Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę, to napiszę że podzielam Wasze zdanie! ?   Jest powiedzenie że "szewc w dziurawych butach chodzi", ale tylko do dziś! ? W końcu zmieniłem swoje "prototypowe druty" w Node na ostatnią wersję płytki produkcyjnej........i powiem Wam że porównując to do "drutów" które gościły w moim Node przez ostatnie 3 miesiące jest progres ? Pracę nad filtrem się opłaciły ?

Mam też do Was pytanie: gracie z Node przez zewnętrzny DAC ? czy po analogu ? Bo można znaleźć wiele opinii twierdzących że DAC w Node jest słaby, ale porównywałem właśnie granie bezpośrednio z analogu, z graniem przez DAC "Matrix Mini Pro2s".....i nie byłem w stanie wychwycić w odsłuchach żadnej....ale to żadnej różnicy pomiędzy obydwoma urządzeniami.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, k4mil3k napisał:

Jeśli mogę, to napiszę że podzielam Wasze zdanie! ?   Jest powiedzenie że "szewc w dziurawych butach chodzi", ale tylko do dziś! ? W końcu zmieniłem swoje "prototypowe druty" w Node na ostatnią wersję płytki produkcyjnej........i powiem Wam że porównując to do "drutów" które gościły w moim Node przez ostatnie 3 miesiące jest progres ? Pracę nad filtrem się opłaciły ?

Mam też do Was pytanie: gracie z Node przez zewnętrzny DAC ? czy po analogu ? Bo można znaleźć wiele opinii twierdzących że DAC w Node jest słaby, ale porównywałem właśnie granie bezpośrednio z analogu, z graniem przez DAC "Matrix Mini Pro2s".....i nie byłem w stanie wychwycić w odsłuchach żadnej....ale to żadnej różnicy pomiędzy obydwoma urządzeniami.

A to ciekawe. A jak jest z dekodowaniem MQA przez wyjście cyfrowe? Matrix chyba nie ma na pokładzie MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, zolwdarek napisał:

A to ciekawe. A jak jest z dekodowaniem MQA przez wyjście cyfrowe? Matrix chyba nie ma na pokładzie MQA.

Tak, Matrix Mini nie ma MQA. Osobiście....przestałem już dawno jarać się MQA ? To co Node potrafi na zasilaniu liniowym, nawet wyłącznie po pierwszym unfoldzie czyli maks 24bit / 96kHz (a tyle może maks wypuścić z MQA przez wyjście cyfrowe), bije na głowę pełne MQA na "standardowym Node przed modem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, darwroc napisał:

Czy pierwsza wersja płytki różni się od tej którą robisz obecnie?

Z braku czasu trochę odpuściłem temat i dlatego pytam.

Czy ja nie mam deja-vu ? Czy nie montowałem już Tobie płytki do Node ? ?
Tak różni się. Rozwinąłem nieco zabezpieczenia oraz filtry znajdujące się na płytce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Tak, Matrix Mini nie ma MQA. Osobiście....przestałem już dawno jarać się MQA ? To co Node potrafi na zasilaniu liniowym, nawet wyłącznie po pierwszym unfoldzie czyli maks 24bit / 96kHz (a tyle może maks wypuścić z MQA przez wyjście cyfrowe), bije na głowę pełne MQA na "standardowym Node przed modem".

Czyli ma to jakieś znaczenie dla jakości dźwięku, jeżeli  korzystam z hegel hd25, Node po coax., czy zaznaczę w ustawieniach node mqa external dac mimo,że hegel nie koduje mqa? Czy lepiej w tym układzie nie zaznaczać tej opcji ? Zgłupiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adiiik37 napisał:

 

Czyli ma to jakieś znaczenie dla jakości dźwięku, jeżeli  korzystam z hegel hd25, Node po coax., czy zaznaczę w ustawieniach node mqa external dac mimo,że hegel nie koduje mqa? Czy lepiej w tym układzie nie zaznaczać tej opcji ? Zgłupiałem...

