Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  240 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Zasilanie liniowe do Node 2/2i


k4mil3k

Rekomendowane odpowiedzi

Bluesound z modem, jakiś zwykly IC, D70, XLR Klotz+Neutrik, Lyngdorf SDAI2175, Kimber Kable 8PR, Monitor Audio Silver 100.

Lyngdorf do tego zestawu wniósł tak wiele że tak na prawdę D70 to pierwszy DAC któremu udało się coś poprawić, a podłączałem wcześniej już dwa inne również po XLR.

Porównuje to wyłącznie w kategorii brzmienia, bo we wzmacniaczu mam specjalnie wyrównane poziomy czułości wejść RCA i XLR tak żeby nie sugerować się przy ocenie wyzszą dynamiką i glosnością złącz XLR.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciekplacek napisał:

znaczy że ten Lyngdorf Ci podpasował. 

Cały czas się zastanawiam nad tym modelem 3400. Z drugiej strony nie wiem czy to dobry czas na takie zakupy.

Tak, podpasował i to bardzo.

Właśnie podłączyłem do zestawu DAC Topping D90....i pierwsze wrażenie: jest szybszy względem D70. D70 miał nieco zaokrąglony bas, D90 za to kontroluje go dużo mocniej, przez co ma się wrażenie że niskich rejestrów basowych jest nieco mniej i cały odbiór przesuwa się nieco w jaśniejszą stronę. Przestrzeń i holografia jest dobra. Średnica w D70 jakby trochę pełniejsza i cieplejsza względem D90. Góra i detale w obu praktycznie na takim samym poziomie. Muszę dać mu pograć dłużej i się wygrzać, posłuchać i wrócić do D70 żebym mógł to ocenić bo na razie przy większych głośnościach taki odbiór może trochę męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k4mil3k napisał:

Tak, podpasował i to bardzo.

Właśnie podłączyłem do zestawu DAC Topping D90....i pierwsze wrażenie: jest szybszy względem D70. D70 miał nieco zaokrąglony bas, D90 za to kontroluje go dużo mocniej, przez co ma się wrażenie że niskich rejestrów basowych jest nieco mniej i cały odbiór przesuwa się nieco w jaśniejszą stronę. Przestrzeń i holografia jest dobra. Średnica w D70 jakby trochę pełniejsza i cieplejsza względem D90. Góra i detale w obu praktycznie na takim samym poziomie. Muszę dać mu pograć dłużej i się wygrzać, posłuchać i wrócić do D70 żebym mógł to ocenić bo na razie przy większych głośnościach taki odbiór może trochę męczyć.

a ja właśnie zakończyłem poszukiwania i kupiłem Lyngdorfa 3400 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, k4mil3k napisał:

Będzie Pan zadowolony ?  Sądzę że nawet DAC nie będziesz szukać żadnego ?

Kolego @szczypior88 jest "Nowak" do klubu ?

Mam nadzieję że Szczypior88 to jakoś ogarnie ? Wygląda mega ten Lyngdorf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maciekplacek napisał:

Mam nadzieję że Szczypior88 to jakoś ogarnie ? Wygląda mega ten Lyngdorf

No owszem, pomocna dusza z tego człowieka ;). Ja za jego namową mam "starego kapcia" SDAI-2175 z drugiej albo i nawet trzeciej ręki, a i tak jest mega. W poszukiwaniach wzmacniacza słuchałem również np Arcam'a A39 który pomimo wielu pozytywów został znacznie w tyle. 

Oczywiście to nieco inny budżet niż Twój ale pokazał mi że jak na kilkunastoletnią konstrukcję cyfrową nie ma się czego wstydzić w starciu w nowszymi konstrukcjami w klasie A/AB.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rixus I jak po kilku dniach grania ? Jak oceniasz górę i średnicę po kilku dniach ? Ogolnie to b.dobry zasilacz za tą kasę, ale otrzymałem właśnie info od klienta że u niego góry i detali zrobiło się aż za dużo i przydało by się je nieco utemperować. Jak zmieniało się brzmienie w miarę wygrzewania Allo ?

@rd79 Jestem właśnie na kolejnym tygodniu Home office i przerabiam zestaw Node z Dx7Pro, D70, oraz D90. Jak jesteś ciekaw to pytaj.

Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k4mil3k na początku, po podłączeniu shanti też miałem takie wrażenie że góra zrobiła się ostrzejsza, ale teraz tego już nie zauważam, więc albo mój słuch się przyzwyczaił albo w zasilaczu po pewnym coś się jednak poprawiło. Teraz jakoś góra mi już nie przeszkadza, a poprawę na basie nadal słychać ? Niestety nie mam innego zasilacza, żeby porównać z shanti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem sobie wieczorem parę utworów i jest jednak trochę ostrzej w górnych rejestrach. Ale wydaje mi się, że w pierwszych godzinach po podłączeniu zasilacza było to bardziej słyszalne.

Edytowane przez rixus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rixus napisał:

Puściłem sobie wieczorem parę utworów i jest jednak trochę ostrzej w górnych rejestrach. Ale wydaje mi się, że w pierwszych godzinach po podłączeniu zasilacza było to bardziej słyszalne.

Zaraz po włączeniu każdego praktycznie sprzętu audio jest lekka lipa i to najczęściej sie ujawnia w ostrzeniu góry , także te pierwsze kilka kawałków nie brać pod ocenę , zsilacz jak nowy to też cza mu dać z tydzień dwa na ułożenie i staraj sie nie rozpinać go co chwile niech bedzie cały czas zapięty i włączony nawet jak nie pracuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

Od początku zainstalowania modu w Node2 i zasilania go Nostromo, moje obawy budził słabiutki kabelek prądu stałego który dostałem w komplecie wraz z zasilaczem.

Czasy są jakie są, a więc z nudów porobiłem szybkozłączki, ( żeby uniknąć lutowania) ,wyszukałem różne kabelki jakie mi się pelętały w szufladach i zacząłem odsłuchiwać w kilku konfiguracjach. Na placu boju pozostały trzy kabelki a to :

- miedziany głośnikowy oyaide explorer 2,0

- srebrny Vandenhull

- miedziany/posrebrzany głośnikowy ortofon  w ekranie

I teraz najciekawsze wnioski:

Każdy, ale to każdy zabrzmiał inaczej :

- oyaide : bardziej wypełnił, dociążył brzmienie

- vandenhull  dał więcej detali i  ale odchudził dżwięk

- zaś ortofon był początkowo taki nijaki, wypośrodkiwane cechy pomiędzy dwoma powyższymi, ale du....y nie urywało.

 Nie dawał mi spokoju ekran który w nim się znajdował, ale nie miałem go do czego podłączyć. Więc spróbowałem wzorem

 interkonektów do gramofonów: połączyć sam ekran osobnym kabelkiem do uziemienia wzmacniacza ( dla gramofonów)

Brzmienie złapało oddech, separację, delikatność a jednocześnie masę.

Ten kabelek ostatecznie polutowałem w dobrej jakości wtyczki i cieszę się muzyczką.

Zaznaczam że mój system wcale nie jest specjalnie rozdzielczy, i leży raczej po ciepłej stronie mocy. W bardziej analitycznych systemach różnice w zastosowaniu różnych kabelków prądu stałego pewno będą bardziej słyszalne.

                                                                                                                                                                Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.04.2020 o 21:15, freju napisał:

Trudne sprawy panie ;)) ja tam sobie chwale na tą chwile mac mini z konwerterem singxer su-1 po modzie i czeakam az mi chłopaki   z Premium Sound naprawią hydra Z plus ZPM bo to jest wydaje mi sie kozak konwerter ;)) ale dróg jest wiele w tej klimie uważam , ja chyba lubie jednak latać z pc bo mam tutaj wszystko i szybko ?

I masz już tą hydrę Z z ZPM? Też mam to rozwiązanie na celowniku ? 
Daj opis jak to gra ? 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już hydra z plus Zpm bo uważam że tylko w komplecie należy to kupować,  po krótce no jest to tzw moim zdaniem kozak , bo ma swój charakter duszę nie jest wybrany z emocji jak to często bywa z chinolami , jak coś kiedyś wcześniej pisałem o czarnym tle to się wycofuje z tego bo dopiero teraz wiem tak na prawdę co to jest tzw smoła ?dźwięk jest mega napowietrzony z bardzo dobrym wglądem bass jest wielowarstwowy pełny zdyscyplinowany ,myślę że śmiało bez żadnego skrępowania można ten klocek wrzucić uczciwie do grupy hi end,  ma to coś tzw swój własny Factor X ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, freju napisał:

Mam już hydra z plus Zpm bo uważam że tylko w komplecie należy to kupować,  po krótce no jest to tzw moim zdaniem kozak , bo ma swój charakter duszę nie jest wybrany z emocji jak to często bywa z chinolami , jak coś kiedyś wcześniej pisałem o czarnym tle to się wycofuje z tego bo dopiero teraz wiem tak na prawdę co to jest tzw smoła ?dźwięk jest mega napowietrzony z bardzo dobrym wglądem bass jest wielowarstwowy pełny zdyscyplinowany ,myślę że śmiało bez żadnego skrępowania można ten klocek wrzucić uczciwie do grupy hi end,  ma to coś tzw swój własny Factor X ??

