Skocz do zawartości
IGNORED

KOLUMNY W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH...postaram się pomóc każdemu:)


Gość SPEAKERMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość merle

(Konto usunięte)

Nie wiem juz do kogo to bedzie, bo te nicki to jakos tak plynnie sie zmieniaja, ale swietne zestawienie z WT30 daje Zoller Imagination. Slyszane osobiscie, nie przeczytane w recenzji! Na upartego, i przy odrobinie szczescia moga znalezc sie z 2nd handu. A jak nie, to faktycznie Triangle moze zagrac dobrze. Ewentualnie ktorys Cabasse (im lepszy, tym lepiej), albo cos z JMLaba, ale one stracily jakby ostatnio dzwiek firmowy, trzeba uwazniej sluchac przed zakupem. Uwaga z Wolumenem i Allegro - widzialem tam b. smieszne podrobki Triangli wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SPEAKERMAN

(Konto usunięte)

Zapraszam Was do zadawania mi pytań odnośnie tematyki kolumn głośnikowych, a także wzmacniaczy stereo tranzystorowych lub lampowych -ZAJMUJĘ SIĘ ELEKTROAKUSTYKĄ JUŻ WIELE LAT, A WIEM,ŻE CZASAMI CIĘŻKO O JASNĄ ODPOWIEDŹ.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja zadam takie pytanie. Chodzi mi o zbudowanie jak najtanszym kosztem w miare poprawienie brzmiacy subwofer ze wzmacniaczem. Nie jakis tam audiofilski bo to ma byc praca dyplomowa a i to ma byc jak najbardziej własna produkncaja tzn jak najwiecej mam sam go wykonac łacznie ze wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SPEAKERMAN

(Konto usunięte)

Witaj!

Tomek, jeżeli chcesz żeby zrobić to najtaniej- to kup gł.niskotonowy - Tonsila z serii GDN30/80/2 lub podobny o mozliwie jak najmniejszym współczynniku QTS- im mniejszy tym mniejsze pudło można zastosować, lub, ale to już ostateczność - głośniki Tesli -tanie, ale kiepskie parametry- co wiąże się z konicznością zastosowania korekcji na najniżesze pasmo w przedwzmacniaczu.

Co do samego wzmacniacza to tutaj radzę Ci nie bawić się w szukanie projektu i wytrawianie płytek- tylko ku[pienie tzw. KIT-u do samodzielnego złożenia z sreii AVT- napsiy na płytce zawsze możesz zatrzeć;), a mają tam idealny taki projekt- nie pamiętam symbolu- zawiera on: regulację częstotliwości, fazy, czułości i 100Watt RMS- wszystko,co trzeba- tylko,że jest to wersja samochodowa-12V-ale jaki to problem z zasilaczem.

Cały czas rozmawiamy o wersji najtańszej, także 300zł powinno obsłużyć ten projekt nalezycie.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś ściemnia mama powiedziałamu że się zna na akustyce prawde mówiąc nikt do końca nie wie o co tam chodzi (także siedzę w temacie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm problem z doborem kolumn do amplitunera denon avr 2802 czy moglbys mi pomoc? slucham wszystkego od techno po disco rock itd jazu mniej dzieki1!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad zbudowaniem monitorów na pierścieniowej Vifie i 18-cm Revelatorach scan speaka (takich ze skośnymi wcięciami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek37

(Konto usunięte)

Posiadam głośniki Paradigm Monitor 3 i moje pytanie. Czy znasz indukcyjność cewki w sekcji zwrotnicy głośnika nisko-średniotonowego? Potrzebne dokładne dane, bo chciałbym wymienić oryginalną cewkę rdzeniową na powietrzną taśmową poprzez zakup w firmie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SPEAKERMAN do LUKI-ego

(Konto usunięte)

LUKI

- WYBACZ, ALE Z POWODU PEWNEJ ZASADY I FILOZOFII O DNOŚNIE DZIEDZINY AUDIO- NIE ODPOWIEM CI-ZRESZTĄ ZARAZ PEWNIE ZROBI TO KTOŚ INNY I LEPIEJ PODEJDZ Z DYSTANSEM DO TYCH ODPOWIEDZI...-teraz rozumiesz, o co mi chodzi?:)

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SPEAKERMAN do MAĆKA 37!

(Konto usunięte)

Rozumiem powód, dla którego chcesz "oczyścić" zwrotnicę z takich elementów, ale jest to błędne założenie.

Po pierwsze cewka z rdzeniem umożliwia zejście z rezystancją do pomijalnych wartości- czasami w wypadku tanich cewek tego typu(ale raczej nie w Paradigmach) pojawia się zjawisko pasożytniczego nasycania się cewki, co prowadzi do zachwiania jej indukcujności, a tym samym działania filtru.

Dodatkowo pomijając constant wartość indukcyjności cewki - której nie znam - (można to przecież łatwo zmierzyć) mamy jeszcze jej rezystancję, która w niektórych układach filtrów musi być dokładnie zachowana - inaczej zwrotnica może znów sknocić pasmo podawane głośnikowi

Na koniec - jeżeli myslisz,że różnica będzie odczuwalna,to możesz się zawieść.

