Skocz do zawartości
IGNORED

AMPLITUNR POD ULTRA 4 K i MONITOR AUDIO RX 8


KINGSIZE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po 8 latach nieobecności. Część forumowych znajomych pewnie już nie żyje ?

Mam pytanie do praktyków.

Gdzieś w 2010/2011 roku zafundowałem sobie zestaw głośników  Monitor Audio RX 8 w układzie 5.0 (tylne trapezy FX). Podpiąłem to pod polecany mi amplituner Harman Kardon AVR 260 i dodałem CD Marantz model SA 7003 (SACD).  Całość gra w prostokącie 4m x 5m. Jestem bardzo zadowolony z dźwięku w tym zestawieniu ...  aczkolwiek przydała by się szczypta soczystości w basie biorąc pod uwagę, że nie samym Pink Floyd, Dire Straits, J.M. Jarre czy Bethovenem człowiek żyje. Współczesna popowa muzyka  odpowiada mi jak najbardziej. 

No ale powstał problem. Dotąd używałem TV Full HD, a od kilku dni delektuję się obrazem z 65 calowego Sony w Ultra 4 K. Mój amplituner nie przepuszcza sygnału 4 K (max FULL HD 1080i) co bardzo mnie ogranicza przy używaniu konsoli PS4Pro czy Netflixa.  Czas zmienić amplituner.

Jak już ktoś słusznie mi powiedział - powinienem tak dobrać AVR by wykorzystać cały potencjał z posiadanego zestawu Monitor Audio RX 8 - dlatego bardzo proszę Was o podpowiedź co wybrać. Stawiam w 100 % na jakość odsłuchu stereo (filmy i tak dadzą radę dźwiękowo). Zaznaczam, że mam zamiaru zmieniać głośników, a jedynie z czasem dokupić subwofer. Nie interesuje mnie wykorzystanie większej ilości głośników niż 5.0 (docelowo 5.1). WAŻNE: musi posiadać strumieniowanie z TIDAL.

Dotychczas zalecano mi MARANTZ SR 5014,  DENON X3600H,  DENON AVR X2600H.

Dziękuję za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli chcesz to mogę Tobie sprzedać mojego
Denona AVR-X6200W ma i 4k jak i Dolby Vision, Atmos itp.
Jeśli używany sprzęt wchodzi w grę a ten Denon to już wyższa półka jest i super będzie się zgrywać z Monitor Audio.
Teraz mam Denon AVR-X4400H i Monitor Audio Silver i moim zdaniem bardzo dobre połączenie.
Amplituner był używany i posiada wizualne mankamenty, lewy dolny róg delikatnie obity oraz górna obudowa porysowana. W serwisie Horn wymiana obudowy 150zl a przedni panel coś chyba około 300zl bo już nie pamiętam.
Wizualnie 4/6 (gorzej na zdjęciach to wygląda niż na żywo
Technicznie 6/6
Zdjęcia na priv bo tu tylko jedno mogę57bc8939f5eab84ad9aedecb08235b0b.jpg

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Foty85eae98508a245e6c6574a178b3aa65d.jpg

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Fotycd2b3c6351bdb0a58b547327eb2b8aca.jpg

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, KINGSIZE napisał:

Witam po 8 latach nieobecności. Część forumowych znajomych pewnie już nie żyje ?

Mam pytanie do praktyków.

Gdzieś w 2010/2011 roku zafundowałem sobie zestaw głośników  Monitor Audio RX 8 w układzie 5.0 (tylne trapezy FX). Podpiąłem to pod polecany mi amplituner Harman Kardon AVR 260 i dodałem CD Marantz model SA 7003 (SACD).  Całość gra w prostokącie 4m x 5m. Jestem bardzo zadowolony z dźwięku w tym zestawieniu ...  aczkolwiek przydała by się szczypta soczystości w basie biorąc pod uwagę, że nie samym Pink Floyd, Dire Straits, J.M. Jarre czy Bethovenem człowiek żyje. Współczesna popowa muzyka  odpowiada mi jak najbardziej. 

