Skocz do zawartości
IGNORED

MY WAY - nasze systemy w wersji "dopieszczonej", czyli gotowe recepty!


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek ten założyłem po to, aby zebrać tu swoistą "galerię" systemów, które posiadamy w domach, a które są czasem rezultatem wielu lat poszukiwań, testów i "dopieszczania" konfiguracji. W rezultacie powinny to być "gotowe recepty" na dobrze brzmiące systemy (subiektywnie), w wersji przedstawianej przez autora jako skończonej, nie wymagającej dalszej pracy.

Zacznę od prezentacji mojej "recepty" na dobry system - niedawno zakończyłem kilkuletnią przygodę z jego kompletowaniem i dopieszczaniem. Teraz taka konfiguracja w zupełności mnie zadowala i zostanie u mnie na długo. Śmiało mogę powiedzieć, że osiągnąłem już ten punkt, kiedy dalsze "chorobliwe" ? inwestowanie w sprzęt audio zastąpiło już tylko cieszenie się muzyką.

Ale do konkretów (mój system):

Całkowity koszt systemu "na gotowo" (bez kosztów eksperymentów pośrednich i kosztów pracy/czasu):  19 133,01 zł
Subiektywna ocena brzmienia: wysoka klasa hi-fi, w niektórych aspektach przedsionek hi-end (wokale, naturalna barwa).

1. Wzmacniacz

Wzmacniacz lampowy XINDAK MT-3 (3499 zł) po następujących modyfikacjach:

- wymiana wszystkich lamp (2x Shuguang 6N8P, 4x Shuguang EL34-B, 1x Shuguang 12AX7) na 4x 6CA7EH Electro Harmonix - 406 zł, 2x 6SN7 Electro Harmonix - 184 zł, 1x 12AX7 Tung-Sol Gold - 122,50 zł
- wymiana 6 kondensatorów MKP na kondensatory Mundorf Mcap EVO Oil (4x 0,33 uF - 4x 36,69 zł, 2x 0,47 uf - 2x 38,30 zł);
- wymiana 4 rezystorów ceramicznych na rezystory metalizowane (4x 5W10RJ - 4x3,99 zł);

2. Kolumny

Harpia Acoustics 300B Mini (7999 zł) - po następujących modyfikacjach:

- wymiana okablowania wewnętrznego - użyto: Kimber Kable 4VS (1,0m) - 79 zł, Kimber Kable 4PR (0,5m) - 50 zł, oplot - 10 zł;

(zwrotnice)
- wymiana kondensatora Jantzen Z-Cap (niebieski) 4,7 uF w torze tweetera - użyto: 2x Jantzen Audio Alumen Z-Cap 4,70 uF 100VDC - 303,78 zł
- wymiana pozostałych kondensatorów Mant MKP - użyto: 2x Mundorf Mcap 250V 1.50 uF - 33,40 zł, Audyn Cap MKP QS: 2x 0,68 uF - 15,98 zł, 2x 0,82 uF - 15,98 zł, 6x 1,00 uF - 53,94 zł, 2x 1,50 uF - 33,40 zł, 2x 2,20 uF - 20,38 zł;
- wymiana wszystkich rezystorów (ceramiczne) na metalizowane SUPERES: 2x 4,70 Ohm 5W - 6,62 zł, 2x 8,2 Ohm 5W - 6,62 zł, 2x 18 Ohm 10W - 25,06 zł;
- zastosowanie cyny Mundorf Msolder Silver Gold 3,8% (2m) - 23,78 zł

3. DAC

Xindak DAC-5 - bez modyfikacji (2300 zł);

4. Transport

Transport a'la Goldmund Eidos 18, czyli przerobione DVD Pioneer DV-420V - baza: 333 zł + złocone gniazdo RCA Monacor: 39 zł

Modyfikacja: bezpośrednie wyprowadzenie sygnału cyfrowego S/PDIFF na tylną ściankę, z pominięciem filtracji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5. Okablowanie głośnikowe - Chord Clearway 2x 1,5 m (z kofekcją na wtykach typu banan WireWorld Gold) - 261 zł
6. Interkonekt cyfrowy S/PDIF coax - Neotech Neotech NEI-3003III UP-OCC (1m) + wtyki Wireworld RCAM 8.5MM Silver Tube RCA - razem: 215 zł
7. Interkonekty analogowe 2x Groneberg Quattro Reference (2x 0,5m) + wtyki Wireworld RCAM 6.5MM Gold Tube RCA - razem: 616 zł
8. Tomanek Audio Power TAP4 - listwa zasilająca 4-gniazdowa z filtrami Schaffnera oraz separacją gniazd zasilania - razem: 599 zł

