Skocz do zawartości
IGNORED

AMPLITUNR POD ULTRA 4 K i MONITOR AUDIO RX 8


KINGSIZE

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam kiedyś było inaczej, kiedyś czyli jakieś dwa a nawet rok temu, więcej ludzi się udzielało i pomagało w podjęciu decyzji, a teraz hmmm...bez sensu, nie potrzebne dogryzania. Jak coś pisać na priv a nie ogólne. Dużo tu osób poznałem jak miałem problemy i myślę że oni odeszli bo się syf zrobił na forum.

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

a co końcówka mocy zmienia dźwięk? Tego chyba jeszcze nie grali nigdzie?

 oczywiście że tak

1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

o co ci idzie z tymi trzema kanałami ???rozumiem jak by to były inne kolumny ale autor ma cały set z jednej firmy, seri wiec co ma piernik bo wiatraka???

i co z tego że cały set ma z jednej firmy jak ma kilka źródeł a jedna z najważniejszych kolumn zasila najgorszym.

Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

jedynie @RAF77 może coś na ten temat powiedzieć bo ma wzmacniacz Stereo i Końcówkę wielokanałową mocy...

Z całym szacunkiem dla kolegi RAF77 ale miejsce osłuchowe nie urywa, podobnie jak kolumny. Po za tym nie tylko on gra końcówkami.

11 minut temu, Bali79 napisał:

Ok panowie dajcie już spokój, fajny temat był, każdy podał ciekawe opcje a teraz z tematu już się "syf robi"
Kiedyś ktoś też będzie szukał pomocy i zamiast temat od A do Z to będzie wolał nowy założyć aby nie czytać "słownych przepychanek"

Za 5k skompletujesz proca (bez 4k) z dość dobrą kalibracja + końcówkę mocy , resztę możesz zasilać z obecnego amplitunera. Będziesz miał świetne stereo z zapasem mocy i dobrego DAC'a w pakiecie.

 

 

4 minuty temu, Bali79 napisał:

Pamiętam kiedyś było inaczej, kiedyś czyli jakieś dwa a nawet rok temu, więcej ludzi się udzielało i pomagało w podjęciu decyzji, a teraz hmmm...bez sensu, nie potrzebne dogryzania. Jak coś pisać na priv a nie ogólne. Dużo tu osób poznałem jak miałem problemy i myślę że oni odeszli bo się syf zrobił na forum.

Administracja forum skutecznie wytępiła wartościowych userów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że jednak autor tematu nas zaskoczy.
Wiadomo na produkty Denon i Marantz w polskich sklepach nie da rady urwać z ceny (jakieś grosze) zresztą w MM.de ceny a u nas śmiech na sali, ale Onkyo czy Pioneer to tu już może być ciekawie.
Ja bym spojrzał na Onkyo RZ840 i na Pioneer LX504.
Ja jestem za Denonem ale od modelu 4xxx ze względu na wygląd.
Ta klapka cieszy oko.f87cb126c5622e22275a86add15b6475.jpg

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtualni Koledzy. 

Chętnie czytam Was w założonym przez siebie wątku. W życiu często jest tak, że pytamy innych o zdanie tylko po to by upewnić się o słuszności dokonanego już wcześniej wyboru. W moim przypadku jest inaczej. Nie miałem wyrobionego zdania i poprosiłem o poradę. Na obecnym etapie martwi mnie neurotyczność niektórych userów. Agresja,  szydzenie, prowokują niektórych do odpowiedzi w tym samym stylu i robi się nieprzyjemnie.  Staram się używać sformułowań  "z mojego doświadczenia" , "myślę, że" ... i serdecznie polecam od siebie takie podejście. W słyszeniu muzyki nie ma chyba prawdy absolutnej.  Mamy różny staż w słuchaniu muzyki "na poważnie",  próbowaliśmy jej z różnego pieca ? . Nie jesteśmy tacy sami, mamy różne preferencje i raczej świety gral w odsłuchach dla każdego wygląda inaczej.  Różnie przeżywamy to co i jak słyszymy.  Cholera wie co oznacza "wierny przekaz artysty" bo inaczej słyszałem muzykę zespołu LEBOWSKI na próbach w ich jaskini, inaczej w klubie i zupełnie inaczej na płycie CD.  Dużo by pisać nie na temat z uknutą przeze mnie w 2011 roku definicją o deprecjacji sensorycznej podczas słuchania muzyki nocą ... włącznie.

