Skocz do zawartości
IGNORED

Tranzystor do Diamondów 25


quatross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gram na ROTELu A12 teraz ale dźwięk tudzież brzmienie jest zbyt miśkowate. Bardzo lubie jak moc porusza membrany midwooferów ale nie tak tłustym sposobem, zwłaszcza że głównie słucham szybkiej muzyki...

Testowałem ostatnio MOON NEO 250i - świetny klocek lecz zbyt dużo kontroli na uderzeniach, bitach, gdzie momentami powinno być mniej punktowo przede wszystkim. Na za 20 12:00 gra tak głośno jak ROTEL powyżej połowy mocy ;D Toroid zajmuje prawie pół obudowy.. nie grzeje się, dzięki czemu o awarię ewentualną głowa nie boli, czego o A12 powiedzieć nie można....

Zastanawiałem się nad HAIKU SOL III lecz cena raczej mnie przerasta.

Szukam brzmienia głębokiego basowo, dynamicznego z detaliczną górą i jeśli dałoby się w cenie to z zadziorną średnicą. Budżet do 6000 PLN.

Może Baltlab Endo 1 wypożyczyć ?!???????????? Wie ktoś jak gra? Czy warto posłuchać? To nr 1, na teraz... w kolejce.

Inne sugestie?

q. ?

EDIT: Źródło to notebook i odtwarzacz sieciowy (radia internetowe i spotify). DAC leci do mnie z chin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon'a jeszcze mam do piątku. Właśnie go włączyłem do systemu i ogólnie gdyby nie deko krzykliwe wokale jest POPRAWA. Nie wiem jak długo takie ustrojstwo się wygrzewa...

Pożyczony od Q21 

Zastanawiam się, czy go zostawić.. Brakuje tylko pazura na górze i ciut dociążenia średnicy.

Nie wiem czy np Endo zagrałby u mnie lepiej. Teraz już dywaguję tylko . . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, muszę powiedzieć że MOON się prawie wygrzał więc już ładnie gra. 

Przepraszam za ewentualne zamieszanie. Zostanie u mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, quatross napisał:

Witam, gram na ROTELu A12 teraz ale dźwięk tudzież brzmienie jest zbyt miśkowate. Bardzo lubie jak moc porusza membrany midwooferów ale nie tak tłustym sposobem, zwłaszcza że głównie słucham szybkiej muzyki...

Testowałem ostatnio MOON NEO 250i - świetny klocek lecz zbyt dużo kontroli na uderzeniach, bitach, gdzie momentami powinno być mniej punktowo przede wszystkim. Na za 20 12:00 gra tak głośno jak ROTEL powyżej połowy mocy ;D Toroid zajmuje prawie pół obudowy.. nie grzeje się, dzięki czemu o awarię ewentualną głowa nie boli, czego o A12 powiedzieć nie można....

Zastanawiałem się nad HAIKU SOL III lecz cena raczej mnie przerasta.

Szukam brzmienia głębokiego basowo, dynamicznego z detaliczną górą i jeśli dałoby się w cenie to z zadziorną średnicą. Budżet do 6000 PLN.

Może Baltlab Endo 1 wypożyczyć ?!???????????? Wie ktoś jak gra? Czy warto posłuchać? To nr 1, na teraz... w kolejce.

Inne sugestie?

q. ?

EDIT: Źródło to notebook i odtwarzacz sieciowy (radia internetowe i spotify). DAC leci do mnie z chin.

zmien kolumny na klipsh r820f albo r8000  bedziesz mial super basik a do tego rozdzielcze selektywne soprany

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Uważam, że wygrzany Moon powinien Ci się podobać. Dorzuciłbym jeszcze Atoll-a IN100 Signature, Cyrus 8 2 DAC lub Roksan-a K3. Warto wypożyczyć i posłuchać. Masz sprecyzowane oczekiwania co do dźwięku więc będziesz wiedział czy to jest to albo chociaż czy w danym dźwięku jest potencjał. Z w pełni wygrzanym egzemplarzem może być w salonach audio problem ale na pewno naprowadzi Cię odsłuch na właściwy kierunek. 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, quatross napisał:

Moon'a jeszcze mam do piątku. Właśnie go włączyłem do systemu i ogólnie gdyby nie deko krzykliwe wokale jest POPRAWA. Nie wiem jak długo takie ustrojstwo się wygrzewa...

Pożyczony od Q21 

Zastanawiam się, czy go zostawić.. Brakuje tylko pazura na górze i ciut dociążenia średnicy.

Nie wiem czy np Endo zagrałby u mnie lepiej. Teraz już dywaguję tylko . . .

nie wygrzewa to ty sie przyzwyczajasz do dzwieku

wzmak tranzystorowy to nowiutkie nie uzywane kolumny ze musza sie rozruszac

wzmak sie wygrzewa juz po kilkunastu sekundach

co innego lampa

najpewniejsz krzykliwe wokale zostana albo sie przyzywczaisz do takiej prezentacji dzwieku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw. wygrzewanie to nie chodzi o to żeby coś nabrało temperatury, tylko się rozruszało. Proces ten dotyczy fabrycznie nowych membran głośnikowych, żeby się "rozruszały". Co ma się we wzmacniaczu rozruszać? Druty? Wygrzewanie wzmacniaczy itp możesz sobie między bajki włożyć;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Q21 napisał:

Warto wypożyczyć i posłuchać.

