Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, freju napisał:

Do sprzedania mam komplet node2i po modzie zasilania u k4mil3k z tomankiem na tranach nowy koszt 800zł pomierzony dostosowany do new zasilania  node2i parametry-5v-3A , node kupiony maj 2019R , cena 2500zł za komplet , 

Dlaczego sprzedaje żeby uniknąć dziwnych pytań i tzw zwiadu na innych portalach aukcyjnych ;)) sprzedaje bo ogarnąłem juz prawie do końca swój drugi streamer jfeng uds-03 który gra po prostu uczciwie mówię lepiej , więc on zostaje ,gra lepiej kosztuje lepiej bo 2400Euro więc ma takie prawo ? 

Do kompletu jak by ktoś chciał mam jeszcze dac hegel hd25 idealny duet moim zdaniem ,3600zł dorzucam bezpiecznik aucharm oczywiście org pilot faktura z Soundgarden w NO i oczywiście kabel standard ,aczkolwiek nie polecam stosować kabla komputerowego zwykłego ,dac zyskuje bardzo na lepszych sieciówkach .

Zainteresowanych oczywiście zapraszam na priv ??

No szkoda ale co zrobić ? taka to już ewolucja w naszym audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada moment może na weekend, będę w posiadaniu zasilacza liniowego to również protestuję Node 2i po modyfikacji zasilania, być może będzie potrzeba wymiany kabelka zasilającego ale to w międzyczasie. Skrobnę w przyszłym tygodniu jak to u mnie wyszło.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na wszystkie pytania w prywatnych wiadomościach: zgodnie z planami koniec lutego jestem nieobecny. Mamy ferie i jestem aktualnie na urlopie z rodziną. Tak jak mówiłem adaptery będą dostępne ponownie w marcu. 

Na wszystkie wiadomości odpiszę w weekend.

W dniu 15.02.2020 o 10:14, jus6 napisał:

Czy to jest porównanie  wykresów zasilacza z node 2i i tego który Pan zrobił ?

Nie. To porównanie dwóch zasilaczy: liniowego chińczyka oraz zasilacza laboratoryjnego.

Zrobię takie porównanie jak będę miał ponownie płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmontowałem i podłączyłem moda. Zasilacz ustawiłem na 5,1 V. Mam krótkie pytanko te dwie diody z tyłu modułu powinny cię w czasie pracy palić obie jedna na zielono druga na czerwono?

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mario_64 napisał:

Właśnie zmontowałem i podłączyłem moda. Zasilacz ustawiłem na 5,1 V. Mam krótkie pytanko te dwie diody z tyłu modułu powinny cię w czasie pracy palić obie jedna na zielono druga na czerwono?

Tak obie. Później zmieniłem obie diody na kolor zielony by nie wprowadzały w błąd.

12 godzin temu, muzaman napisał:

Mam do sprzedania Node 2i po modzie zasilania przez k4mil3k. Sprzedaję bo na horyzoncie szykuje się nowy zawodnik.
Zapraszam na priv ?

Na prawdę ? Co Wy kombinujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za upewnienie że jest wszystko ok.

Pisząc krótko, bo sprzęt nowy powinien się wygrzać i dotrzeć jest zdecydowana zmiana dźwięku na plus i to ze średniej klasy zasilaczem z chin. polutowałem 2 różne kabelki. Tak pod koniec tygodnia opiszę moje spostrzeżenia w porównaniu do oryginalnego zasilania w node. 

Co istotne nie używam DAC z node tylko z Gato. Node służy głównie za transport plików.

Dla mnie ważne było przy mojej konfiguracji wyeliminować zasilacz impulsowy.  

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, muzaman napisał:

Podchodzi mi Aurender A100

Ewolucja stary. Idziemy do przodu ? 

No proszę, choć cena mnie odpycha ? Jak na razie wiem że mam do zrobienia jeszcze trochę przy swoim zestawie, więc Node zagości u mnie jeszcze minimum rok ?

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym takiej kasy za DAC. Poczekam jeszcze z BS za rok będzie taniej 50%. Zdecydowanie lepszym posunięciem jest zakup lepszego wzmacniacza albo lepszych kolumn.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mario_64 napisał:

Nie dałbym takiej kasy za DAC. Poczekam jeszcze z BS za rok będzie taniej 50%. Zdecydowanie lepszym posunięciem jest zakup lepszego wzmacniacza albo lepszych kolumn.

Za rok będzie taniej jak wyjdzie new model ale wtedy już ten terazniejszy będzie bee  i przestanie cię interesować ;)) i tak w koło macieja ta droga nie ma końca  , dlatego ja wbijam zawsze w używkę 2-4 letnią ale wyższa seria flagowa wtedy ta zmoka już przy odsprzedaży tak nie boli , a w przypadku dac streamerów uuu kupwanie nowyvh modeli za 20-50 tys to już dla mocno zamożnych bo po 2 latach z 50 tys nie odzyskasz nawet połowy ;(

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, k4mil3k napisał:

Tak jest z każdym hobby ? dna nigdy nie widać ?

