Skocz do zawartości
IGNORED

Dotkliwy brak małego, kompletnego streamera na rynku...


MacP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, że rynek audio jest wprost zalany DACami, jest też do wyboru masa odbiorników bluetooth, ale nie ma wielu naprawdę dobrych, niedrogich streamerów. Każdemu czegoś brakuje, a jak jest "kompletny" to okazuje się absurdalnie drogi. Marzy mi się coś, co miałoby wymiary, ergonomię i cenę DAC-ów Matrixa, ale pełniłoby też rolę transportu plików. To nie może być coś niebywale skomplikowanego, są przecież gotowe układy! Google Chromecast Audio ma wymiar niewiele większy od monety, kosztuje 120 zł a mieści kompletny streamer, DAC i moduł Wifi! I wszystko nienajgorszej jakości, całkiem nie najgorzej grające (sceptyków zachęcam do spróbowania, można się poważnie zdziwić). Streamer idealny wyglądałby więc np. jak taki Matrix ale miałby:

- DAC, preamp (jakiś analogowy, na drabince, nie wszechobecne "po cyfrze"), wzmacniacz słuchawkowy.

- protokoły DLNA, Chromecast, AirPlay, Roon ready

- natywną obsługę podstawowych serwisów streamingowych (zapewnia to zresztą właśnie Chromecast)

- czytelny wyświetlacz

- obsługę funkcji sieciowych pilotem (jestem może starej daty, ale każdorazowe sięganie po smartfona by zmienić track mnie denerwuje ? )

- dobrze napisaną aplikację, ale też możliwość obsługi dowolną (jak BubbleUPNP)

Więcej do szczęścia nie trzeba ? (NB. wspomniany Matrix wprowadził niedawno do oferty obiecujący streamer elementX, ale kosztuje już 3000 USD, więc konkuruje z pułapem Luminów  - dziękuję bardzo, ale lubiłem Matrixa budżetowego, jak będę miał na zbyciu 3000 USD to mam w czym wybierać...)

Że są takie? No niezupełnie - najbliższy opisanego ideału jest naprawdę "wszystkomający" Cambridge Audio CXN V2, ale jest duży i dość drogi. A poza nim każdy czegoś nie ma. Urządzenia BluOS nie wspierają DLNA, a natywna aplikacja jest dobra dopóki działa - jak nie uda się z nią zgrać np. NASa to mogiła, NIC nie da się już zrobić. Auralic słabo się dogaduje z Androidem (od lat obiecują poprawę ale olewają miliony użytkowników nie-jabłkowych, niech więc się nadgryzą w... jabłko).  Mały i całkiem fajny streamer Yamahy WSC-50 nie ma wyświetlacza, większe modele mają je niefunkcjonalne. Transporty Denona - brak wyjścia cyfrowego koaksjalnego, większość innych streamerów, nawet tych b. drogich np. od Lumina - bez chromecasta, więc streaming obsługują własne aplikacje, na ogół z jakimiś fatalnymi brakami. Już myślałem że moje oczekiwania spełni ładny streamer od SMSL DP3, ale niestety  - dla odmiany nie miał gapless, a jego wyświetlacz był groteskowy, nawet z bliska trzeba było go oglądać chyba przez sporą lupę. Ale już temu modelowi niewiele by było trzeba, by zbliżył się do ideału, jednak pewnie nie doczekamy się wersji poprawionej, bo SMSL musi wypuszczać kompulsywnie po pięć nowych DACów na kwartał, podobnie jak Topping….

Drodzy przyjaciele z Państwa Środka - jest wielka rynkowa luka, do roboty! ?

