Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana Yamaha R-N602


Alex81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam roczną Yamahę R-N602,która gra z podlogówkami Pylon Audio Pearl 25. Pokój około 18m2 a muzyka to sporo instrumentarium,folku - Loreena Mc Kennit ale sporo też popu i cięższego metalu. Mieszkanie jest w bloku,nie chodzi mi więc o poprawę mocy ale ściśle o poprawienie jakości dźwięku. Myślę nad zmianą Yamahy na np. Nada 326 lub 356 plus jakiś streamer (Spotify to raczej główne źródło). Polecono mi też audiolaba 6000a ale wraz ze streamerem troszkę przekracza budżet. Co byście mi poradzili aby odczuwalnie poprawiła się jakość dźwięku? Co powiecie o CA CXA 60 ? Będę jak zawsze wdzieczny za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Alex81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ohmygod napisał:

wiecej zyskasz wymieniajac na lepsze 

Pewnie tak,niemniej na razie skupmy się na wzmacniaczu. Po godzinach czytania ogromnie spodobał mi się CA CXA60. Pytanie tylko jak zagra on z Pylonami a drugie co najlepiej do niego podłączyc aby zródłem było Spotify. I trzecie najwazniejsze czy i o ile lepiej to zagra od R-N602.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, żeby zrobić zdecydowany krok do przodu, trzeba wymienić wszystko. Najlepiej byłoby założyć sobie budżet na całość i słuchać zestawów. W jednych systemach lepiej dołożyć do wzmaka, a w innych wręcz odwrotnie. Najprościej na bazie ampli stereo Yamaha R-N803D i szukać kolumn. Ona już pociągnie całkiem niezłe kolumny. Na tak małe pomieszczenie nawet porządne monitory starczą. Niedawno sprzedałem zestaw do ciężkiej muzy oparty właśnie o tą Yamahę i małe podłogówki od B&W model 704. Klient bardzo zadowolony. Z takimi kolumnami R-N803D sobie poradził bardzo ładnie.

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie staje na CA CXA60 +WXA-10. Żebym z niczym "nie wtopił" uważacie że warto zmieniać z R-N602 ?? Przypomnę kolumny to Pylon Audio Pearl 25 a muzyka pójdzie głow ie ze Spotify. Ogromne dzięki. Co do poprzedniej wypowiedzi - dziękuję. Zaczne od wzmacniacza na przestrzeni miesiecy wymieni sie kolumny. CA CXA60 raczej lepsze niżR-N803D ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy sprzęt o jakieś 50 % droższy pozwoli wycisnąć cokolwiek więcej niż obecny z plików mp3 z bitratem 320 (przy dobrych wiatrach, jeśli to Sptify Premium bo jeśli Free to lepiej chyba dać na biedne dzieci). Napisz jakie wrażenia odsłuchowe po zmianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Alex81 napisał:

Ostatecznie staje na CA CXA60 +WXA-10. Żebym z niczym "nie wtopił" uważacie że warto zmieniać z R-N602 ??

Ta decyzja podjęta jest tylko na podstawie czytania o sprzęcie? 

Żebyś nie wtopił to musisz sam posłuchać sprzętu, ale skoro pytasz jak uważamy to ja uważam, że wtopisz. Piszesz, że chcesz poprawy jakości dźwięku. A co w obecnym ci się nie podoba?

 

14 godzin temu, Alex81 napisał:

I trzecie najwazniejsze czy i o ile lepiej to zagra od R-N602.

Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, Alex81 napisał:

Ostatecznie staje na CA CXA60 +WXA-10. Żebym z niczym "nie wtopił" uważacie że warto zmieniać z R-N602 ?? Przypomnę kolumny to Pylon Audio Pearl 25 a muzyka pójdzie głow ie ze Spotify. Ogromne dzięki. Co do poprzedniej wypowiedzi - dziękuję. Zaczne od wzmacniacza na przestrzeni miesiecy wymieni sie kolumny. CA CXA60 raczej lepsze niżR-N803D ?

