Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner stereo czy....


prezes83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam rozwiązania kompletnego źródła. Obecnie mam amplituner AV (choć niepotrzebnie) i korzystam z jego wygód w najlepsze: konsola i mi box wpięte w ampli i wszystko po ARC połączone z TV, jeżeli chodzi o muzykę głównym źródłem jest Spotify, czasem radio internetowe.

Z powyższego musi pozostać obsługa Spotify/Tidal, radio internetowe i dźwięk z TV odtwarzany przez wzmacniacz. Najprościej jest wymienić amplituner AV na Stereo (np. Onkyo TX-8390), ale chcę osiągnąć możliwie najlepszy efekt dźwiękowy w założonym budżecie 3 - 3,5 kzł.

Ostatnio miałem u siebie podłączony zestaw: Creek 50A + DAC Magic 100 + Chromecast Audio. Dźwiękowo super, ale ciągle brakuje mi jednego wejścia optycznego do podłączenia dźwięku z TV (nie mówiąc o plątaninie kabli i funkcjonalności samego Creeka, gdzie w tych czasach oczekiwałbym już funkcji "sleep" ? ). Sprawę w tym wypadku rozwiązuje Audiolab 6000a lub Rotel A12 z wbudowanym DAC i dwa wejścia optyczne, akurat na TV i Chromecast Audio ale czy jest to najlepsze wyjście? 

Doradzicie jakieś inne, lepsze rozwiązanie? Może coś z drugiej ręki?
Konkretne przykłady modeli będą wskazane ?

Głośniki: Monitor Audio Silver 200 

Dziękować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno najwygodniejszym rozwiązaniem byłby najnowszy amplituner Onkyo TX-8390 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-8390-czarny.html), który ma wszystko pod względem funkcjonalności, co potrzebujesz. Ale rzeczywiście można lepiej. I tutaj dobrym wyborem jest zastosowanie dobrego wzmacniacza stereofonicznego z wbudowanym przetwornikiem oraz zewnętrzny odtwarzacz sieciowy. Google chrommcast jest rozwiązaniem działającym i bardzo tanim, ale niestety musimy liczyć się z jego ograniczeniami jakościowymi. Znacznie lepiej wypadają urządzenia typu Yamaha WXAD-10 czy Klpsch Gate. Ale na początek za 150 zł. można wykorzystać chrommcast. Natomiast w kwestii wzmacniaczy moja propozycja to na pewno Audiolab 6000A (https://www.q21.pl/audiolab-6000a.html), Cambridge audio CXA60 (https://www.q21.pl/cambridge-audio-cxa60.html) oraz Arcam SA10 (https://www.q21.pl/arcam-sa10.html).

Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

Witaj,

na pewno najwygodniejszym rozwiązaniem byłby najnowszy amplituner Onkyo TX-8390 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), który ma wszystko pod względem funkcjonalności, co potrzebujesz. Ale rzeczywiście można lepiej. I tutaj dobrym wyborem jest zastosowanie dobrego wzmacniacza stereofonicznego z wbudowanym przetwornikiem oraz zewnętrzny odtwarzacz sieciowy. Google chrommcast jest rozwiązaniem działającym i bardzo tanim, ale niestety musimy liczyć się z jego ograniczeniami jakościowymi. Znacznie lepiej wypadają urządzenia typu Yamaha WXAD-10 czy Klpsch Gate. Ale na początek za 150 zł. można wykorzystać chrommcast. Natomiast w kwestii wzmacniaczy moja propozycja to na pewno Audiolab 6000A (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), Cambridge audio CXA60 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) oraz Arcam SA10 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

czy to onkyo 8390 - ma tak samo odchudzone brzmienie jak onkyo 8250 - z takim wprawdzie ladnym ale mocno nienachalnym szczuplutkim basem oraz taka sama dolna srednica ?  czy gra tak jak nalezy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ampli stereo z internetem, to najlepiej zagra Yamaha R-N803D. Masz wtedy wszystko w jednym klocku i sterujesz sobie z aplikacji. Rozbicie jednak na wzmaka pokroju Rotela A12 i np Chromecast da oczywiście lepsze rezultaty soniczne jednak kosztem funkcjonalności.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, ohmygod napisał:

czy to onkyo 8390 - ma tak samo odchudzone brzmienie jak onkyo 8250 - z takim wprawdzie ladnym ale mocno nienachalnym szczuplutkim basem oraz taka sama dolna srednica ?  czy gra tak jak nalezy ?