Jeśli Twój DAC nie obsługuje MQA to nie zaznaczać, wtedy Node zdekoduje tyle na ile mu pozwoli licencja MQA:
- po coax - wyłącznie pierwszy unfold
- po RCA - pierwszy i drugi unfold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, adiiik37 napisał:

 

Czyli ma to jakieś znaczenie dla jakości dźwięku, jeżeli  korzystam z hegel hd25, Node po coax., czy zaznaczę w ustawieniach node mqa external dac mimo,że hegel nie koduje mqa? Czy lepiej w tym układzie nie zaznaczać tej opcji ? Zgłupiałem...

Aa nie słychać różnicy ;)? 

2 minuty temu, k4mil3k napisał:

Jeśli Twój DAC nie obsługuje MQA to nie zaznaczać, wtedy Node zdekoduje tyle na ile mu pozwoli licencja MQA:
- po coax - wyłącznie pierwszy unfold
- po RCA - pierwszy i drugi unfold

Z node po coax do hd25 nie zaznaczać  bo wtedy grasz z dac w node2i ,  hd25 nie ma Mqa ,ale gra to zdecydowanie lepiej  na zewnętrznym dac  wiem bo mam hd25 i miałem node2i po modzie i tak jak pisze Paweł olać pełne Mqa bo i tak dac w hd25 zjada dac wbudowany w node2i pomimo pełnego Mqa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  mam hicior ? zrobiłem sobie taki tani mod za namową pewnego ushera z AS który też zawodowo siedzi w branży it"  a mianowicie kupujesz dwa konwertery z wyściami na dwa kable światłowodowe i jedno rj45 czyli tzw ethernet 

 Spinasz jeden konwerter  kablem ethernet czyli tzw rj45 ze swoim routerem w moim przypadku to od UPC Giga connect box ,następnie wychodzisz podwójnym światłowodem do drugiego konwertera który ustawiasz jak najbliżej kompa czy tutaj będzie to np node2i tudzież inne ustrojstwo streamer lapek itp,, i z tego drugiego konwertera wchodzisz rj45 na swoj node2i czy też jak wyżej inne ustrojstwa;) ważne krótki w miarę już ten kabel rj45 , oczywiście te konwertery switche mają swoje zasilanie i tutaj wiadomo w standardzie jest impulsówka  ? ale ja oczywiście zapchałem tomanki i panowie magia się dzieje ;))) w zasadzie teoria mówi ci nic nie zmieniłeś ale światłowód sam w sobie jest wolny od zakłóceń i to nie wiem jak ale robi niesamowitą robotę , w skrócie oczyscza wygładza , dodaje oddechu muzyce separuje i czarne tło upgrade warty z 200zł jak się nie będziesz upierał na nowe konwertery i zasilacze liniowe bo i na zwykłych jest progress ale jaki progress , nie zadawajcie mi pytań dlaczego tak się dzieje  bo nie wiem nie znam się ,ale uwierzcie mi miałem opad szczeny ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, k4mil3k napisał:

Czy ja nie mam deja-vu ? Czy nie montowałem już Tobie płytki do Node ? ?
Tak różni się. Rozwinąłem nieco zabezpieczenia oraz filtry znajdujące się na płytce.

Nie masz?

Montowałeś osobiście,za co dozgonnie będę wdzięczny,ale co konkretnie dla użytkownika zmieniło się w drugiej wersji jeśli chodzi o zabezpieczenie,dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darwroc napisał:

Nie masz?

Montowałeś osobiście,za co dozgonnie będę wdzięczny,ale co konkretnie dla użytkownika zmieniło się w drugiej wersji jeśli chodzi o zabezpieczenie,dźwięk.

Zabezpieczenie: w wersji pierwszej zabezpieczeniem jest wyzwolenie bezpiecznika >6,5V, więc po każdym jego zadziałaniu wymagana jest jego wymiana. W drugiej wersji zabezpieczenie jest dwustopniowe: najpierw układ tranzystorów odłącza zasilanie i je przywraca >6V w zależności od poziomu napięcia, a bezpiecznik jest dopiero drugim etapem >14V.

