewentualnie jeszcze model 5 bo resztę pasma i tak uzupełni subwoofer.

Gdyby proporcje były odwrotne muzyki i kina, wtedy na pewno fronty duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie za bardzo będzie gdzie postawić. Trzeba by wyprodukować podstawki. 

Bronze 5 ponoć  słabiej brzmią niż 6.

A na jaki zestaw warto jeszcze zwrócić uwagę. Najlepiej komplet z ampli bo jak zacznę wymyślać to do końca 2025 nic nie kupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od tematu subwoofera - docelowo do kina domowego jest to niezbędny głośnik. Musi być. Nie znajdziemy kolumn, które zastąpią Ci kanał basowy. Ale to może poczekać, a nawet przejściowo możesz wykorzystać subwoofer który masz.

Elektronika - jest wiele ciekawych amplitunerów. W tym przedziale cenowym wybierałbym pomiędzy Onkyo TX-NR696 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr696.html), Denon AVR-X2600H (https://www.q21.pl/denon-avr-x2600h.html) i Yamaha RX-V685 (https://www.q21.pl/yamaha-rx-v685.html). Każdy posiada podobne, praktycznie pełne wyposażenie, kompatybilność z nowymi standardami, funkcje sieciowe itp. Podstawowe różnice są w charakterze brzmienia. Onkyo jest równe, uniwersalne, szybkie, dokładne, analityczne, moim zdaniem najlepiej sprawdzi się do systemu, gdzie przede wszystkim będzie wykorzystywane jako kino domowe, filmy. Denon jest bardziej ciepły, miękki, gęsty, spójny. Yamaha natomiast najbardziej efektowna, najwyraźniej eksponuje skraje pasma. 

Kolumny - Indiana Line Tesi to bardzo dobry zestaw, ale raczej dedykowany dla osób, które będą na systemie kina domowego słuchały dużo muzyki. To kolumny o plastycznym, ciepłym brzmieniu. W podobnym budżecie masz zestaw Pylon Audio Pearl 27 Set 5.0 (https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-27-center-sat.html), który moim zdaniem znacznie lepiej poradzi sobie w kinie domowym. Natomiast jeśli chcemy do tematu podjeść bezkompromisowo, moja propozycja to albo wspomniany przez Ciebie zestaw na Monitor Audio Bronze 6 (https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-6-bronze-1-bronze-center.html), albo na Polk Audio S55E (https://www.q21.pl/polk-audio-signature-s55e-s15e-s30e.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Oczywiście ceny przy zakupie pakietów będą zupełnie inne, zapraszam do kontaktu w temacie wycen dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaroBot, ja też mam taki amplituner kupiony w 2000 r. jako nowy, który nie chce się zepsuć...w międzyczasie straciłem zainteresowanie KD (interesuje mnie wyłącznie stereo) ale dzisiaj jeśli miałbym składać KD dla siebie to wolałbym kupić porządną wielokanałową końcówkę mocy  - może być jakiś flagowy model amplitunera nawet kilkunastoletni z odpowiednią ilością wejść analogowych a jeszcze lepiej rozdzielonym pre out/main in wielokanałowo tak aby wchodzić bezpośrednio na końcówkę mocy z pominięciem wewnętrznego preampa/dsp i do tego dokupić procesor dźwięku najnowszy jaki potrzebujesz (obsługiwane formaty, wyposażony w odpowiednie wejścia cyfrowe) i na jaki Cię stać, są też takie które pracują jako preamp właśnie. Dobre rzeczy robi m in.  Lexicon, Rotel, Meridian...( można coś znaleźć w używkach jeśli ma być system 5.1 docelowo) W ten sposób uzyskasz produkty pięknie wykonane i możliwie dobrze brzmiące KD a często również przyzwoite stereo,  niewiele większym kosztem niż cena plastikowego wydmuszkowatego produktu z nadrukowanymi certyfikatami które jesteś w stanie w tym budżecie kupić w sklepie. Jak Ci się procesor zestarzeje "technologicznie"  to wymieniasz jedynie procesor na nowy. Procesory są zazwyczaj mniejsze i lżejsze niż takie 30kg topowe kloce, więc łatwiej dokonywać zmian. Głośniki dobierzesz tylko raz - do końcówki mocy - w innym przypadku możesz się sporo naszukać aby kolejny zintegrowany amplituner poprawnie "zgadał się" z głośnikami/subem które już posiadasz. To moim zdaniem najrozsądniejsza droga, ale tylko w przypadku gdy cenisz sobie możliwie najwyższą jakość dźwięku w KD/elastyczność/ max stosunek jakość do ceny i chce Ci się tym zająć a nie czekasz na standardowe sklepowe rozwiązanie i sugestię jaki gotowy komplecik zakupić w założonym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuj z subwoofera ponieważ jest on niezbędny w kinie stanowi dopełnienie całości. Odnośnie kolumn MA brozne 6 +1, to bardzo dobry wybór. Jedyne co to odsłuch paru amplitunerów i wyjdzie co najbardziej muzycznie ci odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub będzie na pewno.  

