Skocz do zawartości
IGNORED

CSA8/exposure ?? prosze o rzetelna rade


tomato

Rekomendowane odpowiedzi

powaznie przymierzam sie do wymiany wzmaka. za cene ok 2-2,4 kzl pojawiaja sie dwa modele ktore biore w pierwszej kolejnosci pod uwage: coland csa 8 oraz exposure xx badz ex 2010... prosze szanownych uzytkownikow tych urzadzen o wrazenia zwiazane z nimi [obiektywne - nie bedace zachwalaniem towaru przy sprzedazy] podczas codziennego uzytkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem CD Exposure 2010 w całym systemie (+ integra i końcówka mocy). Uważam, że ceny tego CD na rynku wtórnym są okazyjne. To bardzo muzykalny odtwarzacz, z piękną średnicą i płynnymi wysokimi tonami. Bas może nie jest popisem super kontroli, ale od tego jest wzmacniacz i właściwy dobór kolumny-pomieszczenie.

Wart swej ceny, polecam. Szczególnie jako kandydata wnoszącego wysoką kulturę do systemów "nerwowych" i prezentujących wyostrzone brzmienie :)

CSA-8 nie znam, więc nie wiem, który lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w stos do modelu xx exposura mieliby Panowie jakies uwagi?

 

jednoczesnie widze jakoby wyrownany byl pulap obydwu sprzetow wg Alfreda, tu dran tam bestia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, I did it again... :)))

Oko mi lata ze wzruszenia jak widzę Exposure w jakimś wątku i nie doczytałem. Moje recenzja integry 2010 jest w dziale opinie. Ale po kilkunastu miesiącach użytkowania powiem, że według mnie z całego systemu Exposure 2010 najlepszy stosunek dźwięku do ceny ma końcówka mocy, potem CD, a niestety na trzecim miejscu jest integra... Jest to narowisty wzmacniacz wymagający uważnego doboru źródła (firmowe o łagodniejszym i płynnym sposobie prezentacji bardzo pasuje) i kolumn. Na pewno nie można odmówić mu dynamiki i żywiołowości brzmienia, co robi bardzo dobre wrażenie.

Gdy sprzedawałem swój system miałem głównie chętnych na integrę + CD. Ale gdy jeden pan przyjechał ich posłuchać i na własne uszy przekonał się ile dodaje końcówka mocy, to wziął bez wahania cały system :)

Przytoczę także opinię zasłyszaną w Elektrycznej Pomarańczy, że integra i końcówka serii 2010 grają lepiej niż integra serii 3010. Ale tego nie weryfikowałem "własnousznie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko jeszcze ze roztrzasam takze trzecego kandydata... arcama alfa 9... ale majac juz doswiadczenie z 3ma innymi arcamami [z calkiem roznych swiatow] nie jestem pewien czy nalezy brac powaznie pod uwage wybor kolejnego... owszem z calej trojki alfa 9 wypada najtaniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty Arcam rozpatrywałem głównie jako źródła. Bardzo podobał mi się CD-92.

Podczas odsłuchów przed kupieniem integry Exopsure 2010 porównywałem ją bezpośrednio z integrą Arcama w zbliżonej cenie (nie pamiętam modelu) i nie spodobała mi się. Tyle, że w zestawieniu z CD 2010... Możliwe, że z innym źródłem wypadłaby lepiej. Nic tylko słuchać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie wystosowalem w wyniku przegladu 'salonow' w moim miescie. okazuje sie ze na dzien dzisiejszy coplanda nie ma gdzie posluchac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje ze pojawia sie mnostwo sprzecznych informacji.

zacytuje tu krotka wypowiedz jednego z posiadaczy csa 8. jedynie moge polegac na opiniach innych, niestety. ale podobnie jak w opinii na forum nt csa8 tak samo i w tej wypowiedzi nie pojawiaja sie okreslenia takie jak 'chlod'...

hmmm... czy moge prosic Szanownych Forumowiczow o wiecej glosow?

 

oto cytat:

problem w coplandach, jest taki, ze ludzie porównuja model csa8 do 28 lub 14, to są całkowicie inne modele. 8 gra ciepło z piękną średnicą, sceną i dobrze przedstawionymi planami. 14 i 28 gra zimno, troszke bezuczuciowo, ale tez nie jest to klocek zły. Każdy jednak porównuje 8 do wyższych modeli których konstrukcja jest inna - i charakter brzmienia całkowicie inny.

 

spotkalem takze glosy ze exposure jest trudny do zgrania z pozostalymi elementami, za to opinie na zachodnich stronach czy napotkane tutaj na temat csa8 wskazuja na wmak nienarzucajacy sie... dosc przejrzysty... bezpieczniejszy... niemeczacy...