A poniżej bebechy wspomnianego drobiazgu Google'a - tylko tyle trzeba, przy minimalnym koszcie materiałowym, by w pełni usieciowić jakiegoś fajnego DACa. Oczywiście sporo można tu poprawić, np. zasilaniem itp. ale to nie powinno być przecież trudne. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zaraz pojawi się argument "malinki" - przeszedłem przez to, bawiłem się, to rzeczywiście ciekawe i daje duże możliwości, może dobrze brzmieć, ale jednak ma sporo różnych ograniczeń no i funkcjonalnie/wizualnie też zaczyna robić się mało przyjemne. Brzydkie pudełka, w których z każdej strony wyłażą jakieś kable, po kilka liniowych zasilaczy do różnych sekcji, konieczność dłubania w zaawansowanych ustawieniach linuxowych systemów, by wycisnąć maksimum możliwości. To fascynująca zabawa dla hobbystów, ale serio, większość potrzeb przeciętnego melomana załatwiłby dobrze zrobiony, fabryczny streamer-DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia,sam zastanawiam śię dlaczego rynek wygląda tak jak wygląda,mamy sprzety od 2 do 7 tys. takich producentów jak Onkyo,Pioneer czy CA.To te tańsze modele,potem mamy już tylko cenowy odlot Auralic,Aurender Linn Lumin i na końcu streamer ML za prawie 90 tyś,zapytam raz jeszcze jaka kosmiczna technologia jest zawarta w tych urządzeniach że są tak wysoko wycenione i jednocześnie wszystkie mają mniejsze i większe wady-braki użytkowe{ proszę zobaczyć na wysyp Luminów na znanym portalu} co jest nie halo w gratkach za tak wielką kasę.

Do tego polityka samych firm wypuszczamy nowy model a stary olewamy,jak chcesz to kup następny i tak w kółko,interes muśi śię kręcic.

Nie jestem wielkim fachowcem ale patrząc co śiedzi w środku tych urządzeń to widać tanie zaśilacze impulsowe,gotowe moduły Wi Fi a nawet są firmy jadące na "malinie" co prowadzi do ćiekawych wniosków.

Na koniec zapytam czy napisanie solidnego softu dla takiego grajka to aż tak wielki problem dla informatyka? może by tak coś wspólnie na forum podziałać,nawet zapłacic.

To jak budujemy forumowy streamer który nas zadowoli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile na rynku jest firm, które prowadzą działalność charytatywną? Niestety większość produkuje dla zysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrek7 napisał:

A ile na rynku jest firm, które prowadzą działalność charytatywną? Niestety większość produkuje dla zysku.

Zapytam po  raz kolejny jaka kosmiczna technologia zawarta jest w ML za prawie 90 tyś. dla przykładu bardzo dobry aparat do USG znanej firmy europejskiej kosztuje 120-140 tyś.a super wypas to max. 180 tys.

Tu nie chodzi o darmochę jak sugerujesz,wspomniany streamer ML też ma wady{procesor słabszy niż w malinie żeby było śmieszniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piotrek7 napisał:

A ile na rynku jest firm, które prowadzą działalność charytatywną? Niestety większość produkuje dla zysku.

Dlaczego niestety? Ja chętnie dam zarobić Matrixowi, czy Toppingowi. Np. DAC DX3 pro tego ostatniego jest piękny, funkcjonalny, b. chwalony za brzmienie, b. uczciwie wyceniony. Dlaczego nie mógłby dostać streamera na paru tanich scalakach i kosztować np. 1300 czy 1500 zamiast 1000? ? Trudno nawet zliczyć ile DACów ma w ofercie Topping czy SMSL, widać w tym spory wkład "myśli inżynierskiej" na naprawdę niezłym poziomie, więc trudno pojąć, czemu tak bardzo olewają wielki dziś przecież i chłonny rynek urządzeń sieciowych! Nośniki fizyczne już niemal wychodzą z użycia, do czego więc są te przetworniki wciąż tylko z coaxialami i optykami (ew. USB, tak jakby wszyscy marzyli tylko o tym, by swoje wieże napędzać z laptopów i PCtów, podczas gdy już miliony nagrań są w sieci w świetnej, bezstratnej jakości, a większość użytkowników najchętniej by nimi sterowało po prostu ze smartfona...).
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MacP napisał:

Że są takie? No niezupełnie - najbliższy opisanego ideału jest naprawdę "wszystkomający" Cambridge Audio CXN V2, ale jest duży i dość drogi. A poza nim każdy czegoś nie ma.

