Skocz do zawartości
IGNORED

Cayin A-88T recenzja


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A-S1100 nadal bardzo lubie ?

Teraz szukam glosnikow do niego bo Gold 200 lepiej graja z Yamaha. Mysle ze do Cayin'a cos bardzie wykwintnego by sie przydalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę ja mam Yaqin MS-34B i tam przy odpaleniu wzmacniacza po chwili słychać pyknięcie ale w kolumnach cisza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, margaryna85 said:

Nie wiem czy pomogę ja mam Yaqin MS-34B i tam przy odpaleniu wzmacniacza po chwili słychać pyknięcie ale w kolumnach cisza.

 

Sledzilem Twoj watek i mialem zamiar kupic ten sam wzmacniacz co Ty, ale trafil mi sie ten i zmienilem zdanie.

No tutaj jest lekkie pykniecie w kolumnach, mialem podobnie w Elex-r. Ale pozatym wzmacniacz smiga bardzo fajnie i nie jest to dla mnie jakis wielki problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minutes ago, muda44 said:

Bardzo ładny wzmacniacz , dziwne że ta Yamaha gra lepiej . Coś go ogranicza .

Dzieki. Nie chodzi mi o to ze Yamaha gra lepiej. Chodzi o to ze sprawdza sie lepiej w niektorych gatunkach muzycznych (hip-hop, rap, pop itp.). Moze nawte nie gra lepiej tylko mozna bardziej przylozyc ?, wiadomo ze ma wiecej mocy. Nie wyobrazam sobie sluchac jazzu, bluesa itp. z takimi poziomami glosnosci, bo slucham tego po to zeby sie zrelaksowac. I tutaj Cayin sprawdza sie lepiej.

46 minutes ago, bl4ck said:

Mój A-88T też pyka to normalne.

Aha, to ok. Ufff ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, muda44 napisał:

Bardzo ładny wzmacniacz , dziwne że ta Yamaha gra lepiej . Coś go ogranicza .

Lampa gra inaczej dla nie których lepiej dla niektórych gorzej . Ciężko mi powiedzieć jak autorowi wątku w jakim gatunku muzycznym lepiej gra jedno a w jakim drugie bo ja słucham praktycznie jednego gatunku i pod niego dobieram sprzęt. Osobiście porównywałem z wcześniejszym Music hall i jest inaczej . Bardziej barwnie i mniej technicznie muzyka podana tak bardziej na słodko z bardziej słyszalnym środkiem pasma. Generalnie temat lamp jest bardziej rozwojowy i jak ktoś co tam trochę w tranzystorach już poobcował i chcę rozszerzyć trochę horyzonty to wejście w świat baniek jest nieuniknionym level 2 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Margin said:

Potwierdzam- pyknięcie jest normą.
U mnie A88T z Harbeth SHL5+.
Wcześniej z Vienna Acoustics Mozart Grand.

Spoko w takim razie.

Wlasnie tak myslalem ze z Harbeth moze byc fajnie. A jak bylo z Vienna? Czego brakowalo ze zdecydowales sie na zmiane? Mysle ze z SHL5+ musi byc wspaniale.

2 minutes ago, margaryna85 said:

Lampa gra inaczej dla nie których lepiej dla niektórych gorzej . Ciężko mi powiedzieć jak autorowi wątku w jakim gatunku muzycznym lepiej gra jedno a w jakim drugie

Opowiedzialem o tym w filmie i wlasnie napisalem wyzej.

3 minutes ago, margaryna85 said:

Generalnie temat lamp jest bardziej rozwojowy i jak ktoś co tam trochę w tranzystorach już poobcował i chcę rozszerzyć trochę horyzonty to wejście w świat baniek jest nieuniknionym level 2 .

Zgadzam sie w 100%, ale pomimo tego zatrzymam tranzystor bo szkoda mi lamy do imprezowych napierdzielanek. Lampa delektuje sie podczas reumatycznych wieczorow ?, lub sam na sam z lampa i dobrym trunkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Uchatek napisał:

Chodzi o to ze sprawdza sie lepiej w niektorych gatunkach muzycznych (hip-hop, rap, pop itp.)