No ale powstał problem. Dotąd używałem TV Full HD, a od kilku dni delektuję się obrazem z 65 calowego Sony w Ultra 4 K. Mój amplituner nie przepuszcza sygnału 4 K (max FULL HD 1080i) co bardzo mnie ogranicza przy używaniu konsoli PS4Pro czy Netflixa.  Czas zmienić amplituner.

Jak już ktoś słusznie mi powiedział - powinienem tak dobrać AVR by wykorzystać cały potencjał z posiadanego zestawu Monitor Audio RX 8 - dlatego bardzo proszę Was o podpowiedź co wybrać. Stawiam w 100 % na jakość odsłuchu stereo (filmy i tak dadzą radę dźwiękowo). Zaznaczam, że mam zamiaru zmieniać głośników, a jedynie z czasem dokupić subwofer. Nie interesuje mnie wykorzystanie większej ilości głośników niż 5.0 (docelowo 5.1). WAŻNE: musi posiadać strumieniowanie z TIDAL.

Dotychczas zalecano mi MARANTZ SR 5014,  DENON X3600H,  DENON AVR X2600H.

Dziękuję za porady.

Bez urazy ale jak możesz mieć dobry bass z tak wymagających kolumn jak RX-8 ??? Kpina... 

Mialem te kolumny i wiem ze ożywają ze wzmacniaczami stereo od 200watt na kanał w gore a tytu bajki piszesz ze jesteś zadowolony... chyba jeszcze nie słyszałeś tych ze kolumn jak potrafią grac... 

Daruj se wspomniane Amplitunery przez Ciebie bo one nie napędza tych kolumn!!!! Ja obecnie używam Marasia 5013 z Heco Celan GT702 i szczerze to nie mogę ich dobrze napędzić... przy -20db głośniki lekko pracują, a bas jest taki se( dupy nie urywa) założyłem wątek w zakładce stereo o wzmacniacz(6-8tys zł chyba) do nich to każdy pisał sprzedać kolumny bo do niczego się nie nadają... 

Dla jasności kup Amplituner minimum Marantz 6013/ Denon 4500, dodaj do tego przyzwoity wzmacniacz stereo np Roksan Kandy K2 i pojawi się ciepełko na średnicy, bass będzie o 3-4 klasy lepszy, zyskasz na stereofoni, scenie w głąb, szerz... tez słucham współczesnego pop-u jak i Classic Rock (Pink Floyd, Dire Straits i inne z tamtych lat ) 

a oferty używanych typu lekko ubity róg omijaj z daleka, to jest elektronika a takie coś klasyfikuje sprzęt do awaryjności to raz a dwa ten sprzęt nie stał w jednym miejscu od nowości... bo jak by tak było to był by jak igła, ryski delikatne mogą powstać od nie odpowiedniej szmacce do wycierania kurzu ale to tez tylko na wyswietlaczu bo ciężej to wykonać/zrobić na metalu niż na lakierze przy kolumnach

zastanów się dobrze nad kupnem tych modeli podanych przez Ciebie...

Zdjęcia podglądowe jak to było u mnie 

DEE63A58-CF94-42A8-ABF4-1F087D7D01DE.jpeg

C5D6C4A3-CDA7-4373-A03B-5BB02681CEF0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KINGSIZE napisał:

Witam po 8 latach nieobecności. Część forumowych znajomych pewnie już nie żyje ?

Mam pytanie do praktyków.

Gdzieś w 2010/2011 roku zafundowałem sobie zestaw głośników  Monitor Audio RX 8 w układzie 5.0 (tylne trapezy FX). Podpiąłem to pod polecany mi amplituner Harman Kardon AVR 260 i dodałem CD Marantz model SA 7003 (SACD).  Całość gra w prostokącie 4m x 5m. Jestem bardzo zadowolony z dźwięku w tym zestawieniu ...  aczkolwiek przydała by się szczypta soczystości w basie biorąc pod uwagę, że nie samym Pink Floyd, Dire Straits, J.M. Jarre czy Bethovenem człowiek żyje. Współczesna popowa muzyka  odpowiada mi jak najbardziej. 

No ale powstał problem. Dotąd używałem TV Full HD, a od kilku dni delektuję się obrazem z 65 calowego Sony w Ultra 4 K. Mój amplituner nie przepuszcza sygnału 4 K (max FULL HD 1080i) co bardzo mnie ogranicza przy używaniu konsoli PS4Pro czy Netflixa.  Czas zmienić amplituner.

