Skocz do zawartości
IGNORED

Czy istnieje dobry Technics? Kult Radmora.


przemass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli w jakims kraju w Afryce stawiaja tradycyjne chatki ulepione z blota slomy i nawozu to czy mozna i powinno sie je wychwalac i budowac (nie do konca chyba zasluzony) ich kult?

 

Moim zdaniem istnieje dobry Technics do ktorego Radmor nie mial szans sie zblizyc.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, file-moon napisał:

Zakladam ze Radmor to szczyt “naszych” mozliwosci z tamtego czasu. Ale porownujac jakie inne konstrukcje byly dostepne poza naszym podworkiem to zbyt szczytowy ten szczczyt nie byl.

Pamiętam, że w "złotej erze" Radmora słyszałem w radiu opinię, że jest to najlepiej grający polski sprzęt i jeśli chce się lepiej, to trzeba zrobić zakupy w Pewexie. Może autor tej opinii miał na myśli zakup Technicsa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, file-moon napisał:

Jesli w jakims kraju w Afryce stawiaja tradycyjne chatki ulepione z blota slomy i nawozu to mozna i powinno sie je wychwalac i budowac (nie do konca chyba zasluzony) kult.


 

Ale, ja nie piszę o żadnym kulcie, tylko zwracam uwagę na pewny aspekt, a co do Twojego przykładu, to tak, tak się powinno budować, tam gdzie nie ma środków aby budować inaczej/lepiej/drożej, skoro to się sprawdza i daje bezpieczny schron nad głową, tak trudno to zrozumieć, tak samo, jak to że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał taką samą opinię o Twoim sprzęcie, jak Ty o Radmorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radmor w dawnych czasach był w o tyle lepszej sytuacji od innych zakładów, że jego cywilna część, to była produkcja uboczna militarno- profesjonalnej. Stąd nie mieli wielkich problemów z zaopatrzeniem w rzadziej dostępne komponenty, jak inni. To były czasu braków w zaopatrzeniu, więc w takiej sytuacji mogli trochę bardziej "zaszaleć" i zrobić lepszy produkt. Czy był on lepszy od światowych, to już inna bajka. Dzisiejsze ceny Radmorów to przeważnie sztucznie nadmuchany balon.

I żeby nie było, że się czepiam- piszę to jako właściciel kolumn Radmora.

Acha, około polowy lat 80tych miałem okazję posłuchać wieży Sansui- jakiś średniak, kupiony w Baltonie. Technics ze sredniej półki by mu nie podskoczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, radmorek napisał:

Technics, jak każda "firma masowa" miała modele lepsze i gorsze i niczym szczególnym one nie różniły się od odpowiedników innych firm w podobnym budżecie, dyskusja taka sama jak np. Passat czy Mondeo itp. 

Podaj przykłady .

Sony CDP-X505ES i XA50ES jakie ma odpowiedniki Technicsa ?

Nad nimi były 707ES i XA7ES a jeszcze wyżej seria R.

Pioneer niech będzie PD-75 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, porlick napisał:

Radmor w dawnych czasach

Gdyby dziś Radmor miał tych samych ludzi sprzęt byłby lepszy kiedyś. Brak odpowiednich części i narzędzi każdemu zamknie drogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, porlick napisał:

Acha, około polowy lat 80tych miałem okazję posłuchać wieży Sansui- jakiś średniak, kupiony w Baltonie. Technics ze sredniej półki by mu nie podskoczył.

 

1 godzinę temu, muda44 napisał:

Podaj przykłady .

Sony CDP-X505ES i XA50ES jakie ma odpowiedniki Technicsa ?

Nad nimi były 707ES i XA7ES a jeszcze wyżej seria R.

Pioneer niech będzie PD-75 .

