Skocz do zawartości
IGNORED

KOLUMNY W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH...postaram się pomóc każdemu:)


Gość SPEAKERMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zyje! Staliscie kiedys obok najwiekszych rur organow koscielnych? SLychac ( a wlasciwie czuc) pojedyncze herce! Chcialoby sie miec glosniki ktore to odtworza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni do Speakerman

(Konto usunięte)

Jestem w trakcie upgradu kolumn i mam w tym miejscu do ciebie wielką prośbę. Wyrzuciłem z tych kolumn watę, uzyskałem polepszenie dźwięku we wszelkich aspektach, jedynym minusem jest lekkie wyeksponowanie sybilantów. Moje kolumny są dwódrożne. Komory w środku chcę wyłożyć matą bitumiczną. Komorę w której jest zainstalowany głośnik wysokotonowy wyłożę całkowicie. Komorę głośnika średnioniskotonowego chcę wyłożyć paskami tej maty o szerokości 1 - 1,5 cm, na przemian z pustą komorą czyli powstanie zebra, tak aby nie wytłumić tej komory całkowicie. Moje pytanie sprowadza się do tego czy te moje zabiegi będą poprawne. Jeśli masz do tego jakieś uwagi proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Technicsa SC-EH750 . Przedni zesaw glosnikowy , pod wzgledem wysokich tonow jest strasznie kiepski [glosnik wys. ton. 6 cm stozkowy, impedancja 6?, moc wejsciowa calkowita 160 W (moc muzyczna)].

Jakie glosniki wysoko tonowe polecil bys to tego zestawu. Dzieki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No telepie klatą i brzuchem nieźle. Nie wiem, czy to się da zrobić w domu. Sam jak sobie gram na pianinku i walę w najniższe dźwięki to robię częstotliwości niższe, niż mój system audiofilski ponoć. Ale od pojedynczych herców są subwoofery 40cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek K.

(Konto usunięte)

Witaj SPEAKERMAN ! :) Mam głośnik 40 Watt (znamionowej) 12", dynamika 115 db, 15 Ohm, firmy goodmans w duzej skrzyni i teraz pytanie jak przerobić go na dobry aktywny subwoofer do kina domowego, bo do stereo sub jest zbędny (ale to tylko moje przypuszczenia). Ewentualnie mam wolna zwrotnice z z subwoofer`a pasywnego tonsil sub1.1 o pasmie 40-140 Hz (+/- 3db), pasmo jest za małe więc pomyślałem że może da sie tą zwrotnice przerobić, mam poza tym dwa kondesatory o pojemności 10000 uF firmy DUCATI.

Ale jak można kupić jakąś zwrotnice ponieżej 400 pln to może lepsze rozwiązanie ? Interesuje mnie pasmo od ok 25Hz do 100 Hz lub troszke wyzej. Głośnik bez problemu przeniesie bo naprawde dobrze gra chociaz to jest szczeroko pasmowy (full range).

- Dziekuje za pomoc, Pozdrawiam ! Dobrego lutowania na 2003 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ! wlasnie zakupilem glosnik firmy eminence - link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poszukuje pomocy w zbudowaniu kolumny do gitary basowej. chodzi mi o jakies schematy, podpowiedzi itp. czy moge liczyc na waszą pomoc ? bede wdzieczny ! kontakt : [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek K.

(Konto usunięte)

Witaj SPEAKERMAN ! :) Mam głośnik 40 Watt (znamionowej) 12", dynamika 115 db, 15 Ohm, firmy goodmans w duzej skrzyni i teraz pytanie jak przerobić go na dobry aktywny subwoofer do kina domowego, bo do stereo sub jest zbędny (ale to tylko moje przypuszczenia). Ewentualnie mam wolna zwrotnice z z subwoofer`a pasywnego tonsil sub1.1 o pasmie 40-140 Hz (+/- 3db), pasmo jest za małe więc pomyślałem że może da sie tą zwrotnice przerobić, mam poza tym dwa kondesatory o pojemności 10000 uF firmy DUCATI.

Ale jak można kupić jakąś zwrotnice ponieżej 400 pln to może lepsze rozwiązanie ? Interesuje mnie pasmo od ok 25Hz do 100 Hz lub troszke wyzej. Głośnik bez problemu przeniesie bo naprawde dobrze gra chociaz to jest szczeroko pasmowy (full range).

