Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy xt 6f vs xt 8f vs mercury 7.4


adamon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sprzedałem swoje STX electrino 250, czas na inne.
Wzmacniacz to Yamaha R-N803D, pokój 25 m2, muzyka to ogólnie pojęty pop, rock, trochę metal, bez muzyki poważnej.
Gra od kilku dni z Tannoy Mercury 7.4 i bardzo mi odpowiada ten zestaw, ale Mercury muszą wrócić do sypialni.
Dlaczego biorę po uwagę Tannoya, przede wszystkim bo podoba mi się zestaw ten co mam teraz, drugie to kolor (dark walnut), bas refleks  od dołu.
Kef q750 i Heco Aurora 700 odpadły przez kolor i bas z tyłu - choć są na liście odsłuchowej, bo oczywiście zakup będzie z odsłuchem w @Q21

Teraz pytanie którego Tannoya wybrać ?
XT 6F
XT 8F
czy kupić drugie Mercury 7.4 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica gdzie jest basreflex? Nie ulegaj mitom i nie ograniczaj przez to wyboru. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli odpowiada Ci brzmienie Tannoy Mercury, to zmiana na Revolution będzie tylko kolejnym krokiem do przodu. Sugerowałbym jednak bardziej model większy Revolution XT 8F, bardziej dopasuje się do wielkości Twojego salonu oraz zagra bardziej dynamicznie, swobodnie, energicznie.  Jako alternatywa spójrz na Fyne Audio F502, to kolumny grające w stylu Tannoy (zresztą pochodzące od tych samych konstruktorów). Ciekawą opcją może być także polska konstrukcja Audio Academy Hyperion IV oraz jeśli lubisz bardziej energiczne granie, Focal Chora 716.

Zapraszam na odsłuchy, może znajdziemy jeszcze kilka innych, równie ciekawych propozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Q21 napisał:

Focal Chora 716.

Zapraszam na odsłuchy, może znajdziemy jeszcze kilka innych, równie ciekawych propozycji.

Oczywiście jutro dzwonie się umówić 

Focal to macie tylko 816 albo nie widzę. F502 już trochę poza budżetem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Focal serii Chorus jest tylko 716, zostało wyprodukowane dla nas jeszcze kilkanaście zestawów kolumn tylko w kolorze orzechowym, jest super cena, ale jest to już seria wychodząca. Proszę natomiast spojrzeć na najnowsza serię Chora, tutaj jest oczywiście pełna dostępność.

Proszę dzwonić lub pisać na priv jaki termin wchodzi w rachubę, zarezerwuję salę.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
W dniu 15.12.2019 o 20:16, adamon napisał:

Dzisiaj sprzedałem swoje STX electrino 250, czas na inne.
Wzmacniacz to Yamaha R-N803D, pokój 25 m2, muzyka to ogólnie pojęty pop, rock, trochę metal, bez muzyki poważnej.
Gra od kilku dni z Tannoy Mercury 7.4 i bardzo mi odpowiada ten zestaw, ale Mercury muszą wrócić do sypialni.
Dlaczego biorę po uwagę Tannoya, przede wszystkim bo podoba mi się zestaw ten co mam teraz, drugie to kolor (dark walnut), bas refleks  od dołu.
Kef q750 i Heco Aurora 700 odpadły przez kolor i bas z tyłu - choć są na liście odsłuchowej, bo oczywiście zakup będzie z odsłuchem w @Q21

Teraz pytanie którego Tannoya wybrać ?
XT 6F
XT 8F
czy kupić drugie Mercury 7.4 ?

Dzień dobry, 

jestem na etapie poszukiwań i mega zaintrygował mnie Pana wpis o poszukiwaniu Tannoy (ja rozglądam sie dokładnie w bardzo podobnym zakresie jak Pan jeśli, chodzi o Tannoy z rożnych względów patrzę jeszcze na Tannoy Revolusion DC i polskie Pylony).

