Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Myślę że zgodnie z sugestiami to już czas na podzielenie się tą wiadomością z klubem ?

Zniesmaczony ceną https://www.fidelityaudio.co.uk/bluesound-node-2i-interface-with-smps-4563-p.asp od około miesiąca pracuje nad wykonaniem własnej płytki umożliwiającej podłączenie zewnętrznego zasilacza liniowego do Node.

Jestem już po produkcji prototypowej płytek PCB oraz naniesieniu wymaganych korekt na projekt PCB, i w tej chwili czekam na pierwszą próbną partię płytek PCB z fabryki. Mój egzemplarz już działa, aczkolwiek jak wspomniałem to prototyp.  Partia próbna płytki produkcyjnej jest już w całości zarezerwowana do testów dla kilku użytkowników tego forum którzy obdarzyli mnie zaufaniem i od początku projektu deklarowali chęć zakupu modułu. Myślę że po nowym roku, w styczniu, pojawią się już pierwsze opinie z ich testów.

Mój moduł zawiera:
- schemat działania zgodny z oryginalnym zasilaczem od Node (mamy dwa napięcia: pierwotne i główne, po podaniu napięcia pierwotnego Node sam sobie włącza główne zasilanie)
- pasuje P&P zamiast oryginalnego zasilacza
- kontrola led stanu pracy modułu
- niszkoszumny regulator napięcia pierwotnego
- dodatkowe zabezpieczenie przeciwzwarciowe
- zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją
- dodatkowy filtr dolnoprzepustowy
- markowe elementy (Omron, Panasonic, Rubycon, Texas Instruments, Vishay)

Na indywidualne zamówienie istnieje możliwość konfiguracji filtra, gdyż płytka została zaprojektowana pod różne wielkości kondensatorów. Możliwe jest włożenie do niego nawet 9000uF (standardowo jest 4600uF).

Cena ? Na razie przy produkcji niskoseryjnej planuje by w regularnej sprzedaży na Allegro i Ebay był w kwocie nie przekraczającej 280 pln brutto a może uda się jeszcze mniej. Jednak przy większych ilościach zamówień cena wiadomo będzie niższa.

I teraz do Was pytanie: czy byli by chętni na zamówienie grupowe dla forumowiczów ? Znając ilość zapotrzebowania w zakupie grupowym mogę dopiero rzetelnie ustalić rabat dla forumowiczów.

obraz.thumb.png.d30abf69413001ac30fa55a2d0ab6df8.pngobraz.thumb.png.d108f052935c63ed9f1cbf848da6238a.png

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gramy ? Ja jestem zadowolony ale wolę poczekać na opinie osób postronnych.

Panowie @freju @muzaman @szczypior88 @Adam 38elektronika doszła, dostałem informację że w piątek będzie wysyłka poprawionych płytek PCB z produkcji więc przed sylwestrem spodziewajcie się gotowych płytek.

Z dobrych wiadomości, nie musimy śrubować zasilania na 5.2V, wystarczy 5.08 do 5.12V, oczywiście dużo zależy od tego jak zasilacz zachowa się pod obciążeniem i ile będzie wynosić jego własny spadek napięcia. Sprawdziłem dziś również cały moduł pod większym obciążeniem podłączając pod USB zewnętrzny dysk i w zależności od obciążenia mam na module spadek od 0.03 do 0.06V. Możemy ustalić że potrzebny jest zasilacz który przy obciążeniu 1 do 1,5A da napięcie 5.1V a im bardziej stały wynik tym lepiej. Posiadany już Tomanek w zupełności wystarczy.

Jutro jadę na badania do szpitala, jak wszystko będzie ok to w piątek mam zaległy zabieg. Po świętach mam nadzieję już funkcjonować w miarę normalnie.

@McGyver dla ciebie płytka będzie po nowym roku zgodnie z obietnicą. 

@Adam 38 somsiad...wpisać Cię na listę ? Czy jeszcze nie podjąłeś decyzji co do Node.