Jak już ktoś słusznie mi powiedział - powinienem tak dobrać AVR by wykorzystać cały potencjał z posiadanego zestawu Monitor Audio RX 8 - dlatego bardzo proszę Was o podpowiedź co wybrać. Stawiam w 100 % na jakość odsłuchu stereo (filmy i tak dadzą radę dźwiękowo). Zaznaczam, że mam zamiaru zmieniać głośników, a jedynie z czasem dokupić subwofer. Nie interesuje mnie wykorzystanie większej ilości głośników niż 5.0 (docelowo 5.1). WAŻNE: musi posiadać strumieniowanie z TIDAL.

Dotychczas zalecano mi MARANTZ SR 5014,  DENON X3600H,  DENON AVR X2600H.

Dziękuję za porady.

Witaj,

raczej wyższe modele, jeśli Denon to AVR-X4500H. Spójrz także na ofertę Marantz. A jeśli chcesz rozwiązanie bezkompromisowe, to idealnym uzupełnieniem Twoich kolumn będzie Arcam AVR390 (https://www.q21.pl/arcam-avr390.html).

Musisz wiedzieć, że RX8 to bardzo dobra konstrukcja, ale pokazująca swoje możliwości jakościowe dopiero po podłączeniu dobrego wzmacniacza lub bardzo dobrego amplitunera. Z tańszymi amplitunerami niestety zagra znacznie gorzej - jasno, bez wypełnienia.

Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór amplitunera AV z wyjściem pre-out i końcówka mocy do kolumn przednich.

Zapraszam na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Martin Rejek napisał:

Bez urazy ale jak możesz mieć dobry bass z tak wymagających kolumn jak RX-8 ??? Kpina... 

Mialem te kolumny i wiem ze ożywają ze wzmacniaczami stereo od 200watt na kanał w gore a tytu bajki piszesz ze jesteś zadowolony... chyba jeszcze nie słyszałeś tych ze kolumn jak potrafią grac... 

 

Łagodniej kolego, bez emocji ! Pytanie brzmi - ten sub po prawej ? Co to jest ? Wielka skrzynka !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idziesz w stereo to tani amplituner i do tego porządne końcówki mocy stereo. Efekt będzie dużo lepszy niż przy droższym amplitunerze KD. Denon gra dość spokojnie, jeśli szukasz czegoś w tym kierunku zwróć też uwagę na amplituner Pioneer

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Jeśli idziesz w stereo to tani amplituner i do tego porządne końcówki mocy stereo. Efekt będzie dużo lepszy niż przy droższym amplitunerze KD. Denon gra dość spokojnie, jeśli szukasz czegoś w tym kierunku zwróć też uwagę na amplituner Pioneer

Większych bredni nie słyszałem... jakie korzyści ma nam dać to połączenie??? Śmieciowy przedwzmacniacz który degraduje mocno dźwięk w stereo... lepiej kup już ampli Marantza 5014lub Denona3600 i do tego wzmacniacz stereo... będzie to 1000razy lepsze niż to co Ci proponuje Branża! A oni to chyba powinni iść do szkoły i nauczyć się paru terminotologi i ich znaczeń... albo proponują to na czym maja największy utarg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada prosta jeśli stereo to tylko wzmacniacz stereofoniczny lub ewentualnie amplituner stereo, tu autor tematu chce zmienić amplituner aby mieć nowinki techniczne takie jak 4k, itp.
Amplituner do kina domowego warto wybierać taki który posiada wyjście "pre-out" nie wszystkie Amp AV to wyjście posiadają, dużo ludzi myli wyjście pre-out na drugi sub lub na inną Zone. Jeśli zamarzy nam się i KD i Stereo to pod pre-out podpinamy wzmacniacz lub końcówkę mocy.
Ja jedynie mogę opisywać własne wrażenia z Denonów avr-x3200w, avr-x6200w, avr-x4400h, oraz wzmacniacze Denon pma1510ae oraz Roksan K3.

