Skocz do zawartości
IGNORED

Którego brać suba ? Zagwozdka.


Kenny McKornick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Problem- jak w temacie...

 

Moje typy na dzień dzisiejszy to :

1)KODA SW100

2)Yamaha YST-SW315

3)Rubicon Rsub 10

4)Rubicon Rsub 12

 

Kody sw1000 nie chcę.

Mam do wydania 1100PLN (to taka z góry założona granica zdrowego rozsądku dla mnie i dla mojego sprzętu)

Problem jest jeden: Jak te 1100PLN ulokować najlepiej ???

Aha, ma to zagrać z Denonem 1705 w pokoju 25m2 (na razie), w niedługim zaś czasie- 36m2.

Pozdrawiam i czekam na opinie, bo o Rubiconach nic nie znalazłem, a i na tematy sw100 czy 315 Yamahy też niewiele. Mam nadzieję że czas zrobił swoje, a użytkownicy w/w subów mają wyrobione opinie n.t. mocnych i słabych stron swoich sprzętów. Pozdrawiam,

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> krzyku

 

Wołałbym się poruszać w obrębie moich typów, bo się zaraz namnoży 20 propozycji, a to zancznie skomplikuje mi życie... :)))

Słyszałem też że Tannoy robi niezłego suba w tej "mojej" cenie- m SUB 10, więc ewentualnie jeszcze ten model biorę pod uwagę.

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na maxaudio mają po 850zł nówki sztuki Tannoy M 10 sub tylko w kolorze bukowym-jak komu pasuje. Nie polecam go do głośnego słuchania, chciaż może ja jestem zepsuty bo mam Paradigma PS.1200 i miałem przez chwilę ochotę go sprzedać i kupić 2 Tannoye M 10 ale jak posłuchałem i porównałem to zrezygnowałem. Może ten Tannoy okazać się dobry do muzyki bo jest w obudowie typu compact. Ma jednak mocno osłabione umiejętności wytwarzania dużych ciśnień i mógłby też być trudny do ustawienia w pokoju-łatwa lokalizacja i buczenie... Wydaje mi się że w tej cenie tylko Koda może być warta zakupu, reszta to imitacje subów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem posiadaczem yamachy yst 160 grala w pokoju 25m2 i bardzo bylem z niej zadowolony basu bylo wystaczajaco i gral tak ze czapki z glów spadaly hehehe model który podales jest modelem wyzszym a wiec zagra na pewno jeszcze lepiej. Prponuje posluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze tej YST- Sw315, ale już ma jak dla mnie jedną, ogromną zaletę- umiejscowienie głośnika. Szczególnie cenna cecha jak się ma małe dziecko w domu. W tym subie na pewno malutki, ciekawski paluszek nie zrobi dziury w membranie ...

:)))

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że nie czytałem ?

Czytałem, tylko "osiemsetka" to może być (i najprawdopodobniej jest) ZUPEŁNIE inna para kaloszy niż 315.

I nie chodzi mi oczywiście tylko o moc.

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atut głośnika w podłodze przy dziecku to jakby conditio sine qua non.... Odwołuję sugestie na Kodę i przychylam się do pozytywów o Yamaszce 315. To że jest tak umiejscowiony i skierowany głośnik pomoże w ukryciu źródła basu bo nie ma nic gorszego niż lokalizacja suba, gdy jest asymetrycznie ustawiony.... Należy go także odciąć jak najniżej a dźwięk będzie miodzio, tylko w tym perspektywicznym 36m2 nie ma szans nawet YST-800 żeby zrobić trzęsienie ziemi....Fizyka:(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale za taką kasę masz za duże wymagania, radzę odłożyć więcej na coś pożądnego... np. B&W a najlepiej za 2100 na allegro kupić nowego Paradigma i dać się wgnieść w fotel nawet w 50m2....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ludziska pisali że nawet 215 wywołuje "drżenie kiszek" w pokoju (25m2), a o 315 słyszałem że spokojnie, z rezerwą załatwia 40m2....