Chciałbym zapytać na co padł wybór u Pana i czy mógłby Pan opisać wrażenia? w miarę możliwości

pozdrawiam 

Paweł  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez popielpp
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, popielpp napisał:

Dzień dobry, 

Myslisz ze po trzech latach temat jest aktualny? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest i pewnie kolega po drodze zmienił już sprzęt 😉

Ale to nie oznacza że nie możemy ci doradzić biorąc pod uwagę te dwie firmy to mi zdecydowanie bliżej jest do tannoy.

Ten dźwięk mnie przekonuje i go lubię..

Aczkolwiek wiesz o tym że firma ma olbrzymie problemy i nabycie nowych kolumn od tego producenta jest praktycznie niemożliwe.

Nie mówię tu o modelu platinium który jest po prostu badziewny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś jeszcze zastanawia się nad tymi tannoyami, więc podzielę się swoim doświadczeniem: przez długi czas grały u mnie kolumny Tannoy Fusion F4 - z tego, co się orientuję, pokrewne z Mercury i brzmiące chyba podobnie. Byłem zachwycony, mimo że to budżetowy sprzęt. Pięknie brzmiąca, nasycona średnica, fajna podstawa basowa i czysta góra.

A potem w ciemno, bez słuchania kupiłem Revolution XT 8F, bo wydawało mi się, że musi być lepiej, bo to przecież kolumna wyższej klasy. Po miesiącu z ulgą się tych Revolution pozbyłem. Wszystko tonęło we wszechogarniającym basie, którego najzwyczajniej w świecie było o wiele za dużo.

Potem przeszedłem na Audio Academy Hyperion IV Plus - i to był strzał w dziesiątkę. Basu jest tyle, ile dla mnie być powinno, piękna średnica  oraz subtelna, błyszcząca i zwiewna góra. Naprawdę super. 

Jednak jako drugi zestaw zachowałem te stare tannoye Fusion F4, które wciąż bardzo lubię.

 Kolumny grają u mnie z hybrydą Vincent SV-237mk i z Yamahą R-N803D 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mowisz to moze byc wynikiem kilku elementow:

1. poprostu slabej jakosci basu z tych kolumn

2. Akustyka mocno niedomaga

3. Mala przestrzen wokol kolumn

ale fakt jak porownywalem moje T 7.4 do xt6f to nie bylo uczucia jakbym przesiadl sie na lepsze kolumny o klase wyzej , bylo ogolnie lepiej ale nie znaczaco .

Bas byl bardziej punktowy i lepsza separacja itd ale nie bylo tej

magii ktora mam w 7.4 , mimo ze to budeztowe glosniki to mi sie bardzo podoba ich granie , dlatego ciezko mi teraz znalezc ich nastepce. 
Jako ciekawostke dodam ze na what hifi dostaly tylko 2 gwiazdki co sie poprostu nie zdarza ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O witam właśnie doczytałem. Oczywiście kupiłem XT8F i do tej pory grały u mnie w salonie, do tej pory bo właśnie zmieniłem je na RP8000f 🙂 
Tannoye 7.4 poszły do ala siłowni grają z HK970 🙂

XT8f grają aktualnie w sypialni z AVR240 (Harman)
Natomiast do salonu wjechały 2 tygodnie temu Klipsch RP-8000F +  RP504

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F4 a xt8f to kompletnie inny produkt.

Fusion przede wszystkim nie ma słynnego DC którego tannoy rozwijał na przestrzeni lat. Też je miałem i też je bardzo nadal lubię.

Z kolei xt8f powstały gdyż tego domagali się klienci. W poprzedniej serii revolution były jedynie mikro podlogowki dc4t i małe dc6t. Pozniejszy odpowiednik xt6f. 

Niektórzy chcieli właśnie większy bas przy zachowaniu świetnej średnicy i dynamiki. 

U ciebie obstawiam akustykę. 

U znajomego do tej pory grają te xt8f w 16 metrach! Ma dość dobrze wytłumione pomieszczenie i jest świetnie 🙂

mógł by być bardziej dźwięk w głąb ale siedzi blisko. Kupił Jano jedne z ostatnich za niska kwotę. 

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.