Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, darwroc napisał:

Dla mnie granie po analogu jest meczące, choć po zmianie zasilania zmieniło się na lepsze,to średnica jest nadal cofnięta i całość przekazu bezbarwna.

Nawet taki mało "wybitny" DAC jaki mam we wzmacniaczu-PCM 5100 robi kolosalną różnice na plus.   

A to do wpisu Bode 24.

Mam podobne odczucia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, freju napisał:

No tych konwerterów próbowałeś kiedys coś takiego zrobić albo robiłeś ? siedzisz mocno w it" to myśle że leży tego koło ciebie w brud ;))

Używam na codzień w pracy i mam tego rzeczywiście w brud ? ale w domu raczej korzystam z połączeń WiFi. Mam zbudowana duża i wydajną sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, k4mil3k napisał:

Używam na codzień w pracy i mam tego rzeczywiście w brud ? ale w domu raczej korzystam z połączeń WiFi. Mam zbudowana duża i wydajną sieć.

Spróbuj takie dwa jedno switchowe ja mam GT-802S firmy PLANET i dwa tp linki 210cs ale te planety sa bardziej plug&play zapinasz po robocie zobacz dla jaj jak ci sie chce oczywiście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, k4mil3k napisał:

No właśnie starszy Sabre nic nie pokazał u mnie w systemie. Wzmacniacz mam Lyngdorf'a który jest kapitalny i nie wywyższa żadnego z pasm, dociążenie i balans jest na bardzo poprawnym poziomie. Miałem zamówionego D70 ale są problemy z jego dostępnością więc postanowiłem zaryzykować z Dx7Pro. Mam nadzieję że topowy Sabre pokaże coś ciekawego. A jak nie pokażę to zwrócę i poczekam na D90.

Sabre 9038Pro uważam że to świetna kość brat sobie poskładał sam dac na tej kości i gra to bardzo fajnie  , jak już tu chyba ktoś wspominał mix AK i Sabre jest już muzykalnie i brak nadmiernego nachalnego już trochę detalu  jest tzw constans .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rd79 napisał:

Sam planuję w niedalekiej przyszłości zakup zewnętrznego daca. Mam na oku coś ze stajni Topping. D70, dx7s pro. Gdzieś czytałem, chyba na naszym forum,  że u pewnego forumowicza  nawet dac hord  quest ( ok 5000-6000zł) nie zrobił  żadnej  różnicy. Wszyscy domownicy nie mogli zgadnąć czy gra quest czy  node 2. Nie pamiętam z jakim wzmacniaczem i kolumnami to grało. 

Proszę szanownych kolegów o wymianę doświadczeń,  czy mieliście styczność z zewnętrznym dac-iem i jakie są wasze  spostrzeżenia  ?

Mam qutesta i nie potwierdzam, różnicę słychać ? 

W moim przypadku różnice słychać ale są mniejsze niż przy zmianie kabli głośnikowych. Przede wszystkim jest lepsza przestrzeń (zwłaszcza głębia) i separacja instrumentów, dźwięki są "czystsze" z dłuższym wybrzmieniem, bas bardziej zwarty, dynamiczny. Co ciekawe pomimo, że chord nie dekoduje MQA to i tak wolę mieć w Node2 włączoną opcję dekodowania na zewnętrzny DAC, bo na wewnętrznym dekodowaniu gra to trochę "za miękko" i nie słyszę większej liczby szczegółów. Ja mam wzmacniacz lampowy, więc akurat qutest dobrze mi się z nim zgrywa, z dynamicznym tranzystorem jego cechy mogą nie być aż tak zauważalne.