Screenshot_20191218_163723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, k4mil3k napisał:

No to gramy ? Ja jestem zadowolony ale wolę poczekać na opinie osób postronnych.

Panowie @freju @muzaman @szczypior88 @Adam 38elektronika doszła, dostałem informację że w piątek będzie wysyłka poprawionych płytek PCB z produkcji więc przed sylwestrem spodziewajcie się gotowych płytek.

Z dobrych wiadomości, nie musimy śrubować zasilania na 5.2V, wystarczy 5.08 do 5.12V, oczywiście dużo zależy od tego jak zasilacz zachowa się pod obciążeniem i ile będzie wynosić jego własny spadek napięcia. Sprawdziłem dziś również cały moduł pod większym obciążeniem podłączając pod USB zewnętrzny dysk i w zależności od obciążenia mam na module spadek od 0.03 do 0.06V. Możemy ustalić że potrzebny jest zasilacz który przy obciążeniu 1 do 1,5A da napięcie 5.1V a im bardziej stały wynik tym lepiej. Posiadany już Tomanek w zupełności wystarczy.

Jutro jadę na badania do szpitala, jak wszystko będzie ok to w piątek mam zaległy zabieg. Po świętach mam nadzieję już funkcjonować w miarę normalnie.

@McGyver dla ciebie płytka będzie po nowym roku zgodnie z obietnicą. 

@Adam 38 somsiad...wpisać Cię na listę ? Czy jeszcze nie podjąłeś decyzji co do Node.

Screenshot_20191218_163723.jpg

No i pięknie ?

Trzymam kciuki za zdrówko i za udany zabieg. Wracaj do siebie jak najszybciej, bo czeka nas odsłuch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Bluesound sprzedałem kilka dni temu? ale żeby nie robić z gęby dupy, jak zamówiłem tak też honorowo dociagne temat chyba że jest ktoś chętny na moje miejsce ? Jeśli nie to opłacę moduł. Najwyżej w szufladę wrzucę i poczekam aż Kamil osiągnie mega sukces a moduł zyska na wartości hahahaha

Dobra robota Kamil!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Soomi napisał:

Pytanie a jak z odsłuchem nastąpiła poprawa co się zmieniło po instalacji modułu?

Zacytuje swoją wcześniejszą wypowiedź:

Cytat

Wrażenia ? po krótkiej chwili jak najbardziej pozytywne. Odsłuchałem kilka utworów Philla Collinsa, Leny Krawitz, Podsiadło.

Wcześniej muzyka była "płaska", a teraz zyskała znacznie na "blasku" i detalach, w średnicy dało się odczuć więcej detali wokół instrumentów, pojawił się znacznie lepiej kontrolowany bas w głośnikach a nie jak dotąd było czuć że pochodzi on głównie z subwoofera.
Nie wiem jak mam Wam to opisać, ale ogólnie: pomimo tragicznej akustyki w moim salonie (nie jest do w pełni wykończony) poczułem się tak jak bym znów słuchał moich kolumn w salonie audio gdzie wybierałem sprzęt, i nie tylko jak siedziałem idealnie w środku pomiędzy nimi a także poza punktem odsłuchu było czuć to co opisałem wyżej. Muzyka oderwała się od ściany ? Dodatkowa przestrzeń ? Nie wiem jak Wam to nazwać ? To na pewno wyższy poziom.

Dziś podłączyłem już dedykowany zasilacz liniowy audio i jest na prawdę fajnie. Oczywiście myślę że nie do końca moja opinia jako twórcy modułu może być w pełni wiarygodna ? Dla tego też zaproponowałem testy innym użytkownikom z nadzieją na ich opinie.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, muzaman napisał:

@k4mil3k

?

Twój Tomanek ile daje napięcia?