W temacie głównym pragnę Wam napisać, że na placu boju zostały: Denon AVR-X3600H, AVR-X4500H (na model 4600 nie mam cierpliwości czekać). Druga marka to Marantz SR 6014 AV i SR 7013 AV. Muszę je odsłuchać, może też poczytać innych użytkowników tych "zabawek". Zdaje sobie sprawę, że w czystym stereo klasyczny wzmacniacz stereofoniczny jest nie do pobicia ale na chwilę obecną jestem zmuszony do kompromisu. Może kiedyś pozwolę sobie na dodatkowy wzmacniacz do stereo ... nie wiem kiedy to się stanie. Podejrzewam, że ww modele wyciagną z moich RX 8 pełen potencjał, a wyżej to potrzeba już zmian wszystkich puzli w tej układance czyli także głośników. Mówią "" łańcuch jest tak silny jak najsłabsze jego ogniwo". Staram się by wszystkie obecne ogniwa były na zbliżonym poziomie.

 

Wzajmenego szacunku w dyskusji wszystkim życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wiecie co wam powiem spotkał bym się gdzieś u kogoś na wymianę zdań, odsłuch sprzętu, spostrzeżeń... a nie takie tu gadanie... przewiózłbym np swój sprzęt czy ktoś by do mnie przyjechał (do rodziców ?) ze swoim sprzętem, luźna wymiana zdań... tego tu brakuje? ja jestem z Rawicza wiec czy to Wielkopolska czy Dolnyslask wpadnę tylko wystarczy wysłać zaproszenie...aha jestem w PL od 19 grudnia do 5stycznia na urlopie... przytacham moje Heco z DE, blu ray, wzmacniacz, amplituner wiec mogło by być ciekawie 

Aha od jednego wuja wziąłbym moje Paradigmy, drugiego Dali i wzmacniacz Yamaha u ojca jest Cambridg i B&W... pare firm kabli głośnikowych wiec było by ciekawie no i jeszcze jak by ktoś przyjechał z czymś toż było by wspaniałe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, bl4ck napisał:

I co jeszcze do tego .. może dziewczynki i drinki ??

Nie podoba mi się takie pisanie, autor tematu wcześniej napisał z szacunkiem... chcesz to se idź na panienki jak żona Cię nie zaspokaja... odpowiem ci tak samo jak ty mnie??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Martin Rejek napisał:

ci się wryły w banie czy co?

Nie wiem czy chodziłes do szkoły specjalnej czy robisz z siebie idiotę, mieszkasz we wrocku to może się spotkamy chory człowieku na głowę ? Na 100% do tego nie dojdzie bo jesteś bardziej pusty niż pustak...

Martinek, toż to niemal groźba karalna oraz obraza i zniesławienie.

10 godzin temu, Bali79 napisał:

Ok panowie dajcie już spokój, fajny temat był, każdy podał ciekawe opcje a teraz z tematu już się "syf robi"
Kiedyś ktoś też będzie szukał pomocy i zamiast temat od A do Z to będzie wolał nowy założyć aby nie czytać "słownych przepychanek"

Temat średnio fajny z uwagi na stereofoniczny priorytet . Bardziej do zakładki HI-FI.

Od kilku miesięcy każdy temat o amplitunerze natychmiast zmienia się w temat o Marantzach i dopałkach. Znamienne , że piewcy Marantza jak dotychczas nie napisali ani jednego słowa uzasadniającego jego wyjątkowość. Z kolei próby skierowania dyskusji na inny tor kończą się pokazem kultury. Takim jak wskazałem wyżej .

