Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bluesound z modem, jakiś zwykly IC, D70, XLR Klotz+Neutrik, Lyngdorf SDAI2175, Kimber Kable 8PR, Monitor Audio Silver 100.

Lyngdorf do tego zestawu wniósł tak wiele że tak na prawdę D70 to pierwszy DAC któremu udało się coś poprawić, a podłączałem wcześniej już dwa inne również po XLR.

Porównuje to wyłącznie w kategorii brzmienia, bo we wzmacniaczu mam specjalnie wyrównane poziomy czułości wejść RCA i XLR tak żeby nie sugerować się przy ocenie wyzszą dynamiką i glosnością złącz XLR.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciekplacek napisał:

znaczy że ten Lyngdorf Ci podpasował. 

Cały czas się zastanawiam nad tym modelem 3400. Z drugiej strony nie wiem czy to dobry czas na takie zakupy.

Tak, podpasował i to bardzo.

Właśnie podłączyłem do zestawu DAC Topping D90....i pierwsze wrażenie: jest szybszy względem D70. D70 miał nieco zaokrąglony bas, D90 za to kontroluje go dużo mocniej, przez co ma się wrażenie że niskich rejestrów basowych jest nieco mniej i cały odbiór przesuwa się nieco w jaśniejszą stronę. Przestrzeń i holografia jest dobra. Średnica w D70 jakby trochę pełniejsza i cieplejsza względem D90. Góra i detale w obu praktycznie na takim samym poziomie. Muszę dać mu pograć dłużej i się wygrzać, posłuchać i wrócić do D70 żebym mógł to ocenić bo na razie przy większych głośnościach taki odbiór może trochę męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, k4mil3k napisał:

Tak, podpasował i to bardzo.

Właśnie podłączyłem do zestawu DAC Topping D90....i pierwsze wrażenie: jest szybszy względem D70. D70 miał nieco zaokrąglony bas, D90 za to kontroluje go dużo mocniej, przez co ma się wrażenie że niskich rejestrów basowych jest nieco mniej i cały odbiór przesuwa się nieco w jaśniejszą stronę. Przestrzeń i holografia jest dobra. Średnica w D70 jakby trochę pełniejsza i cieplejsza względem D90. Góra i detale w obu praktycznie na takim samym poziomie. Muszę dać mu pograć dłużej i się wygrzać, posłuchać i wrócić do D70 żebym mógł to ocenić bo na razie przy większych głośnościach taki odbiór może trochę męczyć.

a ja właśnie zakończyłem poszukiwania i kupiłem Lyngdorfa 3400 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, maciekplacek napisał:

Mam nadzieję że Szczypior88 to jakoś ogarnie ? Wygląda mega ten Lyngdorf

No owszem, pomocna dusza z tego człowieka ;). Ja za jego namową mam "starego kapcia" SDAI-2175 z drugiej albo i nawet trzeciej ręki, a i tak jest mega. W poszukiwaniach wzmacniacza słuchałem również np Arcam'a A39 który pomimo wielu pozytywów został znacznie w tyle. 

Oczywiście to nieco inny budżet niż Twój ale pokazał mi że jak na kilkunastoletnią konstrukcję cyfrową nie ma się czego wstydzić w starciu w nowszymi konstrukcjami w klasie A/AB.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rixus I jak po kilku dniach grania ? Jak oceniasz górę i średnicę po kilku dniach ? Ogolnie to b.dobry zasilacz za tą kasę, ale otrzymałem właśnie info od klienta że u niego góry i detali zrobiło się aż za dużo i przydało by się je nieco utemperować. Jak zmieniało się brzmienie w miarę wygrzewania Allo ?

@rd79 Jestem właśnie na kolejnym tygodniu Home office i przerabiam zestaw Node z Dx7Pro, D70, oraz D90. Jak jesteś ciekaw to pytaj.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k4mil3k na początku, po podłączeniu shanti też miałem takie wrażenie że góra zrobiła się ostrzejsza, ale teraz tego już nie zauważam, więc albo mój słuch się przyzwyczaił albo w zasilaczu po pewnym coś się jednak poprawiło. Teraz jakoś góra mi już nie przeszkadza, a poprawę na basie nadal słychać ? Niestety nie mam innego zasilacza, żeby porównać z shanti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rixus napisał:

Puściłem sobie wieczorem parę utworów i jest jednak trochę ostrzej w górnych rejestrach. Ale wydaje mi się, że w pierwszych godzinach po podłączeniu zasilacza było to bardziej słyszalne.