Nie mam Tomanka, kupiłem zasilacz we francuskim sklepie online. Ogólnie chińczyk robiony pod zamówienie Francuzów i brandowany ich nazwą z dobrymi ocenami.

Wspomniałem o Tomanku bo skoro obniżyliśmy wymogi zasilania to Tomanek ze standardową regulacja w zupełności wystarczy.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, k4mil3k napisał:

Nie mam Tomanka, kupiłem zasilacz we francuskim sklepie online. Ogólnie chińczyk robiony pod zamówienie Francuzów i brandowany ich nazwą z dobrymi ocenami.

Wspomniałem o Tomanku bo skoro obniżyliśmy wymogi zasilania to Tomanek ze standardową regulacja w zupełności wystarczy.

Ok, czyli ten co masz ma ustawione 5,1V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal Farad ? Zapytaj czy zasilacz ma wewnątrz regulację precyzyjną. Większość zasilaczy na rynku ma taką. 

Tak 5.1 na pewno - odkryłem to dziś po podłączeniu nowego zasilacza, okazało się że miałem uszkodzone kable od starego zasilacza z którego korzystałem wcześniej i na samych kablach których używałem do pomiarów mialem spadek napięcia 0,1V.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, k4mil3k napisał:

Nadal Farad ? Zapytaj czy zasilacz ma wewnątrz regulację precyzyjną. Większość zasilaczy na rynku ma taką. 

Tak 5.1 na pewno - odkryłem to dziś po podłączeniu nowego zasilacza, okazało się że miałem uszkodzone kable od starego zasilacza z którego korzystałem wcześniej i na samych kablach których używałem do pomiarów mialem spadek napięcia 0,1V.

Spoko zapytam. Zakładam, że ma. Tak chcę tego Farad-a. Jak tylko będzie poprawa jak piszą brytole to zostaje z Node. Aby poczuć kolejny porządny przyrost jakości to musiałbym wydać na źródło bliżej 20K z DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej zrobiłbym akcję typu odsłuch dwóch Node: zwykły i z liniówka, aby porównanie było jak najbardziej miarodajne. Zastanawiam się jak to ogarnąć, ale przez Bydg zdarza mi się przejeżdżać.

A co do zmiany....żaden problem ale wolałbym Ci pokazać co i gdzie i myślę że na pewno mialbys w swojej okolicy odpowiedzialnego elektronika który by to zrobił w kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k4mil3k napisał:

Najchętniej zrobiłbym akcję typu odsłuch dwóch Node: zwykły i z liniówka, aby porównanie było jak najbardziej miarodajne. Zastanawiam się jak to ogarnąć, ale przez Bydg zdarza mi się przejeżdżać.

A co do zmiany....żaden problem ale wolałbym Ci pokazać co i gdzie i myślę że na pewno mialbys w swojej okolicy odpowiedzialnego elektronika który by to zrobił w kilka minut.

Co tu się dzieje bezemnie he nie dałem tego wątku do obserwowanych i tak czułem że dziwnie cisza jest jakaś , a tu taki rumor ?

@k4mil3k a może  nagraj filmik z montażem ale dokładnie powoli i po kolei od podstaw czyli rozmontowanie node2i montaż itd,,? i wrzuć tutaj myślę że to będzie najlepszy pomysł i pomoże wielu też podjąć decyzje czy są w stanie to zrobić samemu czy też nie ? 

pisałeś coś o jakiś testach co tzn ,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freju jak złoże poprawione "produkcyjne" PCB to zrobię dokumentację fotograficzną z instrukcją w PDF, co powinienem zrobić po weekendzie. Ja jeszcze na razie jadę na prototypowej wersji z ręcznie naniesionymi poprawkami.