Niedawno szukałem tandemu streamer + wzmacniacz i odrzuciłem stajnię Cambridge właśnie przez słabego CXN V2.   Przecież od strony wspieranych usług sieciowych jest on właśnie biedny. AirPlay nadal w starej wersji, Bluetooth jako opcja do dokupienia, brak TuneIn. Z czym oni do ludzi? Aplikacja do obsługi jest również kiepska, poczytaj opinie z AppStore/Google Play czy fora w necie - a to bardzo ważne. I to za 4 klocki? 

Jeśli szukasz dobrego streamera to spójrz w stronę Sonos, BluOS (NAD), HEOS (Denon/Marantz) lub MusicCast (Yamaha).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fan64 napisał:

Zapytam po  raz kolejny jaka kosmiczna technologia zawarta jest w ML za prawie 90 tyś

Ta technologia nazywa się "snobizm nabywcy". Są ludzie, dla których taki wydatek jest w pełni akceptowalny więc są firmy, które zaspokajają ich potrzeby. Tu nie chodzi o technologię, o dźwięk. Tylko o zarobek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotrek7 napisał:

Ta technologia nazywa się "snobizm nabywcy".

Inny termin to „konsumpcja na pokaz”. Coś jak jeans’y za 2k zł, które jakościowo niczym nie różnią się od popularnych Levisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrek7 napisał:

Ta technologia nazywa się "snobizm nabywcy". Są ludzie, dla których taki wydatek jest w pełni akceptowalny więc są firmy, które zaspokajają ich potrzeby. Tu nie chodzi o technologię, o dźwięk. Tylko o zarobek

Gdyby w latach 90-ch tak wyceniano sprzęt audio te wysokie modele to chyba do dziś by stały w magazynach, przeciętny solidny klocek kosztował od 800-1200DM  ten za 2000DM to już było super,4000-5000DM to już było super,to też było drogo nie tylko dla nas,ale było daleko od cenowego kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marcin_mm napisał:

Jeśli szukasz dobrego streamera to spójrz w stronę Sonos, BluOS (NAD), HEOS (Denon/Marantz) lub MusicCast (Yamaha).

Dzięuję, jestem świeżo po "przerobieniu" BluOS. Opisałem wrażenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? Nie twierdzę że CXN to ideał, mówię że się zbliża do niego (akurat nie używam Bluetooth, airplay ani Tunein, więc zgodziłbym się na te kompromisy, ale rozumiem, że zawsze komuś czegoś będzie brakowało). Co do tych innych systemów, to wystarczy spojrzeć na oceny aplikacji w sklepach by nabrać wątpliwości, czy to są optymalne rozwiązania. Mówię - nie znajdziemy ideału, który zachwyci każdego, piszę o pewnym minimum funkcjonalności w rozsądnej cenie, co nie powinno być aż tak trudne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, MacP napisał:

Co do tych innych systemów, to wystarczy spojrzeć na oceny aplikacji w sklepach by nabrać wątpliwości, czy to są optymalne rozwiązania. 

Oceny z AppStore'a:
Sonos - 4,7 (ostatni update 2 tygodnie temu)
HEOS - 3,0 (ostatni update 3 tygodnie temu)
BluOS - 2,7 (ostatni update 1 miesiąc temu) 
MusicCast - 2,1 (ostatni update 3 tygodnie temu)
Cambridge - 1,9 (ostatni update 9 mies temu)

Cambridge jak widać nawet nie jest aktywnie rozwijany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, marcin_mm napisał:

Oceny z AppStore'a:

Dodałbym jeszcze Devialeta: 3.4 a AppStore, 1.3-3.1 na Google ? sprzętowo sięgają kosmosu, a programowo - żenada (1.7/5 to za żenująca apkę do obsługi ich wychwalanych Phantomów - jeszcze gorzej jest z pięknymi wizualnie i technologicznie wzmacniaczami).