To dobra decyzja moim zdaniem. CA CXA60 zagra lepiej niż R-N803D, zresztą jest to moim zdaniem bardzo dobre uzupełnienie Twoich kolumn, a nawet w przyszłości jak zmienisz na lepsze kolumny, wzmacniacz spokojnie pozostanie, bo to dobre urządzenie.

Zapraszam na odsłuchy oraz oczywiście indywidualną wycenę dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cie maksymalna jakość przesyłu muzyki bezprzewodowej to taki odbiornik Bluetooth będzie lepszym wyjściem niż tani streamer

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pięknie dziękuję za odpowiedzi,mętlik jaki mam w glowie jak zawsze jest spory. Poradziliscie mi ale kilka osób (dzieki za prywatne wiadomosci do tematu) wybija mi z glowy zmiane wzmacniacza a raczej zmianęglosników zamiast tego. Przypomne ze pomieszczenie to 18m2. Bylem juz zdecydowany w 100% na CA CXA60 + WXA-10 ale jak tak piszecie to prawie cala noc wertowałem co mozna zrobić. I tak ostatecznie staneło ze jakby zostawic Yamahe i zmienic Pylon Audio Pearl 25 na Sapphire 31 to jakby to wygladalo ? Podsumowując gdzie jakosc dzwieku byłaby bardziej odczuwalna zmieniajac R-N602 na CA CXA60+WXA-10 czy tez zostawic Yamahe a zmienić Pylony 25 Pearl na np. Sapphire 31 ??? Wybaczcie zamieszanie ale chce wyraznie czuc poprawe w jakosci dzwieku. Jeszcze raz z gory dziekuje za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Alex81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-N602 jest słaba (nie o moc chodzi) i to ją wymień, kolumny zostaw. Jeżeli nie chcesz R-N803D, który moim zdaniem jest bezkonkurencyjny w kwocie 3k, to zastanów się nad Onkyo A-9050/9150 i wtedy zostanie Ci sporo kasy na coś sieciowego, a dźwiękowo w połączeniu z Pylona, to będzie całkiem spory przeskok w stosunku do R-N602, CXA60 też myślę, że zagra gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alex81 napisał:

Podsumowując gdzie jakosc dzwieku byłaby bardziej odczuwalna zmieniajac R-N602 na CA CXA60+WXA-10 czy tez zostawic Yamahe a zmienić Pylony 25 Pearl na np. Sapphire 31 ??? Wybaczcie zamieszanie ale chce wyraznie czuc poprawe w jakosci dzwieku.

Idź w końcu posłuchać, bo jak sam widzisz, ile osób tyle pomysłów ? Te produkty są ogólnie dostępne. Nie ma raczej problemu, żeby tego posłuchać. Warto

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Idź w końcu posłuchać, bo jak sam widzisz, ile osób tyle pomysłów ? Te produkty są ogólnie dostępne. Nie ma raczej problemu, żeby tego posłuchać. Warto

Jakbym mógł to bym poszedł ? Po to wlasnie jest forum a wypozyczac i odsyłac tyle sprzetu jest kłopotliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia ale miałem okazję posłuchać Yamahy R-N602 w konfrontacji z R-N803 i kupiłem 803 bo gra ona zdecydowanie lepiej lżej ,dynamiczniej ,ale i tak ja po kilku miesiącach sprzedałem bo nie potrzebowałem funkcjonalności sieciowych za dużo tego miała ,i kupiłem wzmacniacz AS500 i było słabo no to kupiłem AS700 było lepiej ale ciągle nie tak jak chciałem sprzedałem kupiłem Denona 1500EA i znów coś nie tak sucho jakoś e i sprzedałem od jakiegoś czasu mam CA  651 A i CA SM6 i w końcu gra gra dobrze i poprawnie jak dla mnie choć chętnie bym coś poprawił bo zawsze może być lepiej

słuchałem  CA CXA60 i ja dla mnie było dobrze wszystko zależy jakie kolumny podłączysz prawda jest że nie wszystko do siebie pasuje a i od pomieszczenia dużo zależy .z mojej strony polecam CA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zmienisz Pylony na wyższy model, to znowu RN 602 będzie pokazywać duże ograniczenia. Lepszą opcją byłoby rozważenie Nada C356. Znacznie więcej się wydarzy na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Ale jak zmienisz Pylony na wyższy model, to znowu RN 602 będzie pokazywać duże ograniczenia. Lepszą opcją byłoby rozważenie Nada C356. Znacznie więcej się wydarzy na plus.

