Skocz do zawartości
IGNORED

Chario Aviator Cielo - recenzja


szpakowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, awietek napisał:

Twoj ulubiony sposob prezentacji dzwieku jest Twoim - zapewne wielu kolegow moze podzielac Twoj gust ale sa i tacy ktorym nie po drodze.

Przecież od samego początku tego wątku podkreślam, że jest to moja, moja własna subiektywna opinia. Do tego precyzyjnie określiłem przesłanki które mną kierowały przy wyborze. Doskonale zdaję sobie sprawę, że komuś Cielo mogą się nie podobać. Gdzieś napisałem, że jestem nieomylny? lub najbardziej osłuchany na tym forum? ... Więc o co chodzi? Czego się tu doszukiwać na siłę.

Przekaz jest taki: mi się bardzo podoba, posłuchajcie gdyż sądzę, że warto ... przekonajcie się sami. Jakoś nikt się nie odezwał kto słuchał tych głośników.

Spróbuj kiedyś napisać jakąś recenzję, relację ze swoich doświadczeń ... chętnie poczytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisalem zebys nie bral tego do siebie ?

Ja nie sile sie na pisanie bo wg mnie to nie ma sensu. Ale swoja droge musialem przejsc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2019 o 23:59, awietek napisał:

Ach zaraz tam kłamie.... ? 

Ale jak poważny audiofil jest rozczarowany faktem, że głośniki koaksjalne grają kierunkowo no to coś mi tu nie halo ?

No a jak niby mają grać... 

A jak ktoś nie rozumie słowa marketing to zawsze można zerknąć do słownika ? 

Ważne, że Szpaku zadowolony ?

 

Akurat Chario ma słabiutki marketing w PL. Wlasciwie, jaiby wcale go nie bylo. A wspisu Szpaka ja jako marketing nie odbieram. To gdzie ten marketing?

Chario to akurat obiektywnie patrzac dobre paczki. Nie jest tak, ze kazda marka ma po rowno zwolennikow. Generalnie dobre systemy podobaja sie wiekszosci. Roznia sie prezentacja, maja swoje cechy ale nie powoduja dyskomfortu. Ja slyszalem system z Chario i dla mnie to dobre granie, a troche juz rozwiazan slyszalem. Nie jest to sprzet dla wybranej grupy osob.  Raczej dla ludzi co lubia sluchac muzyki, a nie zestawow glosnikowych za pomoca muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, insaimz napisał:

Nie jest to sprzet dla wybranej grupy osob.  Raczej dla ludzi co lubia sluchac muzyki, a nie zestawow glosnikowych za pomoca muzyki.

W pełni się zgadzam. Chario to kolumny dla ludzi słuchających muzyki a nie sprzętu. Dźwięk nie męczy, można słuchać godzinami. 
Owszem seria Constellation odrobinę przymulała, bardzo przyjemnie ale przymulała. Np Delphinusy są świetnymi kolumnami w swojej cenie ale są trochę takie misiowate. Nie każdemu się to spodoba, zwłaszcza miłośnikom szybkiego detalicznego grania. 
Nowa seria Aviator również gra bardzo przyjemnym, naturalnym w odbiorze dźwiękiem ale zdecydowanie bardziej żywym, bardziej rozdzielczym i dynamicznym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpakowski napisał:

W pełni się zgadzam. Chario to kolumny dla ludzi słuchających muzyki a nie sprzętu. Dźwięk nie męczy, można słuchać godzinami. 
Owszem seria Constellation odrobinę przymulała, bardzo przyjemnie ale przymulała. Np Delphinusy są świetnymi kolumnami w swojej cenie ale są trochę takie misiowate. Nie każdemu się to spodoba, zwłaszcza miłośnikom szybkiego detalicznego grania. 
Nowa seria Aviator również gra bardzo przyjemnym, naturalnym w odbiorze dźwiękiem ale zdecydowanie bardziej żywym, bardziej rozdzielczym i dynamicznym. 

Bo niektore kolumny nie sa wyczynowo szybkie ze slaba lampa. To nie wada, a cecha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, insaimz napisał:

Bo niektore kolumny nie sa wyczynowo szybkie ze slaba lampa. To nie wada, a cecha.