18 minut temu, marcin_mm napisał:

Oceny z AppStore'a:
Sonos - 4,7 (ostatni update 2 tygodnie temu)
 

Sonos ma niezłe oceny apki, ale co z tego, skoro ich jedyny (?) streamer jest prymitywny (16-bit/48kHz na wyjściu cyfrowym?! żarty...) a recenzje nie zachwycają się jego brzmieniem... Podobnie jak BluOS, czy Devialer nie wspiera DLNA/UPNP. To go dla mnie całkowicie dyskwalifikuje, ot zabawka, to już naprawdę znacznie lepiej kupić krążek Chromecasta za 120, serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, marcin_mm napisał:

MusicCast - 2,1 (ostatni update 3 tygodnie temu)

No co Ty a w magazynie Audio Video piszą, że to najlepsza aplikacja na rynku ? 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jeśli chodzi o apki, to spore możliwości ma znany i lubiany BubbleUPNP (który jednak trochę się bardzo rozrósł "w różne strony" i autorzy nieco stracili panowanie nad ergonomią), ale ja osobiście b. lubię skromny Hi-Fi Cast - ma ładny, przejrzysty interfejs, bez nadmiaru wodotrysków i jest świetny do obsługi muzyki na serwerach NAS (także niezłe radio internetowe). No i działa z każdym sprzętem UPNP,  więc zmiana urządzenia nie wiąże się z oswajaniem narowów nowej aplikacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MacP

Cześć Możesz sprawdzić to poniżej Lindemann Audio. Zbierają bardzo dobre noty w testach i są niewielkie. Fakt nie maja wyświetlacza i preampu. Możesz podłączyć media zewnętrzne (nawet zewnetrzny naped CD/DVD), mają własną apkę na Apple i Andorida i jest ciągle rozwiajne a streamer w oparciu o StreamUnlimited - te same płytki wykorzysuje NAIM i MOON. Można sterować z innej apki też. No i można dać lepsze zasilanie zewnętrzne jeśli tego zapragniesz. Cena nie jest kosmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Network player

Ethernet: 100 Mbit/s
WLAN: dual-band 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth 4.2, A2DP
USB 2.0 high-speed host interface, max. output current 1.5 A
Supported codecs: WAV, FLAC, AIFF, ALAC, MP3, AAC, Ogg Vorbis, WMA, DSD
UPnP und DLNA support
PCM resolution: 44.1 kHz up to 384 kHz, 24 bit.
DSD resolution: DSD 64 up to DSD 256.
Gapless playback
Streaming services: TIDAL, Qobuz, Deezer, HighResAudio, Spotify, Internet radio and Podcast
Roon Ready

 

bez DAC jako bridge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Network Bridge

Ethernet: 100 Mbit/s
WLAN: dual-band 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth 4.2
USB 2.0 high-speed host interface, max. output current 1.5 A
Supported codecs: WAV, FLAC, AIFF, ALAC, MP3, AAC, Ogg Vorbis, WMA, DSD
UPnP and DLNA support
PCM resolution: 44.1 kHz up to 384 kHz, 24 bit (WLAN up to 192 kHz)
DSD resolution: DSD 64 up to DSD 256 (WLAN up to DSD 128)
Gapless playback
Streaming services: TIDAL, Qobuz, Deezer, HighResAudio, Spotify
Internet radio and podcast
Roon Ready

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł by tu inną drogą. Mam na myśli odtwarzacze przenośne. Jest kilka tylko czy to cię zadowoli.

Od najtańszego FIIO M6, SHANLING M2X, HIBY R3. Problemem może być sterowanie z pilota.

A ostatnio do swojej maliny leżącej od roku dokupiłem kartę Allo Boss postawiłem max2play i jak na razie jestem zadowolony.