Zaraz po włączeniu każdego praktycznie sprzętu audio jest lekka lipa i to najczęściej sie ujawnia w ostrzeniu góry , także te pierwsze kilka kawałków nie brać pod ocenę , zsilacz jak nowy to też cza mu dać z tydzień dwa na ułożenie i staraj sie nie rozpinać go co chwile niech bedzie cały czas zapięty i włączony nawet jak nie pracuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

Od początku zainstalowania modu w Node2 i zasilania go Nostromo, moje obawy budził słabiutki kabelek prądu stałego który dostałem w komplecie wraz z zasilaczem.

Czasy są jakie są, a więc z nudów porobiłem szybkozłączki, ( żeby uniknąć lutowania) ,wyszukałem różne kabelki jakie mi się pelętały w szufladach i zacząłem odsłuchiwać w kilku konfiguracjach. Na placu boju pozostały trzy kabelki a to :

- miedziany głośnikowy oyaide explorer 2,0

- srebrny Vandenhull

- miedziany/posrebrzany głośnikowy ortofon  w ekranie

I teraz najciekawsze wnioski:

Każdy, ale to każdy zabrzmiał inaczej :

- oyaide : bardziej wypełnił, dociążył brzmienie

- vandenhull  dał więcej detali i  ale odchudził dżwięk

- zaś ortofon był początkowo taki nijaki, wypośrodkiwane cechy pomiędzy dwoma powyższymi, ale du....y nie urywało.

 Nie dawał mi spokoju ekran który w nim się znajdował, ale nie miałem go do czego podłączyć. Więc spróbowałem wzorem

 interkonektów do gramofonów: połączyć sam ekran osobnym kabelkiem do uziemienia wzmacniacza ( dla gramofonów)

Brzmienie złapało oddech, separację, delikatność a jednocześnie masę.

Ten kabelek ostatecznie polutowałem w dobrej jakości wtyczki i cieszę się muzyczką.

Zaznaczam że mój system wcale nie jest specjalnie rozdzielczy, i leży raczej po ciepłej stronie mocy. W bardziej analitycznych systemach różnice w zastosowaniu różnych kabelków prądu stałego pewno będą bardziej słyszalne.

                                                                                                                                                                Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.04.2020 o 21:15, freju napisał:

Trudne sprawy panie ;)) ja tam sobie chwale na tą chwile mac mini z konwerterem singxer su-1 po modzie i czeakam az mi chłopaki   z Premium Sound naprawią hydra Z plus ZPM bo to jest wydaje mi sie kozak konwerter ;)) ale dróg jest wiele w tej klimie uważam , ja chyba lubie jednak latać z pc bo mam tutaj wszystko i szybko ?

I masz już tą hydrę Z z ZPM? Też mam to rozwiązanie na celowniku ? 
Daj opis jak to gra ? 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już hydra z plus Zpm bo uważam że tylko w komplecie należy to kupować,  po krótce no jest to tzw moim zdaniem kozak , bo ma swój charakter duszę nie jest wybrany z emocji jak to często bywa z chinolami , jak coś kiedyś wcześniej pisałem o czarnym tle to się wycofuje z tego bo dopiero teraz wiem tak na prawdę co to jest tzw smoła ?dźwięk jest mega napowietrzony z bardzo dobrym wglądem bass jest wielowarstwowy pełny zdyscyplinowany ,myślę że śmiało bez żadnego skrępowania można ten klocek wrzucić uczciwie do grupy hi end,  ma to coś tzw swój własny Factor X ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, freju napisał:

Mam już hydra z plus Zpm bo uważam że tylko w komplecie należy to kupować,  po krótce no jest to tzw moim zdaniem kozak , bo ma swój charakter duszę nie jest wybrany z emocji jak to często bywa z chinolami , jak coś kiedyś wcześniej pisałem o czarnym tle to się wycofuje z tego bo dopiero teraz wiem tak na prawdę co to jest tzw smoła ?dźwięk jest mega napowietrzony z bardzo dobrym wglądem bass jest wielowarstwowy pełny zdyscyplinowany ,myślę że śmiało bez żadnego skrępowania można ten klocek wrzucić uczciwie do grupy hi end,  ma to coś tzw swój własny Factor X ??

