Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

@freju Kolego...lepiej zostaw ? Ja Ci tego nie powiem nie widząc z czego jest zbudowany wewnętrzny stabilizator napięcia. Generalnie to jest możliwe żeby niektóre urządzenia zasilane AC zasilić prądem z liniowca DC, ale trzeba się upewnić czy wbudowany układ to przyjmie. Można by go nawet pomierzyć oscyloskopem.

Co do pomiaru zasilacza....raczej powinno się to zrobić pod obciążeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, k4mil3k napisał:

Na razie studiuje pewne układy i symuluje rozwiązania. Fizycznie temat rozpocznę gdy tylko poskładam płytki dla Node które mam zamówione z produkcji.

Na razie w oczekiwaniu na gołe płytki pcb, korzystam z "home office" i delektuje się nowym wzmakiem  ?

A co to za wzmak? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muzaman Lyngdorf 2175, już nie pierwszej młodości ale wciąż o duszy "nastolatka".

@freju Powiem Ci tak: wpychając tam 6V DC krzywdy mu nie zrobisz, ale może się okazać że do poprawnej pracy będzie wymagać więcej - około 8 - 8,5V DC. Ale to można potwierdzić tylko oględzinami i pomiarami. To zależy od wbudowanego regulatora i tego czy te "6VAC" według twórców oznacza napięcie skuteczne RMS, czy pełną sinusoidę fali, tzw "Pk-pk".

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, k4mil3k napisał:

@freju Kolego...lepiej zostaw ? Ja Ci tego nie powiem nie widząc z czego jest zbudowany wewnętrzny stabilizator napięcia. Generalnie to jest możliwe żeby niektóre urządzenia zasilane AC zasilić prądem z liniowca DC, ale trzeba się upewnić czy wbudowany układ to przyjmie. Można by go nawet pomierzyć oscyloskopem.

Co do pomiaru zasilacza....raczej powinno się to zrobić pod obciążeniem. 

A że ja jestem kamikaze to nie czekałem na nic tylko przejściówke musiałem dobrać i juz hasa hee wiem Paweł że jestem jeb,,,ty he , ale sprawdzam temparetury na obu i narazie jest ok , ale stary co sie stało z dzwiękiem no jest wow ściągam ogłoszenie ,jeszcze nie wiem do końca czy jest lepszy od singxera mojego po modzie ale myśle że równy poziom a chyba jest nawet  odrobine gładszy ,  Krystyna Prońko ,Jopek dostały blasku oddechu  ,jest barwa i stopa basowa jak trzeba ku-wa co potrafi zrobić zasilacz liniowy to nie pojęte panowie , zupełnie inna liga miodzio , po raz kolejny dzieki Paweł za ten pierwszy krok wiem że i tak nie powinienem tego robić na pałe ale to było silniejsze odemnie :)) ale nie myslałem nie wiedziałem że w ogóle można je mieszać w ten sposób te zasilacze ,no i jak cie tu nie chwalić piątka stary ? 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freju hehehhe, normalnie pracują w nim 4 diody prostownicze, parami naprzemiennie wraz ze zmianą fazy. Teraz pracują tylko dwie w jednej parze ale w trybie ciągłym, tylko nigdy nie próbuj odwrotnie, tzn wpinać AC do DC bo będzie od razu dym ?

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, k4mil3k napisał:

@freju hehehhe, normalnie pracują w nim 4 diody prostownicze naprzemiennie wraz ze zmianą fazy. Teraz pracują tylko dwie ale w trybie ciągłym, tylko nigdy nie próbuj odwrotnie, tzn wpinać AC do DC bo będzie od razu dym ?

Nie rozumiem tylko jak można nie dać od razu takiego zasilacza w zestawie ,ok wiem że to generuje koszty i cene finalną produktu ,ale jakiś taki prosty by wystarczył i myśle że napewno by juz było dużo lepiej niż na takim mini trafku w gniazdku ;( no jest przepaść żadnych wsłuchiwań czy tam percepcji wpinasz i masz dzwięk z detalem bez żadnej mgiełki  nawet małej firanki nie trzeba zdejmować z kolumn ;))

Tak na dzisiaj do snu polecam naszą królową w naszej PL wersji ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freju Producent urządzeń opracowując nowy sprzęt zawsze pozycjonuje go na rynku w określonym segmencie przeznaczenia, jednocześnie ten segment definiuje pewne wymagania i ograniczenia, a co za tym idzie też walory odsłuchowe. Żadnemu z producentów nie zależy na tym by jakimś produktem zburzyć dotychczasową hierarchię swoich produktów więc nie stara się ich na siłę udoskonalać. To wszystko to kasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, k4mil3k napisał:

@freju Producent urządzeń opracowując nowy sprzęt zawsze pozycjonuje go na rynku w określonym segmencie przeznaczenia, jednocześnie ten segment definiuje pewne wymagania i ograniczenia, a co za tym idzie też walory odsłuchowe. Żadnemu z producentów nie zależy na tym by jakimś produktem zburzyć dotychczasową hierarchię swoich produktów więc nie stara się ich na siłę udoskonalać. To wszystko to kasa...

