Skocz do zawartości
IGNORED

Którego brać suba ? Zagwozdka.


Kenny McKornick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Problem- jak w temacie...

 

Moje typy na dzień dzisiejszy to :

1)KODA SW100

2)Yamaha YST-SW315

3)Rubicon Rsub 10

4)Rubicon Rsub 12

 

Kody sw1000 nie chcę.

Mam do wydania 1100PLN (to taka z góry założona granica zdrowego rozsądku dla mnie i dla mojego sprzętu)

Problem jest jeden: Jak te 1100PLN ulokować najlepiej ???

Aha, ma to zagrać z Denonem 1705 w pokoju 25m2 (na razie), w niedługim zaś czasie- 36m2.

Pozdrawiam i czekam na opinie, bo o Rubiconach nic nie znalazłem, a i na tematy sw100 czy 315 Yamahy też niewiele. Mam nadzieję że czas zrobił swoje, a użytkownicy w/w subów mają wyrobione opinie n.t. mocnych i słabych stron swoich sprzętów. Pozdrawiam,

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Jasku

Ale B&W jest drogie jak BMW...

(cholera, co za zbieżność !)

:)))

 

W 1100PLN się napewno nie zmieszczę :(

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> krzyku

 

Wołałbym się poruszać w obrębie moich typów, bo się zaraz namnoży 20 propozycji, a to zancznie skomplikuje mi życie... :)))

Słyszałem też że Tannoy robi niezłego suba w tej "mojej" cenie- m SUB 10, więc ewentualnie jeszcze ten model biorę pod uwagę.

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na maxaudio mają po 850zł nówki sztuki Tannoy M 10 sub tylko w kolorze bukowym-jak komu pasuje. Nie polecam go do głośnego słuchania, chciaż może ja jestem zepsuty bo mam Paradigma PS.1200 i miałem przez chwilę ochotę go sprzedać i kupić 2 Tannoye M 10 ale jak posłuchałem i porównałem to zrezygnowałem. Może ten Tannoy okazać się dobry do muzyki bo jest w obudowie typu compact. Ma jednak mocno osłabione umiejętności wytwarzania dużych ciśnień i mógłby też być trudny do ustawienia w pokoju-łatwa lokalizacja i buczenie... Wydaje mi się że w tej cenie tylko Koda może być warta zakupu, reszta to imitacje subów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem posiadaczem yamachy yst 160 grala w pokoju 25m2 i bardzo bylem z niej zadowolony basu bylo wystaczajaco i gral tak ze czapki z glów spadaly hehehe model który podales jest modelem wyzszym a wiec zagra na pewno jeszcze lepiej. Prponuje posluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze tej YST- Sw315, ale już ma jak dla mnie jedną, ogromną zaletę- umiejscowienie głośnika. Szczególnie cenna cecha jak się ma małe dziecko w domu. W tym subie na pewno malutki, ciekawski paluszek nie zrobi dziury w membranie ...

:)))

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że nie czytałem ?

Czytałem, tylko "osiemsetka" to może być (i najprawdopodobniej jest) ZUPEŁNIE inna para kaloszy niż 315.

I nie chodzi mi oczywiście tylko o moc.

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atut głośnika w podłodze przy dziecku to jakby conditio sine qua non.... Odwołuję sugestie na Kodę i przychylam się do pozytywów o Yamaszce 315. To że jest tak umiejscowiony i skierowany głośnik pomoże w ukryciu źródła basu bo nie ma nic gorszego niż lokalizacja suba, gdy jest asymetrycznie ustawiony.... Należy go także odciąć jak najniżej a dźwięk będzie miodzio, tylko w tym perspektywicznym 36m2 nie ma szans nawet YST-800 żeby zrobić trzęsienie ziemi....Fizyka:(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale za taką kasę masz za duże wymagania, radzę odłożyć więcej na coś pożądnego... np. B&W a najlepiej za 2100 na allegro kupić nowego Paradigma i dać się wgnieść w fotel nawet w 50m2....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ludziska pisali że nawet 215 wywołuje "drżenie kiszek" w pokoju (25m2), a o 315 słyszałem że spokojnie, z rezerwą załatwia 40m2....