A jeśli chodzi o dźwięk trudno mi to ocenić, bo zmiany weryfikowałem oscyloskopem a nie słuchem, ale na płytce zmianie uległy filtry tak by lepiej radziły sobie również z prostszymi lub gorszymi zasilaczami a nawet z zasilaniem impulsowym.

To także jest ostateczna wersja modułu, nie będę go już dalej rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, k4mil3k napisał:

Mam też do Was pytanie: gracie z Node przez zewnętrzny DAC ? czy po analogu ? Bo można znaleźć wiele opinii twierdzących że DAC w Node jest słaby, ale porównywałem właśnie granie bezpośrednio z analogu, z graniem przez DAC "Matrix Mini Pro2s".....i nie byłem w stanie wychwycić w odsłuchach żadnej....ale to żadnej różnicy pomiędzy obydwoma urządzeniami.

Sam planuję w niedalekiej przyszłości zakup zewnętrznego daca. Mam na oku coś ze stajni Topping. D70, dx7s pro. Gdzieś czytałem, chyba na naszym forum,  że u pewnego forumowicza  nawet dac hord  quest ( ok 5000-6000zł) nie zrobił  żadnej  różnicy. Wszyscy domownicy nie mogli zgadnąć czy gra quest czy  node 2. Nie pamiętam z jakim wzmacniaczem i kolumnami to grało. 

Proszę szanownych kolegów o wymianę doświadczeń,  czy mieliście styczność z zewnętrznym dac-iem i jakie są wasze  spostrzeżenia  ?

Edytowane przez rd79

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, Matrix Mini nie ma MQA. Osobiście....przestałem już dawno jarać się MQA To co Node potrafi na zasilaniu liniowym, nawet wyłącznie po pierwszym unfoldzie czyli maks 24bit / 96kHz (a tyle może maks wypuścić z MQA przez wyjście cyfrowe), bije na głowę pełne MQA na "standardowym Node przed modem".

No ale teraz będę grał i z nowym zasilaniem i pełnym MQA po rca, a kiedyś wypożyczę jakiegoś dobrego daca i zobaczę czy usłyszę różnicę, ale pewnie w moim systemie nie będzie, a zresztą uszy już nie te


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rd79 napisał:

Sam planuję w niedalekiej przyszłości zakup zewnętrznego daca. Mam na oku coś ze stajni Topping. D70, dx7s pro. 

Proszę szanownych kolegów o wymianę doświadczeń,  czy mieliście styczność z zewnętrznym dac-iem i jakie są wasze  spostrzeżenia  ?

Mam właśnie zamówionego Dx7Pro. Będzie we wtorek to dam znać jakie są wrażenia. Wcześniej próbowałem Matrix Mini Pro2s i ten DAC nie zrobił żadnej różnicy w moim systemie, nic nie zepsuł, ale też nic nie poprawił, po prostu był. W każdym razie, odniosłem wrażenie że po modzie nawet wbudowany DAC zaczyna radzić sobie doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rd79

Miałem na test d70 i zrobił na mnie jak najlepsze wrażenie.Granie po ciemniejszej stronie ale ze szczegółami i fajnym czarnym tłem.

Był podłączony do vincenta 237,który ma dzwięk dociążony i razem z d70 trochę było ciężkawo ale z innym wzmakiem może być bardzo dobrze.

Dx7s pro nie miałem, ale testowałem dx7s i tu granie raczej przeźroczyste i jakieś bez emocji-jak to sabre,ale ja jestem jednak fanem AKM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, darwroc napisał:

Dx7s pro nie miałem, ale testowałem dx7s i tu granie raczej przeźroczyste i jakieś bez emocji-jak to sabre,ale ja jestem jednak fanem AKM.

