Skocz do zawartości
IGNORED

KOLUMNY W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH...postaram się pomóc każdemu:)


Gość SPEAKERMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SPEAKERMAN DO IGORA

(Konto usunięte)

IGOR- NIE SIEDZĘ TAK MOCNO W PODSTAWKOWCACH, ALE PROPONUJĘ DWIE POLSKIE FIRMY- AUDIOWAVE I QBA- MAJĄ MODELE DO 2TYS.ZŁ. RÓWNIEŻ I MYŚLĘ, ŻE OD NICH ZACZNIJ- PRZYNAJMNIEJ MASZ GWARANCJĘ, ŻE KOMPONENTY BĘDĄ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI ZA TĄ CENĘ, BO O TAKĄ FIRMĘ JAK KODA/GOKI MOŻNA SOBIE RACZEJ DAROWAĆ- KIEPSKO Z BASIKIEM.

POWODZENIA,ale temat wybrałeś trudny (dobry-nie podbity sztucznie-bas z półkowca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SPEAKERMAN DO PAWIOWEGO

(Konto usunięte)

WYBRAŁĘŚ MĄDRZE- LAMPA NA GÓRĘ=CIEPŁO I BOGACTWO BARW, A TAKŻE SZOKUJĄCA DYNAMIKA,A TRANZYSTOR NA DÓŁ-NIECH SIĘ MĘCZY:)KIEDYŚ BAWIŁEM SIĘ W BUDOWANIE WZMACNIACZY LAMPOWYCH I TRANZYSTORÓW I POWIEM CI JEDNO,ŻE LAMPA CHOCIAŻ DROGA W DOBRYM WYKONANIU-(NAWET SAMODZIELNYM) ZOSTAWIA TRANZYSTOR W TYLE POD KAZDYM WZGLĘDEM, A TO CZY JEST CIEPŁA,LUB NIE- TO KWESTIA TYLKO I WYŁĄĆZNIE RODZAJU LAMPY/KONFIGURACJI/TRANSFORAMTORÓW WYJŚCIOWYCH.JEŻELI KIEDYŚ BĘDZIESZ MÓGŁ I MIAŁ OCHOTĘ TO POLECAM ZROBIENIE TAKIEJ ZABAWKI SAMEMU- SCHEMATY DO WYBORU W INTERNECIE, A JAKA FRAJDA...

POZDRAWIAM, a jeszcze jedno- nie wiem ile mocy ma twój tranzystor i jak głośno słuchasz? Zakładam teraz, że wzmacniacz tranzystorowy ma 100Watt, zatem lampa powinna mieć minimum 8Watt, przy takiej mocy ewentualne przesterowania będą słabo słyszalne- zastosowanie zwrotnicy aktywnej jest tutaj konieczne, aby lampa dostała tylko i wyłącznie pasmo od kilku kiloherców do tych 20kHz.

JESZCZE RAZ POZDRÓWKA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawiowy/SPEAKERMAN

(Konto usunięte)

Dzięki za odpowiedź.Mój wzmak to Elektrocompaniet2 ,wprawdzie ma tylko 50 w?! na 8 Ohm ,ale za to bardzo dobrą wydajność prądową >40A, więc nie mam problemów z wysterowaniem kolumn.Lubię posłuchać na 11 ,12 lub13 godzinie,w zalężności od realizacji płyty. Cheski ma małą dunamikę , więc słucham na 13 godzinie na wzmaku. W tej chwili robię upgrade kolumn (AVANCE 960 MK1) , dzęki koledze, właśnie z internetu.Mam w tym miejscu prośbę !! Gdy skończę tą zabawkę będę myślał o końcówce lampowej i jeśli to możliwe proszę o podanioe stron na których znajdę interesujące końcówki. Na myśli mam takie namiary abym mógł coś z tym zrobić będąc w sumie laikiem w budowie wzmaka,chodzi mi o to czy będę w stanie coś zbudować z małą pomocą z tych stron.Biegałem po wielu stronach lampowych i różnie to bywało!Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość do toM-a

(Konto usunięte)

w zasadzie w twoim przypadku może gbyć każdy wzmak , chodzi tylko o to ( choćby miał nawet 1000 w ) abyś tak nagłaśniał aby nie doprowadzić do rozerwania membran. Czyli w momencie pojawiania się zniekształceń w kolumnach przy rozgłaszaniu należy go ściszyć tak aby one ustąpiły.Itylko tego się pilnować , i waty są niepotrzebne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooomóóóż. Jakie głośniki wybrć?? Focal 10V 6412 (fs 50Hz) czy scacspeak 25W8565-00 (fs 20Hz) Ten parametr mnie najbardziej nurtuje i jak się ma do przetwarzania basów.(np.wychył memramy oba mają taki sam) napisz proszę na skrzynkę([email protected])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie SPEAKERMAN, zanim zacznie pan rekomendować samozwańczych Guru polskiej elektroniki, polecam panu test urządzenia "Maiko" p. Markowa, opublikowany na łamach "hi-fi.pl". Poza tym gratuluję poprowadzenia forum o głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SPEAKERMAN DO PAWIOWEGO

(Konto usunięte)

Wybacz, ale nie chce mi się latać po skrzynkach, także niestety jeszcze Cię zmartwię tym, że budowanie, będąc laikiem takiego wzmacniacza może znacznie osłabić Twój układ nerwowy:)-jest kilka problemów:

- wykonanie transformatorów głośnikowych, (sieciowe mozna jeszcze zamówić), ale kupienie dobrego transformatorka w cenie np.600zł jest niemożliwe- a to jest jedno z najważniejszych ogniw!