Tak,zgadza się ale od czegoś muszę zacząć i ruszyć do przodu a na wymianę całego sprzętu na razie mnie nie stać.Stąd pytanie co na tą chwilę da więcej - zmiana wzmacniacza czy kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Alex81 napisał:

Tak,zgadza się ale od czegoś muszę zacząć i ruszyć do przodu a na wymianę całego sprzętu na razie mnie nie stać.Stąd pytanie co na tą chwilę da więcej - zmiana wzmacniacza czy kolumn.

To jak pisałem wcześniej. Zmiana wzmacniacza ma większy sens. Z pewnością Nad C356 dużo Ci wniesie w stosunku do RN602. To przede wszystkim wzmacniacz stereo bez dodatków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tonnii99 napisał:

To jak pisałem wcześniej. Zmiana wzmacniacza ma większy sens. Z pewnością Nad C356 dużo Ci wniesie w stosunku do RN602. To przede wszystkim wzmacniacz stereo bez dodatków.

Nad odpada - brak optyka,a dwa wyglad dla mnie ma znaczenie. Skupiam się na CA CXA60 i WXA-10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podepne się pod temat Jestem laikiem. Proszę o radę.   Zastanawiam się nad dwoma amplitunerami Yamaha R-N803D vs Denon Dra 800h. Posiadam kolumny podstawkowe B&W 685 s2 + subwoofer B&W asw 608. Pokój 20 m.  Zestawu potrzebuje głównie go muzyki z tidal, cd, koncerty z.blueray. Ale również podpiąć do tv. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Alex81 napisał:

Nad odpada - brak optyka,a dwa wyglad dla mnie ma znaczenie. Skupiam się na CA CXA60 i WXA-10.

jak już chcesz tego Cambridge to lepiej CXA80. 60 jest kiepska. Może taka opcja: Rotel A10 + Yamaha WXC-50. To zagra zdecydowanie najlepiej. Rotel nie ma co prawda pilota, ale możesz sterować głośnością Yamahy no i ona ma wejście optyczne. 

1 godzinę temu, zOOm1975 napisał:

Witam.Podepne się pod temat Jestem laikiem. Proszę o radę.   Zastanawiam się nad dwoma amplitunerami Yamaha R-N803D vs Denon Dra 800h. Posiadam kolumny podstawkowe B&W 685 s2 + subwoofer B&W asw 608. Pokój 20 m.  Zestawu potrzebuje głównie go muzyki z tidal, cd, koncerty z.blueray. Ale również podpiąć do tv. 

trzeba posłuchać obu, jednak Yamaha to jednak ciut lepsze urządzenie. Zbudowana jest jako jedyna na bazie wzmacniacza stereo, a nie amplitunera kina domowego i to słychać. Dźwięk nie jest płaski

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jak już chcesz tego Cambridge to lepiej CXA80. 60 jest kiepska. Może taka opcja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . To zagra zdecydowanie najlepiej. Rotel nie ma co prawda pilota, ale możesz sterować głośnością Yamahy no i ona ma wejście optyczne. 

 

Panowie a czym oprocz wiekszej mocy i usb rózni się CXA80 od CXA60 ??Szukam róznic ale wiekszosc to dane techniczne. Na tą chwile do PA Pearl 25 warto by dołożyc do CXA80 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.12.2019 o 07:41, Alex81 napisał:

Nad odpada - brak optyka,a dwa wyglad dla mnie ma znaczenie. Skupiam się na CA CXA60 i WXA-10.

Patrz tylko, żeby ten CXA60 Cię zbytnio nie zmęczył. To jasny wzmak, nie do wszystkiego pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.