Tylko problem, że już hydrę Z nie można kupić, bo nie produkuję już jej Audiobyte ? oraz ZPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, muzaman napisał:

Tylko problem, że już hydrę Z nie można kupić, bo nie produkuję już jej Audiobyte ? oraz ZPM.

Dzwoń do Premium Sound nic mi nie wiadomo że zaprzestali produkcji?jak rozmawiałem ostatnio to nawet mówili że mają na stanie ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2020 o 14:45, k4mil3k napisał:

Tak, podpasował i to bardzo.

Właśnie podłączyłem do zestawu DAC Topping D90....i pierwsze wrażenie: jest szybszy względem D70. D70 miał nieco zaokrąglony bas, D90 za to kontroluje go dużo mocniej, przez co ma się wrażenie że niskich rejestrów basowych jest nieco mniej i cały odbiór przesuwa się nieco w jaśniejszą stronę. Przestrzeń i holografia jest dobra. Średnica w D70 jakby trochę pełniejsza i cieplejsza względem D90. Góra i detale w obu praktycznie na takim samym poziomie. Muszę dać mu pograć dłużej i się wygrzać, posłuchać i wrócić do D70 żebym mógł to ocenić bo na razie przy większych głośnościach taki odbiór może trochę męczyć.

I jak porównanie D90 i 70?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właścicieli Node 2/2i.

Właśnie stałem się posiadaczem Node 2i z zasilaniem liniowym kolegi k4mil3k.

Mam pytanko: Czy mogę prosić o zdjęcie tego ostatecznego modułu liniowego gen. 2? Nie wiem jaki jest zainstalowany w moim, raczej pierwsza generacja, ale chciałbym się upewnić. Taki kupiłem.

Jeżeli tak jest to czy opłaca się wymieniać pierwszą gen. na drugą ? Czy poza lepszym zabezpieczeniem jest coś jeszcze ?

Mam Node 2i. Wiem, że druga gen. jest dedykowana albo do Node 2 albo do Node 2i.

Dzięki.

Pozdrawiam

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, k4mil3k napisał:

@piotrek_rr Jakim zasilaczem to zasilasz ? Wersja druga to raczej rozwinięcie pod tańsze, prostsze zasilacze (rozbudowane zabezpieczenia i filtry).

Napiszę proszę kilka słów na temat porównania D90 i D70. Miałeś okazję porównywać je z Qutestem?

Co masz teraz zamiast Node? Ja myślę o USBridge sig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hasos napisał:

Napiszę proszę kilka słów na temat porównania D90 i D70. Miałeś okazję porównywać je z Qutestem?

Co masz teraz zamiast Node? Ja myślę o USBridge sig.

Ja mam teraz USBridge Signature z DigiOne + liniowy Sbooster i zagrało to lepiej od Node2i po modzie. Dlatego wiadomo co zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, muzaman napisał:

Ja mam teraz USBridge Signature z DigiOne + liniowy Sbooster i zagrało to lepiej od Node2i po modzie. Dlatego wiadomo co zostało.

Korcisz tym USB Bridge Sig ?

Chyba sam zainwestuję bo wejście USB w Lyngdorfie jest na wypasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 01:46, k4mil3k napisał:

 

@piotrek_rr Jakim zasilaczem to zasilasz ? Wersja druga to raczej rozwinięcie pod tańsze, prostsze zasilacze (rozbudowane zabezpieczenia i filtry).

 

Mam zasilacz Nostromo 5v 3A model chyba V4.

Gra elegancko. Dotychczas grałem z Marantza NA8005 i samo Node 2i nie dorównuje mu. Ale z zasilaniem liniowym już tak ? Nie miałem jeszcze czasu na poważniejsze odsłuchy, ale chyba zostanie Node 2i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.