Masz rację nie są wyczynowo szybkie ale zarówno z lampą jak i z mocnym tranzystorem Delphinusy zachowują swoją "misiowatość". Przez to średnio nadają się do mocnego rocka czy metalu, gubią się także w symfonice ... ale za to zwykłego rocka, jazz czy wokale grają zjawiskowo przyjemnie ... można się zatracić w muzyce. Aviatory już nie mają tej cechy "misiowatości".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam ... mamy kogoś na forum kto słuchał jakiś innych modeli Aviatora? Kogoś kto zechciałby również napisać parę słów odnośnie swoich wrażeń? Interesującą opcją wydają się być zwłaszcza monitory Nobile. Ktoś, coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać niemal najważniejszego ? ... jaka była reakcja mojej ukochanej żony ... ?

Kiedy rozpakowałem kolumny, podłączyłem i włączyłem jedną z jej ulubionych płyt. Popatrzyła na mnie, na kolumny i powiedziała: "Andrzej, było warto! Nie dość, że są piękne i na żywo wyglądają o wiele lepiej niż na zdjęciach to jeszcze grają świetnie, o wiele lepiej niż poprzednie". Powiem, że takiej reakcji się nie spodziewałem i była to najlepsza nagroda za wysiłek włożony w poszukiwanie tych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Moja zwykła mówić, gdy coś jej się spodobało: "I dlaczego tak długo z tym zwlekałeś??".

Gdy zaś coś jest do bani, mówi wprost: "Oddaj to jak najszybciej!" ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Łukasz_62438 napisał:

No i pięknie. Moja zwykła mówić, gdy coś jej się spodobało: "I dlaczego tak długo z tym zwlekałeś??".

Gdy zaś coś jest do bani, mówi wprost: "Oddaj to jak najszybciej!" ???

No i za to właśnie najbardziej je kochamy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem napisać niemal najważniejszego ... jaka była reakcja mojej ukochanej żony ...
Kiedy rozpakowałem kolumny, podłączyłem i włączyłem jedną z jej ulubionych płyt. Popatrzyła na mnie, na kolumny i powiedziała: "Andrzej, było warto! Nie dość, że są piękne i na żywo wyglądają o wiele lepiej niż na zdjęciach to jeszcze grają świetnie, o wiele lepiej niż poprzednie". Powiem, że takiej reakcji się nie spodziewałem i była to najlepsza nagroda za wysiłek włożony w poszukiwanie tych głośników.
To niewątpliwie największa nagroda bravo. Masz wszystko w jednym satysfakcję małżonki i swoją



Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
No i za to właśnie najbardziej je kochamy



Szpaku a jak jest na basie ? Bo wprawdzie jest tych przetworników 3 z czego 2 niby sub-bass ale to nadal bodaj 16.5cm więc ... Mało


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2019 o 11:06, Marcin Wielgus napisał:

Szpaku a jak jest na basie ? Bo wprawdzie jest tych przetworników 3 z czego 2 niby sub-bass ale to nadal bodaj 16.5cm więc ... Mało

Bas na pewno jest znacznie lepszej jakości w Cielo niż np. w Tannoyach DC10Ti, może nie schodzi niżej (odczuwalnie raczej tak samo) ale jest lepiej wypełniony, bardziej zróżnicowany, rozdzielczy oraz barwny. Daje to wrażenie, że jest go więcej ... a sam wiesz jakich rozmiarów głośniki siedzą w Tannoyach, nawet gabarytowo same paczki są większe. DC10Ti mają raczej szczupły bas który im niżej schodzi tym bardziej traci na wypełnieniu i zanika jego barwa ... przez co miałem odczucie, że szybko się kończy. Tak więc sam rozmiar przetworników nie jest wyznacznikiem. Chario ma swoje "patenty" na rozwiązania sekcji basowej. Wszystkie modele których słuchałem zaskakiwały basem i jego jakością.