Od tej pory na hasło Marantz będę się wszędzie wcinał  z mądrościami typu PIONEER RULEZ.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fetek napisał:

 

na co zmieniasz ? ja już miałem nowszy procesor ale finalnie wróciłem do UMC.

Widzę, że też doceniasz jakość tego procesora. Mając ten zestaw Emotivy w domu, przewinęło się kilka wzmacniaczy stereo i wysokich modeli amplitunerów, nic nie zagrało lepiej. Wtedy zacząłem doceniań UMC, naprawdę świetnie gra w stereo i kinie. Natomiast jego menu i możliwości ustawień dla mnie są bezkonkurencyjne. Nie spotkałem do tej pory amplitunera, który miałby takie możliwości konfiguracji.

Co dalej ? No właśnie nie wiem. Jest Emotiva MC-700, ale kto wie jak to gra. Jedno złącze triggera praktycznie eliminuje jak dla mnie ten procesor, mam dwie końcówki mocy.

XMC kosztuje jakieś astronomiczne pieniądze, nowy 15tyś.

Co ciekawe XMX-2 nie ma złącz RCA tylko same XLR. Takie złącza mają tylko wyższej klasy końcówki mocy. Ja w swoich takie posiadam, ale weź kiedyś sprzedaj taki procesor.

Naprawdę nie wiem co dalej. Na razie kupiłem do kina amplituner Pioneera SC-LX88, to był drugi od góry model Pioneera - kiedyś, nowy 12 tyś :), ja kupiłem idealną używkę.

W kinie jak na mój gust więcej nie potrzeba, jest szybko, dynamicznie, przestrzennie. Generalnie jest to bardzo mocny amplituner, aż czasami mnie zadziwia ile to ma pary. W stereo natomiast czuję niedosyt. Moim zdaniem zestaw Emotivy miał ładniejszą barwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pioneery lx89 88 79 78 miały rewelacyjne opinię, o dziwo tych nowych lx70X już ludzie nie kupują i nie piszą w zasadzie niczego o nich.

Trigger to chyba nie jest taki problem, raczej zakładał bym że można zmodyfikować kabelki..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KINGSIZE napisał:

 

W temacie głównym pragnę Wam napisać, że na placu boju zostały: Denon AVR-X3600H, AVR-X4500H (na model 4600 nie mam cierpliwości czekać). Druga marka to Marantz SR 6014 AV i SR 7013 AV. ... Podejrzewam, że ww modele wyciagną z moich RX 8 pełen potencjał, ...

Ja Ci powiem Kingsize, że nie wyciągną. Miałem jakiś czas temu flagowego Denona i z pewnością ograniczał te kolumny.  Teraz mam prawie flagowego Pioneera :). Myślę, że nie do końca zdajesz sobie sprawę jaki w niech drzemie potencjał.

To naprawdę dobre kolumny choć często czytam złe opinie. Być może jak ktoś napisał są wymagające od elektroniki. poza tym wiadomo, że każdy ma inne oczekiwania.

To co mi się w nich najbardziej podoba, że potrafią zagrać detalicznie, z dobrą przestrzenią i solidnym basem. Ten bas jest trochę zmiękczony, nie jest super punktowy, ale ja taki lubię. Na dodatek mam wrażenie, ze jest od trochę podbity w wyższym zakresie. Ale mi to pasuje, troszkę podkręca np. rockową muzykę. No i najważniejsze - nigdy mnie nie męczą, a jestem na tym punkcie wyczulony, na drażniące wysokie czy wyższą średnicę.

5 minut temu, bl4ck napisał:

Te pioneery lx89 88 79 78 miały rewelacyjne opinię, o dziwo tych nowych lx70X już ludzie nie kupują i nie piszą w zasadzie niczego o nich.

Trigger to chyba nie jest taki problem, raczej zakładał bym że można zmodyfikować kabelki..