Wiem wiem ?

Ja mam o wiele lepiej bo biorę parę swoich płyt z jednego gatunku na odsłuch i ogranicza mnie tylko budżet .

Jak później nawet taki zestaw źle mi zagra raz na ruski rok puszczony doors lub zz top to bez problemu to przeżyje. Ludzie bardziej otwarci na muzykę i nie ograniczający się do jednego gatunku mają  gorzej . Jak jeszcze ogranicza budżet to ciężka przeprawa ?

12 minut temu, Uchatek napisał:

zatrzymam tranzystor bo szkoda mi lamy do imprezowych napierdzielanek

? u mnie tranzystor w piątek zmienił właściciela , nie mam miejsca ani ochoty bawić się w przepinanie kabli i inne cudawianki . Jedyne co to tak powoli rozglądam się za jakimś stolikiem bo jak  na razie to średnio to u mnie wygląda. Że jest to jednak pokój gościnny nie jakaś męska jaskinia audio alkoholowa ? to nie może to tak drażnić nerwu wzrokowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Uchatek napisał:

Dzieki. Nie chodzi mi o to ze Yamaha gra lepiej. Chodzi o to ze sprawdza sie lepiej w niektorych gatunkach muzycznych (hip-hop, rap, pop itp.). Moze nawte nie gra lepiej tylko mozna bardziej przylozyc ?, wiadomo ze ma wiecej mocy. Nie wyobrazam sobie sluchac jazzu, bluesa itp. z takimi poziomami glosnosci, bo slucham tego po to zeby sie zrelaksowac. I tutaj Cayin sprawdza sie lepiej.

Aha, to ok. Ufff ?

Chodziło mi o ten odtwarzacz Sony .

33 minuty temu, margaryna85 napisał:

Lampa gra inaczej dla nie których lepiej dla niektórych gorzej . Ciężko mi powiedzieć jak autorowi wątku w jakim gatunku muzycznym lepiej gra jedno a w jakim drugie bo ja słucham praktycznie jednego gatunku i pod niego dobieram sprzęt. Osobiście porównywałem z wcześniejszym Music hall i jest inaczej . Bardziej barwnie i mniej technicznie muzyka podana tak bardziej na słodko z bardziej słyszalnym środkiem pasma. Generalnie temat lamp jest bardziej rozwojowy i jak ktoś co tam trochę w tranzystorach już poobcował i chcę rozszerzyć trochę horyzonty to wejście w świat baniek jest nieuniknionym level 2 .

Wielokrotnie miałem wzmacniacze tranzystorowe i lampowe . Jedne i drugie są mniej i bardziej udane . Mi się udało spiąć małej mocy bdb niedrogą lampę z kolumnami i chyba na tym poprzestanę bo dobre tranzystorowe to tak od 20kzl używane się zaczynają 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muda44 napisał:

bo dobre tranzystorowe to tak od 20kzl używane się zaczynają 

To jest pułap finansowy dla mnie nie dostępny ?

Jak bym dysponował takim budżetem to bez problemu bym wydał na dobre audio ale to już kwestia szczęścia w lotku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44, to napisz nam proszę jaka lampa, z jakimi kolumnami i z jakimi gatunkami muzycznymi?


Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, muda44 said:

Chodziło mi o ten odtwarzacz Sony .

 

A to prawda. To chyba obecnie najslabszy element, ale jest tutaj tylko dlatego ze kupilem ta lampe zamiast CD-S1000 jak planowalem. Ale ida swieta wiec moze zaszaleje jeszcze troche i kupie jakis CD. Mysle wlasnie czy nie isc w strone lampy i w tym przypadku. W sumie za €650 mozna kupic Yaqin SD-35a, ale jak to gra to ciezko sie dowiedziec, bo bardzo malo informacji w sieci na jego temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Uchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Different said:

Akustyka lub wprost - ustawienie kolumn ?

