Skocz do zawartości
IGNORED

Test jakości płyt CD.


kajfux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem na YouTube ciekawy filmik na temat jakości płyt CD, tłoczone vs samodzielnie wypalane, może kogoś zainteresuje:

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów ten straszny jitter. 99% melomanów nie wie co to jest , nawet nie wie o jego istnieniu i ten że niewielki odsetek zajmuje się słuchaniem muzyki. A innym nie daje to spokoju i kupują do CD-ka zegarek w cenie tegoż CD-ka, do tego zasilanie zegarka również nie tańsze od CD-ka, po czym dalej gonią króliczka choćby doborem sieciówki.  A życie krótkie jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, januss73 napisał:

I znów ten straszny jitter. 99% melomanów nie wie co to jest , nawet nie wie o jego istnieniu i ten że niewielki odsetek zajmuje się słuchaniem muzyki. A innym nie daje to spokoju i kupują do CD-ka zegarek w cenie tegoż CD-ka, do tego zasilanie zegarka również nie tańsze od CD-ka, po czym dalej gonią króliczka choćby doborem sieciówki.  A życie krótkie jest ?

Dobrej klasy zegarek plus zasilacz to raptem kilka stówek, a odtwarzacz zaczyna grać śpiewająco po takim zabiegu i nie wali cyfrą jak wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, bogdan_ said:

Dobrej klasy zegarek plus zasilacz to raptem kilka stówek, a odtwarzacz zaczyna grać śpiewająco po takim zabiegu i nie wali cyfrą jak wcześniej.

Dla ciebie i dla mnie może tak. Ale dla Kowalskiego, który musiałby oddać odtwarzacz do tunera już chyba nie ?

A tak apropo filmu. Gostek stwierdza coś w rodzaju 6% błędnie odczytanych danych bo niby jitter 6%, i to na orginalnej płycie testowej. Toż to by pierdziało, syczało i strzelało, a nie jak twierdzi: muzyka gra dalej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2019 o 00:18, kajfux napisał:

 

Obejrzałem na YouTube ciekawy filmik na temat jakości płyt CD, tłoczone vs samodzielnie wypalane, może kogoś zainteresuje:

 

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Zastosowane nowoczesne DAC np BURR-BROWN pcm 5142 w Denon dcd 720 AE sa malo wrazliwe na jitter masterclocka - 

W dodatku nowoczesne testy wykazały sie jitter od 20 do nawet 200 ns jest praktycznie niesłyszałny 

TO WYSTARCZY

W twoim przypadku jednostka miary to procent lub  ns - czyli 6-12 ns , jeszcze trzeba to zrozumiec oraz wlasciwie interpretowac

STAD MUZYKA GRA DOBRZE

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, januss73 napisał:

A tak apropo filmu. Gostek stwierdza coś w rodzaju 6% błędnie odczytanych danych bo niby jitter 6%, i to na orginalnej płycie testowej. Toż to by pierdziało, syczało i strzelało, a nie jak twierdzi: muzyka gra dalej ?

Nie wiem co to za płyta CD-R, ale jeśli z obecnej produkcji to pewnie jakieś chińskie gówno. Jak robiłem testy z 10 lat temu to dobra kopia na Sony miała mniej błędów C1 od nowej płyty tłoczonej. Dzisiaj większość z płyt z logiem Sony nie nagrywa się, ląduje w koszu. Nawet taiyo yuden przejęli chińczycy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam koniec cd ? ?

Ten gostek od filmiku mało kumaty jest

Gdyby się doszkolił to wiedziałby, że dużo zależy od rodzaju/typu nośnika, producenta, sprzętu na jakim była wypalona, prędkości i wielu innych czynników ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, boomaga napisał:

Czyli koniec płyt CD ?

Tylko pliki zostały.

Nie koniec płyt CD tylko już dawno koniec wydawania płyt CD na nośnikach CD.

Jak czytam te wzniosłe, mądralińskie wpisy kogoś kto wszystko wie to mi się słabo robi.

A przecież wystarczy poczytać i posłuchać- już od kilku ładnych lat nowe płyty CD wydaje się na nośnikach BluRay bo tak jest taniej. Taniej organizacyjnie i fizycznie. Ta sama linia produkcyjna, materiału przecież tyle samo bo z wyglądu się nie różnią, a do tego najważniejsze, że można od nowa ludziom te same nagrania sprzedawać w lepszej jakości. Jakość faktycznie jest lepsza, gdyż sami piszecie że na nośnikach CD już nie da sie nagrywać a i tłoczone kiepskie, więc macie SHMCD, BluSpecCD czy SACD (te ostatnie na nośnikach DVD jeszcze, bo to już starocie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Audroc napisał:

już dawno koniec wydawania płyt CD na nośnikach CD.

Co ty nie powiesz?

 

8 minut temu, Audroc napisał:

Jak czytam te wzniosłe, mądralińskie wpisy kogoś kto wszystko wie to mi się słabo robi.

Spójrz w lustro.

 

9 minut temu, Audroc napisał:

już od kilku ładnych lat nowe płyty CD wydaje się na nośnikach BluRay bo tak jest taniej.

Co ty niie powiesz?