 

jesli ktos zna dobrze obie konstrukcje bardzo prosze o podzielenie sie wrazeniami nieco obszerniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź CSA8 jesli zalezy Ci na wysterowaniu trudnych kolumn i nieskrępowanej dynamice. Ktoś wczesniej napisał,że jest zimny. To bzdura. Przy odpowiednich kolumnach jest ciepły i barwny. Exposure nie ma kontroli basu, jest rozjaśniony, takie slyszałem opinie. Osobiscie mam Coplanda od 5 lat i nigdy go nie sprzedam. Jak mnie bedzie stac na cos lepszego, bedę miał wtedy 2 systemy. Copland ma "to cos" w sobie, można go słuchac godzinami. Przede wszystkim jest naturalny i neutralny. Gra z rozmachem. Jesli mogę cos zasugerować, do listy wzmacniaczy dopisz jeszcze Densena Beat 100. Też bardzo porządny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zwrocenie uwagi na trudne columny. w tej chwili gram na malych i ciizkich do wysterowania chario [4ohm]. w przyszlosci najszybciej zmienialbym te male monitory na kolumny audio academy [sluchalem i brzmieniowo sa przeze mnie uznane za bdzo zywe i naturalistyczne].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki odtwarzacz połączysz z Exposurem. Na początku do Exposura podłączyłem Cambridga d500se i szczerze przyznam że dźwięk nie nadawał się na długie odsłuchy - był męczący, za jasny, mało basu i wiele innych wad... - ta sama opinia spotkała mnie u jednego z posiadaczy Exposura, który używał tej samej kombinacji co ja, tylko że on nie wytrzymał tego dźwięku i sprzedał na rzecz Baltlaba. Ostatnio jednak zmieniłem odtwarzacz na Caspiana i opinia o Exposure uległa zmianie o 360 stopni. Teraz mogę powiedzieć że gra to jak należy, do tego muzykalnie. Wszystkie aspekty brzmienia (!!!) uległy poprawie w tym bas wyjątkowo głęboki oraz kontrolowany, a do tego dźwięk złagodniał na tyle, że nie ma mowy o natarczywości. Proponuję go połączyć z ciemnym odtwarzaczem minimum półki cenowej Exposura a zagra na bardzo wysokim poziomie. Teraz mogę słuchać godzinami, a dźwięk mnie nie męczy. Co do odtwarzacza to wygląda i gra jak mln $ :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Exposure 2010 z Gale 3030, Gale 3040 i Acoustic Energy Evo One. Źródła to CA D500 oraz jakiś Arcam.

 

Wzmacniacz wybitnie dynamiczny, zdecydowany, tworzący potężną ścianę dźwięku. Mocny, świetny bas - potrafi niesamowicie przykopać w kolumny. Soprany bardzo mocno zależą od źródła, ale w odpowiednim zestawieniu wyczuwa się polot, coś magicznego.

 

Porównanie do CA A500 byłoby niesprawiedliwe (oczywiście deklasuje go). Z pamięci mogę porównać do Luxmana L-2 - podobny charakter, może nieco mniej ciepły ale za to twardszy na basie. Po prostu bardzo, bardzo naturalny - głównie przy perkusji, gitarach elektrycznych, saksofonie (!)...

 

Piszę to wszystko dlatego, że po odsłuchaniu płyty Kill'em all Metalliki na Exposure, CA Arcama oraz AE Evo One już wiem, że istnieją systemy idealne ;> Jako ciekawostkę podam, że muzyczka z filmu Chicago, źle nagrane KSU czy też muzyka klasyczna na ww. zestawie wypadły znakomicie. Do tego stopnia, że zrezygnowałem z dalszych odsłuchów (stały obok Kef Q1, mogłem jeszcze CD wymienić...).

 

Jedna uwaga: nieśmiało proponuję wziąć na odsłuch wzmacniacza swoje własne kabelki. Kabelki, które się zna i lubi. Bo jak zobaczyłem Nordosty po 2k za metr (posrebrzane) to ledwo się opanowałem, żeby sprzedawcy nie powiedzieć kilku niemiłych słów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrodlo w tej chwili i pewnie czas jakis jeszcze - arcam alpha 5+

konekt - po porownaniu sporej ilosci przewodow w ludzkim pulapie cenowym - reson [bullet]

kolumny - raczej ciemnawe, cieple a czasem gorace [w zaleznosci od zestawienia wzmacn+przewod kolumn]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy exposure xx a popularny 2010 wykazuja jakies wielkie roznice pomiedzy soba?

 

osobiscie przyznam, ze bralem pod uwage coplanda z powodu tego iz wlasnie dosc cieply i ciemny jest charakter kolumn, moglby mu nie zaszkodzic a sam wzmak wg recenzji wszelkich jest dosc uniwersalny... i zarazem jak slysze solidny [dzwieki nie sa 'puste' jak w delcie 290 arcama ale mocno wypelnione]...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.