Mysle ze muda44 ma racje ze Sony tutaj odstaje troche od reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Uchatek napisał:

A to prawda. To chyba obecnie najslabszy element, ale jest tutaj tylko dlatego ze kupilem ta lampe zamiast CD-S1000 jak planowalem. Ale ida swieta wiec moze zaszaleje jeszcze troche i kupie jakis CD. Mysle wlasnie czy nie isc w strone lampy i w tym przypadku. W sumie za €650 mozna kupic Yaqin SD-35a, ale jak to gra to ciezko sie dowiedziec, bo bardzo malo informacji w sieci na jego temat.

Ja bym zostawił 88T i z czasem wymienił lampy a jak już Yamaha to tylko wzmacniacz 2100 z odtwarzaczem innej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, muda44 said:

Ja bym zostawił 88T i z czasem wymienił lampy a jak już Yamaha to tylko wzmacniacz 2100 z odtwarzaczem innej firmy.

Yamahy nie sprzedam. A88t tez nie. Mam zamiar kupic drugi zestaw glosnikowy do lampy bo Yamaha z Gold 200 gra moim zdaniem swietnie.

Nowe kt88 juz jada, narazie wymienilem 6sn7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, bl4ck said:

nie myślałeś o tungsolach 6550?

Moge sie spodziewac jakichs zmian w porownaniu do kt88?

2 hours ago, kartonik said:

Taki mały szczegół. Prezentowany Cayin jest przystosowany do napięcia 220V.

Dzieki za uwage. Masz jakis pomysl jak moge rozwiazac ten problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Uchatek napisał:

Yamahy nie sprzedam. A88t tez nie. Mam zamiar kupic drugi zestaw glosnikowy do lampy bo Yamaha z Gold 200 gra moim zdaniem swietnie.

Nowe kt88 juz jada, narazie wymienilem 6sn7.

Twój sprzęt , Twój wybór .

Ja bym złożył jeden lepszy zestaw niż dwa niższej klasy .

W zakładce lampa jest wątek czar lamp 6SN7 .Tam masz kopalnie wiedzy o tych lampach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, muda44 napisał:

Ja bym złożył jeden lepszy zestaw niż dwa niższej klasy .

Mam takie same zdanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, muda44 said:

Twój sprzęt , Twój wybór .

Ja bym złożył jeden lepszy zestaw niż dwa niższej klasy .

W zakładce lampa jest wątek czar lamp 6SN7 .Tam masz kopalnie wiedzy o tych lampach .

Uwazam ze nie ma sensu zmieniac as1100 na as2100 bo po za leprzym pre gramofonowym i wzmacniaczem sluchawkowym na ktorym mi nie zalezy ten wzmacniacz niczym sie nie rozni. Brzmi tak samo jak as1100, porownywalem przy zakupie.

1 hour ago, margaryna85 said:

Mam takie same zdanie. 

Tak jak pisalem wczesniej, mam dwa zestawy bo kazdy z nich sprawdza sie lepiej w czym innym i nie wiem jak mocna i ile musialaby kosztowac lampa zeby zagrac z podobnymi poziomami glosnosci jak as1100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje obecne źródło ogranicza obydwa te wzmacniacze a do głośnego grania z lampy dobiera się kolumny o wyższej sprawności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sine Metu napisał:

 

Ta sama końcówka.

 

438929e4af95583d93e914e1cdad71ed.jpg

Same zdjęcia z góry tych wzmacniaczy pokazują coś innego ale mniejsza z tym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minutes ago, muda44 said:

Twoje obecne źródło ogranicza obydwa te wzmacniacze a do głośnego grania z lampy dobiera się kolumny o wyższej sprawności.

Wiem wlasnie. Nie chce sie pozbywac za polowe ceny sprzetu ktory kupilem nowy. CD idzie do wymiany jako pierwszy, ale i tak mysle o zakupie Harbeth do a88t zeby miec zupelnie odmienny system do innej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Uchatek napisał:

Moge sie spodziewac jakichs zmian w porownaniu do kt88?

Wiesz takie rzeczy to trzeba swoim uchem sprawdzi, na pewno mniej basowa, bas punktowy, bardziej detaliczna góra nie jestem bajki pisarzem także laurki ci tu nie napiszę ?

Najlepsza opcja to tel  i wypożyczenie lamp z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A bias jaki ustawiłeś? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.