Skocz do zawartości
IGNORED

Co zmienić w tych kolumnach ?


baq85

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumny zakupione kiedyś w komisie (pochodzą prawdopodobnie z jakiegoś zestawu) większość swojego czasu u mnie pracowały z amplitunerem stereofonicznym Sony (którego aktualnie sprzedaje na allegro) - od jakiegoś czasu jestem posiadaczem NADa C320 bee - no i kolumny pozostały (mam już około 3 000 zł na coś nowego ale jeszcze jestem w trakcie wybierania) - ale powracając do kolumn które widać na zdjęciach, to AKAI jedno jest pewne nie sprzedam tych kolumn przez najblizszy czas, a chciałbym je "poprawić" pobawić się tym troche, no ale nie mam doświdczenia na elektronice wogle się nie znam, mam kumpla który mi ewentualnie pomoże, ale ja nie mam pomysły co by tu zmienić. Napewno nie działa głośnik wysoko tonowy (nie pamiętam czy nie działa od początku, od jakiegoś czasu myślałem że to tylko atrapa tym bardziej że wydobywa się z niego powietrze, jakoś się przeciska z basrefleksu) zatem te wysokotonówki mam do wymiany jeszcze nie wiem na jakie wymienie.

Zresztą musze przyznać że dość mnie zadziwiła ów konstrukcja tych głośników, jak widać na zdjęciu cała skrzynka wykonana (z płyty wiórowej jeśli sie nie myle) należy do głośnika niskotonowego, jaka kolwiek manipulacja w środku skrzynki będzie utrudniona, gdyż jedyny dostęp to poprzez bass-reflex lub przez otwó od niskotonówki bo reszta skrzynki to całość. Wogle nie ilu drożna to jest konstrukcja po czym to poznać ? Jak widać na zdjęciu są upakowane 4 głośniki tak jak już wcześniej wspomniałem niskotonowy umieczczony jest w skrzynce a średnio tonowy wysokotonowy i jeszcze ten 4 głośnik nie wiem jak go nazwać ale działa jak "super" wysokotonowy - są umieszczone na froncie który jest wyprofilowany na kształt głośnikow wykonany z jakiegoś tworzywa.

Te kolumny to poprostu dla mnie ciekawostka i dla tego chciałbym w nich coś pozmieniać - napewno wymienie zaciski choć są to solidne spręzynki ktore się nie wyrobiły w trkacie uzytkowania ale wolałbym żeby były to już zaciski ktore akceptuja banany itp. Pewnie do wymiany pójdzie też okablowanie (no ale jakie za ile jaki kabel to wysoko a jaki do srednio tonowego, moze być taki sam?) - na zdjęciach widać że już ktoś coś przy nich kiedyś robił, w jedej z kolumn nie ma "tkaniny, waty gabki" (nie wiem jak to nazwać) wygłuszającej, no i tak jak już wcześniej wspomniałem wysokotonowy pojdzie do wymiany bo wogle nie działa.

Dane techniczne:

 

Moc - 100 W

 

Impedencja - 6 ohm (ale chyba wysokotonowy jest 8 ohm - jest możliwe żeby głośniki były złożone z różnej impedencji?)

 

Model - AKAI SR 890

 

Brzmienie:

Dość pudełkowe (zamazane) choć czasami bass potrafi zejść nisko ale traci kontrole, przy głośniejszym słychaniu przy dość chłaśliwej muzyce miesza sie dźwięk, ponad to jest dość szorstki, ostry brakuje mu zdecydowanie ciepła.

 

To już chyba wszystko, jęsli coś pominołem to prosze pytać, mile widziane propozycje, ale z drugiej strony nie chciał bym wpakować majątku w te kolumny, wolałbym żeby był to tiuning w granicach roązsądku cenowego.

[obrazekLUKASZ-246198_1.jpg] [obrazekLUKASZ-246198_2.jpg] [obrazekLUKASZ-246198_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3800-100000343 1170263640_thumb.jpg

post-3800-100000344 1170263639_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna porcja fot

[obrazekLUKASZ-246200_1.jpg] [obrazekLUKASZ-246200_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3800-100000341 1170263643_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i juz ostanie (mam większej rodziwelczości jak ktoś chce to moge wysłać na email)

[obrazekLUKASZ-246201_1.jpg] [obrazekLUKASZ-246201_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3800-100000339 1170263646_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no tak tego się obawiałem zamieszczając ten temat na forum - jak już kolumny nie są proac; b&w; dali; avance itd. - to już nikt nie ośmiela się wypowiedzieć o skromnych, kiepskich "monitorach" AKAI; czyżby zapożyczając tematy z czasopism; innych stron "www" forumowicze wypowadają się na temat tiuningów znanych kolumn? - mam nadzieje, że znajdzie się jednak jakiś prawdziwy elektronik który zna sie na rzeczy mając prawdziwą wiedze opartą na doświadczeniu, pozbawioną złudzeń i nie trafnych teorii których pełno w życiu codziennym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robilem kilka kolumienek, ale w przypadku tych, no coz, trudno powiedziec z ktorej strony najpierw zaczac ? Naprawde wydaje mi sie ze troche by bylo , moze najpierw zaczepy, okablowanie i zwrotnica, ale ile to da, wkazdym razie najtanszy koszt, tylko troche obudowa dziwna to raz, a masz tam jakies wytlumienie ? A pozniej mozesz pobawic sie w lepsze glosniki, kurde co ja tu pisze, moze tak od poczatku DIY ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh sprzedawać się nie opłaca, bo ile za to można dostać? no ale myślałem, że troche bardziej poruszy Was ten temat, no ale sam zaczynam wątpić w sens zadanego pytania ;p - pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po 5 godzinach od zamieszczenia topicu WYMAGASZ odpowiedzi... Spokojnie! Nie każdy siedzi tutaj non stop!

 

Ale na temat. Dla poprawy brzmienia należy wymienić zwrotnicę, zrobić jej kopię na lepszych jakościowo elementach. Wymiana kabli/terminali niewiele da (poza wyglądem). Głośniki nijakie - można zmienić choćby na tonsile z prawidłowo wyliczoną obudową. Obudowa nijaka, jeszcze ten BR ;) Do wymiany.

 

I tym sposobem wyszło, że masz jeden zestaw DIY i nadal swoje kolumny w niezmienionej formie ;)

Nadal chcesz coś zmieniać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wręcz przeciwnie - wymiana kabli może sporo pomóc. Daj jakieś miedziane, do basowca 2,5mm^2, do pozostałych mogą być 1,5mm^2.

Poza tym warto wymienić plastik na drewno - w baumarktach docinają płyty na wymiar. Jeśli nie dotną, to kup dwie badziewiaste czarne półki za 10zł i sam dotnij coś zamiast tego tworzywa.

 

Spróbuj zrobić z nich konstrukcję zamkniętą (musi być szczelna). Jeśli będzie źle to wpakuj B-R na jakieś 50Hz. I później eksperymentuj z wytłumieniem (wata, wełna, maty - byle nie gąbka)

 

powodzenia

 

całość nie powinna przekroczyć 20zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.