Co do maliny to są też inne rozwiązania dużo lepsze dające więcej na starcie. Choć by Rock Pi 4 B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MacP

Jeszcze zapomniałem dodać jednego kandydata - Soundaware A1. Ma duży wyświetlacz oraz pilota, duże możliwości z mediami zewnętrznymi, DNLA/UPNP, Roon Ready (no forum Roon ludzie potwierdzają działanie, jest w procesie certyfikacji). Cena 3450 PLN. Zasilanie liniowe wbudowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nawet ma wsparcie na HQplayera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, muzaman napisał:

zapomniałem dodać jednego kandydata - Soundaware A1

O, ten wydaje się fajnie dopracowany, przyjrzę się, dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin_75 napisał:

Teac też.NT 503 i NT 505

Uzależnienie od aplikacji. 

 

Najtańszy, wszystko mający to chyba Onkyo NS-6130. Tidal, spotify, Amazon, chromecast, ekran, pilot, wyście coax, wifi. No może procz zew DACa. Ale to już wieksza cena. Np CA CXN. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o aplikacji w Onkyo ns-6170? Jest do przyzwyczajenia? Tak bardzo źle w porównaniu z apką Tidal na Androida?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rafal735r napisał:

Najtańszy, wszystko mający to chyba Onkyo NS-6130

Onkyo czasem robi fajne rzeczy (dużo lepszy brzmieniowo jest podobno NS-6170), ale znowu - taki np. tani, amatorski amplitunerek CR-N775D może mieć świetny wyświetlacz z wieloma detalami, a ten powyższy odtwarzacz pokazuje chyba tylko wybrane źródło. Gdzie tu logika?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran NS-6130, 6170 pokazuje wszystko, z tym ze ma jeden wers. Ale przynajmniej widać go z kilku metrów. Możesz sobie z pilota przewinac więcej info jak ci potrzeba. Chyba fajniejszy jest tylko w Denonach i Marantzacj. Czyli jeden duży wers i dwa mniejsze. 6170 jest lepszy brzmieniowo, ale chyba miało być tanio? Ja 6130 używam jako transport i na razie nie widzę nic lepszego. Używam tidala po chromecast, słucham z NASa i radia. 

22 minuty temu, gawrysiak.a napisał:

A co sądzicie o aplikacji w Onkyo ns-6170? Jest do przyzwyczajenia? Tak bardzo źle w porównaniu z apką Tidal na Androida?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Tidal na NS to jest nieporozumienie, dlatego sugeruje używać po chromecast. 

26 minut temu, Marcin_75 napisał:

Nie bardzo jest ta aplikacja teaca?

 

Nie wiem, ale ja chciałem mieć jeszcze możliwość sterowania ze zwykłego pilota. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak Tidal po chromecascie to juz niewygoda, bo trzeba z telefonu ...co tam skopali w streamerze Onkyo z tym Tidalem? ja mam Pionka N-50AE i chwalę, kupilem tanio bo używke,  tam tez wg mnie jest wszystko, pare drobiazgów bym tylko poprawił ale ogólnie wszystko jest ok łącznie z dźwiękiem 

choć i tak używam zawnetrznego daca bo mam :)

a jak komus nie potrzeba radia TuneIn to również polecę Cambridge Audio CXN ale koniecznie wersję V2, miałem wszystkie wersje Cambridge począwszy od Stream Magic V1 i ta ostatnia  dopiero gra jak trzeba,  nawet CXN V1 był slabszy dźwiękowo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, costa brava napisał:

no to jak Tidal po chromecascie to juz niewygoda, bo trzeba z telefonu .

No ja nie wyobrażam sobie "chodzenia po TIDALu " z pilota za pomocą zwykłego wyświetlacza. Chyba że ktoś wejdzie sobie w byle co, np nowości i będzie tak słuchal. Przecież to katorga, jaki w tym sens? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam do nawigowania, wpisuje co chce słuchać i włączam,  podpowiedzi Tidala mnie nie interesują, ewentualnie wybieram jakąś gotową składanie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.