Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC/odtwarzacz sieciowy do CA Azur 540R


Robert_S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Od jakiegoś czasu słucham muzyki głównie z plików muzycznych FLAC itp, czasem z wykorzystaniem serwisów muzycznych. Do tej pory nagrywałem je na dysk zewnętrzny/pendrive i odtwarzałem korzystając z portu USB w BR LG. Tenże podłączałem do amplitunera Cambridge Audio Azur 540R z wykorzystaniem złącza cyfrowego. Rozwiązanie takie nie dość, że jest dość kłopotliwe to i podejrzewam, że utwory mogłyby brzmieć znacznie lepiej w innej konfiguracji. Wzmacniacz pracuje u mnie głównie w stereo w połączeniu z głośnikami Arcus AS5. Kiedyś tam planuję przejście na lampę, ale to raczej nie w najbliższym czasie ? Póki co pomyślałem nad kupnem jakiegoś DACa ewentualnie odtwarzacza sieciowego, aby móc swobodniej korzystać z utworów w postaci cyfrowej poprzez podłączenie na przykład laptopa do portu USB w DACu. Wstępnie się rozejrzałem na forum i nie tylko i w oko wpadły mi takie urządzenia:

- Cambridge Audio Dac Magic 100

- Musical Fidelity V-90

- Topping DX3 PRO

- ONKYO NS-6130

Dac NOSTROMO 5H

Nie wiem czy to dobre propozycje, dlatego też pozwoliłem sobie zadać pytanie na tym szacownym forum ? Budżet jakim dysponuję to powiedzmy 1600zł (no chyba, że jest to budżet niewystarczający do uzyskania znaczącej różnicy na plus w odniesieniu do BR LG + CA Azur 540r, to wtedy jestem w stanie rozważyć większą kwotę).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, 

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robert_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wykorzystasz komputer jako źródło dźwięku to wiadomo, że DACa kupisz za 1600 lepszego niż cały streamer. Jednak wygoda obsługi już niekoniecznie ta. 

Ze streamerów w tych granicach cenowych polecam zdecydowanie Yamahę WXC-50. Do obsługi masz wtedy wygodną apkę Music Cast. Jest DLNA, można odtwarzać nawet pliki DSD. Jest Spotify connect, Tidal, radio internetowe, dwukierunkowy bluetooth, no i wejście cyfrowe optyczne. Jest też opcja sterowania głośnością. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszą tylko o wyjściach cyfrowych a nic o wejściu w specyfikacji....

ale podoba mi sie ten streamer,  tani  i duzo ma, moze robic za transport do dobrego daca..

a jakie radio posiada , TuneIn czy zwykłe z ręcznym dodawaniem stacji bez wspomagania stroną internetową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, costa brava napisał:

piszą tylko o wyjściach cyfrowych a nic o wejściu w specyfikacji....

ale podoba mi sie ten streamer,  tani  i duzo ma, moze robic za transport do dobrego daca..

a jakie radio posiada , TuneIn czy zwykłe z ręcznym dodawaniem stacji bez wspomagania stroną internetową?

ma wyjście coaxialne, nie bój nic ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.