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bali79 napisał:

Zasada prosta jeśli stereo to tylko wzmacniacz stereofoniczny lub ewentualnie amplituner stereo, tu autor tematu chce zmienić amplituner aby mieć nowinki techniczne takie jak 4k, itp.

też bez przesady bo nie jeden amplituner przegoni wzmacniacze, o procesorach nawet nie wspomnę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bez przesady bo nie jeden amplituner przegoni wzmacniacze, o procesorach nawet nie wspomnę...
O jakim amplitunerze mówisz, jaka jego cena, że przegoni Amp AV i o jakim wzmacniaczu dual-mono z "pre-out" wspominasz ze taki słaby w stereo i w kd? Pytam się ze zwykłej ciekawości, ponieważ znam jakieś flagowce NOWE z nowinkami technicznymi na których autorowi posty zależy za 16tys zł???
Ja z swojego doświadczenia wiem że amplituner nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz stereo, mam porównanie w domu 4400h vs. Roksan K3, mowa tu chyba bardziej o budżetowych sprzętach takich jak Onkyo, Denon/Marantz, Cambridge Audio, Pioneer czy Yamaha.
Na początku myślałem że avr4400h lepiej gra niż avr6200 ale to tylko złudzenie było, jeden jak i drugi gra podobnie, dźwięk i moc. Roksan natomiast miażdży, scena, dźwięk i mocą tego 4400h czy 6200w. Trioda to trioda i wzmacniacz ma moc Też nie neguje tych Denonów czy Marantzów bo to bardzo dobre amplitunery, jeśli komuś zależy na 4k i generalnie na nowinkach technicznych i minimum ma 5.1 to jak najbardziej polecam Amp AV

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie amplitunery mają "nowinki" i nie wszyscy kupują amplitunery. 140W to nie jest moc, za słabe nawet na tytułowe kolumny.

za dużo filozofujesz temu nie będę się wdawał w głupie pyskówki, zwłaszcza że nie jestem zwolennikiem amplitunerów więc nie mam zamiaru ich bronić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie amplitunery mają "nowinki" i nie wszyscy kupują amplitunery. 140W to nie jest moc, za słabe nawet na tytułowe kolumny.
za dużo filozofujesz temu nie będę się wdawał w głupie pyskówki, zwłaszcza że nie jestem zwolennikiem amplitunerów więc nie mam zamiaru ich bronić.
Ale ja tylko chciałem poznać Twoje zdanie jakie to modele nic więcej, czemu mnie atakujesz, sam zaczynasz wypowiedź to może ja rozwiń, po to jest forum aby dawać jakieś info lub wskazówki dla innych.
Napisałeś że coś jest lepsze, temu się tylko zapytałem. Filozof haha to dobre człowieku podejrzewam że jeszcze mniej od Ciebie wiem.

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Denon przy 8ohm ma 2x154W a przy 4ohm około 200W na kanał, Roksan przy 8ohm 130W a przy 4ohm 210W.
Nie wiem czego dotyczy się Twoja wartość 140W. Jeśli chodzi o Monitor Audio Silver10 to te kolumny są 4ohm.

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@Bali79 słuchaj to ze Roksan ma 130 watt a Denon 154watt to nic nie znaczy... są tam jeszcze inne rzeczy ważniejsze niż tylko moc...może pare Ci podam, transformator( wielkość, moc, ilość odczepów itp.), kondesatory filtrujące, ich pojemność, ilość, rozbudowanie końcówki mocy, tranzystory itp jest wiele czynników wpływających na brzmienie...

Zobacz na Cambridge Audio nie ma najnowszych nowinek itp a jak gra i ile pobiera z sieci np końcówka mocy 851 z sieci pobiera 2500watt  tak 2,5 kw a oddaje 200 wat na kanał... wyobraź sobie jak to musi grać, można by powiedzieć ze ruszy kazda membranę od 13cm do 38cm bez żadnych problemów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Większych bredni nie słyszałem... jakie korzyści ma nam dać to połączenie??? Śmieciowy przedwzmacniacz który degraduje mocno dźwięk w stereo... lepiej kup już ampli Marantza 5014lub Denona3600 i do tego wzmacniacz stereo... będzie to 1000razy lepsze niż to co Ci proponuje Branża! A oni to chyba powinni iść do szkoły i nauczyć się paru terminotologi i ich znaczeń... albo proponują to na czym maja największy utarg...

