Skocz do zawartości
IGNORED

DAC/serwer/lokalny player Android dla flac


Arkadiusz_50002
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

nie znalazłem informacji na forum, więc zakładam nowy temat. Może ktoś się z tym spotkał lub będzie umiał pomóc. Otóż...

Mam w szufladzie (jak pewnie każdy z Nas) swój stary telefon z Androidem (LG G6), posiadam także małą kolekcję płyt CD i FLACów (ripy z płyt na komputerze stacjonarnym). Z komputera nie korzystam już od dawna, więc chcę go sprzedać, jednocześnie nie tracąc możliwości odtwarzania muzyki - laptop i inne rozwiązania a'la PC odpadają, za dużo sprzętu i zamieszania.

 

I tu pojawia się koncept na wykorzystanie LG, dokupienie DAC (np. iBasso DC02), wsadzenei karty microSD ze zgraną wcześniej z PC muzyką. Pomysł w teorii prosty, ale może macie jakieś uwagi co do samej koncepcji?

 

Chciałbym to rozwinąć o możliwość zdalnego sterowania takim playerem. LG położyć na szafce, podłączyć pod wzmacniacz przez DAC i sterować przez sparowaną aplikację z drugiego telefonu. Czyli takie skrzyżowanie serwera plików z chromecastem Audio. 

 

Czy ktoś z Was słyszał o takim rozwiązaniu? Znacie aplikacje które mogą pomóc to zrealizować? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Arkadiusz_50002 said:

I tu pojawia się koncept na wykorzystanie LG, dokupienie DAC (np. iBasso DC02), wsadzenei karty microSD ze zgraną wcześniej z PC muzyką. Pomysł w teorii prosty, ale może macie jakieś uwagi co do samej koncepcji?

Chciałbym to rozwinąć o możliwość zdalnego sterowania takim playerem. LG położyć na szafce, podłączyć pod wzmacniacz przez DAC i sterować przez sparowaną aplikację z drugiego telefonu. Czyli takie skrzyżowanie serwera plików z chromecastem Audio. 

 

Czy ktoś z Was słyszał o takim rozwiązaniu? Znacie aplikacje które mogą pomóc to zrealizować? 

To co odpisałeś to dokładnie tego czego się chciałeś wytrzeć, czyli używania wszystkiego co przypomina komputer. A ten telefon do którego ma być podłączony Dac na stałe to nic innego jak komputer z którym chcesz się łączyć za pomocą" jakiejś " aplikacji z drugiego telefonu. Jeśli dobrze zrozumiałem. 

Oczywiscie możesz iść bardziej na skróty i używać samego telefonu podłaczonego za pomocą kaleką lub zdalnie (zależy od dac) 

Jednak jakoś mizerna będzie takiego rozwiązania. Tak samo jak słuchanie przez laptopa czy komputer. 

Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem jakie słyszałem na własne uszy. To malina, ale to chyba nie wchodzi w grę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłam się tak Samsungiem S7 podłączonym po usb z dac. Da się słuchać, ale nie jest to mistrzostwo świata, nawet po dokupieniu apki i wysyłaniu gęstych formatów. W sumie wszystko z androidem na pokładzie średnio gra dla mnie, gdzieś jest wąskie gardło i dławi rozdzielczość, scenę itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arkadiusz_50002 napisał:

Pomysł w teorii prosty, ale może macie jakieś uwagi co do samej koncepcji?

Na pewno nie licz na jakość dźwięku. Przy takim założeniu nie ma sensu się pchać wyżej niż odbiornik aptX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej poprostu kupić Googla Chromecast zamiast tego iBasso. LG niech dalej leży w szufladzie a ty ze swojego obecnego telefonu streamojesz do chromecasta po WiFi nawet 24/96. Jak dac za słaby to możesz isc w innego DACa do tego Chromecasta.

Uwaga chromecast wymaga dobrego WiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz miał 3 urządzenia ... cos pójdzie nie tak i bedzie nerwosa. A szczególnie DAC na USB z Androida.

Btw. Sprawdz czy ten LG w ogóle wspiera usb otg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mr.Jones napisał:

Przegladnij to :

 

Dzięki, zobaczę!