Ale Wy cały czas odnosicie się do tego co "usłyszeliście/słyszycie", a wrażenia odsłuchowe każdy ma inne więc o czym tu dyskutować, to będzie przypominało Wasze "rozważania" z forumowiczem soundchaser, przecież nikt mu nie udowodnił, że nie słyszy tego o czym on pisze, a mimo to uważacie, że nie ma racji. Aby porównać coś w technice, to trzeba rozmawiać np. o komponentach z jakich jest zrobiony i nie chodzi tu o napis "for audio" na elemencie, awaryjności, jakości wykonania, rzeczywistych/zmierzonych parametrach itp. i to wszystko w odniesieniu do ceny jaką narzucił producent, a nie sprzedawca. Jako praktyk zawsze optuję za "ślepymi testami" i wtedy najlepiej widać co kto słyszy i czy rzeczywiście potrafi odróżnić np. cd Technicsa od cd Sony w tej samej cenie/jakości, no ale jak zwykle w takich przypadkach odezwu brak.

 

1 godzinę temu, muda44 napisał:

Podaj przykłady .

McGyver już podał różne przykłady ale to i tak nie ma żadnego znaczenia, bo jak pisałem powyżej, dyskusja sprowadza się do tego co kto słyszy więc dla mnie do niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, radmorek napisał:

Ale Wy cały czas odnosicie się do tego co "usłyszeliście/słyszycie", a wrażenia odsłuchowe każdy ma inne

A co mamy pisać? Kto pisał więcej, albo lepsze slogany w reklamówkach? Te klocki Sansuja zrobiły na mnie większe wrażenie, jak bardziej popularne Technicsy. Nie było to porównanie bezpośrednie, więc i wrażenie mogło być mylące, a może po prostu bardziej mi podpasował wygląd, bo kolor Technicsow mi nie do końca pasował? Co do trwałości, do do tej pory dotrwał sprzęt różnych firm, a największy na to wpływ miał sposób eksploatacji- środowisko, intensywność, dbałość, wentylacja... Reguł nie ma, choć dawny sprzęt jest ogólnie trwalszy od współczesnego. I naprawialny, czego o dzisiejszym nie można powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, McGyver napisał:

Ano było coś takiego: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Ładniutkie. A tu bebechy powyższego: 
spacer.png
Trafol wprawdzie tylko jeden, ale za to R-core.

I nic więcej ciekawego nie mieli . Ten też lepiej wygląda na fotkach niż w realu . Niecałe 8kg przy 15kg w górę Sony serii 5 i 7.

Waga nie gra ale ten kto miał kontakt z tym Technicsem a wspomnianym XA50ES wie jaka przepaść wykonania i działania je dzieli , pomińmy brzmienie .

Tu fajnie słychać jak chodzi szuflada na tle sapania ...

 

Fajny bajer bo laser jest na stałe a jeździ płyta . Tu widać jak wysuwa się kieszeń i wraz z nią wyjeżdża napęd płyty , to samo w drugą stronę . A to wszytko bezszelestnie.

 

Do tego mega trwały napęd , laser i filtry do wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest dla mnie TOP HI END .

Accuphase swoje napędy brał z poprzenich modeli Sony i działają do dzisiaj . Silniczki bezszczotkowe gdzie ośka stoi na prawdziwym szawirze  .

3 godziny temu, radmorek napisał:

 

Ale Wy cały czas odnosicie się do tego co "usłyszeliście/słyszycie", a wrażenia odsłuchowe każdy ma inne więc o czym tu dyskutować, to będzie przypominało Wasze "rozważania" z forumowiczem soundchaser, przecież nikt mu nie udowodnił, że nie słyszy tego o czym on pisze, a mimo to uważacie, że nie ma racji. Aby porównać coś w technice, to trzeba rozmawiać np. o komponentach z jakich jest zrobiony i nie chodzi tu o napis "for audio" na elemencie, awaryjności, jakości wykonania, rzeczywistych/zmierzonych parametrach itp. i to wszystko w odniesieniu do ceny jaką narzucił producent, a nie sprzedawca. Jako praktyk zawsze optuję za "ślepymi testami" i wtedy najlepiej widać co kto słyszy i czy rzeczywiście potrafi odróżnić np. cd Technicsa od cd Sony w tej samej cenie/jakości, no ale jak zwykle w takich przypadkach odezwu brak.