Airmike no to dałeś teraz mi kolejne tematy do przemyśleń oraz na douczenie bo jakoś zawsze był ampli do kina i jakoś nie myślałem o wielokanałowych końcówkach. Ale to chyba kolejny stopień wtajemniczenia ?

Q21 niestety mam za daleko do Was 225 km ? Idzie weekend więc planuje usystematyzować co wiem i co bym chciał. 

Planuję przywieźć od znajomego te MA bronze 6 od kolegi i zobaczyć jak to zagra. (na jego denonie) Postaram się coś posłuchać jak się uda w sklepach ale jakoś zawsze mam pecha i ciągle czegoś nie ma na miejscu, albo inne plagi egipskie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A na co ci standy kup uchwyt montażowy do kolumn 25kg np b-tech i problem z głowy... miałem 4x Dali Zensor 3 jako fronty i tyły i było wyśmienicie ,w tedy miałem Pioneera VSX-932 i grało to przyzwoicie. Wiec jeżeli Cię interesują MA Bronze to kupuj 4x3 maja bass reflex zprzodu wiec mogą być blisko ściany... a ampli to już sam zdecyduj... miałem kiedyś Denona 3200 z RX-8, Center i FX... w stereo brakowało mocy i kopa na basie ale w kinie uzupełniał je Klipsch R-115SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2019 o 15:32, Airmike napisał:

JaroBot, ja też mam taki amplituner kupiony w 2000 r. jako nowy, który nie chce się zepsuć...(...). Dobre rzeczy robi m in.  Lexicon, Rotel, Meridian...( można coś znaleźć w używkach jeśli ma być system 5.1 docelowo)

Też mam wydajny wzmacniacz z tego okresu, który może służyć jako końcówka lub przedwzmacniacz i bardzo sobie cenię ten sprzęt oraz chcę go rozbudowywać właśnie o procesor ale procesory KD to nie taka prosta sprawa. Pamiętaj, że kolega początkowo myślał o budżecie 3k - 4k zł, a marki które podałeś to sam procesor kosztuje 3k tylko nie PLN a USD do tego jeszcze końcówka, kolumny, sub i aby wszystko było na podobnym poziomie to nagle się okazuje że -50k na koncie lub więcej co w przypadku niezaadptowanego pomieszczenia i braku projektora lub dużego TV (>65") w mojej opinii traci sens. Używki trudno znaleźć bo jak już są to właśnie bez najnowszych bajerów jak Dolby vision czy HDR. Niestety kino domowe to czasem bardziej gonitwa za nowymi formatami i kodekami, nie dość, że należy inwestować w dźwięk i jego wydajność to jeszcze obróbka tego dźwięki i obraz + akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2019 o 15:32, Airmike napisał:

do tego dokupić procesor dźwięku najnowszy jaki potrzebujesz (obsługiwane formaty, wyposażony w odpowiednie wejścia cyfrowe)     są też takie które pracują jako preamp

