Skocz do zawartości
IGNORED

GM-70 Jaką macie opinię?


UB777

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma pozytywne doświadczenia z lampami GM-70? Z tego co słyszałem są bardzo obiecujące chociaż wymagające. Zastanawiam się, czy warto wchodzić w temat, ale moc jaką ma ta lampa wiele obiecuje. Swego czasu, ktos w rozsadnej cenie sprzedawał grafitowe na Allegro, wiec zapewne są do dostania. No i cena wielokrotnie lepsza od zachodnich odpowiedników.

Może się ktoś podzielić uwagami i doświadczeniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem u siebie monobloki zrobione przez znajomego na tej triodzie, GM70 sterowane 300B i jakas mala lampka na wejsciu (nie pamietam ale chyba 6N6), prostownik tranzystorowy na hexfredach, kondensatory sprzegajace olejaki + duzo olejakow w zasilaniu, dlawiki w zasilaczu, transformatory nawijane osobiscie przez niego na jakis swietnych rdzeniach (bardzo duze i ciezkie). Nie moge zatem wypowiedziec sie na temat samej GM70, ale wzmacniacz jaki slyszalem z ta lampa gral swietnie, mial fantastyczny potezny i miesisty bas, wypelniona i czysta srednice, a gora byla taka, ze nie wogole nie przyciagala uwagi (homogeniczna z reszta i plynna). Monobloki mialy cos ok. 50W na kanal, a dzwiek byl potezniejszy niz niektore 100W lampki jakie slyszalem na swoim systemie. Mysle, ze GM70 jest dobra lampa, ktora mozna zastosowac zamiast 845, 805, 211 i napewno nie bedzie gorzej, choc oczywiscie najwazniejsza jest konkretna aplikacja i jakosc komponentow (zwlaszcza transformatorow).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz rozeznanie, czy amp był na lampach z miedzianą anodą czy grafitową? Nie wiem czy jest jakaś różnica w dzwięku, bo cena jednak trochę się różni. Nie wiem czy warto inwestować. W opisach sprzętu na tych lampkach np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie ma niesty zadnego wspomnienia o tym detalu, a zapewne może on być ważny. Grafitowe w Polsce chodzily po 70-90 zł jak mi ktoś powiedział. Oni taka lampke pojedynczą na wymianę cenią w USA na 150USD (nieparowaną), a para to juz 400USD. W Europie jest chyba jeszcze gorzej. Tak na moje wyczucie, to miedź będzie się grzała szybciej niż grafit, wiec nie trzeba byłoby grzać wzmacniacza tak długo przed odsłuchem. Nie wiem też nic o wpływie tej róźnicy na sposób grania, detale, wybrzmienia itd.

 

Wrażenia, które opisujesz są bardzo obiecujące - dzieki za informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A1 lampa da ci jakies 15-24W w A2 nawet 50W!

Jest bardzo dobra do audio i wg mnie przewysza spokojnie pod wieloma wzgledami np. 300B. Wersja miedziana ma mniej wybuchowy dzwiek, ale o wiele bardziej wyrafinowany. Grafitowe maja mocniejszy bas ale odrobine nieczystosci w wysokich tonach.

Jak uda ci sie znalesc miedziane to zazwyczaj zaplacisz ok 100USD/pare, co nadal nie jest duzo, ale to juz jest wiecej niz np. chinskie 845. Ostatnia ich wersja 845M bez gornej mici (mozna tak odmieniec?) kosztuje troche powyzej 100euro ale jest lepsza od zwyklej. Jest jeszcze 845M z METALOWYMI anodami, ale cena powyzej 200usd/pare i anoda wytrzymuje raczej nie wiecej niz 65W (grafitowa 100W). GM70 wytrzyma do normalnej pracy ok 100W (nominalnie 125W) a wersja miedzina przy ok 80W popracuje dluzej.

GM70 dosc latwo wysterowac, bo przy 850V na anodzie i ok 120mA masz jakies -65V na siatce, wiec teoretycznie latwiej wysterowac niz 300B!. Pewnym probleme sa trafa wyjsciowe, bo, zeby w SE miec nawet te 25W i jednoczesnie puscic przez nie 120mA DC i miec powyzej 5k (najlepiej ok 7-8k) na pierwotnym trzeba kawal zelastwa (moje maja 10kg kazdy).

No i oczywiscie problem wysokiego napiecia...jest sie czego bac.

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>americano

 

Moze to było to?

[obrazekLUKASZ-249966_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Pana Macieja, czasem do mnie dzwoni, bardzo miły gość. Kupowałem mu też kolumny Goodmansa przez eBay. Zdjecie mam od niego i znam wzmak z opowieści, niestety go nie słuchałem. Oboje mamy dość sceptyczne podejście do 300B jako lampy mocy i wzmaków SE tak skonstrułowanych. On ma duża wiedzę, ja w konstrukcjach lampowych niestety jestem raczej zielony, dopiero chce się za nie wziąść w przyszłości. Kilka wzmaków na 300B w konfiguracji SE które słuchałem wystarczająco mnie zniechęciło do tego dźwięku. Ale 300B push-pull na przykład ala Amity Lynn'a Olsona chetnie bym złożył.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.