- Dziekuje za pomoc, Pozdrawiam ! Dobrego lutowania na 2003 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw przednich kolumn kupić do Yamahy 420 ( w planach wymiana na wyższy model - 730). Kasy do wydania mam ok 2 tyś. Muzyki słucham raczej dynamicznej, dobry film co jakiś czas też lubię obejrzeć. Pokój ok. 25 m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja do zestawu dokupiłem sas 250

(Konto usunięte)

SAS 250 to aktywny subwofer TONSILU śr gł niskot. to 25 cm bas-reflex zestrojony na 30 Hz Subwofer ten ma podział pasma od 30-250 Hz.Na chłamie z radia lepiej go wyłączać ale na utworach z dobrym głębokim basem TO POPROSTU TRZĘSIENIE ZIEMI tzn. MIEKKO GŁEBOKO CZYSTO pod warunkiem dobrego ustawienia subwofera .Ja eksperymentowałem chyba przez 3 mies :) okazało się że najlepiej gra gdy jest umieszczony pod sufitem bo bas się indukuje na dole tam gdzie siedzę gdybym go umieścił na dole bas pojawiłby się u góry i musiał bym słuchać zestawu na stojąco-mało wygodnie. CZY TA REGUŁA POWTARZA SIĘ WE WSZYSTKICH POMIESZCZENIACH ???

OSTATECZNIE SUBWOFER UMIEŚCIŁEM POD SUFITEM NA PÓŁKOTAPCZANIE W GÓRNYM ROGU POKOJU. Takie ustawienie wicina częstotliwośi 80-150 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Speakerman, jestem wlasnie na etapie poszukiwania glosnikow, ktore stanowilyby solidna podstawe (fronty) zestawu kina domowego a jednoczesnie pieknie graly w zestawie stereo. Mam do naglosnienia pokoj o powierzchni 25m2. Pierwsze pytanie jest takie. Czy slusznie szukam tylko wsrod glosnikow wolnostojacych, odrzucajac podstawkowe takie jak np. Paradigmy Monitory 5? Poza tym zawezam poszukiwania do nastepujacych modeli: JMLab Chorus 715, Infinity Alpha 40, Paradigm Monitor 7, Tannoy R2 i moze JBL S310. Generalnie szukam jak najlepszych glosnikow w przedziale do 3.000/za pare. Jak wspomnialem beda graly w kinie domowym, ale rowniez muzyke od ciezkiego rocka do akustycznego jazzu. Bede zobowiazany za wszelkie rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 33 lat później...

Hi!

Chcę wymienić swoje kolumny, lecz ze względu na ograniczone możliwości finansowe szukam czegoś w cenie około 1.700 zł., mam na uwadze kilka produktów.

Przesłuchałem:

- JAMO E650 – wrażenie pozytywne

- WHARFEDALE Diamond 8.4 całkiem przyzwoicie, ale rozwinęły się dopiero przy podkręceniu mocy.

Nie słuchałem:

- ELTAX Symphony 10.3 – podobno grają dość dobrze. Brak możliwości przesłuchania

- TANNOY M4

A może coś innego, co warto sprawdzić?

Będą grały w pokoju 30m2, przy muzyce Rockowej, POP (pomijając rąbanki z wszelakiego rodzaju POP-list), klubowej (GOTAN PROJEKT), dlatego szukam czegoś nie przytłumionego o dobrym środku i dobrym nie nachalnym, nie dudniącym basie.

Niestety nie mogę spędzić w salonie paru dni, aby poczuć ich pełne możliwości. Dlatego liczę na wasze opinie.

Cześć

A jeszcze jedno pytanie.

Co sądzicie o centrali JAMO E 6cen. Jest to całkiem inna konstrukcja od szeroko spotykanych, 5-cio głośnikowa. Po przesłuchaniu bez zastrzeżeń.

Cześć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym usunąć regulator wysokich tonów w kolumnie tonsila ,lecz nie wiem jak to zrobić,wylutowanie kabli ze zwrotnicy powoduje całkowitą utratę wysokich tonów.pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Podobno Altus zyskuje na stlumieniu regulatorem wysokich tonow. Tak czy tak, hi-endu z tego nie bedzie, wiec po co sie szarpac z lutownica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam Luxmana 503 (Ultimate), źódło Merydian 500/566; kabel głośnikowy Albedo Air III, kolumny ESA Continuum 2 (testuję je ale jeszcze nie kupione) i dźwięk wydaje mi się zawoalowany, przymglony, średnica zbyt blada, czy to wina wzmacniacza, czy też ESY są tu nie pasujące, może zbyt mała ich skuteczność, ale jak mówią niektórzy - nie to. Więc co? Jakie tu można dać kolumny by zagralo najlepiej (raczej podłogowce)??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.