No właśnie starszy Sabre nic nie pokazał u mnie w systemie. Wzmacniacz mam Lyngdorf'a który jest kapitalny i nie wywyższa żadnego z pasm, dociążenie i balans jest na bardzo poprawnym poziomie. Miałem zamówionego D70 ale są problemy z jego dostępnością więc postanowiłem zaryzykować z Dx7Pro. Mam nadzieję że topowy Sabre pokaże coś ciekawego. A jak nie pokażę to zwrócę i poczekam na D90.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również po przeprowadzce w nowej akustyce pierwszym dac będzie testowany D90 o którym tylko czytałem,że gra bez przesadnego dociążenia i jest to,jak napisał tester. połączenie najlepszych cech sabre i AKM.

A z lyngdorfem,którego słuchałem na krótkim odsłuchu,d70 może grać super,więc na Twoim miejscu nie rezygnował bym ze sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, k4mil3k napisał:

Jeśli mogę, to napiszę że podzielam Wasze zdanie! ?   Jest powiedzenie że "szewc w dziurawych butach chodzi", ale tylko do dziś! ? W końcu zmieniłem swoje "prototypowe druty" w Node na ostatnią wersję płytki produkcyjnej........i powiem Wam że porównując to do "drutów" które gościły w moim Node przez ostatnie 3 miesiące jest progres ? Pracę nad filtrem się opłaciły ?

Mam też do Was pytanie: gracie z Node przez zewnętrzny DAC ? czy po analogu ? Bo można znaleźć wiele opinii twierdzących że DAC w Node jest słaby, ale porównywałem właśnie granie bezpośrednio z analogu, z graniem przez DAC "Matrix Mini Pro2s".....i nie byłem w stanie wychwycić w odsłuchach żadnej....ale to żadnej różnicy pomiędzy obydwoma urządzeniami.

Podłączyłem Node po coaxialu do Arcama Avr 390 kilka dni słuchania( Tidal Hifi) i zamiana na analog. Zauważyłem różnicę na korzyść podłączenia coax. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, darwroc napisał:

Również po przeprowadzce w nowej akustyce pierwszym dac będzie testowany D90 o którym tylko czytałem,że gra bez przesadnego dociążenia i jest to,jak napisał tester. połączenie najlepszych cech sabre i AKM.

A z lyngdorfem,którego słuchałem na krótkim odsłuchu,d70 może grać super,więc na Twoim miejscu nie rezygnował bym ze sprawdzenia.

Lyngdorf wyciągnął z moich Monitorów dużo ciepła i poukładał scenę więc nie chciałbym przesadzic. Ale czytam właśnie o D90 i zaczynam mocno rozważać tą opcje, zwłaszcza że różnica cenowa nie jest duża. Wygląda optymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie granie po analogu jest meczące, choć po zmianie zasilania zmieniło się na lepsze,to średnica jest nadal cofnięta i całość przekazu bezbarwna.

Nawet taki mało "wybitny" DAC jaki mam we wzmacniaczu-PCM 5100 robi kolosalną różnice na plus.   

A to do wpisu Bode 24.

Edytowane przez darwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bode 24 napisał:

Podłączyłem Node po coaxialu do Arcama Avr 390 kilka dni słuchania( Tidal Hifi) i zamiana na analog. Zauważyłem różnicę na korzyść podłączenia coax. 

Ja nawet nie mam wejścia cyfrowego we wzmacniaczu, więc się nie odniosę do tego, w każdym razie mój wzmacniacz z analogu Node robi cuda w porownaniu do mojej poprzedniej integry z dac. ?

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dobre opinie o wbudowanym DAC-u w NODE2 - oczywiście po zainstalowaniu adapterka ( wersja1-sza) ,który zasilam liniowcem NOSTROMO 3A ( napięcie:5,1 V ustawione przez Producenta ).

Reszta toru:

- wzmacniacz: Roksan kandy k-2

- kolumny: Monitor Audio GS-10 Gold

Na pewno można lepiej, ale za dużo, dużo drożej.

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem kupna zewnętrznego DAC-a, i z pewnością ta chwila nadejdzie, ale nie szybko.

                                                                                                                                                      Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.