Możesz to zrobić, ale...dzwięk kończy się na samym głośniku.

Właśnie teraz w końcu będzie ruszać prawdziwa produkcja mojego projektu!

POWODZENIA Z CEWKOWANIEM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomerk do SPEAKERMAN

(Konto usunięte)

dzieki. cos na pewno wezme z Twojego pomysłu, prace mam wykonac na luty wiec troche czasu jest ale juz powoli zbieram sie do roboty bo im szybciej zaczne to cos lepszego mi wyjdzie z tego:)jak cos mi bedzie wychodzic to dam zanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz ja. A mozesz cos wiecej powiedziec o tym Kit wzamcniaczu co do ceny gdzie to kupic i w ogole czy to tylko jest do subwofera ten wzmazniaczy czy np tez stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał do SPEAKERMANA.

Jeszcze raz prosze Cie o rade - Kupilem Amplifona WT 30II (lampa, 31 wat), pomieszczenie ok 15 metrow kwadratowych, raczej jazz, klasyka, troche roka. mam Eltaxy Liberty 3+ - brakuje mi troche gory i podstawy basowej. Kasa ok 4 000 PLN.

Z gory dziekuje za trud

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Amok

(Konto usunięte)

Witaj

Posiadam D500 i A500 + EA ages one, jak dla mnie to ma za mało basu. Chciałbyn zrobić we własnym zakresie subwoofer aktywny do mojego zestawu myzucznego. O ile to możliwe domowym sposobem ma być audiofilski. Chodzi przedewszystkim o koszty bo jak wiadomo sklepy mają duży nażut. Jeśli chodzi o elektronikę to jestem laikem ale mam za to zdolności manualne.

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam duzy problem mam amplituner onkyo 600 pokoj ok. 16m2 mam zamiar wymienic wszystkie kolumny i kupic subwoofer. Zastanawiam sie nad zmontowaniem systemu dali widzialem promocje na linie blue tylko 4000zl z subem. A moze cos kody, eltaxa, albo quadrala?

czy powinienem kupic wszystkie kolumny jednej marki?

 

na przod chciałbym kupic podlogowca

 

jeszcze mam pytanie o glosnik centralny tylny czy powinien byc to jakis specjalny glosnik czy zwykly glosnik efektowy a moze centralny?

 

bardzo prosze o pomoc

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SPEAKERMAN do TOMKA

(Konto usunięte)

Posłuchaj, odnosnie tego zestawu wzmacniacza do samodzielnego montażu, to pochodzi on z polskiej firmy AVT, mieszczącej się w Warszawie na Ul.Ciasnej-cholera nię pamiętam ile, ale kup pisemko Elektronika Praktyczna- tam jest spis wszystkich KIT-ów i ich cen + tel. i adres. Ten wzmacniacz, o którym ci napomknąłem ma sumaryczne wyjście na jeden głośnik, oczywiście wejście jest stereo na "cincz-ach" -jest to urządzonko specjalnie stworzone do subwoofer-ka.

Miłego Pompowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SPEAKERMAN do BOBIEGO

(Konto usunięte)

Bobi ja nie pamiętam tak dobrze modeli, zresztą jest to niemożliwe przy tak bogatej ofercie na rynku.Paradigmy to solidna firma, ale jeżeli masz troszkę czasu jeszcze i pieniążków np.około 3 tys. -to poczekaj, bo ruszam z produkcją pięknych dzwiękowo i wizerunkowo kolumn- również na podstawkę w okleinie egzotycznej.

Dzięki za wpadnięcie na moje forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NeC do SPEAKERMAN

(Konto usunięte)

Witam!

Mam pytanie odnosnie kabelków, do Rotela Ra-945 i kolumn B&W 602 S3. Chodzi mi głównie o czytelność, stereofonie i troche delikatniejszą góre, no i jeszcze może o drobną poprawę srednicy bo w Bowersach jest troche wycofana. Dziekuje za odpowiedz. I prosiłbym o podanie z kilku przedziałów cenowych max.100zł/m

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,mam problem,niewiem jak dobrac moc glosników do amplitunera...Mam glosniki Mildtona 80W i niewiem jakiej mocy powinien byc wzmacniacz do tego.Kolumny sa 8Ohm.

Z góry dziekuje i pozdrawiam...ToM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość do SPEAKERMAN pawiowy

(Konto usunięte)

posiadam sprzęt ze średniej półki .Chcę do wzmaka podłączyć lampową końcówkę mocy aby obsłużyła górę a wzmak (tranzystor)dół pasma .Mam w tym temacie pewne przemyslenia ale nie miałemm i nie mam możliwości sprawdzenia tej konfiguracji(brak znajomego z takim sprzętem)Jeżeli masz jakieś doświadczenia z taką konfiguracją lub pomysły chętnie bym się o nich dowiedział. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolumny???

Pokój:20m2

Elektronika: ARCAM delta 290+ CD ARCAM delta 270

Dodatkowo jako przody do kina domowego

Kasa: do 3500

Kolumny podłogowe... jestem przyzwyczajony do brzmienia podstawkowych ale chciałbym więcej /kontrolowanego/ basu nie tracąc zbyt wiele ze szlachetności "góry".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.