9. Przewody zasilające (sieciowe):

a. 1x przewód do listwy zasilającej - KaCsa KC-FP25 UP-OFC 6N 3x2,5 mm2 (1,5m) + wtyki z miedzi pokryte 24k złotem, Viborg VE501G oraz VF501G - razem: 334,35 zł
b. 2x przewód do DAC i wzmacniacza - KaCsa KC-FP25 UP-OFC 6N 3x2,5 mm2 (1,5m) + wtyki z miedzi rodowane, Viborg VE511R oraz VF511R - razem: 782,3 zł
c. 1x przewód do transportu - KaCsa KC-FP25 UP-OFC 6N 3x2,5 mm2 (1,5m) + wtyk "ósemka" Furutech FI-8N (R) rodowany oraz schuko NeoTech NC-P312-OFC pokryte 24k złotem - razem: 525,6 zł

Tak skonfigurowany system brzmi bardzo dobrze w każdym aspekcie. Na chwilę obecną ciężko cokolwiek poprawić.

Ps. Zdjęcia ogólne-frontowe wzmacniacza Xindak MT-3, Xindak DAC-5 oraz kolumn 300B mini - w oryginale, zapożyczone z internetu (cenię sobie prywatność).

Chord ClearWay 2x1,5m.jpg

DVD Pioneer DV-420V - mod.jpg

Harpia 300B mini - crossover.jpg

Harpia 300B mini.jpg

IC Groneberg Quattro Reference.jpg

Sieciowka Viborg 501 Gold.jpg

Xindak DAC-5.jpg

Xindak MT-3 at night.jpg

Xindak MT-3 base - not modified.jpg

Xindak MT-3 naked - mod.jpg

Kable sieciowe.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak? Temat mało interesujący, czy po prostu nie chcecie się dzielić Waszymi doświadczeniami? A może nie czujecie, że jesteście już (przynajmniej wg dzisiejszego stanu) na końcu drogi w kompletowaniu systemu audio? Wiem, że taki opis to sporo roboty, ale na pewno duża część z Was gra na fabrycznej elektronice i jej opisanie byłoby krótkie, konkretne - bez zbędnego rozciągania kwestii modyfikacji (jak u mnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temata bardzo fajny!
Prawdopodobnie i ja mógłbym się tu wpisać (z więcej niż 1 systemem) choć zaczekam do momentu przeprowadzki i zobaczymy czy akustyka nie będzie płatać figli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta recepta na dobry system ?

kolumny aktywne sterowane prosto z DACa ( jeśli wszystkie elementy w torze będą dobrej jakości , to ciężko przebić taka konfiguracje )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne firmowe systemy (od elektroniki, przez kable po kolumny) np. McIntosh, Naim, Linn, Audio Note, Meridian, Heed.

Najlepiej ustawione i zestrojone przez przeszkolonego u producenta dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lete napisał:

I jak? Temat mało interesujący, czy po prostu nie chcecie się dzielić Waszymi doświadczeniami?

Temat jest bardzo interesujący.

Problemem jest tylko to, że:

1. na bocznicy są od dawna już dwa podobne (jeden z nich to 'Klub złapanego króliczka", drugiego tytułu nie pomnę)

2. w zakładkach HajEnd a nawet w tej (HiFi), czyli ogólnie na tym forum, niepolitycznym jest przyznawanie do tego, że już się nie testuje, nie przerzuca ton sprzętu, nie "zdobywa doświadczenia", nie jest się "otwartym".

Ergo, większość woli dzielić się "doświadczeniami" ze zmian, szukania nowych pożywek dla ego z kolejnych iluzji, z wydawania kasy (a co - stać mnie!), zrzucania kolejnych "koców" z głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, konradwo napisał:

Temata bardzo fajny!

może i fajny , ale chyba tylko jako ciekawostka

 

pomijając różny gust - co dla jednego jest nirvaną, dl innego może być katowaniem uszu - to przeważajacy wpływ na brzmienie ma pomieszczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2019 o 22:28, lete napisał:

Tak skonfigurowany system brzmi bardzo dobrze w każdym aspekcie. Na chwilę obecną ciężko cokolwiek poprawić.

Na którym miejscu byś go postawił biorąc pod uwagę np. prezentacje podczas Audio Show?