W moim pomieszczeniu 22m basu jest zdecydowanie wystarczająco, w salonie w którym słuchałem pierwszy raz Cielo również było wystarczająco a pomieszczenie było raczej powyżej 30m. Fotka z salonu jest słabej jakości, robiona telefonem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wcześniej miałem kolumny (pożyczone) na dwóch dwudziestkach schodzące do 20Hz, tego najniższego basu było oczywiście odczuwalnie więcej (fizyki nie oszukasz) ale sama jakość niskich tonów w Cielo daje pełną satysfakcję, nie potrzebuję niższego zejścia. Wolę lepsze wypełnienie, barwę i zróżnicowanie na basie niż niższe zejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ira napisał:

E.. ja tu widzę porządne wzmocnienie...

Pozdrawiam

Masz dobre oko ;) 

Na zdjęciu ciemno jak w d ... a Ty pomimo tego mój czarny wzmaciacz wypatrzyłeś ... ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Awitek chcial widac kijem wode zmacic, a merytorycznie nic na temat kolumn nie napisal. Do wpisow innych osób merytorycznie tez sie nie odniosl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ira napisał:

To złote. Przyznaję ,że tego czarnego w ogóle nie zauważyłem. A co to?

Żartowałem ... ? To złote to jakieś wypasione Accuphase, nie pamiętam modelu ... a to małe czarne które ciężko zauważyć to mój wzmacniacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bas na pewno jest znacznie lepszej jakości w Cielo niż np. w Tannoyach DC10Ti, może nie schodzi niżej (odczuwalnie raczej tak samo) ale jest lepiej wypełniony, bardziej zróżnicowany, rozdzielczy oraz barwny. Daje to wrażenie, że jest go więcej ... a sam wiesz jakich rozmiarów głośniki siedzą w Tannoyach, nawet gabarytowo same paczki są większe. DC10Ti mają raczej szczupły bas który im niżej schodzi tym bardziej traci na wypełnieniu i zanika jego barwa ... przez co miałem odczucie, że szybko się kończy. Tak więc sam rozmiar przetworników nie jest wyznacznikiem. Chario ma swoje "patenty" na rozwiązania sekcji basowej. Wszystkie modele których słuchałem zaskakiwały basem i jego jakością.
W moim pomieszczeniu 22m basu jest zdecydowanie wystarczająco, w salonie w którym słuchałem pierwszy raz Cielo również było wystarczająco a pomieszczenie było raczej powyżej 30m. Fotka z salonu jest słabej jakości, robiona telefonem.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
Wcześniej miałem kolumny (pożyczone) na dwóch dwudziestkach schodzące do 20Hz, tego najniższego basu było oczywiście odczuwalnie więcej (fizyki nie oszukasz) ale sama jakość niskich tonów w Cielo daje pełną satysfakcję, nie potrzebuję niższego zejścia. Wolę lepsze wypełnienie, barwę i zróżnicowanie na basie niż niższe zejście.


Ja sobie cenię wypowiedzi które są wyważone a ponad wszystko napisane przez człowieka który wie o czym pisze i to z kulturą. I za takiego cię mam i to tak bez czarowania.
A w temacie jak napisałeś " fizyki nie oszukasz" więc ja nausznie postanowiłem przetestować - fizykę - :
d0ce433f3169800569c9cd46d7a2121c.jpg

Pierwszy plan Tannoy Berkeley 15" drugi plan DC10Ti które słuchałeś no i jest mocno inaczej. 45 letnia historia spotkała się ze współczesną techniką ale żeby spamu nie robić w wątku o Chario Cielo to powiem że z powyższego porównania DC10Ti wychodzą obronną ręką tj mają w moim odczuciu spory bas choć inny od tego vintage. To pokazuje że inżynieria dzwieku niewątpliwie poszła do przodu no i materiały też (choć w Berkeley siedzil osławione i drogie Alnico) Jak nic trzeba Chario Cielo posłuchać bo na pewno ich inżynierowie wiedzieli co robią właśnie w taki nietypowy sposób rozmieszczając głośniki (zdarza się w innych konstrukcjach ale w mniejszości) a i nie wiemy nic o tym co w środku - komory, przegrody. Na koniec efekt się liczy a jak napisałeś jest wart uwagi i ... Niemałej ceny?
Odkład na bok wygląd bo to subiektywne. Dla mnie piękne. Podzielam opinię żony