- na sieci mozna dostać schematy, co lepszych lampówek (musisz posurfować, bo ja już nie pamiętam), ale potem trzeba przeważnie zaprojektować samemu płytkę, lub koncepcję montażu, a tego nie jestem w stanie Ci wytłumaczyć w kilkunastu linijkach niestety - trzeba mieć, albo bardzo duże doświadczenie/wiedzę, lub świetny program.

 

Mam taki pomysł- jest w Warszawie jeden taki Guru- trochę wykręcony facet, ale tak się objawia geniusz- zagiął samego inż.Petera Q. z kultowej firmy lampowej AUDIO NOTE!- robi tylko wzmacniacze lampowe na zamówienie i wie wszystko- on Ci pomoże! Tel.0-22-843-27-28- Andrzej Marków.

"Let the force be with you!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć speakerman

mam phonary p20s jasne u góry ,pokój tez rozjasnia trochę

a chciałbym mieć dżwięk zrównoważony-może wymienić na cos

z dużym basem a gładką górą? ale jakie?a może coś zmienic w phonarach?

producent podaje ,że mają zwrotnice zpowietrznych cewek,

kondensatorów MKP ,bezindukcyjnych rezystorów i okablowanie z beztlenowej miedzi phonar.

to co można zmienić?

Jak to jest ,że w różnych kolumnach te same przetworniki różnie brzmią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabyłem ostatnio po okazyjnej cenie kolumny Radmor LS-30 (tak powiedzieł sprzedający). potem zauważyłem że na nalepce jest LS-35.

czy jest jakaś różnica miedzy tymi kolumnami (w ofercie nie było takich), czy może zabrakło nalepek z LS-30 :)?

arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ochotę na budowę referencyjnego monitora ok.10-18 litrów najlepiej z frontem węższym niż 20cm, budżet możliwie mały max. 1800 (za komplet w porywach), monitor powinien być uniwersalny do grania klasyki i np. metalu (i nie eksponować góry broń boże).

Szukam już dość długo ale nikt nie chce mi pomóc, please jak możesz to daj jakąś radę.

 

pozdro

Przemo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.czy to prawda , że wymiana kondensatora w zwrotnicy na wysokotonowcu ( w szeregu ) powoduje subiektywne odczucie głośniejszego grania przy zwiększeniu się parametru VDC kondensatora

np. wymiana polipropylenu 100 VDC 4,7 uF na Mcap 800 VDC 4,7uF

 

2. Czy mozna DVD z wbudowanymi dekoderami ( wyjście 5.1 ) i aktywną funkcją regulacji głośności dla kanałów podłączyć bezpośrednio do 5 kanałowej końcówki mocy (5 złącz RCA )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawiowy/SPEAKERMAN

(Konto usunięte)

Dzięki za odpowiedź.Słyszałem o panie Marków sporo,a swojego czasu ciekawa była jego polemika na tematlamp w Magazynie Hi-Fi.Szkoda ,że pismo (dla mnie najlepsze) przepadło .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek do Pawiowego (i do innych t

(Konto usunięte)

czy masz na myśli Magazyn HIFI z Gdyni(nie mylić z magazynem HIFI i Muzyka)??

czy to znaczy że się już nie ukazuje??? fakt, ze aktualizacje strony www robią chyba raz na kwartał albo rzadziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o obiektywną opinie o visatonach coupletach w polaczeniu z niezbyt dobra elektronika (wz AV Onkyo, DVD ONKYO - raczej niska polka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Swojego czasu czytałem testy lamp pana Markówa w Magazynie Hi-Fi oraz późniejsze dyskusje na łamach tego szacownego pisma, zresztą bardzo interesujące.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość abba17

(Konto usunięte)

Witaj.Mam amplituner Technics DA 8,na jego bazie zbudowane kino domowe z subwooferem Sony 120 W i satelitami Sony, gł. centralny mam Eltax'a.Kolumny- mam Polaris 300, ale chce je zmienić.

Czy kupić:Magnat Vintage 450, czy Omega Avance 509,czy Dali 6006?

Nie chciałbym mdłego brzmienia, ale z ładnymi sopranami, spręzystym basem i przestrzenną śrdnicą.Co byś mi poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawiowy do arka

(Konto usunięte)

Własnie chodzi o Gdynię.Dla mnie był to najlepszy magazyn audiofilski (czas przeszły bo już od dawna się nie ukazuje).Swojego czasu były po trzy recenzje a później po dwie na temat tego samego urządzenia, a co było w tym miodzio to to ,że każda recenzja była robiona przez 2 dżentelmenów.Nigdy się nie dowiedziałem jakie były powody zawieszenia pisma ,choćby oficjalne.Jeśli komuś coś wiadomo chętnie się dowiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cwirek

(Konto usunięte)

czesc, mam pytanie: posiadam kolumny Liberty 5+ i chce (juz wsypalem, ale chyba za malo) dosypac do nich piasku, moze byc mi powiedzil ile go powinniem wsypac, aby dzwiek byl jak najlepszy. Wysokosc komory to ok. 50 cm (chyba,ale na to wyglada :)). Obecnie mam wsypane ok. 20 cm. Zaznacze ze otwor jest umieszczony na wsykosci ok. 21 cm od dolu !!

Jak masz GG to mozesz sie zne mna skontaktowac - 5353951.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.