Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO TX-8390. Japoński amplituner stereo w akcji.


AudioRecki

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym go nie miał to bym uwierzył i go kupił .
"ONKYO zapewnia dwa wyjście do podłączenia aktywnych głośników niskotonowych... dbajcie więc o uszy i szyby"   - Tak zgadza  bo bez nich basem nie powala.
Nie napisałeś też o tym jak fatalna jest opcja szukania w tidal czy deezer wygląda jak w dos z lat 90-siątych
A z ciekawości na jakich kolumnach był testowany ?

Powinien kosztować nie więcej niż Denon DRA-800h

Edytowane przez metalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, metalowy napisał:

Gdybym go nie miał to bym uwierzył i go kupił .

bez nich basem nie powala.

Nie napisałeś też o tym jak fatalna jest opcja szukania w tidal czy deezer wygląda jak w dos z lat 90-siątych

A z ciekawości na jakich kolumnach był testowany ?

Powinien kosztować nie więcej niż Denon DRA-800h

Ale jednak go masz, czyli kupiłeś... czegoś więc nie rozumiem.

Nigdzie nie napisałem, że powala niskimi. Napisałem za to, że po podłączeniu dwóch niskotonowych głosników trzeba uważać na uszy i szyby. Chyba z tym nie będziesz polemizował ?

Tak, opcja wyszukiwania jest fatalna i masz pełną rację. Ale dzięki współpracy z np. AirtPlay można wykorzystać aplikacje na telefonie czy tablecie. Wiem, że to dublowanie funkcji i napiszmy "upierdliwość", ale lepsza alternatywa taka niż żadna.

Testowany był m.in: na Audiovector SR3 Signature.

Z ceną się nie dyskutuje, dla mnie jest to sprzęt stricte kierowany do osób poszukujących alternatywy amplitunera wielokanałowego. Ilość funkcji, brzmienie i sama konstrukcja (oraz technologie) muszą kosztować (opłaty licencyjne). Ale cena każdego produktu jest rzeczą względną i ocenę pozostawić musimy każdej osobie indywidualnie.

Wracając do Twojej opinii o niskich tonach, z czym je zestawiłeś? Jaki jest Twój set?

 

Serdeczności.\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AudioRecki napisał:

Ale jednak go masz, czyli kupiłeś... czegoś więc nie rozumiem.

Nigdzie nie napisałem, że powala niskimi. Napisałem za to, że po podłączeniu dwóch niskotonowych głosników trzeba uważać na uszy i szyby. Chyba z tym nie będziesz polemizował ?

Tak, opcja wyszukiwania jest fatalna i masz pełną rację. Ale dzięki współpracy z np. AirtPlay można wykorzystać aplikacje na telefonie czy tablecie. Wiem, że to dublowanie funkcji i napiszmy "upierdliwość", ale lepsza alternatywa taka niż żadna.

Testowany był m.in: na Audiovector SR3 Signature.

Z ceną się nie dyskutuje, dla mnie jest to sprzęt stricte kierowany do osób poszukujących alternatywy amplitunera wielokanałowego. Ilość funkcji, brzmienie i sama konstrukcja (oraz technologie) muszą kosztować (opłaty licencyjne). Ale cena każdego produktu jest rzeczą względną i ocenę pozostawić musimy każdej osobie indywidualnie.

Wracając do Twojej opinii o niskich tonach, z czym je zestawiłeś? Jaki jest Twój set?

 

Serdeczności.\

Zgadzam się że to tak zamiast kina domowego , masz rację kupiłem bo myślałem że będzie duża róznica na+ w dźwieku do 8270 .
mam w domu z nim castle 4 kefy i q550 . 
Co do ceny to 8270 ma te same licencje etc. denon dra-800h również podobnie dla tego go z tym porównuję. Denona mam również dla tego bezpośrednio mogę porównać , tam basu nie brakuje niestety się zbyt przeciąga za to góra wybrzmiewanie blach cudowne w porównaniu do 8390

Edytowane przez metalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mig30 napisał:

gra to lepiej niz 8250 ?

Proponuję odsłuch. Na pewno 8250 jest modelem grającym nie tak obficie w każdym zakresie, nie dającym tyle powietrza i sam wgląd w nagranie. Rzecz jasna piszemy tutaj o sprzęcie w określonych granicach cenowych i nie ukrywajmy - możliwości prezentacji muzycznej. Posiadasz 8250 czy zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy nimi? W mojej ocenie, a słyszałem niższy model w warunkach domowych kilka razy - różnica w cenie dopłaty do droższego zrekompensuje się możliwościami jak i samym brzmieniem. Jednak zawsze jestem zdania, że nic tak nas nie przekonuje do zakupu, jak nasze własne uszy i potrzeby. Czasem też fanaberie, bo życie jest zbyt krótkie by ciągle mówić "wystarczy mniej".