Testy ? No zastanawiam się jak się z Wami zebrać żeby porównać czystego Node z tym modyfikowanym - innymi niż moimi uszami ? Mógłbym nawet dokonać od razu ma miejscu montażu  i ustawień zasilacza. Skąd jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k4mil3k napisał:

Zacytuje swoją wcześniejszą wypowiedź:

Dziś podłączyłem już dedykowany zasilacz liniowy audio i jest na prawdę fajnie. Oczywiście myślę że nie do końca moja opinia jako twórcy modułu może być w pełni wiarygodna ? Dla tego też zaproponowałem testy innym użytkownikom z nadzieją na ich opinie.

Z czego słuchałeś z tidala ? w mqa czy z dysku we flacu czy wave ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, k4mil3k napisał:

@freju jak złoże poprawione "produkcyjne" PCB to zrobię dokumentację fotograficzną z instrukcją w PDF, co powinienem zrobić po weekendzie. Ja jeszcze na razie jadę na prototypowej wersji z ręcznie naniesionymi poprawkami.

Testy ? No zastanawiam się jak się z Wami zebrać żeby porównać czystego Node z tym modyfikowanym - innymi niż moimi uszami ? Mógłbym nawet dokonać od razu ma miejscu montażu  i ustawień zasilacza. Skąd jesteś ?

Dolny śląsk Lubin kghm Polska Miedz  także raczej za daleko ale bez obaw mnie nie musi być ,musze tylko wiedzieć czy sam to ogarne czy mam ci to wszystko wraz zasilaczem wysłać tobie czy McGyver-owi co za różnica przecież mam te same koszta 3-piwa :)))

Edytowane przez freju
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k4mil3k napisał:

Najchętniej zrobiłbym akcję typu odsłuch dwóch Node: zwykły i z liniówka, aby porównanie było jak najbardziej miarodajne. Zastanawiam się jak to ogarnąć, ale przez Bydg zdarza mi się przejeżdżać.

A co do zmiany....żaden problem ale wolałbym Ci pokazać co i gdzie i myślę że na pewno mialbys w swojej okolicy odpowiedzialnego elektronika który by to zrobił w kilka minut.

Możemy wszystko dogadać gdzie robimy testy. Możemy u mnie, możemy u Ciebie. Jak będzie Tobie wygodniej.

1 minutę temu, freju napisał:

Dolny śląsk Lubin kghm Polska Miedz 

No proszę ? a ja tam się najeździłem koło Ciebie do Polkowic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, freju napisał:

Z czego słuchałeś z tidala ? w mqa czy z dysku we flacu czy wave ?

Na razie głównie Tidal CD i MQA po Coax, nawet Zetka zyskała nowe brzmienie. Mój NAS jeszcze nie jest podlaczony. Dopiero dziś wziąłem się za porządki szafki RTV, przerobiłem nieco półki szafki, zrobiłem porządek z kablami, podłączyłem wsio przez listwę z filtrem EMI, zrobiłem sobie sieciówkę na ELNA 230V z ekranem i lepszymi wtykami i podłączyłem już zasilacz. Jak wrócę E szpitala to ogarnę LAN do NAS'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, muzaman napisał:

Możemy wszystko dogadać gdzie robimy testy. Możemy u mnie, możemy u Ciebie. Jak będzie Tobie wygodniej.

No proszę ? a ja tam się najeździłem koło Ciebie do Polkowic ?

A no widzisz Polkowice 13km ?

15 minut temu, k4mil3k napisał:

Na razie głównie Tidal CD i MQA po Coax, nawet Zetka zyskała nowe brzmienie. Mój NAS jeszcze nie jest podlaczony. Dopiero dziś wziąłem się za porządki szafki RTV, przerobiłem nieco półki szafki, zrobiłem porządek z kablami, podłączyłem wsio przez listwę z filtrem EMI, zrobiłem sobie sieciówkę na ELNA 230V z ekranem i lepszymi wtykami i podłączyłem już zasilacz. Jak wrócę E szpitala to ogarnę LAN do NAS'a.

 

ok spoko poczekamy zobaczymy uwierzymy

czekaj jak po coax słuchałeś mówiłeś że nie masz dac zewnętrznego ??

Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.