Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

Produkcyjne płytki właśnie dotarły. Dwa urządzenia Node są już u mnie na wymianę. Po weekendzie będzie można spodziewać się pewnie jakiś opinii, oraz wysyłek gotowych płytek.

Screenshot_20200117_125409.jpg

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany kompletnym montażem w Node też mogę go wykonać.

Cechy adaptera: pasuje P&P zamiast oryginalnego zasilacza, posiada  zabezpieczenie przeciwzwarciowe, zabezpieczenie przeciw odwrotnej polaryzacji, zgodność sterowania z oryginalnym zasilaczem (tryb standby, uśpienie urządzenia), kontrolki LED stanu adaptera i zasilania, dodatkowy filtr zasilania. Wszystkie elementy markowe i z pewnych źródeł, kondensatory LowESR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie odpisuje na razie na wiadomości PW, ale pracuje dalej nad tematem. Muszę dziś złożyć cała partię i zająć się wymianą adapterów w Node które zostały mi wyslane..

Wszystkim odpiszę jutro po południu.

Screenshot_20200118_195500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, k4mil3k napisał:

Sorki że nie odpisuje na razie na wiadomości PW, ale pracuje dalej nad tematem. Muszę dziś złożyć cała partię i zająć się wymianą adapterów w Node które zostały mi wyslane..

Wszystkim odpiszę jutro po południu.

Screenshot_20200118_195500.jpg

Spoko luz. Na spokojnie złóż to do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muzaman Staram się realizować takie tematy profesjonalnie ?
Zainteresowanie jest takie że na razie są to ludzie którzy byli z tym projektem i śledzili ten temat od początku, a teraz go finalizują. Jutro na pewno wysyłam dwa Node i dwa adaptery. Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie, trzeba poczekać na opinie.

Ebay na pewno zaatakuje, tylko czekam jeszcze na zamówione kartoniki pod wymiar. ?

Instrukcja PL do pobrania gdybyś chciał: https://drive.google.com/file/d/1R_3e7Li6JHPv2nyadlehgjCuPR-kR_w1/view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, k4mil3k napisał:

@muzaman Staram się realizować takie tematy profesjonalnie ?
Zainteresowanie jest takie że na razie są to ludzie którzy byli z tym projektem i śledzili ten temat od początku, a teraz go finalizują. Jutro na pewno wysyłam dwa Node i dwa adaptery. Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie, trzeba poczekać na opinie.

Ebay na pewno zaatakuje, tylko czekam jeszcze na zamówione kartoniki pod wymiar. ?

Instrukcja PL do pobrania gdybyś chciał: https://drive.google.com/file/d/1R_3e7Li6JHPv2nyadlehgjCuPR-kR_w1/view

Daj mi znać czy kaska wpłynęła. Jutro powinna być na koncie.
Dzięki za instrukcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muzaman napisał:

Pełna profeska ? Dziękować dziękować

Trochę ich naprodukowałeś ? , czyli zainteresowanie jest ?

Nawet Tomanek na początku nie dawał  etykiet jak dobrze pamiętam , a tu proszę bardzo jakie zaangażowanie ,lubię takie podejście szacuneczek pełny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, k4mil3k napisał:

@muzaman Staram się realizować takie tematy profesjonalnie ?
Zainteresowanie jest takie że na razie są to ludzie którzy byli z tym projektem i śledzili ten temat od początku, a teraz go finalizują. Jutro na pewno wysyłam dwa Node i dwa adaptery. Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie, trzeba poczekać na opinie.

Ebay na pewno zaatakuje, tylko czekam jeszcze na zamówione kartoniki pod wymiar. ?

Instrukcja PL do pobrania gdybyś chciał: https://drive.google.com/file/d/1R_3e7Li6JHPv2nyadlehgjCuPR-kR_w1/view

No proszę jeszcze instrukcja i to jaka ,nie no Paweł zaje fajnie , lubię jak jest wszystko dopięte na ostatni guzik?️

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zaplanowane przesyłki zostały dziś nadane kurierem DHL. Numery przesyłek przesłałem na PW.
Jeśli ktoś będzie potrzebować wsparcia czy pomocy przy montażu proszę śmiało dzwonić (kontakt do mnie w załączonej instrukcji).