I przełączaj kabelki miedzy wzmacniaczem stereo i amplitunerem. Świetna porada ? 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rzeczone kolumny, więc mogę coś powiedzieć

Rx8 miałem podpięte pod Marantz SR7008 wysoka seria i co dupa była blada.

Miało być pewne połączenie a coś tak drażniło że szok, największym rozczarowaniem była góra niby jej dużo ale bez jakości.

Potem dokupiłem końcówki mocy Audiolaba dzielone 2x 240 Wat , było lepiej ale wciąż nie to.

Uświadomiłem sobie że problem nie leży w mocy ale w pre AV, jednak to też nie była do końca prawda , problemem był fatalny DAC jak i streamer na pokładzie Marantza.

Po podpięciu DACa zewnętrznego FIIO za 300 złotych okazało się że Pre nie jest aż takie złe w tym Marantz problem był DAC.

Wtedy grałem chwilowo FIIO + Marantz SR7008 + końcówki mocy Audiolaba.

Ale poszedłem i tak w dzielone tzn za frontowe w kinie jak i stereo grały RX8 a osobny był DAC o wzmacniacz stereo.

Tzn w kinie włączony był AV jak i wzmacniacz stereo a w Stereo grał tylko DAC i wzmacniacz.

Tak na dłuższą metę jedyne sensowne rozwiązanie zapewniające jakość w kinie jak i Stereo

 

Dlatego kup Marantz NR1609 tani i ma Pre Lut a potem kombinuj z rozbudową systemu.

Wtedy masz dowolną możliwość konfiguracji.

Co ważne NR 1609 ma chyba lepszego DACa na pokładzie niż wspominamy prędzej SR7008.

To nie poziom mojego Denafrips i Lampy ale gra jakoś w połączeniu bezpośrednim z kolumnami stereo.

A posiada wszystkie twoje założenia, ja zmieniałem AVw z tego samego powodu co Ty

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=61109]Bali79[/mention] słuchaj to ze Roksan ma 130 watt a Denon 154watt to nic nie znaczy... są tam jeszcze inne rzeczy ważniejsze niż tylko moc...może pare Ci podam, transformator( wielkość, moc, ilość odczepów itp.), kondesatory filtrujące, ich pojemność, ilość, rozbudowanie końcówki mocy, tranzystory itp jest wiele czynników wpływających na brzmienie...
Zobacz na Cambridge Audio nie ma najnowszych nowinek itp a jak gra i ile pobiera z sieci np końcówka mocy 851 z sieci pobiera 2500watt  tak 2,5 kw a oddaje 200 wat na kanał... wyobraź sobie jak to musi grać, można by powiedzieć ze ruszy kazda membranę od 13cm do 38cm bez żadnych problemów... 
No i teraz powiedz co CA851 ma wspólnego z tematem autora? Tak samo zapytałem się Ciebie o przykłady który to budżetowy Amp AV zagra lepiej w stereo niż wzmacniacz dual-mono.
Ja wiem co Cambridge Audio potrafi, mini elektrownia w domu hehe i też może być ciekawe połączenie z Monitor Audio. Ja nie jestem pewien ale AVR Anthem lub Arcam mógłby konkurować z wzmacniaczami jeśli chodzi o granie w stereo.
Autor tematu chce zmienić stare na nowe bo nie może się cieszyć między innymi z 4k.

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2019 - wprowadzenie obowiązku posiadania 2 subwooferów  i Atmosa.

Rok 2020 - wprowadzenie obowiązku posiadania dodatkowego wzmacniacza lub końcówki mocy.

Rok 2021 -   w tym miejscu proszę o propozycje.

Najciekawsze , że branża nawet nie musi się starać . Zasieją ziarno a pożyteczni ... zrobią resztę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie / Panowie. Dziękuję za zainteresowanie. Cieszy mnie każdy wpis.  Walczę z decyzją w modelach DENON AVR X2600H czy X3600H czy X4500H. Sprawdziłem wreszcie, że moje MA RX8 produkowano w latach 2010-2014 i są 4 omowe ... przyznaję, że najchętniej kupił bym X3600H. W sumie wystarczył by chyba model niższy 2600H. Sam nie wiem. Mam troche czasu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

I przełączaj kabelki miedzy wzmacniaczem stereo i amplitunerem. Świetna porada ? 