I o tej jakości właśnie piszę - PRZEPAŚĆ .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, McGyver napisał:

Technicsy RS-AZ6, RS-BX747 i 707

Nie neguję, po prostu ten Technics 2000 wygląda świetnie jak na Technicsa. 
I chyba tylko jak na Technicsa, bo na przykład niezbyt drogi Teac CD-Z500 wygląda wcale nie gorzej: 
spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McGyver napisał:

Nie neguję, po prostu ten Technics 2000 wygląda świetnie jak na Technicsa. 

 

A w tym kolorze to wołają za niego tyle co z XA7ES i prawie tyle co za Accuphase DP-65 .

To jest właśnie tytułowy kult ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muda44 napisał:

A w tym kolorze to wołają za niego tyle co z XA7ES i prawie tyle co za Accuphase DP-65 .

To jest właśnie tytułowy kult ?

Nie, to już jest bałwochwalstwo. Jeżeli takie same pieniądze, to wybieram Accuphase. Także ze względów wizualnych 
spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wspominam DP-65 , coś pięknego na żywo .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dobrego technicsa to celuj w bardzo stare konstrukcje pokroju SU-8088 lub 8088K oraz 8080, topowe konstrukcje pokroju koncowek SE-A1 czy SE-A3 rowniez sa bardzo dobre, A5 juz niestety znaczaco odstaje od A3 niestety jak w przypadku kazdej firmy, przecietne modele graja przecietnie, oplaca sie kupowac tylko te najlepsze modele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Technics SE-A1000 i Naim Nait XS2. Gra ciepło i owalnie w porownaniu z moim Naimem. Dźwięk to kwestia gustu. Czasami sobie przełączam i słucham bo lubie przenieść się w stare dobre czasy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics badziewie? Technics SE-A 7000 wygrał w teście z Accuphase P-500 który dziś kosztuje kilkanaście tyś zł. Skoro Technics to kupa to co z Accuphase...

SE-A 5000 gra podobnie w zasadzie, SE-A 5 zabawka, SE-A 3 już dużo lepszy szczególnie wersja Mark 2, wbudowany komputer do obsługi statusu połączenia z głośnikami. 

Głośniki Technicsa? Weź dowolne nowe kolumny ze sklepu i przyjedź do mnie do domu kilka sekund tylko rozwieje wątpliwości, nie będę reklamował więc nie podaje modelu, moje są z najlepszego...1978r.

Jeśli Polak ogranicza się tylko do modeli które tylko widział w katalogu to nie ma się co dziwić po europejczycy dostawali odpady, najlepsze rzeczy Japończycy zawsze zostawiali dla siebie, europejczyk nie ma zielonego pojęcia że coś takiego istniało nawet. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wpadł w moje ręce SU-V300, czyli najtańszy model z końcowej oferty. Wiadomo plastik i urok mydelniczki. Do tego 5,4kg i 2x27W/8Ohm.

Cudów nie ma... ale, np. wrażenie robi precyzyjne umiejscowienie przycisków. Jakby się nie przyglądać, to nie widać najmniejszej nawet nierówności!

Pora na odsłuchy. Ze względu na moc miałem podłączyć kolumienki mojego micro, ale że nie chciało mi się latać po piętrach, to podłączyłem Monitor Audio MR4.

Na pierwszy ogień Odiseo "Just Pleasure" (techno?) - temat łatwy, wzmacniacz dał radę i to całkiem głośno.

Na drugi ogień moje ulubione Ne Obliviscaris "Portal of I" (death metal). Nie będę się rozpisywał o zaletach, bo się ich nie doszukiwałem. Ale choć obawiałem się totalnej klapy, to płytę z przyjemnością przesłuchałem do końca. A teraz leci Metallica "Master of Puppets".

Miałem SU-V300 "sprzedać, a teraz przyszło mi do głowy dokupić mydelniczkowate CD do kompletu. Ehhh... Myślę, że 20lat temu, jako najtańszy model budżetowej marki robił robotę. Tylko wzrosły Wasze wymagania. A SU-V300 trzeba by z dzisiejszym Cambridge Audio Topaz AM1 porównać, a nie Waszymi systemami. 