Tylko problem, że już hydrę Z nie można kupić, bo nie produkuję już jej Audiobyte ? oraz ZPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muzaman napisał:

Tylko problem, że już hydrę Z nie można kupić, bo nie produkuję już jej Audiobyte ? oraz ZPM.

Dzwoń do Premium Sound nic mi nie wiadomo że zaprzestali produkcji?jak rozmawiałem ostatnio to nawet mówili że mają na stanie ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2020 o 14:45, k4mil3k napisał:

Tak, podpasował i to bardzo.

Właśnie podłączyłem do zestawu DAC Topping D90....i pierwsze wrażenie: jest szybszy względem D70. D70 miał nieco zaokrąglony bas, D90 za to kontroluje go dużo mocniej, przez co ma się wrażenie że niskich rejestrów basowych jest nieco mniej i cały odbiór przesuwa się nieco w jaśniejszą stronę. Przestrzeń i holografia jest dobra. Średnica w D70 jakby trochę pełniejsza i cieplejsza względem D90. Góra i detale w obu praktycznie na takim samym poziomie. Muszę dać mu pograć dłużej i się wygrzać, posłuchać i wrócić do D70 żebym mógł to ocenić bo na razie przy większych głośnościach taki odbiór może trochę męczyć.

I jak porównanie D90 i 70?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właścicieli Node 2/2i.

Właśnie stałem się posiadaczem Node 2i z zasilaniem liniowym kolegi k4mil3k.

Mam pytanko: Czy mogę prosić o zdjęcie tego ostatecznego modułu liniowego gen. 2? Nie wiem jaki jest zainstalowany w moim, raczej pierwsza generacja, ale chciałbym się upewnić. Taki kupiłem.

Jeżeli tak jest to czy opłaca się wymieniać pierwszą gen. na drugą ? Czy poza lepszym zabezpieczeniem jest coś jeszcze ?

Mam Node 2i. Wiem, że druga gen. jest dedykowana albo do Node 2 albo do Node 2i.

Dzięki.

Pozdrawiam

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, k4mil3k napisał:

@piotrek_rr Jakim zasilaczem to zasilasz ? Wersja druga to raczej rozwinięcie pod tańsze, prostsze zasilacze (rozbudowane zabezpieczenia i filtry).

Napiszę proszę kilka słów na temat porównania D90 i D70. Miałeś okazję porównywać je z Qutestem?

Co masz teraz zamiast Node? Ja myślę o USBridge sig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hasos napisał:

Napiszę proszę kilka słów na temat porównania D90 i D70. Miałeś okazję porównywać je z Qutestem?

Co masz teraz zamiast Node? Ja myślę o USBridge sig.

Ja mam teraz USBridge Signature z DigiOne + liniowy Sbooster i zagrało to lepiej od Node2i po modzie. Dlatego wiadomo co zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, muzaman napisał:

Ja mam teraz USBridge Signature z DigiOne + liniowy Sbooster i zagrało to lepiej od Node2i po modzie. Dlatego wiadomo co zostało.

Korcisz tym USB Bridge Sig ?

Chyba sam zainwestuję bo wejście USB w Lyngdorfie jest na wypasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 01:46, k4mil3k napisał:

 

@piotrek_rr Jakim zasilaczem to zasilasz ? Wersja druga to raczej rozwinięcie pod tańsze, prostsze zasilacze (rozbudowane zabezpieczenia i filtry).

 

Mam zasilacz Nostromo 5v 3A model chyba V4.

Gra elegancko. Dotychczas grałem z Marantza NA8005 i samo Node 2i nie dorównuje mu. Ale z zasilaniem liniowym już tak ? Nie miałem jeszcze czasu na poważniejsze odsłuchy, ale chyba zostanie Node 2i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.