3 godziny temu, gustwao napisał:

To co odpisałeś to dokładnie tego czego się chciałeś wytrzeć, czyli używania wszystkiego co przypomina komputer. A ten telefon do którego ma być podłączony Dac na stałe to nic innego jak komputer z którym chcesz się łączyć za pomocą" jakiejś " aplikacji z drugiego telefonu. Jeśli dobrze zrozumiałem. 

Oczywiscie możesz iść bardziej na skróty i używać samego telefonu podłaczonego za pomocą kaleką lub zdalnie (zależy od dac) 

Jednak jakoś mizerna będzie takiego rozwiązania. Tak samo jak słuchanie przez laptopa czy komputer. 

Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem jakie słyszałem na własne uszy. To malina, ale to chyba nie wchodzi w grę. 

Tak, ale nie wymaga to angażowania myszki, klawiatury, czy pilota ani monitora/tv. Opcja Telefon + DAC to taka opcja minimum.

 

3 godziny temu, dementor napisał:

Bawiłam się tak Samsungiem S7 podłączonym po usb z dac. Da się słuchać, ale nie jest to mistrzostwo świata, nawet po dokupieniu apki i wysyłaniu gęstych formatów. W sumie wszystko z androidem na pokładzie średnio gra dla mnie, gdzieś jest wąskie gardło i dławi rozdzielczość, scenę itd...

 

1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Na pewno nie licz na jakość dźwięku. Przy takim założeniu nie ma sensu się pchać wyżej niż odbiornik aptX

 

24 minuty temu, AndrzejPiaseczno napisał:

To nie lepiej poprostu kupić Googla Chromecast zamiast tego iBasso. LG niech dalej leży w szufladzie a ty ze swojego obecnego telefonu streamojesz do chromecasta po WiFi nawet 24/96. Jak dac za słaby to możesz isc w innego DACa do tego Chromecasta.

Uwaga chromecast wymaga dobrego WiFi.

Mam chromecasta podłączonego do Cyrusa One (ma bt z aptX).  Na co dzień słucham spotify właśnie tą ścieżką. 

Czy tutaj macie na myśli jakieś ograniczenia/wrodzoen choroby Androida jako playera? iOS jest w tej kwestii wyraźnie lepszy?

Głównym założeniem było przeniesienie biblioteki flaców na coś bardziej używalnego niż PC i podłączyć to do wzmacniacza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak: podłączałem różne urządzenia na androidzie i na autorskich softach (linux), PC i lapki z Win7, 10 oraz MacOS> Przeróżne zasilania i konfiguracje, USB, otg,  coax oraz optycznie. Najlepszy dźwięk i wszystko z nim związane daje mi tylko i wyłącznie NAS Synology po usb. Najgorzej było z androidem. Nic co mam lub miałem w domu podłączone do dac, nie jest w stanie tak podać dźwięku jak bezpośrednio z usb nasa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam chromecasta podłączonego do Cyrusa One (ma bt z aptX).  Na co dzień słucham spotify właśnie tą ścieżką. 
Czy tutaj macie na myśli jakieś ograniczenia/wrodzoen choroby Androida jako playera? iOS jest w tej kwestii wyraźnie lepszy?
Głównym założeniem było przeniesienie biblioteki flaców na coś bardziej używalnego niż PC i podłączyć to do wzmacniacza.
 
Nie mylisz urządzeń? Google Chromecast audio to taki malutki przyczłapek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do Cyrusa mozna go podłączyc tylko po analogu - który taki zły nie jest. BT aptX nie ma zastosowania... chyba ze masz One HD z daciem.

Jako player plików w cenie do 1000 ten Chromecast jest nie do pobicia. Połączenie telefonu do DACa USB jest dosc upierdliwe... w moim przypadku Samsung Tab A5 ciągle musiałem wyciagac wtyczke i wkładac bo apka gubiła DACa.

Do tego pamietaj ze bedziesz musiał ładowac to dodatkowe urządzonko....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Arkadiusz_50002 said:

Tak, ale nie wymaga to angażowania myszki, klawiatury, czy pilota ani monitora/tv. Opcja Telefon + DAC to taka opcja minimum.

Malina również nie wymaga żadnych z powyższych, tylko telefon i dac. Oczywiście po etapie konfiguracji. 

Jeśli masz ochotę na słuchanie MUZYKI przez duże M to malina jest bezkonkurencyjna, jeśli słoń nadepną na ucho i tak bywa, to wystarczy zwykły telefon komórkowy bez względu na oprogramowanie - to nie ma prawie znaczenia i różnicy w porównaniu z maliną (z nakładką zwłaszcza). 