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez arkadowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AudioRecki napisał:

Proponuję odsłuch. Na pewno 8250 jest modelem grającym nie tak obficie w każdym zakresie, nie dającym tyle powietrza i sam wgląd w nagranie. Rzecz jasna piszemy tutaj o sprzęcie w określonych granicach cenowych i nie ukrywajmy - możliwości prezentacji muzycznej. Posiadasz 8250 czy zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy nimi? W mojej ocenie, a słyszałem niższy model w warunkach domowych kilka razy - różnica w cenie dopłaty do droższego zrekompensuje się możliwościami jak i samym brzmieniem. Jednak zawsze jestem zdania, że nic tak nas nie przekonuje do zakupu, jak nasze własne uszy i potrzeby. Czasem też fanaberie, bo życie jest zbyt krótkie by ciągle mówić "wystarczy mniej".

Pozdrawiam.

 

spasuje sie z klipshami r820f ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ohmygod napisał:

spasuje sie z klipshami r820f ?

 

Jestem pewien, że ONKYO świetnie zgra się z 820'kami ze względu na ich brzmienie. Ale to już kwestia gustu i bez względu na to, co napisze każdy z nas - Twoje uszy są najlepsze w temacie "czy zagrało".

Propozycja moja jak zawsze jedna - dzwoń do sklepu i umawiaj się na odsłuch!

Edytowane przez AudioRecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo nie slyszalem jeszcze ampli ktory przebiłby 9150 w polaczeniu z chocby tanim 6130. można komplet kupic za ok 2200zł, i wątpię czy doplata tysiaka do 8390 dałaby lepszy dzwięk. Polecam Missiony do Onkyo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem dla porównania z R-N803d, którą posiadam chyba 2 lata. Słucham zamiennie od paru dni. Generalnie jest ładniejsze i lepiej wykonane niż yama i to z zalet było by wszystko. Dźwiękowo 803 kopie tyłek temu onkjowi w każdym zakresie, u mnie po prostu nie gra (podstawki Monitor Audio Gold) Do tego niedopracowany soft: po airplayu z ipada coś pyka, po chromecaście tidal żyje własnym życiem. Niedopracowane sterowanie tidalem podobnie jak w 803. Być może z innymi kolumnami będzie inaczej, w mojej konfiguracji różnica dramatyczna na plus dla yamahy. Z ciekawostek, to sprzętowe dekodowanie MQA w tym Onkyo naprawdę słychać - jest duża różnica  między flakiem z tidala a mqa. Tak, wiem mqa jest be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Eustachy napisał:

to sprzętowe dekodowanie MQA w tym Onkyo naprawdę słychać - jest duża różnica  między flakiem z tidala a mqa.

znaczy ze mqa gorzej gra niz zwykly flac?

17 godzin temu, Eustachy napisał:

Pożyczyłem dla porównania z R-N803d, którą posiadam chyba 2 lata. Słucham zamiennie od paru dni. Generalnie jest ładniejsze i lepiej wykonane niż yama i to z zalet było by wszystko. Dźwiękowo 803 kopie tyłek temu onkjowi w każdym zakresie,

ło jeny panie, 701 grala mocniej od 9150 ale szczegolow tam nie slyszalem jak w 9150, a co dopiero 803 w stosunku do niej.

jesli 803 kopie tylek 8390 to raczej nie ma sobie co nim głowy zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2019 o 12:33, mig30 napisał:

gra to lepiej niz 8250 ?

hej, mig30 najpierw pytasz AudioRecki o porównanie amplitunera 8390 ze starszym i tańszym amplitunerem 8250 , a później piszesz o wzmacniaczu onkyo 9150 ... ??? nie pomyłka jakaś? 

W dniu 23.12.2019 o 10:06, mig30 napisał:

znaczy ze mqa gorzej gra niz zwykly flac?

ło jeny panie, 701 grala mocniej od 9150 ale szczegolow tam nie slyszalem jak w 9150, a co dopiero 803 w stosunku do niej.

jesli 803 kopie tylek 8390 to raczej nie ma sobie co nim głowy zawracać.

MQA gra tak, że czuć różnicę ale czy lepiej czy gorzej każdy musi ocenić samodzielnie..niektórzy lubią takie granie w zależności od humoru i pory dnia...

701 to praktycznie to samo co 803 tyle , że bez dodatków...mam wzmacniacz onkyo 9050 i gra detalicznie przyjemnie, ale z Y803 też jestem zadowolony..można sobie urozmaicić odsłuch..najwięcej można zmienić odsłuch źródłem dźwięku i oczywiście kolumnami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wysokość prawie 44 cm robi wrażenie, ale gdzieś tą "tonę" elektroniki trzeba było zmieścić, więc przygotujcie sporo miejsca nad półką audio jeśli macie zamiar zaopatrzyć się w ten amplituner."