Więc już sam nie wiem co o tym mysleć :(

 

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poczytaj ElGato- tym się zasugerowałem, przyznam szczerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie chcę Cię dołować i powtarzam, że jestem zepsuty. Dużo zależy też od pokoju i jego akustyki... Nikt nie oceni sprawy lepiej od Ciebie... Postaraj się pożyczyć do domu modele które Cię interesują i wtedy wyjdzie kogo sugestie okazały się słuszniejsze. Dla Ciebie lepiej żeby moje się nie potwierdziły-ja już milczę bo zabawę i radość psuję... z autopsji wiem, że szukanie sprzętu to przyjemna sprawa dla kogoś kto się trochę interesuje materią dobrego dźwięku... życzę owocnych poszukiwań i dobrego wyboru. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Norwidos, wbrew pozorom trochę mi te sprawy wyjaśniłeś, a nie zagmatwałeś. Pomyślę/poczytam jeszcze o PARADIGM SUB PDR-10, bo mogę go mieć za dobrą cenę. Na odsłuchy- raczej nie mam szans, bo mieszkam na "akustycznym zadupiu", do dobrego sklepu mam 80km, a i tak nie mam pewności że będą mieli w danej chwili choć połowę tego sprzętu o którym mówimy. Wiem, wiem że zawsze lepiej samemu posłuchać, co z przyjemnością bym uczynił i nie zawracał nikomu gitary, ale poprostu nie zawsze się da. :(

Tematu oczywiście nie kończę- czekam na sugestie, bo przede wszystkim na nich będę musiał bazować...

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jesteś bezpieczny i jeszcze szczęśliwy:)))

Jak moja dziewczyna to przeczyta a ostatnio chyba tu zagląda-tak z ciekawości co ja tu wyprawiam i zkim gadam:)-to ja mogę mieć trzęsienie ziemi:)))

Z subami to jak z kobietami każdy tak Ci zagra jak go ustawisz:))

A całkiem poważnie to jak masz wysoki pokoik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mówisz niezbyt wysoki a ja mówię że mój ma 2m!!!! Musiałem sufit wyłożyć watoliną stosowaną do wygłuszenia kolumn i subwooferów - wreszcie okiełznałem bas, wcześniej walce w rogach nie starczały:((

Wydaje mi się że pomieszczenie ma czasem większe znaczenie niż model Suba w danej kategorii cenowej co nie oznacza że nie ma róznic między tymi modelami...Np. Paradigm i Yamaha są lepsze w kinie niż w muzyce a Kef i Klipsch w stereo...itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Rubicona RA-10, który do przedwczoraj grał właśnie z Denonem 1705 w pokju 19m2 ale dopiero wymiana ampli na Yamahę 450 przyniosla odpowiednie rezultaty.Sub dostał wiekszego kopa no i moje nędzne eltaxy universy zagrały dużo lepiej (nie na darmo zestawili je z Yamahą). Co do suba to uważam że yamaha z tych które podaleś będzie ok. tzn. nie przyczepisz się, Rubicona warto kupić z oszczędności - mój kosztował 680 pln,więc niedrogo.Wybór należy do Ciebie.Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła !

Leci do mnie YST-SW315 Yamaszki. Co będzie, to będzie...amen :)

Najwyżej go sprzedam za 1-2 m-ce.

Wiem że to trochę idiotyczne kupowac sprzęt bez słuchania, ale też logicznym jest że gdyby ktoś miał możliwość odsłuchu- nie zadawałby pytań p.t. "Co wybrac ?", tylko pojechał, posłuchał tego i owego, wybrał, zapłacił i nie zaśmiecał postami forum. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam,

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Czasem takie zakupy wychodzą całkiem nieźle...W końcu brzmienie tego suba jest przewidywalne a głośnik w podłogę skierowany. Mam nadzieję że jak dojedzie przesyłka to poczytamy na forum jak zagrało:)? Na początku radzę porównać brzmienie w kilku miejscach żeby znaleźć TO właściwe... Ważna jest także rola regulacji fazy i odcięcia ale to chyba jest oczywiste i szkoda miejsca na moje mało oryginalne wskazówki... Pozdrawiam i miłego słuchania...Czekam na werdykt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Norwidos

Hehe, raczej nie spodziewaj się recenzji ode mnie, bom jest "lajkonikiem" w temacie subów, a moja recenzja może się jedynie ograniczyć do : "Mnie zarwało beret, żonie- gumofilce, sąsiadce- kołdrę, a blokowy pies odszedł do krainy wiecznych łowów z powodu nagłego ataku serca". Ot co mogę napisać. Oczywiście porównam go z Kodą Sw1000 u kolegi i wtedy być może jekieś wnioski się mi nasuną, ale będzie to oczywiście porównanie doznań, a nie opis...

Dzięki raz jeszcze,

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.