Tak w ogóle to wcześniej miałem 3-4 DAC'i na odsłuchach (nawet droższe od chorda) i wtedy nie słyszałem różnicy między Node2 a zewnętrznym DAC'iem, ale wtedy miałem inny wzmacniacz lampowy i kolumny. Wydaje mi się, że dużo zależy od sprzętu współgrającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2020 o 13:17, k4mil3k napisał:

Lyngdorf wyciągnął z moich Monitorów dużo ciepła i poukładał scenę więc nie chciałbym przesadzic. Ale czytam właśnie o D90 i zaczynam mocno rozważać tą opcje, zwłaszcza że różnica cenowa nie jest duża. Wygląda optymistycznie.

k4mil3k, który model masz Lyngdorfa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maciekplacek napisał:

do użytkowników node 2i, czy da się przez tą przejściówkę co to dodają do zestawu przesłać sygnał po optyku z TV i wyjść na wzmacniacz? Pytałem w top hi-fi ale nie do końca ogarnęli jeszcze tą przejściówkę.

Z tego co wiem to właśnie do tego to służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciekplacek napisał:

do użytkowników node 2i, czy da się przez tą przejściówkę co to dodają do zestawu przesłać sygnał po optyku z TV i wyjść na wzmacniacz? Pytałem w top hi-fi ale nie do końca ogarnęli jeszcze tą przejściówkę.

W top hifi w sali odsłuchowej  we Wrocku leży jak mrówków tych node2i i łączą to nawet z heglem h590 b&W za 200tys i zagrało to tak słabo że wszyscy zaczeliśmy sie śmiać , słuchawki tez spinają z node2i Audeze za 10tys dobrze że jakiś lepszy wzmacniacz słuchawkowy był zapięty to jeszcze te słuchawki sie jakoś broniły , na pytanie dlaczego to tak słabo gra  , hmm odpowiedz co wy panowie wymagacie od hegla HAA , nawet nie mają pojęcia co jest wąskim gardłem bo ja jestem pewny że node2i , w ogóle sklep nastawiony tylko na hajs , przy pytaniach  online dwa pytania na raz stanowią już dużą barierę ;)) koniecznie po jednym pytaniu zadawać bo dwa to już zdecydowanie za  dużo danych ;)) pierwszy i ostatni raz tam byłem .

Dokończę myśl odnośnie twojego pytania sam widzisz sprzedają tego jak się chwalą 5szt tygodniowo i optyka jeszcze nie opanowali no commend ?

Dodam jeszcze że sam to musiałem  po spinać bo nikt nie był zainteresowany '))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, freju napisał:

W top hifi w sali odsłuchowej  we Wrocku leży jak mrówków tych node2i i łączą to nawet z heglem h590 b&W za 200tys i zagrało to tak słabo że wszyscy zaczeliśmy sie śmiać , słuchawki tez spinają z node2i Audeze za 10tys dobrze że jakiś lepszy wzmacniacz słuchawkowy był zapięty to jeszcze te słuchawki sie jakoś broniły , na pytanie dlaczego to tak słabo gra  , hmm odpowiedz co wy panowie wymagacie od hegla HAA , nawet nie mają pojęcia co jest wąskim gardłem bo ja jestem pewny że node2i , w ogóle sklep nastawiony tylko na hajs , przy pytaniach  online dwa pytania na raz stanowią już dużą barierę ;)) koniecznie po jednym pytaniu zadawać bo dwa to już zdecydowanie za  dużo danych ;)) pierwszy i ostatni raz tam byłem .

Dokończę myśl odnośnie twojego pytania sam widzisz sprzedają tego jak się chwalą 5szt tygodniowo i optyka jeszcze nie opanowali no commend ?

Dodam jeszcze że sam to musiałem  po spinać bo nikt nie był zainteresowany '))

to prawda, jak się spytasz co dobrze gra to usłyszysz jedną odpowiedz node 2i. 

Szukam czegoś do Tidal-a, coś polecasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciekplacek napisał:

to prawda, jak się spytasz co dobrze gra to usłyszysz jedną odpowiedz node 2i. 

Szukam czegoś do Tidal-a, coś polecasz? 