Też to słyszałem, ale nie miałem okazji się przekonać, nigdy nie słyszałem tej nowej serii. krążą jednak takie opinie w necie.

 

Z tym triggerem to jednak nie tak prosto. Pewnie, że można rozgałęzić z jednego wyjścia na dwa wejścia, dwie końcówki mocy, tylko, że wtedy zawsze będą włączać się dwie.

Ja miałem tak ustawione, ze jak słuchałem stereo to włączała się tylko jedna dwukanałowa końcówka mocy, a w kinie załączały się dwie.

Po pierwsze nie ma sensu, aby jedna z końcówek była włączona i grzała się niepotrzebnie przez wiele godzin. Druga sprawa to jednak zużycie prądu, kiedyś mierzyłem i np. XPA-2 bierze po załączeniu (bez muzyki) 100 watt ?

Pewnie, że można podejść i z palca włączyć i wyłączyć, ale dla mnie to wszystko ma działać ładnie z automatu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, omen napisał:

Co dalej ? No właśnie nie wiem. Jest Emotiva MC-700, ale kto wie jak to gra. Jedno złącze triggera praktycznie eliminuje jak dla mnie ten procesor, mam dwie końcówki mocy.

Temat z triggerem plus dwie końcówki i emotiva mc700 jest do ogarnięcia . Ja dodałem sobie do systemu pre 60 i jest git.?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtualni Koledzy. 

Chętnie czytam Was w założonym przez siebie wątku. W życiu często jest tak, że pytamy innych o zdanie tylko po to by upewnić się o słuszności dokonanego już wcześniej wyboru. W moim przypadku jest inaczej. Nie miałem wyrobionego zdania i poprosiłem o poradę. Na obecnym etapie martwi mnie neurotyczność niektórych userów. Agresja,  szydzenie, prowokują niektórych do odpowiedzi w tym samym stylu i robi się nieprzyjemnie.  Staram się używać sformułowań  "z mojego doświadczenia" , "myślę, że" ... i serdecznie polecam od siebie takie podejście. W słyszeniu muzyki nie ma chyba prawdy absolutnej.  Mamy różny staż w słuchaniu muzyki "na poważnie",  próbowaliśmy jej z różnego pieca  . Nie jesteśmy tacy sami, mamy różne preferencje i raczej świety gral w odsłuchach dla każdego wygląda inaczej.  Różnie przeżywamy to co i jak słyszymy.  Cholera wie co oznacza "wierny przekaz artysty" bo inaczej słyszałem muzykę zespołu LEBOWSKI na próbach w ich jaskini, inaczej w klubie i zupełnie inaczej na płycie CD.  Dużo by pisać nie na temat z uknutą przeze mnie w 2011 roku definicją o deprecjacji sensorycznej podczas słuchania muzyki nocą ... włącznie.

W temacie głównym pragnę Wam napisać, że na placu boju zostały: Denon AVR-X3600H, AVR-X4500H (na model 4600 nie mam cierpliwości czekać). Druga marka to Marantz SR 6014 AV i SR 7013 AV. Muszę je odsłuchać, może też poczytać innych użytkowników tych "zabawek". Zdaje sobie sprawę, że w czystym stereo klasyczny wzmacniacz stereofoniczny jest nie do pobicia ale na chwilę obecną jestem zmuszony do kompromisu. Może kiedyś pozwolę sobie na dodatkowy wzmacniacz do stereo ... nie wiem kiedy to się stanie. Podejrzewam, że ww modele wyciagną z moich RX 8 pełen potencjał, a wyżej to potrzeba już zmian wszystkich puzli w tej układance czyli także głośników. Mówią "" łańcuch jest tak silny jak najsłabsze jego ogniwo". Staram się by wszystkie obecne ogniwa były na zbliżonym poziomie.

 

Wzajmenego szacunku w dyskusji wszystkim życzę.

Nie wyciągniesz pełnego potencjału tych kolumn za pomocą wymienionych AV.