Ps. Brzmienie kojarzy mi się z Rotel RA921.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2019 o 19:05, McGyver napisał:

Miałem jeszcze Aiwy AD-F800 i AD-F880. Ta druga świetna.

Deck AIWA AD-F880 mam w użyciu jako odskocznia od cyfrowych nośników i plików. I na prawdę nie potrzebuję lepszego kaseciaka, ten potrafi umilić słuchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mechanizm po spa:
abc72f7806a960ccgen.jpg

 

Mam też AD-F800, którego zostawiłem jako ewentualnego dawcę - ten sam mechanizm.
4e6abf348cf14d75gen.jpg



Z Technics miałem tylko korektor SH-GE70. Faktycznie pogarsza jakość, za to działanie analizatora spektakularne.
2c26845b279a790bgen.jpg

Dzisiaj osiąga zawrotne ceny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród moich gratów do dziś mam dwa klocki Technicsa: 

Deck RS M 245X i ampli SU-V 707. Obydwa jeszcze z czasów, gdy Ziemia była płaska, czyli lat 30 na pewno.

W magnetofonie zostały wymienione paski, wzmacniacz (po wieloletniej banicji w szafie) opryskany wd40 Contacts.

I śmigają, aż miło. Choć ampli przeżył katusze straszliwe i z dziesięć przeprowadzek. Deck - raczej większość czasu przeleżał na strychu w pudełku.

 

Pokażcie mi dzisiejszy sprzęt, który będzie działał bez najmniejszego zarzutu po tylu latach.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Pokażcie mi dzisiejszy sprzęt, który będzie działał bez najmniejszego zarzutu po tylu latach.

Ot to! A obudowa mojego SU-V300, choć plastikowa, to po 25latach służby, wygląda prawie jak nowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Szymek - to już zależy od pieczołowitości z jaką się traktuje sprzęt.

Mam od niedawna deck Alpage AL-300.

Prawie 40 lat na karku, a wygląda jak z pudła. Zresztą - dostałem go wraz z oryginalnym pudliskiem ?.

 

(A przy tej Alpadze to Technics 245 startu nie ma najmniejszego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Wiesz, Szymek - to już zależy od pieczołowitości z jaką się traktuje sprzęt.

Ten przez 25lat i 8godzin dziennie pełnił służbę grając w restauracji. Nikt się z nim nie cackał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics ładnie wygląda - odlewane fronty dopiero dziś robią wrażenie. Były podstawy antywibracyjne, a te fronty chyba też miały takie właściwości...wtedy to chyba mało kogo obchodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ten przez 25lat i 8godzin dziennie pełnił służbę grając w restauracji. Nikt się z nim nie cackał.

Mam też 3szt Teac A-R650Mk2 - wszystkie 3 po około 5latach służby w takich samych warunkach przestały się nadawać do użytku. A na SU-V300 robię sentymentalną podróż słuchając kolejnej płyty z czasów dominacji marki Technics na polskim rynku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics jak kazda firma produkowala zarowno masówke na ktora bylo stac przecietnego Kowalskiego jak i sprzet klasy Hi-End ktory swoja droga nawet dzis zachwyca, najczesciej jednak byl to sprzet niedostepny w Europie przez co rowniez malo znany, firma ma opinie jaka ma bo ludzie znaja i oceniaja glownie niskie modele. Poza tym jak juz kiedys pisalem, firma ma na koncie tyle rozwiazan, wyprodukowanych specjalistycznych ukladow itp ze trzeba byc ignorantem aby wysmiewac te firme

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bumpalump napisał:

...firma ma opinie jaka ma bo ludzie znaja i oceniaja glownie niskie modele.

Powiem inaczej: legenda sprawia, że od niskich modeli nie wiadomo czego oczekują. A niskie modele, to... niskie modele. Myślę, że mój SU-V300, spokojnie wytrzymałby porównanie, z dzisiejszym niskim modelem, typu Cambridge Audio Topaz AM1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.