Trudne sprawy panie ;)) ja tam sobie chwale na tą chwile mac mini z konwerterem singxer su-1 po modzie i czeakam az mi chłopaki   z Premium Sound naprawią hydra Z plus ZPM bo to jest wydaje mi sie kozak konwerter ;)) ale dróg jest wiele w tej klimie uważam , ja chyba lubie jednak latać z pc bo mam tutaj wszystko i szybko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, freju napisał:

Trudne sprawy panie ;)) ja tam sobie chwale na tą chwile mac mini z konwerterem singxer su-1 po modzie i czeakam az mi chłopaki   z Premium Sound naprawią hydra Z plus ZPM bo to jest wydaje mi sie kozak konwerter ;)) ale dróg jest wiele w tej klimie uważam , ja chyba lubie jednak latać z pc bo mam tutaj wszystko i szybko ?

po pracy nie mogę patrzeć na kompa.

Potrzebuję streamer i DAC w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciekplacek napisał:

po pracy nie mogę patrzeć na kompa.

Potrzebuję streamer i DAC w jednym.

To ci nie pomogę bo miałem tylko node2i ;)) i żeby nie było node2i to nie jest total jakieś słabe itd ,, bo po modzie zasilania to juz jest dobre granie ale ja juz wiem że dla mnie to za mało i wiem też że to nie jest takie proste i tanie ? bo gonie króliczka bez przerwy :)) 

A dla ciebie z kombajnów to myśle że warty uwagi jest auralic albo lumin słyszałem też że budżetowo i bardzo fajnie gra oppo sonica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, freju napisał:

To ci nie pomogę bo miałem tylko node2i ;)) i żeby nie było node2i to nie jest total jakieś słabe itd ,, bo po modzie zasilania to juz jest dobre granie ale ja juz wiem że dla mnie to za mało i wiem też że to nie jest takie proste i tanie ? bo gonie króliczka bez przerwy :)) 

A dla ciebie z kombajnów to myśle że warty uwagi jest auralic albo lumin słyszałem też że budżetowo i bardzo fajnie gra oppo sonica .

może  AURALiC ARIES MINI? Śmieszna cena ale jak to gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, maciekplacek napisał:

może  AURALiC ARIES MINI? Śmieszna cena ale jak to gra?

Aries mini nie miałem ale to moim zdaniem ten sam pułap co  node2i  , ja bym spróbował dać dobry bardzo dobry zasilacz liniowy np teddy pardo lub lucarto  na mundorfach. do tego node , kolega  z forum  ma node i np zasilacz liniowy tomanka i teddy pardo i on twierdzi że na tym zasilaczu z pakistanu chyba node2i wchodzi na zupełnie inny pułap niż z tomankiem ?

Bo ja miałem do dyspozycji tylko tomanka i być może ten zasilacz nie był jego pełnym rozwinięciem hmm,, kto wie ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, freju napisał:

Aries mini nie miałem ale to moim zdaniem ten sam pułap co  node2i  , ja bym spróbował dać dobry bardzo dobry zasilacz liniowy np teddy pardo lub lucarto  na mundorfach. do tego node , kolega  z forum  ma node i np zasilacz liniowy tomanka i teddy pardo i on twierdzi że na tym zasilaczu z pakistanu chyba node2i wchodzi na zupełnie inny pułap niż z tomankiem ?

Bo ja miałem do dyspozycji tylko tomanka i być może ten zasilacz nie był jego pełnym rozwinięciem hmm,, kto wie ?

Stary, teddy pardo to raczej Izrael ?

https://www.teddypardo.com/support/contact.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muzaman napisał:

Ostatecznie jakie masz źródło do plików? Wiem, że eksperymentowałeś trochę z zabawkami ?

A co to jest zródło ;)) bo mi się to zawsze myli z transportem ? 