Ja z RX to też przerabiałem a dźwięk jak kpina to kpina.

Kup dzielony system Kino AV i Stereo Integra .

Te i kolumny są mega trudne w sparowaniu z elektroniką

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, omen napisał:

Widzę, że też doceniasz jakość tego procesora. Mając ten zestaw Emotivy w domu, przewinęło się kilka wzmacniaczy stereo i wysokich modeli amplitunerów, nic nie zagrało lepiej. Wtedy zacząłem doceniań UMC, naprawdę świetnie gra w stereo i kinie. Natomiast jego menu i możliwości ustawień dla mnie są bezkonkurencyjne. Nie spotkałem do tej pory amplitunera, który miałby takie możliwości konfiguracji.

Co dalej ? No właśnie nie wiem. Jest Emotiva MC-700, ale kto wie jak to gra. Jedno złącze triggera praktycznie eliminuje jak dla mnie ten procesor, mam dwie końcówki mocy.

mc-700 oddałem, w 4k nie ma OSD więc stwierdziłem że mi szkoda kasy. Wróciłem do umc, zainwestowałem 300 zł w rozdzielacz plus emulator edid dla 4k i mam wypas za grosze.

Obsługa urządzenia na minus,  kalibracja na plus, jakość dźwięku raczej na zbliżonym poziomie ale był to szybki test w kinie więc moja opinia nie jest miarodajna.

4 godziny temu, omen napisał:

To co mi się w nich najbardziej podoba, że potrafią zagrać detalicznie, z dobrą przestrzenią i solidnym basem. Ten bas jest trochę zmiękczony, nie jest super punktowy, ale ja taki lubię. Na dodatek mam wrażenie, ze jest od trochę podbity w wyższym zakresie. Ale mi to pasuje, troszkę podkręca np. rockową muzykę. No i najważniejsze - nigdy mnie nie męczą, a jestem na tym punkcie wyczulony, na drażniące wysokie czy wyższą średnicę.

pamiętam że byłem pod wrażeniem przestrzeni jaką generuje procesor, słuchałem detalicznych amplitunerów i wzmacniaczy ale żaden nie miał tyle "powietrza". W stereo gra to mega dobrze i to na wbudowanym DAC'u + waveio.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bl4ck napisał:

Te pioneery lx89 88 79 78 miały rewelacyjne opinię, o dziwo tych nowych lx70X już ludzie nie kupują i nie piszą w zasadzie niczego o nich.

 

5 godzin temu, omen napisał:

Na razie kupiłem do kina amplituner Pioneera SC-LX88, to był drugi od góry model Pioneera - kiedyś, nowy 12 tyś :), ja kupiłem idealną używkę.

W kinie jak na mój gust więcej nie potrzeba, jest szybko, dynamicznie, przestrzennie. Generalnie jest to bardzo mocny amplituner, aż czasami mnie zadziwia ile to ma pary. W stereo natomiast czuję niedosyt. Moim zdaniem zestaw Emotivy miał ładniejszą barwę.

SC- LX 88 to był najwyższy model, odpowiednik dzisiejszej serii 9xx, poza tym wszystko się zgadza. Sam fakt porównywania go z dzieloną Emotivą świadczy o klasie .Nie bardzo rozumiem co może powodować niedosyt w stereo , sc- lx jest raczej neutralnym ampli. PIONEER RULEZ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Co Panowie powiecie na temat NAD T 758 V 3  ?? Może to jest rozwiazanie w ramach kompromisu ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

EDIT: opsssss chyba za mało mocy na moje RX 8 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KINGSIZE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewni się czy obsługuję Dolby Vision, HDR+, eARC jeśli tego potrzebujesz lub wymagasz w tym apli chyba jeszcze aby w pełni cieszysz się FULL wersją dirac live trzeba ją wykupić.