Bierz co masz pod ręką(Telefon) podłącz do swojego dac i leci.

To co kolega wyżej pisze o Chromecast to nigdy chyba nie słuchał maliny z nakładką, podejrzewam że szybko zmienilby zdanie. A cena podobna jeśli chodzi o maline + nakładkę +kabelki i inne duperelki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Arkadiusz_50002 napisał:

Cześć,

nie znalazłem informacji na forum, więc zakładam nowy temat. Może ktoś się z tym spotkał lub będzie umiał pomóc. Otóż...

Mam w szufladzie (jak pewnie każdy z Nas) swój stary telefon z Androidem (LG G6), posiadam także małą kolekcję płyt CD i FLACów (ripy z płyt na komputerze stacjonarnym). Z komputera nie korzystam już od dawna, więc chcę go sprzedać, jednocześnie nie tracąc możliwości odtwarzania muzyki - laptop i inne rozwiązania a'la PC odpadają, za dużo sprzętu i zamieszania.

 

I tu pojawia się koncept na wykorzystanie LG, dokupienie DAC (np. iBasso DC02), wsadzenei karty microSD ze zgraną wcześniej z PC muzyką. Pomysł w teorii prosty, ale może macie jakieś uwagi co do samej koncepcji?

 

Chciałbym to rozwinąć o możliwość zdalnego sterowania takim playerem. LG położyć na szafce, podłączyć pod wzmacniacz przez DAC i sterować przez sparowaną aplikację z drugiego telefonu. Czyli takie skrzyżowanie serwera plików z chromecastem Audio. 

 

Czy ktoś z Was słyszał o takim rozwiązaniu? Znacie aplikacje które mogą pomóc to zrealizować? 

Jeśli LG G6 ma być podłączone do DACa, to tylko aplikacja USB Audio Player Pro przesyła dźwięk na USB. Ta apka ma także możliwość odtwarzania w trybie renderera. Zainstaluj ją i skonfiguruj. Na drugim smartfonie zainstaluj BubbleUPNP. Uruchom na LG G6 apkę UAPP i wybierz w opcjach "Start UPnP renderer". Teraz uruchom BubbleUPnP i jako urządzenie odtwarzające wybierz "UAPP Renderer". Po włączeniu odtwarzania grać będzie UAPP na LG G6. Możesz w ten sposób przesłać wszystko co odtwarza BubbleUPnP (pliki lokalne na smartonie, pliki dostępne w sieci, radio internetowe, Tidal, Qobuz). Ale w ten sposób nie odtworzysz plików z karty microSD włożonej do LG G6. Ta karta musi być w telefonie na którym jest zainstalowany BubbleUPnP. Jeśli karta będzie w LG G6 to można ją odtworzyć przez UAPP ale bez zdalnego sterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się trzeba umęczyć przy tym słuchaniu ze starego telefonu na kablu.,
Musi być warto

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Malina również nie wymaga żadnych z powyższych, tylko telefon i dac. Oczywiście po etapie konfiguracji. 
Jeśli masz ochotę na słuchanie MUZYKI przez duże M to malina jest bezkonkurencyjna, jeśli słoń nadepną na ucho i tak bywa, to wystarczy zwykły telefon komórkowy bez względu na oprogramowanie - to nie ma prawie znaczenia i różnicy w porównaniu z maliną (z nakładką zwłaszcza). 
Bierz co masz pod ręką(Telefon) podłącz do swojego dac i leci.
To co kolega wyżej pisze o Chromecast to nigdy chyba nie słuchał maliny z nakładką, podejrzewam że szybko zmienilby zdanie. A cena podobna jeśli chodzi o maline + nakładkę +kabelki i inne duperelki. 
O jakiej magicznej nakładce mówisz? HiFiBerry?
Jeszcze napisz że używając Maliny w połączeniu do DACka da dwa razy lepszy dźwięk niż połączenie tego samego DACka z Chromecast audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, AndrzejPiaseczno said:

O jakiej magicznej nakładce mówisz? HiFiBerry?
Jeszcze napisz że używając Maliny w połączeniu do DACka da dwa razy lepszy dźwięk niż połączenie tego samego DACka z Chromecast audio.