Więc już sam nie wiem co o tym mysleć :(

 

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poczytaj ElGato- tym się zasugerowałem, przyznam szczerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie chcę Cię dołować i powtarzam, że jestem zepsuty. Dużo zależy też od pokoju i jego akustyki... Nikt nie oceni sprawy lepiej od Ciebie... Postaraj się pożyczyć do domu modele które Cię interesują i wtedy wyjdzie kogo sugestie okazały się słuszniejsze. Dla Ciebie lepiej żeby moje się nie potwierdziły-ja już milczę bo zabawę i radość psuję... z autopsji wiem, że szukanie sprzętu to przyjemna sprawa dla kogoś kto się trochę interesuje materią dobrego dźwięku... życzę owocnych poszukiwań i dobrego wyboru. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Norwidos, wbrew pozorom trochę mi te sprawy wyjaśniłeś, a nie zagmatwałeś. Pomyślę/poczytam jeszcze o PARADIGM SUB PDR-10, bo mogę go mieć za dobrą cenę. Na odsłuchy- raczej nie mam szans, bo mieszkam na "akustycznym zadupiu", do dobrego sklepu mam 80km, a i tak nie mam pewności że będą mieli w danej chwili choć połowę tego sprzętu o którym mówimy. Wiem, wiem że zawsze lepiej samemu posłuchać, co z przyjemnością bym uczynił i nie zawracał nikomu gitary, ale poprostu nie zawsze się da. :(

Tematu oczywiście nie kończę- czekam na sugestie, bo przede wszystkim na nich będę musiał bazować...

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jesteś bezpieczny i jeszcze szczęśliwy:)))

Jak moja dziewczyna to przeczyta a ostatnio chyba tu zagląda-tak z ciekawości co ja tu wyprawiam i zkim gadam:)-to ja mogę mieć trzęsienie ziemi:)))

Z subami to jak z kobietami każdy tak Ci zagra jak go ustawisz:))

A całkiem poważnie to jak masz wysoki pokoik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mówisz niezbyt wysoki a ja mówię że mój ma 2m!!!! Musiałem sufit wyłożyć watoliną stosowaną do wygłuszenia kolumn i subwooferów - wreszcie okiełznałem bas, wcześniej walce w rogach nie starczały:((

Wydaje mi się że pomieszczenie ma czasem większe znaczenie niż model Suba w danej kategorii cenowej co nie oznacza że nie ma róznic między tymi modelami...Np. Paradigm i Yamaha są lepsze w kinie niż w muzyce a Kef i Klipsch w stereo...itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Rubicona RA-10, który do przedwczoraj grał właśnie z Denonem 1705 w pokju 19m2 ale dopiero wymiana ampli na Yamahę 450 przyniosla odpowiednie rezultaty.Sub dostał wiekszego kopa no i moje nędzne eltaxy universy zagrały dużo lepiej (nie na darmo zestawili je z Yamahą). Co do suba to uważam że yamaha z tych które podaleś będzie ok. tzn. nie przyczepisz się, Rubicona warto kupić z oszczędności - mój kosztował 680 pln,więc niedrogo.Wybór należy do Ciebie.Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła !

Leci do mnie YST-SW315 Yamaszki. Co będzie, to będzie...amen :)

Najwyżej go sprzedam za 1-2 m-ce.

Wiem że to trochę idiotyczne kupowac sprzęt bez słuchania, ale też logicznym jest że gdyby ktoś miał możliwość odsłuchu- nie zadawałby pytań p.t. "Co wybrac ?", tylko pojechał, posłuchał tego i owego, wybrał, zapłacił i nie zaśmiecał postami forum. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam,

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Czasem takie zakupy wychodzą całkiem nieźle...W końcu brzmienie tego suba jest przewidywalne a głośnik w podłogę skierowany. Mam nadzieję że jak dojedzie przesyłka to poczytamy na forum jak zagrało:)? Na początku radzę porównać brzmienie w kilku miejscach żeby znaleźć TO właściwe... Ważna jest także rola regulacji fazy i odcięcia ale to chyba jest oczywiste i szkoda miejsca na moje mało oryginalne wskazówki... Pozdrawiam i miłego słuchania...Czekam na werdykt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Norwidos

Hehe, raczej nie spodziewaj się recenzji ode mnie, bom jest "lajkonikiem" w temacie subów, a moja recenzja może się jedynie ograniczyć do : "Mnie zarwało beret, żonie- gumofilce, sąsiadce- kołdrę, a blokowy pies odszedł do krainy wiecznych łowów z powodu nagłego ataku serca". Ot co mogę napisać. Oczywiście porównam go z Kodą Sw1000 u kolegi i wtedy być może jekieś wnioski się mi nasuną, ale będzie to oczywiście porównanie doznań, a nie opis...

Dzięki raz jeszcze,

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.