Na tym forum nie ma choćby jednej osoby z tym amplitunerem bo od kiedy tu siedzę nigdy nikt się nie pochwalił, także na opinię nie licz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hoho było 4tys było 5tys a teraz Nad za 6500zł pułap cenowy idzie w górę. Jak tak dalej pójdzie to Athen kupisz za 12tyś.
Im dłużej będziesz się zastanawiać tym większy będziesz mieć mętlik.
Kup Amp AV z pre-out do 4tys, zeszłoroczne modele też mają 4K, Tidal, HDR, itp. Reszta co zostanie to zainwestuje w suba i ciesz się filmami i muzyka na nowo bo sub robi w kd ogromna robotę a do tej pory ciągle używałeś 5.0.
Za jakiś czas dopiero zrób ulepszenie systemu o ile będziesz musiał, czyli zakup wzmacniacza aby dać go po pre-out na fronty i mieć fajne stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bali79 napisał:

O hoho było 4tys było 5tys a teraz Nad za 6500zł pułap cenowy idzie w górę. Jak tak dalej pójdzie to Athen kupisz za 12tyś.
Im dłużej będziesz się zastanawiać tym większy będziesz mieć mętlik.
Kup Amp AV z pre-out do 4tys, zeszłoroczne modele też mają 4K, Tidal, HDR, itp. Reszta co zostanie to zainwestuje w suba i ciesz się filmami i muzyka na nowo bo sub robi w kd ogromna robotę a do tej pory ciągle używałeś 5.0.
Za jakiś czas dopiero zrób ulepszenie systemu o ile będziesz musiał, czyli zakup wzmacniacza aby dać go po pre-out na fronty i mieć fajne stereo.

No własnie zjechałem planami na Denona AVR-X4500H i chyba na tym zostanę. Wiem, że wszyscy chcą dobrze doradzić i dziekuję za porady. Wrócę do nich w chwili przypływu gotówki i przy odczuciu niedosytu. W końcy byłem dotychczas raczej zadowolony z AVR HK 260 ... więc ... nie będe pajacował bo łatwo się dodaje kolejne tysiączki w cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie zjechałem planami na Denona AVR-X4500H i chyba na tym zostanę. Wiem, że wszyscy chcą dobrze doradzić i dziekuję za porady. Wrócę do nich w chwili przypływu gotówki i przy odczuciu niedosytu. W końcy byłem dotychczas raczej zadowolony z AVR HK 260 ... więc ... nie będe pajacował bo łatwo się dodaje kolejne tysiączki w cenie. 
Będzie Pan zadowolony tylko bierz srebrny kolor mniej audiofilskiego kurzu widać na nim.
S4home lub Q21 tam o ceny się chłopaków pytaj, chociaż Oni to mogą nie mieć zeszłorocznych haha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie zjechałem planami na Denona AVR-X4500H i chyba na tym zostanę. Wiem, że wszyscy chcą dobrze doradzić i dziekuję za porady. Wrócę do nich w chwili przypływu gotówki i przy odczuciu niedosytu. W końcy byłem dotychczas raczej zadowolony z AVR HK 260 ... więc ... nie będe pajacował bo łatwo się dodaje kolejne tysiączki w cenie. 
Masz tutaj linki i masz petardę pod każdym względem


1 273,35 zł 10%OFF | 2019 nowy xiangsheng DA-05B 2x AK4497EQ zrównoważony DSD DAC Xu208 dekoder Tube karta dźwiękowa DAC05B dac-05 Bluetooth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jako streamer może być laptop, malina lub jakiś Android box.

W tych nic więcej nie wyrwiesz z tych kolumn, będziesz mieć prawdziwe kino jak i naprawdę świetne Stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bali79 napisał:

Reszta co zostanie to zainwestuje w suba i ciesz się filmami i muzyka na nowo bo sub robi w kd ogromna robotę a do tej pory ciągle używałeś 5.0.

Dobrze powiedziane, sub w kinie to podstawa. Tylko, że to urządzenie, które samo w sobie sporo kosztuje i chyba trzeba zaplanować jako osobny wydatek.