NO w tym momencie pokazałeś swoją wiedzie!!!! Oba ampli maja pre out... wystarczy poszukać wzmacniacza z wejściem na końcówkę i sprawa załatwiona... jakie przepinanie kabli? Z choinki sie urwałeś? Bu cha cha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym się różni moja porada z linkiem do amplitunerów i końcowek mocy od Twojej, gdzie radzisz amplituner + wzmacniacz stereo, który jest na dokładkę droższy od końcówki mocy bo człowiek kupi niepotrzebne mu części w komplecie takie jak przedwzmacniacz stereo z regulacją i pilotem? 

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Bali79 napisał:

No i teraz powiedz co CA851 ma wspólnego z tematem autora? Tak samo zapytałem się Ciebie o przykłady który to budżetowy Amp AV zagra lepiej w stereo niż wzmacniacz dual-mono.
Ja wiem co Cambridge Audio potrafi, mini elektrownia w domu hehe i też może być ciekawe połączenie z Monitor Audio. Ja nie jestem pewien ale AVR Anthem lub Arcam mógłby konkurować z wzmacniaczami jeśli chodzi o granie w stereo.
Autor tematu chce zmienić stare na nowe bo nie może się cieszyć między innymi z 4k.

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka
 

Podałem  pierwszy lepszy przykład  by zobrazować o co chodzi, ale jak jesteś tak wrażliwy to podam Ci model Ampli Cambridga który to nie ma nowinek a stawia na jakość  w swoim przedziale cenowym...

 

https://hifi24.pl/cambridge-audio-cxr200.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie szukaj AV z pre out.
Bez tego też da radę ale trzeba z adapterami kombinować, ja tak grałem 3 lata gdzie AV nie miał pre out , poradziłem sobie z tym świetnie i bardzo tanio 30 złotych koszt.
Jak kupujesz AV z pre out to trzeba dorzucić kilka set PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@KINGSIZE model 2600 jest za słaby do tych kolumn i brakuje mu wyjścia pre out by rozbudować o wzmacniacz stereo... widać ze kierujesz się kasa a nie jakością... masz dobre głośniki a chcesz zamknąć im furtkę do rozwinięcia skrzydeł... twoja sprawa, twoje pieniądze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem  pierwszy lepszy przykład  by zobrazować o co chodzi, ale jak jesteś tak wrażliwy to podam Ci model Ampli Cambridga który to nie ma nowinek a stawia na jakość  w swoim przedziale cenowym...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie że wrażliwy tylko byłem ciekawy. No super przykład Cambriga, a jakieś jeszcze masz budżetowe, ja podałem Athema jak i Arcama. Reszta to wiadomo jakieś topowe od Marantz czy Denona jak i Onkyo. Właśnie Onkyo RZ800 był przykładem super Amp AV w kd jak i stereo. Dziś ciężko o połączenie aby zmieścić się w budżecie do 5tys.

Zawsze wszytko ładnie pięknie na papierze ale moim zdanie to i tak autor powinien posłuchać sam co mu najlepiej gra. My mu możemy zasugerować na co może zwrócić uwagę ale co kupi to już jego decyzja. Widzę iż Denon 2600 vs 3600, ja bym wolał 4600 lub 4500 aby też trochę oko cieszył, panel frontowy w Denonie alu i super wygląda.

 

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Sklep.RMS.pl napisał:

To czym się różni moja porada z linkiem do amplitunerów i końcowek mocy od Twojej, gdzie radzisz amplituner + wzmacniacz stereo, który jest na dokładkę droższy od końcówki mocy bo człowiek kupi niepotrzebne mu części w komplecie takie jak przedwzmacniacz stereo z regulacją i pilotem? 

 

Człowieku pre-ampem!!! Nie chce brzydko pisać ale jak wy tak doradzacie ludziom z większym budżetem niż tu kolega to ja dziękuje za wasze rady i propozycje, następna branża która próbuje naciągnąć klienta... jedynie Q21 jest tu na forum Kina jeszcze najlepsze a i s4home oraz MDBaudio nie obecne na forum, reszta powinna zamknąć interes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 29

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.