Troche poniosło;) Wysokość to on ma raptem 17cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hey napisał:

"Wysokość prawie 44 cm robi wrażenie, ale gdzieś tą "tonę" elektroniki trzeba było zmieścić, więc przygotujcie sporo miejsca nad półką audio jeśli macie zamiar zaopatrzyć się w ten amplituner."

Troche poniosło;) Wysokość to on ma raptem 17cm

Faktycznie... już poprawione! Dzięki serdeczne.

Myśli człowiek o jednym wymiarze, pisze kompletnie inny. I dlatego jesteście Wy i Wasze wyłapywanie takich "kwiatków". Na marginesie... te 17 cm też nie jest "byle co" ?

Pozdrawiam

Edytowane przez AudioRecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem audiofilem raczej laikiem. Szukam dla siebie sprzętu stereo po zmianie z kina. Słuchałem 803 i porównywałem z 8390 na Klipsch 260 w warunkach studyjnych.

Jechalem z nastawieniem na Yamahę a po odsluchach zmieniłem zdanie.

Pomijając sam odbiór brzmienia bo jest to rzecz względna to napewno Onkyo gra dużo mocniej. Od razu po przełączeniu czuć większą siłę.

Dla mnie Onkyo gra bardziej szczegółowo, słychać bardziej detale i poszczególne dźwięki. Mnie bardziej podpasował niż Yamaha.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, incognito 169 napisał:

Nie jestem audiofilem raczej laikiem. Szukam dla siebie sprzętu stereo po zmianie z kina. Słuchałem 803 i porównywałem z 8390 na Klipsch 260 w warunkach studyjnych.

Jechalem z nastawieniem na Yamahę a po odsluchach zmieniłem zdanie.

Pomijając sam odbiór brzmienia bo jest to rzecz względna to napewno Onkyo gra dużo mocniej. Od razu po przełączeniu czuć większą siłę.

Dla mnie Onkyo gra bardziej szczegółowo, słychać bardziej detale i poszczególne dźwięki. Mnie bardziej podpasował niż Yamaha.

 

 

Właśnie wszystko kwestia pomieszczenia i kolumn ja mam dokładnie odwrotnie z Castle knight 4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.12.2019 o 21:57, fabio napisał:

hej, mig30 najpierw pytasz AudioRecki o porównanie amplitunera 8390 ze starszym i tańszym amplitunerem 8250 , a później piszesz o wzmacniaczu onkyo 9150 ... ??? nie pomyłka jakaś? 

 

nie pomylka bo jak dobrze poszukasz to kupisz 9150+6130 co da funkcjonalnie tyle co ampli (8250/8390), brzmieniowo lepiej, i taniej.

Chyba ze ktos ma fiksa w postaci "jeden klocek do wszystkiego"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 13:31, mig30 napisał:

nie pomylka bo jak dobrze poszukasz to kupisz 9150+6130 co da funkcjonalnie tyle co ampli (8250/8390), brzmieniowo lepiej, i taniej.

Chyba ze ktos ma fiksa w postaci "jeden klocek do wszystkiego"

 

O to generalnie dzisiaj chodzi - jak najmniej sprzętu z jak największą ilością funkcji. Takie mamy czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem tu nowy i posiadam onkyo 8390 z pylonami ruby 30, gra jak dla mnie ok, ale nie jestem miarodajny ponieważ moja edukacja audio ma lukę od radmora quasi quadro z tonsilami 2x60 plus 2x25.

nie będę zabierał głosu co do jakości dźwięku bo jako człowiek starszej daty mam swoje zdanie.

chodzi mi o co innego, tidal hifi  strimingowany bezpośrednio przez notabene archaiczny odtwarzacz w onkyo gra o niebo lepiej niż strimingowany przez aplikacje tidal iPada i przesyłany za pomocą wifi airplay. Czy to normalne bo niby airplay powinien w/g opisu działać bezstratnie.

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja bym nie narzekał , to może być ostatnie urządzenie Onkyo . Kiedyś z łezką w oku...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-core są lepsze ? Uniwersalność tego urządzenia wymaga wejść HDMI . Dla osób które zrezygnowały z KD a mają urządzenie z tym złączem , a jest ich nie mało , to duża zaleta .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.12.2020 o 17:32, metalowy napisał:

Jak by zrobili amplituner stereo z prawdziwego zdarzenia na teroidalnym trafie a nie zwyklym czesto buczącym , bez zbednej sekcji hdmi byłbym pierwszy do kupna nawet za większą kase

to fakt, mialem 8150 i 850 i obydwa po jakims czasie buczaly. wzmaki 9150 i yamaha 701 tak nie robią. nie wiedzialem dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby zrobili bo coraz więcej plotek o bankructwie . A dodatkowo pożar w AKM odciął ich od podstawowych dac'ów.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.