 

16 godzin temu, venom200 napisał:

Masz tutaj linki i masz petardę pod każdym względem


1 273,35 zł 10%OFF | 2019 nowy xiangsheng DA-05B 2x AK4497EQ zrównoważony DSD DAC Xu208 dekoder Tube karta dźwiękowa DAC05B dac-05 Bluetooth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jako streamer może być laptop, malina lub jakiś Android box.

W tych nic więcej nie wyrwiesz z tych kolumn, będziesz mieć prawdziwe kino jak i naprawdę świetne Stereo

 

Ciekawy pomysł. Ten Marantz taka popierdółka wymiarowo, ale ma wszystko, Atmos, system autokalibracji itp.

Z tym, że przy nim trzeba chyba od razu dać inne wzmocnienie na fronty, jak choćby ten Kandy.

Venom miałeś do czynienia z tyn DAC z alllieexpres ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ciekawy pomysł. Ten Marantz taka popierdółka wymiarowo, ale ma wszystko, Atmos, system autokalibracji itp.
Z tym, że przy nim trzeba chyba od razu dać inne wzmocnienie na fronty, jak choćby ten Kandy.
Venom miałeś do czynienia z tyn DAC z alllieexpres ?
Tak miałem i petarda.
W zasadzie trzeba by dużo większej kasy aby konkurencję znaleźć.
Zobacz w klubie temat sam założyłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na DENON AVR X4500H w cenie 4900 zł. Ktoś weźmie mniej ? Zapraszam na priv i jeszcze raz dziekuję za porady. 

PS. Czy subwoofer Svs SB-1000 wystarczy do pomieszczenia 20 m 2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS SB-2000 jak już, najlepiej to X2 Bipo ma 2x SVS 2000 i bardzo zadowolony jest.
Haha a Dali e12F zły

Od kogo bierzesz Denona jeśli to nie tajemnica? Dzwoniłeś do chłopaków z S4Home lub Q21?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bali79 napisał:

SVS SB-2000 jak już, najlepiej to X2 Bipo ma 2x SVS 2000 i bardzo zadowolony jest.
Haha a Dali e12F zły emoji6.png

Od kogo bierzesz Denona jeśli to nie tajemnica? Dzwoniłeś do chłopaków z S4Home lub Q21?

TAJEMNICA HANDLOWA. WYBACZ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tymczasem po 5 miesiącach  ... Zdążyłem kupić dywan na panele i akustyka bardzo na plus ?  Kasa będzie za 2 tygodnie. Już nóżką tupię by ją wydać ... więc codziennie wyczytuję kilometry literek/cyferek i ... same wątpliwości.  Subwoofer wybrałem: SVS 2000 Pro. Tutaj już zmian nie przewiduję. Jednak kwestia wzmacniacza to ból głowy. Podążyłem ścieżką kolegi OMEN w kwestii sprzętu Emotiva ale nie dam rady finansowo pozbierać wszystkich klocków, a mieszanie elementów z jakimiś wynalazkami z aliexpres nie wchodzi w grę. Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami z popularnych salonów w PL. Jeden z nich powiedział: chłopie,  weź Marantz SR 6014. Najnowszy z nich wszystkich, odpowiednia moc do twoich 4 omowych podłogówek. Najnowszy HDCP 2.3 , dwukierunkowy Bluetoth oraz Dolby VIRTUAL X. Panowie HELP ! Marantz SR 7013 wygląda najseksowniej z całej bandy. Denon x4500h ma czytelny wyświetlach na wierzchu ... i tu nagle wszystko mający Marantz SR 6014 ... FCUK ?  Co WY na to ?

PS. Nie, nie przechodze andropauzy choć jęczę jak stara baba w innej "pauzie" ? Musze wybrać jak najlepiej na najbliższe 6-8 lat. Oczywiście wszystko w systemie 5.1 z założeniem dołożenia wzmacniacza stereo najpóźniej w 2021 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.