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

A w temacie jak napisałeś " fizyki nie oszukasz" więc ja nausznie emoji1.png postanowiłem przetestować - fizykę - :

 

Też trochę testowałem fizykę z Tannoyami ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 80668922_466858360881256_5806148975002124288_n.thumb.jpg.7b816cf761d420d16ad0cc63fcd36af6.jpg81012408_1027182217632525_1596777267655081984_n.thumb.jpg.332d6ea09f3cfc3c78995635e04a4ebb.jpg

Jak dla mnie z tej trójki, bez względu na cenę najlepiej zagrały DC10Ti. Pomimo moich zastrzeżeń uważam, że DC10Ti do jazzu i klasyki to rewelacyjne kolumny. Z dobrze nagranymi płytami grają fenomenalnie, rozdzielczość, detal na najwyższym poziomie.

 

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Na koniec efekt się liczy a jak napisałeś jest wart uwagi i ... Niemałej ceny?

Zdecydowanie warto posłuchać Cielo. Czy się spodobają nie gwarantuję, trzeba do nich dobrze wzmacniacz dobrać ... a cena? Jest nawet niższa niż cena nowych DC10Ti.

Opisz swoje wrażenia jeżeli uda Ci się odsłuchać Cielo, chętnie poznam Twoje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa Panowie za merytoryczną wymianę uwag i opinii. Tych ciągłych pyskówek, jakie odchodzą w zakładce hi end nie da się czytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nautilius ma chyba za 35 tys z 60 tys przecenione Chario Academy Sovran. Na AS 2018 z polska lampa SET bardzo ladnie graly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, insaimz napisał:

Chario Academy Sovran

W czasie kiedy szukałem kolumn były do kupienia na rynku wtórnym za 20tys, z ciekawości zadzwoniłem i rozmawiałem ze sprzedającym. Dawno temu nawet ich słuchałem ale uznałem, że są trochę za duże do mojego metrażu i odpuściłem sobie. Sovrany to już jest kawał kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szpakowski napisał:

W czasie kiedy szukałem kolumn były do kupienia na rynku wtórnym za 20tys, z ciekawości zadzwoniłem i rozmawiałem ze sprzedającym. Dawno temu nawet ich słuchałem ale uznałem, że są trochę za duże do mojego metrażu i odpuściłem sobie. Sovrany to już jest kawał kolumny.

Gdzies cos czytalem, ze musza miec duzo miejsca wokol siebie. I metrazu tez potrzebuja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, insaimz napisał:

Gdzies cos czytalem, ze musza miec duzo miejsca wokol siebie. I metrazu tez potrzebuja. 

W Sovranach siedzą dwie dwudziestki, kolumny mają 122cm wysokości, już tylko to może sugerować potrzebę trochę większego metrażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szpakowski napisał:

W Sovranach siedzą dwie dwudziestki, kolumny mają 122cm wysokości, już tylko to może sugerować potrzebę trochę większego metrażu.

I nie wiem, czy nie mieszam ale chyba zalecaja rozstaw bardzo duzy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario Academy Sovran...?

Optymalny dystans słuchacza od kolumn  ( 3.0 m - 3.5 m).

Rozstaw standardowo.

Dobrze jak z tyłu jest zachowana przestrzeń 1 m od ściany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odległości jak w przypadku większości trochę większych kolumn. 

Zawsze ciekawiły mnie zastosowane rozwiązania Chario w przetwarzaniu najniższych częstotliwości. W samej części "basowej", nie licząc frontowej siedemnastki siedzą dwie dwudziestki pracujące w przeciwfazie. Jak Chario to zrobiło nie mam pojęcia ale bas w tych kolumnach zawsze jest wyjątkowy. 

Do tego wykonanie i wykończenie w drewnie serii Academy jest dużo lepsze niż w serii Aviator gdzie cały front jest z mdf'u pomalowanego matową farbą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis Andrzej. Ja nie ukrywam postaram się posłuchać Chario Nobile, ale dopiero w połowie roku 2020 planuje zmianę mojego 2 zestawu do pokoiku do pracy. Ale chętnie się wproszę do Ciebie na odsłuch, choć moich Tannoy na razie nie planuję wymieniać. Ale posłucham chętnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.