Q21 czy są już u Was dostępne wzmacniacze ? A konkretnie DIA-250S ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hey napisał:

jw. wygrzewanie to nie chodzi o to żeby coś nabrało temperatury, tylko się rozruszało. Proces ten dotyczy fabrycznie nowych membran głośnikowych, żeby się "rozruszały". Co ma się we wzmacniaczu rozruszać? Druty? Wygrzewanie wzmacniaczy itp możesz sobie między bajki włożyć;)

no ja wiem dlatego napisalem co innego w kolumnach

ale wzmaki stereo

to tylko kwestia przyzwyczajenia do dzwieku

ale gwarantuje ze jesli przestaniemy sluchac na dluzej .......

albo polsuchamy przez jakis czas innego grania

to stare niedorobki - ktore ponoc sie wygrzaly powroca.......sam to przerabialem

dlatego tak wielu sprzedawcow z neta mowi ze powinno pograc minium kilka tygodni wiadomo

raz ucho sie przyzwyaczai do brzmienia wzmaka dwa mija czas na zwrot towaru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ohmygod napisał:

nie wygrzewa to ty sie przyzwyczajasz do dzwieku

wzmak tranzystorowy to nowiutkie nie uzywane kolumny ze musza sie rozruszac

wzmak sie wygrzewa juz po kilkunastu sekundach

co innego lampa

najpewniejsz krzykliwe wokale zostana albo sie przyzywczaisz do takiej prezentacji dzwieku

 

 

Godzinę temu, hey napisał:

jw. wygrzewanie to nie chodzi o to żeby coś nabrało temperatury, tylko się rozruszało. Proces ten dotyczy fabrycznie nowych membran głośnikowych, żeby się "rozruszały". Co ma się we wzmacniaczu rozruszać? Druty? Wygrzewanie wzmacniaczy itp możesz sobie między bajki włożyć;)

 

11 minut temu, ohmygod napisał:

no ja wiem dlatego napisalem co innego w kolumnach

ale wzmaki stereo

to tylko kwestia przyzwyczajenia do dzwieku

ale gwarantuje ze jesli przestaniemy sluchac na dluzej .......

albo polsuchamy przez jakis czas innego grania

to stare niedorobki - ktore ponoc sie wygrzaly powroca.......sam to przerabialem

dlatego tak wielu sprzedawcow z neta mowi ze powinno pograc minium kilka tygodni wiadomo

raz ucho sie przyzwyaczai do brzmienia wzmaka dwa mija czas na zwrot towaru

O ja pierdykam, jaka MONDROŹĆ PRZEMAWIA przez was, buhahahahha ;d

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Witaj,

Uważam, że wygrzany Moon powinien Ci się podobać. Dorzuciłbym jeszcze Atoll-a IN100 Signature, Cyrus 8 2 DAC lub Roksan-a K3. Warto wypożyczyć i posłuchać. Masz sprecyzowane oczekiwania co do dźwięku więc będziesz wiedział czy to jest to albo chociaż czy w danym dźwięku jest potencjał. Z w pełni wygrzanym egzemplarzem może być w salonach audio problem ale na pewno naprowadzi Cię odsłuch na właściwy kierunek. 

Pozdrawiam,

Michał.

To prawda, Moon teraz już podoba mi się, już myślałem że go nie wygrzeję, i jedna uwaga: mam nieciekawe doświadczenia z K3 - całkowicie nie moja bajka ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Q21 napisał:

Z w pełni wygrzanym egzemplarzem może być w salonach audio problem

Co to jest w pełni wygrzany egzemplarz? Dlaczego producenci lub sklepy nie „wygrzewają” wzmacniaczy w celu zachęcenia klienta lepszym dźwiękiem na dzień dobry i co za tym idzie, zwiększeniem sprzedaży?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, quatross napisał:

 

 

O ja pierdykam, jaka MONDROŹĆ PRZEMAWIA przez was, buhahahahha ;d

 

To prawda, Moon teraz już podoba mi się, już myślałem że go nie wygrzeję, i jedna uwaga: mam nieciekawe doświadczenia z K3 - całkowicie nie moja bajka ?  

to Ty masz racje,a nie klika pajacow,co chca wmowic swoje pseudomadrosci.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już na marginesie, bo autor wątku dokonał wyboru. Doskonałym wzmacniaczem tranzystorowym do Diamondów 25 jest Creek Evolution 100A. Można kupić nowy za niewiele ponad 6000 PLN ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te Diamondy 25 to fajne kolumienki, mi się podobały w połączeniu z Naim 5si ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek7776 napisał:

to Ty masz racje,a nie klika pajacow,co chca wmowic swoje pseudomadrosci.

Też się uśmiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.