 

11 minut temu, Audroc napisał:

materiału przecież tyle samo bo z wyglądu się nie różnią, a do tego najważniejsze, że można od nowa ludziom te same nagrania sprzedawać w lepszej jakości. Jakość faktycznie jest lepsza, gdyż sami piszecie że na nośnikach CD już nie da sie nagrywać a i tłoczone kiepskie, więc macie SHMCD, BluSpecCD czy SACD (te ostatnie na nośnikach DVD jeszcze, bo to już starocie).

Jak długo można wciąż te same niestworzone brednie w kółko powtarzać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2019 o 19:54, McGyver napisał:

Co ty nie powiesz?

 

Spójrz w lustro.

 

Co ty niie powiesz?

 

Jak długo można wciąż te same niestworzone brednie w kółko powtarzać?

Człowieku skąd w Tobie tyle złosliwości ? 

Przecież jesteś tu na forum kupę lat, wymieniasz sprzęt jak rękawiczki a nie możesz usiąść przy kompie i poczytać ?

Każde dziecko wie że płyta SHMCD to płyta BluRay, podobnie jak płyta BluSpecCD, co nawet sama nazwa wskazuje.

Producenci wcale tego nie ukrywają, wręcz szczycą się tym, pisząc wyraźnie że nośnik CD nie nadaje się do nagrywania muzyki, do każdej płyty dołączają fotki koszmarnej jakości rowków na nośniku CD, oraz tych doskonałych na BluRay- ale co tam McGyver wie lepiej niż inżynierowie SONY czy innych wielkich firm.

I będziesz pewnie brnął w zaparte tylko po to żeby Twoje było górą.

A może odrobina pokory ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Audroc napisał:

Człowieku skąd w Tobie tyle złosliwości ? 

To nie złośliwość, to brutalna prawda. 
 

22 minuty temu, Audroc napisał:

wymieniasz sprzęt jak rękawiczki

Nic podobnego. Ten sam wzmacniacz mam od kilkunastu lat, ten sam CD transport mam od kilkunastu lat, ten sam model DACa mam od kilkunastu lat. Są bardzo dobre, nie ma po co zmieniać. Aczkolwiek nie znaczy to że nie mam styczności z innymi urządzeniami, co i rusz coś nowego do mnie wjeżdża na test, a i ja odwiedzam kolegów i znajomych honbbystów na odsłuchy.

 

25 minut temu, Audroc napisał:

a nie możesz usiąść przy kompie i poczytać ?

Od czytania nie dowiem się jak co brzmi, bo co i rusz natrafiam na brednie generowane przez różnych oszołomów klepiących w klawiaturę byle co byle zaistnieć. 

 

 

28 minut temu, Audroc napisał:

Każde dziecko wie że płyta SHMCD to płyta BluRay, podobnie jak płyta BluSpecCD, co nawet sama nazwa wskazuje.

No i co z tego? Komu to potrzebne? A nade wszystko, jaki asortyment muzyki dostępny jest na tych nośnikach? 

 

29 minut temu, Audroc napisał:

Producenci wcale tego nie ukrywają, wręcz szczycą się tym, pisząc wyraźnie że nośnik CD nie nadaje się do nagrywania muzyki, do każdej płyty dołączają fotki koszmarnej jakości rowków na nośniku CD, oraz tych doskonałych na BluRay

Jeszcze nie zidiociałem na tyle by wierzyć w marketingowy bełkot zamieszczany w folderkach reklamowych.

 

31 minut temu, Audroc napisał:

I będziesz pewnie brnął w zaparte tylko po to żeby Twoje było górą.

A może odrobina pokory ?

Pokora przydałaby się raczej temu kto bez żenady wciska publicznie takie brednie i kłamstwa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Audroc napisał:

Każde dziecko wie że płyta SHMCD to płyta BluRay, podobnie jak płyta BluSpecCD, co nawet sama nazwa wskazuje.

Co ty chłopie za brednie opowiadasz, nie jest to żadna płyta BluRay,  jest to zwykła płyta CD, tylko przy jej produkcji użyto znacznie lepszego tworzywa o najwyższej jakości i przejrzystości, przez co laser w niezakłócony sposób odczytuje dane z warstwy nośnej, co skutkuje mniejszymi zakłóceniami. Płyty te są w 100% kompatybilne ze zwykłymi odtwarzaczami CD

 

15 godzin temu, McGyver napisał:

 

16 godzin temu, Audroc napisał:

Producenci wcale tego nie ukrywają, wręcz szczycą się tym, pisząc wyraźnie że nośnik CD nie nadaje się do nagrywania muzyki, do każdej płyty dołączają fotki koszmarnej jakości rowków na nośniku CD, oraz tych doskonałych na BluRay

Jeszcze nie zidiociałem na tyle by wierzyć w marketingowy bełkot zamieszczany w folderkach reklamowych.

 

Zgadzam się w 100% z kolegą McGyver

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pcm 5142 był taki nowoczesny że w nowym modelu Denon zmienił go na blisko dekadę starszy PCM/SACD 1795...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marek-1969 napisał:

SACD 1795

To znakomicie brzmiąca kość. 
A PCM5142 jest po prostu kością budżetową, banalnie łatwą w aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, McGyver napisał:

To znakomicie brzmiąca kość. 
A PCM5142 jest po prostu kością budżetową, banalnie łatwą w aplikacji.

Wiem bo mam taki podwójny w DAC i brzmi to bardzo dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Audroc napisał:

Każde dziecko wie że płyta SHMCD to płyta BluRay

Jasne. Na szczęście dzieci tu nie pisują, z tym że nie na pewno... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.