Nie pozostaje nic jak czekać na opinie po odsłuchu ?

 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, k4mil3k napisał:

Uffff...cieszę się że zmiana przebiegła pomyślnie.....bo jeszcze chwila i trzeba by zmieniać pieluchomajtki...:D
Testuj, słuchaj...ile tylko potrzebujesz, grunt żeby wyciągnięte wnioski były prawdziwe.
 

 

Ja też z pieluchą założoną to wymieniałem hahahaha. Opis dam już jutro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie również dotarły wszystkie graty 2h temu , podłączone nic nie śmierdzi ? dobry znak ? latam na tomanku który okazał sie chyba ok bez żadnych przeróbek , wstępnie pierwsze wrażenia mega pozytywne wydaje mi sie że jest tzw constans czyli wszystko co najlepsze w audio :)) nic nie przeszkadza , troche zmieniła mi sie wersja  systemowo odsłuchowa bo gram teraz przez dac w jfeng uds-03 na kościach sabre i stosuje go również jako pre do pieca hegel h200Anniversary z kolumnami AP sitara25 , jak dla mnie jest kuwa jest super hiper wypier ? pani Ania Maria Jopek już nie szeleści gada do mnie naturalnie jest klar oddech separacja świetne doły takie wielowarstwowe , i fajnie gra teraz nawet jak jest cicho bo też mam wszystko w sensie nie znikają pewne pasma ,myślę wstępnie że kawał dobrej roboty odwaliłeś Paweł dzięki , póżniej jescze coś skrobnę bo to tez raczej musi  trochę po latać wygrzać się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem pragnę podzielić się swoimi odczuciami po upgradzie zasialania w Node2i.
Na samym początku należą się podziękowania dla kolegi @k4mil3k , dzięki któremu upgrade ten doszedł do skutku.
Wykonał kawał dobrej roboty zaczynając od opracowania adaptera, fazę testów a kończąć na jego produkcji. Miło było jak na każdym etapie powstawania @k4mil3k dzielił się postępami prac. No i co najważniejsze z mojego punktu widzenia adapter jest uniwersalny i wystarczy liniowiec 5V/2A do poprawnego działania ? - czyli każdy gotowiec z rynku. Ja używam Sboostera.
Adapter otrzymałem w tym tygodniu w środę i od razu zabrałem się za montaż. Tutaj jeszcze trzeba dodać jak został przygotowany przed wysłaniem (pudełeczko, atykieta) a w środku instrukcja montażu z kontaktem do twórcy ? - pełna profeska ?  

 

Od środy do piątku do godzin późno popołudniowych  Node z zamontowanym adapterem "plumkał" sobie aby chociaż troszeczkę się wygrzał (już słyszałem, że jest ok). Natępnie to właściwe słuchanie (Node w moim systemie pracuje jako streamer podłączony wyjściem COAX do zewnętrznego DAC).


Co mogę powiedzieć? W skrócie mógłbym napisać, że jest bardzo dobrze - poprawa w każdym aspekcie i bardzo warto było czekać na adapter. Jednak zmiana zasilania naprawdę zmieniła to urządzenie moim zdaniem ogromnie na plus. Node z fabrycznie wbudowanym zasilaczem grał po cieplejszej stronie bardzo muzykalnie i nadal tak jest na zasilaczu liniowym ale to co rzuciło mi się od razu to poprawa takiej kultury jak jest reprodukowany dźwięk. Wszystko idzie tak swobodniej, bez jakiegoś wysilania się z większym oddechem, przestrzennością, separacją a również lepszymi wybrzmieniami. Dźwięk stał się czystszy z ciemniejszym tłem, poprawiły się trochę barwy oraz pojawiło się znacznie więcej smaczków, więcej słychać na dalszych planach. Wokal wydaje mi się bardziej taki prawdziwy, dokładniejszy. Bas stał się bardziej zróżnicowany. Ogólnie sposób "grania" przypomina mi to co słyszałem w znacznie droższym Luminie U1 mini. Nie chcę tutaj teraz napisać, że to takie samo granie ale naprawdę Node dostał "zastrzyku" jakości po przejściu na zasilanie liniowe i nie gra jak urządzenie za 2500 pln tylko znacznie droższe. Fajnie by było zrobić konfrontację z DigiOne Signature czy Pi2aes ale na tą chwilę posiadam tylko USBridge Signature.