Tak to już jest  z tym audio ta drabina nigdy się nie kończy cały czas w górę. 

A jak idzie produkcja modów do bs, czy  w kolejnej seri zostały wprowadzone jakieś zmiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, k4mil3k napisał:

Tak jest z każdym hobby ? dna nigdy nie widać, dla tego nie gonię tego króliczka za wszelką cenę. Jak coś wpadnie rozsądnego to wpadnie, a jak nie to też się nic nie stanie ?

Dno jest bardzo widoczne zwłaszcza w portfelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jus6 napisał:

Tak to już jest  z tym audio ta drabina nigdy się nie kończy cały czas w górę. 

A jak idzie produkcja modów do bs, czy  w kolejnej seri zostały wprowadzone jakieś zmiany .

Dopiero dziś wróciłem z urlopu z rodziną. Pracę wznowie od poniedziałku. Zostały mi do wykonania tylko dwa testy, w międzyczasie rozwinąłem zaplecze o nowy sprzęt pomiarowy więc podeprę to odpowiednimi pomiarami.

W nowej serii zmiany będą znaczne i ogólnie obejmą praktycznie całą płytkę, od rozwinięcia zabezpieczeń po rozwinięte filtry RC i LC na obu liniach zasilania. To wpłynie niestety także na cenę. Przy obecnych cenach komponentów płytka podrożeje o maksymalnie kilkanaście złotych.

Mam tylko nadzieję że obecna sytuacja w ChRL nie wpłynie jakoś drastycznie na dostępność i ceny komponentów elektronicznych w hurtowniach bo nie ma co ukrywać że nawet większość renomowanych producentów tam produkuje. 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, k4mil3k napisał:

Dopiero dziś wróciłem z urlopu z rodziną. Pracę wznowie od poniedziałku. Zostały mi do wykonania tylko dwa testy, w międzyczasie rozwinąłem zaplecze o nowy sprzęt pomiarowy więc podeprę to odpowiednimi pomiarami.

W nowej serii zmiany będą znaczne i ogólnie obejmą praktycznie całą płytkę, od rozwinięcia zabezpieczeń po filtry RC i LC na obu liniach zasilania. To wpłynie niestety także na cenę. Przy obecnych cenach komponentów płytka podrożeje o maksymalnie kilkanaście złotych.

Mam tylko nadzieję że obecna sytuacja w CHrL nie wpłynie jakoś drastycznie na dostępność i ceny komponentów elektronicznych w hurtowniach bo nie ma co ukrywać że nawet większość renomowanych producentów tam produkuje. 

To czekamy na fotorelację i testy nowego moda, może jakieś porównania na nowym sprzęcie pomiarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jus6 napisał:

To czekamy na fotorelację i testy nowego moda, może jakieś porównania na nowym sprzęcie pomiarowym.

Jak się komuś spieszy to 2 szt w obecnej formie mogę jeszcze złożyć bo płytki jeszcze mam. 

A rozwijam koncepcję, bo po kupnie nowego oscyloskopu okazało się że mam w domu świetne źródło zakłóceń sieciowych ? z którymi mój "chińsko-francuski" zasilacz niespecjalnie sobie radzi ?

Na koniec dodam też pomiary porównawcze oryginalnego zasilacza z Node i zestawu płytki z liniówką.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, k4mil3k napisał:

Jak się komuś spieszy to 2 szt w obecnej formie mogę jeszcze złożyć bo płytki jeszcze mam. 

A rozwijam koncepcję, bo po kupnie nowego oscyloskopu okazało się że mam w domu świetne źródło zakłóceń sieciowych ? z którymi mój "chińsko-francuski" zasilacz niespecjalnie sobie radzi ?

Na koniec dodam też pomiary porównawcze oryginalnego zasilacza z Node i zestawu płytki z liniówką.

Super ja poczekam na moda finalnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, freju napisał:

20 kapci ten model bez xlr kosztuje tak z 2tb ?

Tak.

33 minuty temu, freju napisał:

Dno jest bardzo widoczne zwłaszcza w portfelu ?

Dlatego poprosiłem żonę aby kupiła mi to na Wielkanoc. Będzie to z jej portfela ????

57 minut temu, k4mil3k napisał:

Tak jest z każdym hobby ? dna nigdy nie widać, dla tego nie gonię tego króliczka za wszelką cenę. Jak coś wpadnie rozsądnego to wpadnie, a jak nie to też się nic nie stanie ?

Ja stary tez go nie gonię. Mam dostać na prezent od wife ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, muzaman napisał:

Tak.

Dlatego poprosiłem żonę aby kupiła mi to na Wielkanoc. Będzie to z jej portfela ????

Ja stary tez go nie gonię. Mam dostać na prezent od wife ?

No skarb ? Ja ostatni prezent dostałem taki ? trochę inna bajka ale też cieszy że żona podziela moje hobby ?

Screenshot_20200222_222203.jpg

Screenshot_20200222_222243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.