Czy znasz jakiś procesor nie działający jako  preamp ? Rozumiem, że będzie tańszy. Czyli proponujesz procesor + amplituner + wielokanałowa końcówka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, Warm Hoxton said:

Czy znasz jakiś procesor nie działający jako  preamp ? Rozumiem, że będzie tańszy. Czyli proponujesz procesor + amplituner + wielokanałowa końcówka ?

z głowy aktualnych "czystych" procesorów nie podam bo nie śledzę rynku "cinema/theatre" już od wielu lat, sformułowania użyłem jako uproszczenie żeby zainteresowany nie martwił się że nie będzie miał jak sterować głośnością jeśli wejdzie bezpośrednio na końcówkę mocy multichannel, w rzeczywistości domyślam sie że większość "procesorów KD" jest równocześnie preampem (może nawet wszystkie z rynku nieprofesjonalnego?)...w ofercie pro tych produktów pewnie coś znajdziesz (zapewne z dodatkowym klientem do sterowania, ale to są rozwiązania kinowe, komercyjne,  koszmarnie drogie, nie temat tego wątku)

to co proponuję jako rozwiązanie to osobny procesor/preamp + wielokanałowa koncówka mocy (może być amplituner AV z możliwoscia wejscia na końcówkę wielokanalowo). Jasna sprawa, że za nowe gadżety się płaci (atmos-y itp) i to raczej nie będzie w budżecie jaki ma założony autor wątku. Osobiście wolałbym dobre LPCM 5.1 na porządnych komponentach niż atmos na słabym sprzęcie, ale każdy moze mieć inne oczekiwania/preferencje. Pełny bitrate jeśli się nie mylę i tak jest tylko z nośnika fizycznego a platformy streamingowe mają bitrate pościnany więc znów...zależy jak ktoś planuje sprzętu używać i na jakie kompromisy się godzi (braki wifi/wsparcia streamingu i innych funkcji jednemu potrzebnych innemu nie) 

 

@PawelMitsu

masz racje żeby zrobić to bezkompromisowo to oczywiscie cena rośnie w kosmos, o wiele bardziej niż zrobienie dobrego stereo  i mowa nie tylko o zakupie sprzętu), ale zakładając budżet nawet tak skromny jak te 2500 zł na samo dekodowanie+ wzmocnienie,  jestem pewien że ograniczając potrzeby do LPCM 5.1 byłbym w stanie zlożyć rozdzielony system z używek który zabrzmi o wiele lepiej niż każda z rozważanych wyżej propozycji sklepowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to może doświadczeni koledzy w konfiguracjach podpowiedzą nowemu userowi - może np. takie Oppo 105d wystarczy jako multiformatowy grajek z wieloma złączami i wyjsciami analogowymi , z przyzwoitą jakością w filmach i stereo wpięty bezpośrednio jako pre do przyzwoitej jakosci końcówki mocy byłby najlepszym jakościowo rozwiązaniem na dluższy czas? no jeśli budżet da się trochę powiększyć jednak i nie ma presji na atmosy..hę? w używkach oppo 105d ok. 700 Eur, końcówki które dadzą radę od 500 pln w górę jak się wie gdzie szukać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wiódł spokojne życie i postanowił kupić sobie kolumny ?

Opcja amplituner + set głośników zostaje. Opcja na procesory i końcówki mocy za droga i wprowadza za dużo zmiennych. Nie mniej dziękuję za odpowiedz. 

Filmy i seriale głównie netflix.

Plan żeby na święta coś kupić raczej upadł. Ale na polu pojawił się nowy zawodnik. Byłem już za kupnem MA bronze 6 + Bronze 1 + Bronze Center z Yamaha RX-V685, ale nie człowiek chce posłuchać jeszcze Pylon Audio Sapphire 31 jest do tego centralny i satelitki.

Co o głośnikach ładnie wyglądają i niby ładnie grają, ale jeszcze nie słyszałem ?

Ktoś może korzysta z Sapphire 31 w kinie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.