Lepiej bym tego nie ujął , bardzo często wspominałem o tym w wątku hegla  ,że Ben Holter bardzo umiejętnie cedzi dac zarówno te wbudowane we wzmacniacze jak i gotowe  , nigdy nie zaszalał żeby dać coś z wyższej serii do trochę tylko tańszego wzmacniacza , i od zawsze te wbudowane były mizerne i zawsze mówiłem że po co zapychać w ogóle te dac w piece i ja mam za to dopłacać w sensie jesteś zmuszony dopłacić do tego bo masz niby bonus w postaci dac ,ale ten dac był zawsze do dupy i musiałeś się i tak posiłkować czymś zewnętrznym ,  ta polityka hegla mnie  zawsze doprowadzała do szału ?

1 godzinę temu, k4mil3k napisał:

@muzaman Lyngdorf 2175, już nie pierwszej młodości ale wciąż o duszy "nastolatka".

@freju Powiem Ci tak: wpychając tam 6V DC krzywdy mu nie zrobisz, ale może się okazać że do poprawnej pracy będzie wymagać więcej - około 8 - 8,5V DC. Ale to można potwierdzić tylko oględzinami i pomiarami. To zależy od wbudowanego regulatora i tego czy te "6VAC" według twórców oznacza napięcie skuteczne RMS, czy pełną sinusoidę fali, tzw "Pk-pk".

Ok to jak jeszcze go będę miał a myślę na tą chwilę że tak ? to będzie wysłany do ciebie i zrobisz mu najbardziej wygodne zasilanie jak to tylko możliwe ze złotymi klamkami i pełną erotyką haaa , na tą chwilę mój termometr czyli moja umyta dłoń ? wskazuje prawidłową temperaturę obu urządzeń a już z natury wiem że jak ma być uwał to to się dzieje praktycznie odrazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, freju napisał:

@k4mil3k tutaj jest chyba cała historia ? czy sie mylę choć twojego ostatniego postu nie widzę ?

Może został usunięty, ale na szczęście widzę że ostatnie dane też zostały odzyskane przez administrację więc i tak nie aktualny by był ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś informacje że płytki PCB do modułów są gotowe i czekam na przesyłkę. W weekend dokonam montażu i podzielę się ostatecznymi pomiarami, a po weekendzie mogę zacząć wysyłki gotowych modułów.

Ze względu na ostatnie częste problemy z działaniem forum proszę osoby zainteresowane o kontakt i składanie zamówień bezpośrednio droga mailową na adres: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by kto chciał to mam na sprzedaz świetny konwerter o który wspominałem wcześniej schiit eitr po kosztach tyle ile dałem 700zł plus wysyłka tam z 20pln kurierem ,oczywiście bez tomanka ale warto jeśli ktoś już ma zasilaczyk lepszy zastosować , org pudełko org zasilacz i jakieś papiery - info na priv ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jus6 napisał:

Podałem dane na @

Tak, widziałem i dziekuje. Odpiszę wszystkim jak tylko to poskładam. Jakieś 12h roboty później jestem w tym miejscu ? Jeszcze pewnie z 5-6h pęknie bo muszę do tego dorobić 200 kabelków i wtyczki.

 

Screenshot_20200321_125619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki złożone, każda przetestowana pod względem parametrów i poprawności funkcjonowania zabezpieczeń. Jeszcze dziś wyjdą pierwsze wysyłki.

Pomiary z zasilaniem liniowym są znane i udostępnione już wcześniej. Dopiero dziś otrzymam zasilacz MeanWell'a o którym wspominałem więc dziś postaram się wykonać pomiary z tym zasilaczem i porównać je do standardowego zasilania z Node.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie porównanie zasilania liniowego w porównaniu do oryginalnego zasilacza ? No to mam porównanie trzech różnych zasilań w dosyć małej ramce czasowej, kolejność od góry:

1. Niebieski - oryginalny zasilacz od Node:
Szumy AC RMS - 2mV
Wartość napięcia Pk-Pk  - 12mV

2. Biały - zasilacz impulsowy MeanWell:
Szumy AC RMS - około 0,45mV
Wartość napięcia Pk-Pk - 5mV

3. Zółty - zasilacz liniowy:
Szumy AC RMS - około 0,33mV
Wartość napięcia Pk-Pk - 2mV

Jak widać moduł zasilony zasilaczem impulsowym MeanWell na prawdę nieźle sobie radzi po stronie napięcia stałego DC , jednak ma też swoją "ciemną" stronę a mianowicie dosyć zauważalnie sieje w sieci po stronie 230V, więc nie polecam. Szumy wnoszone do sieci przez zasilacz MeanWell'a zanikają w punkcie pomiarowym dopiero gdy podłączyłem go do innego gniazda zasilania w domu (6 metrów dalej).

obraz.thumb.png.df36edce8cfd132f8c41bf5a857558b0.png

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, m.stank2 napisał:

Dzięki za wysyłkę ?
Jak tylko przyjdzie to testuję!

Warto też  napisać  z jakim zasilaczem robicie odsłuchy , model marka tak żeby to jakoś tam odzwierciedlało innym ten aspekt ?