@k4mil3k
Jeszcze raz dziękuję - wspaniała robota ?

IMAG1031.jpg

IMAG1028.jpg

IMAG1033.jpg

IMAG1034.jpg

Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się nie zawiedliscie. Mam nadzieję że następne opinie będą podobne bo są jeszcze osoby które kupiły moduł a jeszcze go nie uruchomiły. Dziękuję za zaufanie okazane od początku tego pomysłu. Dzięki temu mogłem spokojnie testować i dopracować adapter bez żadnego "ciśnienia".

Teraz czas zrobić Anglikom konkurencję i powalczyć trochę na eBay i może Allegro ? Nie szukajcie tam tego adaptera, gdyż tamte ceny będą obejmować również dodatkowe koszty,  różnice kursowe, prowizję za obsługę aukcji i płatności przez serwisy. 

Dla zainteresowanych z forum adaptery zawsze będą dostępne w niższej cenie, tj 160pln + kw. Chętni mogą się zwracać przez klub Bluesound lub wiadomość PW.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, k4mil3k napisał:

Cieszę się że się nie zawiedliscie. Mam nadzieję że następne opinie będą podobne bo są jeszcze osoby które kupiły moduł a jeszcze go nie uruchomiły. Dziękuję za zaufanie okazane od początku tego pomysłu. Dzięki temu mogłem spokojnie testować i dopracować adapter bez żadnego "ciśnienia".

Teraz czas zrobić Anglikom konkurencję i powalczyć trochę na eBay i może Allegro ? Nie szukajcie tam tego adaptera, gdyż tamte ceny będą obejmować również dodatkowe koszty,  różnice kursowe, prowizję za obsługę aukcji i płatności przez serwisy. 

Dla zainteresowanych z forum adaptery zawsze będą dostępne w niższej cenie, tj 160pln + kw. Chętni mogą się zwracać przez klub Bluesound lub wiadomość PW.

No to widzę że zjechałeś z ceny na maxa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, freju napisał:

No to widzę że zjechałeś z ceny na maxa ?

E tam, tak jak dla Was. Zgodnie z obietnica dla grup i forum jest stała, nie preferuje audiofilskich marzy i nie chce "robić do własnego ogródka" ?

Tak jak mówiłem, ta niewielka marża to mój czas, pakowanie, naklejki, praca przy projektowaniu. Na eBay może odrobię ?

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj dopiero na 100% doceniłem mod bo grało mi to na równym poziomie co mac z konwerterem usb sinxer su-1 też z resztą po modzie , ale wąskim gardłem było u mnie w dac jfeng uds-03-wejście coax a wiedziałem że najlepiej dopiesczone mam aes-ebu i zastosowałem przejścówkę coax- dap-xlr jako aes -ebu i hmm no teraz to mam już pełnego banana na gębie ,jest głębia otwarcie przestrzeń niesamowita ,  góra się też się fajnie wygładziła także moim zdaniem warto moda sobie strzelić jeszcze za takie pieniądze co teraz Paweł wystawił to jest cena żart 160zł kpl moduł plus zasilacz używkę tomanka można już za 200-300 kupić to całość może się zamknąć nawet w 400pln i jak to porównać do ceny samego modułu z Anglii za 800plm bez zasilacza ?i to na gorszych podzespołach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, freju napisał:

Tak dzisiaj dopiero na 100% doceniłem mod bo grało mi to na równym poziomie co mac z konwerterem usb sinxer su-1 też z resztą po modzie , ale wąskim gardłem było u mnie w dac jfeng uds-03-wejście coax a wiedziałem że najlepiej dopiesczone mam aes-ebu i zastosowałem przejścówkę coax- dap-xlr jako aes -ebu

Grałeś tak wcześniej na BS ? Pytanie jak oceniasz BS po modzie w takim samym połączeniu jak grał kiedyś bez mod'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.