Gram mac mini tidal głównie konwerter usb i na dac jfeng uds-3 czasami na hegla hd25 i jescze na xindak dac-9, a kombinowałem z tym jfengiem właśnie bo on ma wejście  na kabel ethernet  wifi ale stronka jfenga nie zyje i nic nie mogę ściągnąć niby można to obejść ale ja za cienki jestem w tym bo docelowo chciałem miec natywnie tidala na nim ale ni cholery nikt odemnie nie wie jak to zrobić ,takie uroki chinoli odwdzięcza się dzwiękiem co prawda ale wkurza mnie że nie mogę wykorzystać pełnego potencjału z niego bo kombajn jest nie zły i jest dobrze zbudowany na porządnych gratach , ale za soft producent powinien mieć dodatkową kwarantanne z pół roku :)))

Ale nawet jako sam dac to jest kozaczek no i ma ścianę wejść wyjść i to jest extra bo nie mam żadnych ograniczeń sprzętowych  , ma dwa usb na dyski zwnętrzne  kieszeń na dysk wewnętrzny świetny wyświetlacz 7" jak tablet z możliwością całkowietgo wygaszenia , tutaj mu tylko wbić apke  bluesound i nic wiecej bym nie chciał ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijmy to sobie prosto: Bluesound Node 2i nie jest transportem najwyższych lotów, to nie jest najwyższa klasa ale ma za to genialną obsługę mediów i usług. I tu pojawia się mod. Dopiero zasilanie liniowe robi z niego transport na odpowiednim poziomie, choć i nawet po takim modzie nie można go zaliczyć/porównać do Hi-end, ale będzie mógł już konkurować spokojnie z wiele droższymi transportami i to bez najmniejszego wstydu.

Mimo wszystko Node+mod+zasilacz to koszt około 3000 do 3500 PLN(w zależności od wybranego zasilacza) i trzeba powiedzieć że ten zestaw za tą cenę ma na prawdę bardzo dobry stosunek ceny do tego co oferuje w kwestii jakości i wygody obsługi. Natywna obsługa wielu serwisow, pliki, playlisty kombinowane, gapless, przewijanie, słuchawki BT aptXHD, nawet taka prosta rzecz jak obsługa dowolnego pilota jest po prostu genialną.

Ps: Ja właśnie testuję od kilku tygodni różne DAC: Matrix Mini Pro2s był totalnie transparentny i nie wnosił nic, Dx7 Pro był ale nie podpasował więc wrócił, dziś podłączyłem D70 i to jest właściwy kierunek w związku z czym jutro będzie na testy jeszcze D90 ? Zostanie D70 lub D90 zobaczymy co się lepiej sprawdzi.

Wiem też że ograniczeniem w moim zestawie są moje kolumny i po pandemii pomyślę o ich zmianie. 

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2020 o 15:57, k4mil3k napisał:

Wyjaśnijmy to sobie prosto: Bluesound Node 2i nie jest transportem najwyższych lotów, to nie jest najwyższa klasa ale ma za to genialną obsługę mediów i usług. I tu pojawia się mod. Dopiero zasilanie liniowe robi z niego transport na odpowiednim poziomie, choć i nawet po takim modzie nie można go zaliczyć/porównać do Hi-end, ale będzie mógł już konkurować spokojnie z wiele droższymi transportami i to bez najmniejszego wstydu.

Mimo wszystko Node+mod+zasilacz to koszt około 3000 do 3500 PLN(w zależności od wybranego zasilacza) i trzeba powiedzieć że ten zestaw za tą cenę ma na prawdę bardzo dobry stosunek ceny do tego co oferuje w kwestii jakości i wygody obsługi. Natywna obsługa wielu serwisow, pliki, playlisty kombinowane, gapless, przewijanie, słuchawki BT aptXHD, nawet taka prosta rzecz jak obsługa dowolnego pilota jest po prostu genialną.

Ps: Ja właśnie testuję od kilku tygodni różne DAC: Matrix Mini Pro2s był totalnie transparentny i nie wnosił nic, Dx7 Pro był ale nie podpasował więc wrócił, dziś podłączyłem D70 i to jest właściwy kierunek w związku z czym jutro będzie na testy jeszcze D90 ? Zostanie D70 lub D90 zobaczymy co się lepiej sprawdzi.

Wiem też że ograniczeniem w moim zestawie są moje kolumny i po pandemii pomyślę o ich zmianie. 

i jak ten D90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.