 

TX-8390 gra zdecydowanie bardziej pełnym dźwiękiem, lepiej dociążonym, plastycznym. Przede wszystkim różnice słychać w środku pasma. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Q21 napisał:

TX-8390 gra zdecydowanie bardziej pełnym dźwiękiem, lepiej dociążonym, plastycznym. Przede wszystkim różnice słychać w środku pasma. 

ten chudy srodek pasma to wedlug mnie najwieksza bolaczka onkyo 8250  na szczescie po twoim poscie widze ze  to poprawili

sluchalem tego wzmaka na plasko i dopiero podbicie basu na + 3 +4 dawalo odpowiednia dynamike na dole

i lepsza podstawe dla wokali ktore nabraly dzieki temu tej glebi i mocy - a ja nie jestem basolubem trzeba to zaznaczyc

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A może w tym pułapie wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy? Z tym, że w dalszym ciągu potrzebuję przynajmniej dwa wejścia optyczne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie dla wzmacniacza z DAC ma źródło? Czy nie jest tak, że DAC wzmacniacza da na wyjściu tyle ile może, bez względu na to co dostanie na wejściu? 
Obecnie mam w fazie testów 6000a + chromecast audio i takie mam wątpliwości: 
1. Czy poprawi się jakość po zmianie chromecast na np. Yamaha WXAD-10? 
2. Czy kupowanie wzmacniacza z DAC i odtwarzacza sieciowego to niepotrzebne dublowanie? 

Miał ktoś styczność z Yamahą WXC-50? Idzie ją wykorzystać jako przetwornik dla dźwięku z TV ? I czy obsługuje Tidal'a? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, prezes83 napisał:

Jakie znaczenie dla wzmacniacza z DAC ma źródło? Czy nie jest tak, że DAC wzmacniacza da na wyjściu tyle ile może, bez względu na to co dostanie na wejściu? 
Obecnie mam w fazie testów 6000a + chromecast audio i takie mam wątpliwości: 
1. Czy poprawi się jakość po zmianie chromecast na np. Yamaha WXAD-10? 
2. Czy kupowanie wzmacniacza z DAC i odtwarzacza sieciowego to niepotrzebne dublowanie? 

Miał ktoś styczność z Yamahą WXC-50? Idzie ją wykorzystać jako przetwornik dla dźwięku z TV ? I czy obsługuje Tidal'a? 

Ad.0 Jak połączysz wzmacniacz ze źródłem optykiem, to dla jakości dźwięku znaczenie będzie żadne. Wzmacniacz na wejściu zawsze dostanie ten sam strumień danych.
Ad.1 WXAD-10 ma tylko wyjście analogowe, więc tu może być różnie.
Ad.2 Po części jest to dublowanie, ale nie przejmowałbym się tym. W systemach dzielonych tak to zwykle wygląda. Jeśli nie chcesz dublowania to pomyśl o amplitunerze, co IMHO w Twoim budżecie (3-3.5k PLN) byłoby chyba najlepszy wyjściem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo producenci aktualizują oprogramowanie amplitunerów? Właśnie czytam o aktualizacji pod kątem radia internetowego i okazuje się, że moja rx-v777 już z tą aktualizacją kompatybilna nie jest - 5 lat od wprowadzenia na rynek. 

W odtwarzaczach sieciowych wygląda to podobnie?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, prezes83 napisał:

Jak długo producenci aktualizują oprogramowanie amplitunerów? Właśnie czytam o aktualizacji pod kątem radia internetowego i okazuje się, że moja rx-v777 już z tą aktualizacją kompatybilna nie jest - 5 lat od wprowadzenia na rynek. 

W odtwarzaczach sieciowych wygląda to podobnie?  

Nie do końca tak to wygląda: 

Ostatnia aktualizacja oprogramowania zmieniła dostawcę internetowych usług radiowych urządzeń sieciowych Yamahy z vTuner na airable.radio. Niestety w starszych modelach nie ma możliwości softwarowej zmiany dostawcy  usługi. Co zatem zrobić, żeby korzystać z radia internetowego?

Jedynym sposobem, aby tę funkcjonalność odblokować, jest wnieść opłatę na rzecz vTuner w wysokości 3 dolarów na rok za pomocą dedykowanej strony dostępnej pod tym adresem.

Kliknij w Please click here i zostaniesz przeniesiony na stronę, na której należy wpisać kod dostępu wyświetlany na panelu przednim przez nasze urządzenia Yamaha.

Jak uzyskać kod dostępu?

1)      Otwórz aplikację NET RADIO na urządzeniu Yamaha.

2)      Wybierz z menu opcję GET ACCES CODE.

3)      Wyświetli się kod dostępu

4)      Wpisz kod dostępu na stronie vTuner

 

Jeśli nie wiesz, jak uzyskać kod dostępu, zajrzyj do instrukcji użytkownika swojego urządzenia.

Po wprowadzeniu kodu zostaniesz przeniesiony na stronę płatności. Po zakończeniu transakcji w ciągu 24 godzin uzyskasz dostęp do funkcjonalności radio internetowego.

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta procedura już dawno wykonana. Przez pewien czas wszystko śmigało. Ostatnio są problemy z dostępem do niektórych stacji, a czasami po prostu wyrzuca access error :)

Ostatnia aktualizacja oprogramowania do rx-v777 jest z końca 2017 r., bardziej mi chodziło o informację jak szybko producenci zapominają o starszych urządzeniach. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.