Ciężko mi jest dyskutować nad czymś bardzo oczywistym. Nakładek do maliny jest naprawdę dużo, od badziewi którą pozwoliles sobie wymienić do naprawdę topowych (digione signature czy PI2AES). To Twoje rozwiązanie jest przyzwoite do słuchania np. w pracy czy szkole albo na działce. Ale w domu to można bardziej się postarać ... 

Warto posłuchać jakieś normalnej "nakładki" albo skorzystać z licznych wątków na tym forum, aby lepiej zapoznać się z tematem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2019 o 16:50, Arkadiusz_50002 napisał:

Głównym założeniem było przeniesienie biblioteki flaców na coś bardziej używalnego niż PC i podłączyć to do wzmacniacza.. 

Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ciężko mi jest dyskutować nad czymś bardzo oczywistym. Nakładek do maliny jest naprawdę dużo, od badziewi którą pozwoliles sobie wymienić do naprawdę topowych (digione signature czy PI2AES). To Twoje rozwiązanie jest przyzwoite do słuchania np. w pracy czy szkole albo na działce. Ale w domu to można bardziej się postarać ... 
Warto posłuchać jakieś normalnej "nakładki" albo skorzystać z licznych wątków na tym forum, aby lepiej zapoznać się z tematem. 
Patrz otwieram każdy wątek z Maliną i wszędzie jest konkluzja by nie używać żadnych nakładek... tylko po usb dawać na dobry DAC.

Poleć proszę zestaw:
- Jakie raspberry
- jaka nakładka
- jaka obudowa
- jaki zasilacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, AndrzejPiaseczno said:

Patrz otwieram każdy wątek z Maliną i wszędzie jest konkluzja by nie używać żadnych nakładek... tylko po usb dawać na dobry DAC.

Poleć proszę zestaw:
- Jakie raspberry
- jaka nakładka
- jaka obudowa
- jaki zasilacz
 

Jeśli chcesz tylko podawać sygnał przez usb na DAC bo taki typ połączenia bardziej preferuje ten DAC to połącz malinę z nakładką usbridge signature. 

Jeśli nie, a uwierz mi cała masa DAC ów preferuje inne połączenia np. BNC, to skorzystaj z nakładek które wcześniej opisałem. I przeczytaj wątek "PI2AES z raspberry " tam dosyć szczegółowo opisałem co z czym, nie będę się powtarzał. 

A wracając do tego co napisałeś o jakiś konkluzjach, jak zawsze staram się zapoznać osobiście z danym rozwiązaniem. Jeśli nie to słucham mądrych, a nie idiotow którzy paplaja co im ślina na język przyniesie lub powtarzają głupoty innych. 

Jest jeszcze druga grupa osób, która dyskredytuje dane rozwiązanie bo ma w tym interes i próbuje wcisnąć, patrz sprzedać duuuzo droższe produkty. W większości przypadków są gorsze albo na podobnym poziomie co topowe nakładki. Głośno Ci tego nikt nie powie, bo po co, ja mogę również otrzymać zaraz ciekawe komentarze, za taką śmiała wypowiedź. Ale mam to gdzieś bo nie sprzedaje niczego. 

Jak wsadzilbys dobrą nakładkę + zasilanie do niej+ malinę w ładnej obudowie to myślę, że takie rozwiązanie mogłoby kosztować przynajmniej 4tys.

Można wszystko również samemu zrobić wyjdzie połowę taniej. Jednka 95% osób na tym forum preferuje "gotowce" więc rozumiesz jaka będzie generalna odpowiedź... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę cię o pomoc bo coś nie widzę co ze sobą połączyć. Zakupy bede robil w botland.

Doradz zestaw:
- Jakie raspberry
- jaka nakładka
- jaka obudowa
- jaki zasilacz
- fajnie jakby dac mial wyjscie spdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego zależy od Twojego budżetu oraz jaką nakładkę chcesz kupić. Czytałeś to? 

 

Tam jest wiele odpowiedzi, od danej nakładki zależy zasilanie, a to wiąże się z ceną. Napisz mi na priv jaki masz DAC to coś Ci podpowiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bawiłam się tak Samsungiem S7 podłączonym po usb z dac. Da się słuchać, ale nie jest to mistrzostwo świata, nawet po dokupieniu apki i wysyłaniu gęstych formatów. 


Samsung nic nie robi z mikserem Android. Dźwięk idzie przez upsampler do 48KHz słabej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.