16 godzin temu, k4mil3k napisał:

Pamiętacie porównanie zasilania liniowego w porównaniu do oryginalnego zasilacza ? No to mam porównanie trzech różnych zasilań w dosyć małej ramce czasowej, kolejność od góry:

1. Niebieski - oryginalny zasilacz od Node:
Szumy AC RMS - 2mV
Wartość napięcia Pk-Pk  - 12mV

2. Biały - zasilacz impulsowy MeanWell:
Szumy AC RMS - około 0,45mV
Wartość napięcia Pk-Pk - 5mV

3. Zółty - zasilacz liniowy:
Szumy AC RMS - około 0,33mV
Wartość napięcia Pk-Pk - 2mV

Jak widać moduł zasilony zasilaczem impulsowym MeanWell na prawdę nieźle sobie radzi po stronie napięcia stałego DC , jednak ma też swoją "ciemną" stronę a mianowicie dosyć zauważalnie sieje w sieci po stronie 230V, więc nie polecam. Szumy wnoszone do sieci przez zasilacz MeanWell'a zanikają w punkcie pomiarowym dopiero gdy podłączyłem go do innego gniazda zasilania w domu (6 metrów dalej).

obraz.thumb.png.df36edce8cfd132f8c41bf5a857558b0.png

Paweł nie zapomnij o dezynfekcji modułów przed wysyłką ,przy tego typu gratach proponuję  Izopropanol gwarantuje że wybije wszystko ,matuje plexi sam w sobie więc siła jest ogromna ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freju napisał:

Warto też  napisać  z jakim zasilaczem robicie odsłuchy , model marka tak żeby to jakoś tam odzwierciedlało innym ten aspekt ?

Paweł nie zapomnij o dezynfekcji modułów przed wysyłką ,przy tego typu gratach proponuję  Izopropanol gwarantuje że wybije wszystko ,matuje plexi sam w sobie więc siła jest ogromna ;))

Jesteśmy póki co zdrowi. Od tygodnia siedzimy w domu i izolujemy się od społeczeństwa, a dom wybudowałem za miastem na skraju pola - lasu. Żart typu "Kwarantanna dzień 11: idę oddać dzieci do okna życia...stoje już 3 godzinę w kolejce..." nabiera teraz nowego znaczenia ? Mam larwy 12, 5 i 3 lata ?

Płytki zostały przemyte izopropanolem jeszcze przed montażem elementów, a po konfekcji zapakowane w folie, pudełka i zaklejone. Leżą spakowane i odbywają teraz "naturalną" kwarantannę ?

Ja każdą paczkę która do mnie przychodzi odbieram w nitrylowych rękawiczkach i jeśli towar nie jest spakowany fabrycznie dezynfekuje jego powierzchnie dodatkowo alkoholem izopropylowym, a jeśli paczka nie jest mi potrzebna "na już" to odkładam na bok na tydzień żeby "dojrzała".

W obecnej sytuacji lepiej zapobiegać niż leczyć. ?

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ zasilania dotarł jest już wymieniony.Czas na odsłuchy.

Dźwięk jest pełen wybrzmień, powietrza, bas w punkt. Głębia sceny jest przejrzysta , jest przestrzeń.W porównaniu do oryginalnego zasilacz różnica jest kolosalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zolwdarek napisał:

Witam, 
Node2 nie ma trybu stand by. Czy w związku z tym, po modyfikacji zasilania należy:  zasilacz liniowy zewnętrzny wyłączać czy trzymać go cały czas w pracy (tak jak to jest oryginalnie)? 

pozdrawiam

 

Node ma tryb Stand-By. Trzeba przez 5 sekund przytrzymać przycisk Play na górze obudowy. Moduł jest zgodny z tą funkcją i zadziała tak jak powinien: przejdzie w stan uśpienia.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Cały czas człowiek się uczya w aplikacji jak przejść do standard by, ja włączam pauzę i Ew zamykam aplikacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W każdym razie proszę zarezerwować moduł dla mnie , odezwę się na priv wieczorem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rd79 napisał:

A czy wyłączając tylko przez zasilacz liniowy np. nostromo, tomanek lub zasilacz twojego pomysłu ? bez wcześniejszego zamknięcia node 2  będzie to miało jakiś negatywny wpływ na sieciowiec? 

Żadnego, przynajmniej ja tak robię cały czas i nie zauważyłem żadnego negatywnego wpływu. Moduł jest zbudowany tak aby działał zgodnie ze "schematem" oryginalnego zasilacza, a więc: Node dostaje napięcie kontrolne i dopiero sam włącza sobie napięcie właściwe przez moduł. Na tej samej zasadzie działa w Node tryb Stand-By - po jego "uaktywnieniu" Node wyłącza sobie napięcie właściwe na module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu płytki i po pierwszych odsłuchach.
Zasilacz: Tomanek

Różnica zdecydowanie na plus.
Jest więcej powietrza i wybrzmień, średnica została delikatnie wypchnięta w stronę słuchacza, ale to co najbardziej zwróciło moją uwagę to zdecydowanie bardziej różnorodny bas.

Biorąc pod uwagę koszt modyfikacji polecam spróbować każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.