Bo wiesz, to co napisałeś (cytowane), to można odnieść do dowolnej konfiguracji. Także do takich bez żadnych DIY-improved.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2019 o 06:19, morawka napisał:

Prosta recepta na dobry system ?

kolumny aktywne sterowane prosto z DACa ( jeśli wszystkie elementy w torze będą dobrej jakości , to ciężko przebić taka konfiguracje )

Panie kolego, masz na myśli jakieś konkretne kolumny? Słuchałeś jakichś zestawów opartych o kolumny aktywne, jakie byś polecił? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backes&Muller robi najlepsze , ale jest jeszcze paru fajnych producentów np. Geithain, ATC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2019 o 10:36, Wuelem napisał:

Na którym miejscu byś go postawił biorąc pod uwagę np. prezentacje podczas Audio Show?

Bo wiesz, to co napisałeś (cytowane), to można odnieść do dowolnej konfiguracji. Także do takich bez żadnych DIY-improved.

Szczerze mówiąc, nie miałem okazji (jeszcze) być na AS, ale w przyszłym roku chętnie pojadę - teraz z Krakowa mam bliżej.

Ustawianie "na konkretnym miejscu" lub porównywanie do innych systemów nie ma sensu, bo tu zawsze wchodzi specyfika - konfiguracja, pomieszczenie, preferencje, a nawet gust muzyczny.

Od siebie mogę napisać możliwie obiektywnie:

Bardzo dobry poziom (9/10):

- barwa, średnica, wokale (neutralne i "prawdziwe" wg mnie), "gładkość" dźwięku (brak cyfrowego nalotu), wybrzmienie i "oddech" (spora kubatura skrzynek);

Dobry poziom (8/10):

- wgląd w nagranie, detal, mikroprecyzja / faktura instrumentów;

Akceptowalny poziom (7/10):

- budowanie przestrzeni/sceny, dynamika (impuls), kotrola (bas) i rozciągniecie - tu słyszałem nieco lepiej na pojedynczych wręcz wzmacniaczach tranzystorowych (większość grała jednak gorzej);

Wszystko powyższe składa się na bardzo fajny całokształt brzmienia, które słucha się z przyjemnością. Co do niedomagań - wiem, że można lepiej, ale to nie jest poziom nieakceptowalny, który wpływałby na chęć dalszych zmian. Mi taki dźwięk odpowiada i czasami jedynie zastanawiam się, co by było gdyby... np. w bardzo dynamicznym graniu impuls był szybszy, a np. w gęstych składach separacja poszczególnych dźwięków jeszcze wyraźniejsza (co nie oznacza, że teraz jest zła).

Ogólnie jest to system do słuchania muzyki, który zaciekawia, daje przyjemność i sporo pokazuje. Nie mam wrażenia, że mógłbym usłyszeć dużo więcej i coś jest "zamazane", czy ukryte. To poziom, który słyszałem z drogich systemów w salonach audio. Co więcej, czasem pewne konfiguracje kosztujące po 30-50 tys. miały więcej cyfrowego nalotu i grały "mniejszym" dźwiękiem, choć np. były odrobinę szybsze, analityczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek, szkoda, że już jest w nim tyle szkodników. Nie widzę nic o podstawkach, nóżkach, kolcach pod kolumny? Sam mam duże monitory i wiele z tym przygód. Ostatnio poszedłem w kolce wkręcane w podstawki + duże gumowe podkładki, w które wbijam kolce, tak aby nie tańczyły po parkiecie. Osobiście gustuje w PC-Audio i muszę powiedzieć, że tam w kwestii źródła dopieszczenie daje szerokie pole do popisu i modyfikacji - od pluginów w playerach, przez rozmaite dedykowane systemy operacyjne itd.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lete napisał:

porównywanie do innych systemów nie ma sensu

W tytule napisałeś: "gotowe recepty!", a przedstawiłeś coś zupełnie unikalnego i niepowtarzalnego.

Zatem...

PO CO?

 

Właśnie porównywanie ma sens. Trzeba to robić z głową, ale od tego nie ma odejścia, jeśli cokolwiek w audio ma mieć sens.

 

Godzinę temu, Sklep.RMS.pl napisał:

szkoda, że już jest w nim tyle szkodników.

A tego nie rozumiem - do kogo i o czym to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Wuelem napisał:
2 godziny temu, lete napisał:

porównywanie do innych systemów nie ma sensu

W tytule napisałeś: "gotowe recepty!", a przedstawiłeś coś zupełnie unikalnego i niepowtarzalnego.

Zatem...

PO CO?

Rcepta może i gotowa, tylko receptura skomplikowana i praktycznie nie do powtórzenia, za dużo modyfikacji.

Mimo wszystko szacunek dla autora, że mu się chciało to wszystko opisać.  Ja bardziej lubię czas przeznaczać na słuchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.